Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Kendinizi test edebileceğiniz en popüler zeka soruları ve cevapları

Kendinizi test edebileceğiniz en popüler zeka soruları ve cevapları! 

Birbirinden ilginç zeka soruları, zeka bulmacaları ve bilmecelerle büyümüş bir nesil olarak, zaman zaman birbirimize mantık soruları sormayı ve onlar üzerinde kafa yormayı çok seviyoruz. Hatta yıllardır üzerinde kafa yorduğumuz solo testi hatırlıyor olmalısınız. Çivileri birbirinin üstünden atlatarak zeka seviyemizi ölçtüğümüz yıllar çok uzakta değiller.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu tarz zeka sorularını da artık biraz daha görselliğe bırakmış durumdayız. Artık üzerinde tartıştığımız şeyler, matematik zeka soruları da dahil, biraz daha görselleşmiş durumdalar. Üstelik bazı görsel zeka soruları, sahip olduğu göz yanılması tekniğiyle bizleri daha da fazla zorluyorlar.

İnternet üzerinde çok sayıda zeka soruları ve cevapları bulmanız mümkün. Hatta bu işlevi gören bazı mobil uygulamalar bile çıktı. Artık yolda giderken bile beyninizi zorlayacak bu tip zeka sorularını çözebiliyorsunuz. Ya da Google’da yapacağınız minik bir aramayla bu sorulara ulaşmanız hiç zor değil.

Ben de bu tarz zeka bulmacalarını çözmeyi seviyorum ve sık sık yeni bulmacaları, soruları araştırıyorum. Önemli bulduğum ve üzerinde düşünürken çok eğlendiğim bazı popüler soruları da kendi arşivimde saklıyorum. Şimdi onları gün yüzüne çıkarmak ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

İşte internet üzerinde denk geldiğim en popüler zeka soruları ve cevapları.

Şekilde kaç tane üçgen var?

Oldukça popüler olan bu soruyu çözenlerden genellikle iki farklı cevap alınıyormuş. Ama tabiki bunlardan yalnızca bir tanesi doğru, sizce hangisi?

Görsel 1

Cevap: 1 birimden oluşan üçgen sayısı 16, 4 birimden oluşan üçgen sayısı 6, 9 birimden oluşan üçgen sayısı 3 ve 16 birimden oluşan üçgen sayısı 1 olmak üzere toplam 26 adet üçgen bulunuyor.

Bu kule üstten nasıl görünüyor?

Biraz daha üç boyutlu görsel zekaya ihtiyaç duyulan bu soruda ise soldaki kulenin üstten nasıl göründüğü soruluyor. Sandığınız kadar basit mi değil mi görelim?

Görsel 2

Cevap: A şıkkı

Doğru gölgeyi bulabilir misiniz?

Bu zeka sorusunda ise bu minik sevimli dostumuzun gölgesini bulmaya çalışıyoruz. Bu tarz sorular kolay gibi görünse de bazen zorlayabiliyor 🙂

Görsel 3

Cevap: D şıkkı

Kelimeyi bulabilir misiniz?

Bu soru biraz zor ama üzerinde düşününce hiç de zor değil. Ben kısa sürede buldum doğru cevabı.

Görsel 4

Cevap: Egzersiz

Renk karmaşasından kurtulabilecek misiniz?

Bu sorunun cevabını biraz sesli düşünmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken tek şey gördüğünüz renkleri söylemek. Bunu tamamladıktan sonra içlerinden bir tanesinin doğru eşleşmiş renk ve yazıya sahip olduğunu göreceksiniz. Bakalım hangisi?

Görsel 5

Cevap: 3.satırdaki mavi kelimesi ve rengi birbiriyle eşleşiyor.

Bu içeriği diğer arkadaşlarınızla da paylaşarak onları bu eğlenceli soruların içerisine çekebilir ve üzerinde tartışabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Ben de bu uygulamayı oğluma kullanıyorum teknolojiden bir yere kadar uzak tutabiliyoruz çocukları en azından böyle faydalı şeylerle uğraşsınlar

  2. Meleknur says:

    Üçgen sorusunda 27 adet üçgen var. 4 birimden oluşan üçgen sayısı 7. Ya ortada ters duran bir üçgen sayıya dahil edilmemiş, ya da tabandaki 3 üçgenin biri eksik sayılmış:)

  3. Harika sorular canım Cahidem☺👍💐💟Ben de çok severim böyle zeka sorularını☺Büyük kızım Egzersiz kelimesini bilemedi,bir de üçgenleri 25 çıkardı 26 yerine☺Diğer hepsini bildi MaşâAllahu la guvvete illa billah☺💎

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: