Yeşilmarka Doğal Güneş Kremi

Yeşilmarka Doğal Güneş Kremi

Yaz aylarına yaklaşıyoruz ve güneş etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bununla beraber Dünya’ya gelen mor ötesi ışın yoğunluğu da artarak geliyor. Bahar aylarında olmamıza rağmen geçtiğimiz günlerde Mor ötesi ışın yoğunluğu 9 değerlerine yani Çok Yüksek Mor Ötesi Işın değerine ulaştı. Böyle günlerde güneşe çıkmadan önce kesinlikle güneş filtresi içeren doğal güneş kremi gibi koruyucu ve sağlıklı ürünler kullanılmalı.

Öncelikle size mor ötesi ışınlardan yani ultraviyole ışınlardan kısaca bahsetmek isteriz. Ultraviyole(UV)  ışınlar, güneşten dünyaya ulaşan elektromanyetik spektrumun gözle göremediğimiz kısmıdır. Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi 400-700 nm arası görünür ışınları (visible light) oluştururken, 100-400 nm arası ise görünmez ışınları (invisible light) oluşturur. UVA, UVB ve UVC ışınları göremediğimiz ışın grubuna girmektedir. 

Atmosferden geçerek dünyaya ulaşan UVA, UVB ve UVC ‘den kısaca bahsedecek olursak.

>UVA ozon tabakası tarafından süzülemez, bu yüzden direk bize etki eden bir ışın türevidir. Derimize değdiği anda en derin katmanlara kadar nüfus edebilir. Bu yüzden UVA ışını bronzlaşmaya neden olmaktadır.

Solaryum cihazlarında UVA ışını kullanılmaktadır ve solaryumun zararları bildiğiniz gibi ortadadır. Bu yüzden direk UVA ışınına temastan uzak durmak gerekir. Özellikle bronzlaştırıcı yağlar güneş filtresi içermezler, bunun nedeni güneşin UVA ışınlarının cildiniz iletimini engellememek ve bronzlaşmayı sağlamaktır. Yüksek faktör içeren güneş kremleriyle bronzlaşmak isterseniz de çok uzun süre güneş altında kalmanız gerecektir.

>UVB ışınlarının büyük kısmı atmosfer tabakası tarafından emilmektedir, ancak yine de kayda değer bir kısmı dünyamıza ulaşmaktadır. Güneş altında kaldığımızda güneş yanığı oluşturan UVB ışın türüdür. Kanserojen bir ışın olduğu bilinmektedir ve DNA hasarına neden olabilmektedir.

Dip not: UVA ışını camdan geçebilirken UVB ışını geçememektedir.

>UVC ışınları atmosferde bulunan Oksijen atomları ile reaksiyone girerek O2 den > O3 (Ozon) oluşmasını sağlar. Bu reaksiyon sonrasında UVC ışınları yeryüzüne hemen hemen ulaşmazlar. Bakteri öldürmek ve sterilizasyon için sanayi de kullanılmaktadır.

Sonuç olarak korunmamız gereken ışınlar UVA ve UVB olduğu ortaya çıkıyor. Bu ışınlar yaşlanma aktiviteleri hızlandırıyor, cilt kanserine davetiye çıkarabiliyor, bağışıklık sistemini zayıflatabiliyor ve göz hasarlarına da neden olabiliyor. Tavsiyemiz UVA ve UVB filtreleri içeren doğal güneş kremi kullanmanız.

Yeşilmarka olarak üzerimize düşeni yaptık ve doğal güneş kremi ürettik. Yeşilmarka laboratuvarlarında özel olarak formüle edilen doğal güneş kremi UVA ve UVB filtreleri sayesinde cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı olur. Güneş yanığı ve güneş ışığına bağlı olarak cildin yaşlanması reaksiyonlarına karşı koruyucu kalkan oluşturur.

Shea Butter ve portakal yağı içeren formülü sayesinde Yeşilmarka doğal güneş kremi cildin nem dengesini korumanızı ve cildi doğal yollarla beslemenizi sağlar. Hindistan cevizi ve palm çekirdeğinden elde edilen özel nemlendiriciler sayesinde cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur. 30+ SPF (Güneş Koruma Faktörü) güneş filtresi içerir. Çocuklar ve çok hassas cilt tipi için 4 saat, normal cilt tipi için 9 saat etkin koruma sağlar. Bu faktör değerinin üzerindeki ürünler çok daha fazla kimyasal kullanılması gerektiğini unutmayınız!

Genel kategorisinde yayınlandı. Etiketler: , , , , , . 1 Comment »

Bir Yanıt to “Yeşilmarka Doğal Güneş Kremi”

  1. uşşaki Says:

    Selamünaleyküm. böyle yeşil marka gibi iyi marka güneş kremlerinin ciltte daha önce oluşmuş lekeleri de zamanla yok ettiğini söylüyor arkadaşım. Kendisi bizzat bunu kendinde ve kızında farketmiş . doğrumu sizce.Allah a emanet olun.


"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: