Doğal Güneş Kremi

Alüminyum İçermeyen Roll on

Roll on deodorantlarda zararlı kimyasal kullanılabiliyor. Alüminyum zirkonyum ve alüminyum klorohidrat da bunlardan. Alüminyum içermeyen roll on hakkında yazımızı okuyunca roll on deodorant a bakış açınız değişecek.

Koltuk altı lenfleri sağlıklı vücut için çok önemlidir ve gögüs kanseri vakalarında lenf bezlerinin etkisi çok fazladır. Terlemenin kontrol altına alınması için kullanılan roll on deodorant, sprey deodorant gibi ürünlerle lenf bezlerine zarar vermektedir. Çünkü bu ürünlerde terleme engellenmeye ve kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır. Koltuk altı lenflerinin sağlığı için ter kontrol altına alınmamalı yani terleme engellenmemeli ve koltuk altında terlemeyi sağlayan gözenekler kapatılmamalıdır.

Piyasada satılan ürünlerde kullanılan alüminyum bileşenleri ise koltuk altı lenflerinin çalışmasını engellemekte ve ter gözeneklerini kapatmaktadır. Nortwestern Üniversitesinde yapılan bir araştırmada deodorant kullanan bayanların gögüs kanserine daha erken yakalanabileceği ortaya konulmuştur. Deodorantın direk olarak kansere nasıl yol açtığı tam olarak bilinemese de aluminyum içeren kimyasalların buna neden olduğu düşünülmektedir.

University of Reading’de yapılan farklı bir bilimsel çalışmada aşırı östrojen (kadınlık hormonu) salımının gögüs kanseri tümörünün gelişmesine ve ilerlemesine neden olabileceği ortaya konmuştur. Aluminyum klorohidrat da östrojen hormonu üzerine etkilidir. İngilizce olarak aluminyum chlorohydrate olarak adlandırılan kimyasal madde östrojen hormonu benzer etki oluşturmakta ve hormonal dengeyi bozabilmektedir. Bundan dolayı da gögüs kanserine neden olabileceği kanıtlanmıştır.

İngiltere’de Bedford Hastanesi Klinik Araştırmaları Merkezi doktoru Prof. Dr. Robert Thomas; sağlıklı kadınlar özellikle de kanser geçmişi olanlar kadınlar, deodorant kullanırken 2 defa düşünmeli, gögüs kanserine yakalanmış olanlar ise deodorant kullanımını kesinlikle bırakmalı, yorumunda bulunmaktadır.

Yine İngiltere’de Keele Üniversitesinde 17 hasta üzerinde yapılan araştırmalarda, aluminyum içeren ve ter kanallarını tıkayarak, terlemeyi önleyen deodorantların göğüs kanseriyle ilişkili olduğu ortaya çıkmıştır. Koltuk altına yakın kanserli hücrelerde diğer kısımlara oranlara daha fazla aluminyuma rastlanmıştır.  Genel itibariyle ise az yada çok miktarda kanser hücrelerinde aluminyum varlığı saptanmıştır.

Sonuç olarak aluminyum chlorohydrate ve aluminyum zirconium gibi bileşenler ter kokusunu engelledikleri için roll on deodorant ve sprey deodorantlarda kullanılmaktadır. Sağlığınız için tamamen zararlı olduğu bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuştur. Biz de bu yüzden sizler için alüminyum içermeyen roll on deodorant ürettik.

Helal Sertifikalı ve %100 Doğal Yeşil Marka Roll On Dedorant terlemenizi engellemez, ter kanallarını ve ter gözeneklerini kapatmadan sağlıklı bir şekilde terleyebilirsiniz. Ancak ter kokusu olmaz. İçerdiği doğal bileşenler sayesinde ter kokusuna neden olan bakterilerin gelişimini engeller ve vücudunuzun ısısal dengesini bozmaz. Kanserojen bileşenler ve zararlı katkı maddeleri içermez. Yeşil Marka Gimdes Helal Sertifikalı ve %100 Doğal Deodoranta Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız.

.

aluminyum içermeyen roll on

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Ben de bir yıl önce roll on kullanmayı bıraktım. Bu araştırmayı bir yıl önce yapmıştım çünkü koltuk altlarımda sertlik hissetmeye başlamıştım ve doğal olan şeyleri araştırdım. Sonuçta en doğalını buldum. Karbonat. Başta inanmadım işe yaramaz dedim. Ama deneyince sonuçtan memnun kaldım. Terliyorum ama koku olmuyor. Terlememi tam olarak engellemiyor ama öncekine kıyasla oldukça az terliyorum. Terlemeyi tam anlamıyla roll on larda engelleyemiyor zaten. Önemli olan kokmayı önlemesiydi ve bunu başarıyor. Bir çay kaşığı kadar karbonatı parmaklarınızı ıslatıp temiz olan koltuk altlarına sürün krem sürer gibi yedirin. Akşama kadar kokmazsınız. Ben akşamda tıkanmadan tekrar uyguluyorum ve akşamda kokuyu önlüyor. Kokuya sebep olan bakterilermiş ve karbonatla bu bakterileri öldürmüş oluyorsunuz. Üstelik zararsız ve ucuz. Artık koltuk altımda sertlik yok. Bunu arap ülkelerinde kadınlar kullanıyormuş hatta güzel koksun diye içine bir talk pudrasıda koyuyorlarmış. Ben hiç pudrayla denemedim.

    1. akşam tıkanmadan yazmışım yıkanmadan yazacakdım

  2. Sultan Arslan Karaçetin says:

    Allah’ım Razi Olsun Sizden İnsanlık Adına yapmış Olduğunuz Hizmet ve Yazılarınız Paha biçilmez Tanıttığımız bu güzel ürünü almak ve insanlarımızın almasına vesile olmak isterim elinden geldikçe yayamaya çalışacağım yeni yazılarınızıda heyacanla beklerim Saygı ve Sevgilerim Allah’a Emanet Olun

  3. Allah kolaylık versin ablam ev taşımak çok zor bi kiracı olarak çok iyi biliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun…

  4. Sebamed’in de var aluminyum icermeyen. Su an gratiste indirimde.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: