Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Doğal ve Helal Kozmetik Deyince ilk Akla O Geliyor…

naturalive-afis

Doğal ve Helal Kozmetik Deyince ilk Akla O Geliyor…

Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu 2007 yılında yayımlanan ‘Sağlıklı Hayat’ isimli kitabının ardından kendisi için geliştirdiği doğal kozmetikleri piyasaya sürmeye karar verdi. ‘Her meslek sahibinin kendi adına insanlığa hizmet etmek üzerindeki vebaldir’ diyor.

Amacı, gıda güvenliğine önemli olduğu kadar kozmetik ürünlerinde sağlığı etkilediği bilincinin arttırılması ve alternatif ürün geliştirmek.  Türkiye’nin ilk doğal dedorantı üretimi ile başladığı ürün çeşitleri bugün 13 e ulaştı. Başlangıçtan beri hem doğal hem de helal kriterlerine göre ürettiği ürünleri Helal Sertifikalandırma kurumu  Gimdes tarafından da  ürünler onandı.kudret-livaoglu1

Helal kozmetik olması bir ürün için yeterli bir koşul mu?

Bir ürünün helal olması biz Müslümanlar için çok önemli ama bu konuya sadece alkol ve hayvansal katkı içermemesi olarak bakmamak lazım. Bir ürünün helal olması için sağlığa da zarar verebilecek madde ihtiva etmemesi gerekir.

İnsan sağlığına zararlı olduğu bilimsel olarak tespit edilmiş bir sürü madde şu anda günlük tüketimdeki kozmetikte kullanılıyor. Buna bebek ürünleri de dâhil. Bir bebeğin zararlı kimyasallara maruz kalması daha anne karnında başlıyor. Anne karnındaki bebek kordonundan alınan kan örneğinde 400 çeşit zararlı madde tespit ediliyor. Bu açıdan anneler daha duyarlı olmalı.

Florida Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre Türkiye‘de de satılan birçok ünlü diş macunu markasında ve sabunun içinde bulunan triclosan maddesi anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini olumsuz yönde etkiliyor. Dişlerinizi temizleyen bir anne bebeğine zarar verebileceğini düşünmesi mümkün değil ama maalesef durum bu kadar ciddi.

Günde en az 126 değişik maddeye maruz kalıyoruz…

Yapılan bilimsel bir çalışmada tüketicilerin günde ortalama 9 kozmetik ürün kullandığı ve bunların 126 değişik içeriğe sahip oldukları belirlenmiş. Kozmetik deyince belki aklınıza renkli kozmetikler geliyor ama günlük kişisel temizliğimizde kullandığımız sabun, şampuan , diş macunu gibi hayatımızın olmazsa olmazları ile günlük birçok kimyasala maruz kalma söz konusu. Derimiz aslında en büyük organımızla alınan bu kimyasallar direk kana karışmakta, bu açıdan kozmetik ürünlere sadece yüzeysel kullanıyorum diye küçümsememek gerekir.

Naturalive Temizlik Ürünlerinin farkı nedir?

Kullandığım hammaddeleri kullanıcıların bilmesi için Türkiye’de ilk defa içeriklerin Türkçe açıklamalarını  etiketlere yazdık. Kozmetik ürünleri ile başlayan çalışmalarımı bu yönde devam ettirmeyi düşünüyordum fakat deterjan konusunda da çok sıkıntı yaşanması neticesinde deterjanda da doğal kaynaklı ürünler geliştirdik. Altı yıkamada dahi kullandığınız tabak üzerinden deterjan kalıntıları çıkmıyor ve yiyecekle birlikte vücuda alınıyor bu nedenle doğal kaynaklı boraks ile bulaşık, çamaşır ve leke çıkarıcı üretimini tamamladık. Çamaşır suyu günlük hayatta vazgeçilmez ve alternatifi olmayan bir üründü bunun yerine oksijenle güvenle temizlik yapabileceğiz.

Naturalive ürünlerine nasıl ulaşılabilir?

Naturalive internet sitesinden (www.naturalive.com.tr) en kolay şekilde ulaşmak mümkün. En az iki üründe kargo ücretsiz olarak  ertesi gün gönderiyoruz.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Firdevs says:

    Merhabalar Cahide hanım. Deterjanlarda kullanılan boraks hakkında bir sorum olacak. son zamanlarda boraksin zehirli olduğuna dair haberler izledik duyduk.. naturalive de kullanılan boraks bulaşıcılardan temizleniyormu acaba bilgisi olan cevap verebilir mi

  2. sümeyye says:

    Cahide abla,bu markayı bilmiyorum ama sizin önerdiğiniz helal sitesindeki ürünlere geçen yıl ya da daha da erken olabilir göz gezdirirken keklerin içerisindekiler kısmında glikoz şurubunu görünce hayal kırıklığına uğradım.Bunu hiç yakıştıramadım ve açıkçası böylesine sağlığı tehdit eden bir ürünün ”helal” ibaresi altında satılmasına da çok kızdım.Sitedeki iletişim adrslerinden mail gönderdim. Düşüncelerimi ve hayal kırıklığımı belirttim.Ayrıca insanlar sırf helal olduğu için ,sigaradan bile daha zararlı kanserojen ürünleri gönül rahatlığıyla satın aldıklarında kendilerinin vebal altında kalacaklarını ifade ettim.Şimdi benzer ürünlere baktığımda içindekiler kısmında glikoz şurubu görünmüyor ve diğer piyasadaki ürünlerle kendi ürünlerinin içerik yapılarını kıyasladıklarında diğer ürünlerde glikoz şurubu var bizde yok diye iddia ediyorlar.Ne yazık ki kendileri de glikoz şuruplu ürün satıyorlardı.Hatalarından mı döndüler yoksa bir pazarlama tekniği mi kullanıyorlar emin olamadım.Güvenim sıfırlandı çünkü böyle işlerde girişen insanlar kullanacacakları malzemeleri de iyi biliyordur diye düşünüyorum.Ayrıca Türkiye gibi bir ülkede denetim mekanizmasının da hiç işlemediğini hasaba kattığımızda neye,kime güveneceğimiz tartışma konusu.Siz bu konularda hassas birisi olduğunuz için düşüncelerimden bahsetmek istedim.Bazı sorularım olacak abla .Örneğin glikoz şurubu gibi kanserojen bir katkı maddesi kullanılmasına rağmen nasıl helal sertifikası veriliyor ürüne.Ya da helal sertifikası nasıl ve neye göre veriliyor ben bilmiyorum.Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler ve gimdes gerçekten güvenilir bir kuruluş mudur?

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: