Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Ev Tipi Salça Makinası

Yıllar önce sizlerle evde salça yapımını paylaşmıştım. Biraz meşakkatli olsa da evde yapılan salçanın lezzeti fabrikasyon ürünlerle boy ölçülemez niteliktedir. Fakat salça yapmanın da artık kolay bir yolu var. Her şeyin makinası olur da, salçanın olmaz mı? Olur tabi.

Ev tipi salça makinası ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Hele bir bahçeniz ve bol miktarda domatesiniz varsa, bu makina tam size göre. Daha önce salça makinasının başka bir modelini tanıtmıştım. Bu kez makinanın yenilenmiş ve motoru çok daha güçlü olanını tanıtacağım. Çalışırken kesinlikle hareket etmiyor. Makinanın gövdesi oldukça zarif. Tam mutfak tezgahına koymak için tasarlanmış.

Normal şartlarda domatesi doğradıktan sonra çürütme, posasını çıkarma, çekirdeklerini ayıklama işleri vardır ve çok zahmetlidir. Fakat salça makinasıyla bu işlemlerin hepsini makinamız yapıyor.  Makina hem kabukları, hem çekirdekleri ayırıyor. Ben posayı en aza indirgemek için domatesi biraz pişirmeyi tercih ettim. ilk çekimde çıkan posaları yeniden makinadan çekince çok daha az posa kaldı. Kırmızı biberi de aynı şekilde pişirerek hazırlamanızı tavsiye ederim.

Makinayı çalıştırmadan önce düzeneği kurun. Pürenin akacağı ve posanın çıkacağı yere uygun kaplar yerleştirin.

2 kg domatesten kalan posa sadece bir avuç kadar. 

Salça makinasından sadece domates ve biber değil, farklı meyveleri de çekmek mümkün. Örneğin üzüm ve erikte çekebilirsiniz. Ben kırmızı eriklerin çekirdeklerini çıkararak çektim. Çok başarılıydı. Bu püreyle muhallebi yapabilir, pastalara kullanabilir, nefis bir meyve pestili yapabilirsiniz. Büyük çekirdekli meyvelerin çekirdeğini mutlaka çıkarın!

Domates ve biber püresini küçük silikon kalıplarda dondurarak çeşitli yemeklerde kullanabilirsiniz. Yemek yaparken inanılmaz kolaylık sağlıyor. Yine kaynatıp kavanozlara koyarak vakumlatabilirsiniz.

Salça makinası İtalyan malı ve güçlü bir motora sahip. Piyasada bulunan çin malı ürünlerle kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve sağlam malzeme kullanılarak üretilmiş.  Benim makinam, saatte 50 kg. domates çekebilecek kapasitede.  Bir üst modeli olan makinayı alarak bu işin ticaretini bile yapmanız mümkün.

Makinanın diğer parçalarını alırsanız, kıyma makinası, makarna makinası olarak da kullanabilirsiniz.

Sizde bir salça makinası temin etmek isterseniz e-makarna.com dan, değişik modellerde makinaları bulabilirsiniz.

İletişim adresleri:

Mail adresi: info@e-makarna.com

Telefon numaraları: 0850 420 10 10 (Ücretsiz)

Sinan Baydere

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Fiyatı nedir?

  2. Çoook pahalı😊

  3. Güzel bir ürün,şimdi sizin de söylediğiniz gibi bir bahçe bulmak lazım.
    Ancak makinanın fiyatını da belirtseydiniz iyi olurdu.
    Bütçemize uygun düşüyorsa,firmayla o zaman irtibata geçerdik.
    Yine de teşekkür ederiz 😊

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: