Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Darbe Derinleşmeden…

kurt-kuzu-ABED-BCAD-A75BÇok acı günler geçirdik. Şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Allah onlardan razı olsun. Gözyaşımızla beraber nefretimiz de arttı. Beddua seansları tersine dönüp kendilerini vurdu. 40 yıldır takiyye yaparak, korkunç tavizler vererek, haramlarla bir yerlere gelmeye çalıştılar fakat Allah bir şey olmalarına fırsat vermedi! Elhamdulillah!

Çocuklarım ortaokul yıllarındayken, ara ara cemaat evlerine heves etmişlerdi. “Arkadaşlarımız hep gidiyor. Anne lütfen bizde abilere gidelim” diye izin koparmaya çalışırlardı.

Allem kullem eder, babamızı ikna etmeye çalışırdık. Babamızın hiç bir zaman gönlü olmadı. Onların o sünepe duruşları altında hep bir sinsilik olduğunu söyler kesinlikle güven duymazdı. Fakat ısrarımıza dayanamayıp bir kaç kez çocuklara izin verdi.

Çocuklar eve geldiklerinde abilerin kendilerine ne anlattığını, nasıl davrandıklarını bize anlatırlardı. Biz de yanlışları hakkında onları uyarırdık. Her defasında askeri okullara gitmenin öneminden bahseder, köşe başlarını biz tutmalıyız diye çocukları ikna etmeye çalışırlarmış.

Son gittiklerinde abilerden birinin kod adı kullandıklarını öğrenmişlerdi. O günden sonra babaları bir daha o evlere göndermedi. Elhamdulillah.

Şu ülkede bir kaç kez bile olsa çocuğunu abi abla evine veya bu hainlerin dershanelerine göndermeyen kaç kişi çıkar ki? Anne babaların tercih sebebi hep aynıydı. Çocuklar başıboş kalmasın. Namazlarını kıldırıyorlar. Hatta teheccüde bile kaldırıyorlar diye cazip gelirdi çoğu ebeveyne. Özellikle dışarıda okuyan öğrenciler için bu evler karşı konulamaz bir imkandı.

Geriye dönüp baktığımda, bu kanlı örgütün insan avlama konusunda müthiş yetenekli olduğunu ve toplumun sosyolojisini çok iyi okuduklarını görüyorum.

Abi, abla kelimeleri kucaklayıcı, kuşatıcı kelimelerdir. Abilik ablalık bizdendir. Bu yüzden çocukları hep bir abla ve abiye teslim etmek istedi aileler. Himmet, hizmet, cemaat kavramlarımızı bizdendir. Bu yüzden gözünü kırpmadan para akıttı insanlar. Fakat kirlettiler kavramlarımızı. Aldattılar saf insanlarımızı.

Maalesef bu hainlerin yüzünden içimize nice şüphe tohumları düştü. Açıkçası fetö örgütünün sohbetlerine halis niyetlerle giden tanıdıklarımla bile görüşmek gelmiyor içimden. Böyle düşünen tek ben değilim sanırım. Artık TV kanalı, yardım derneği olan din kisvesi altındaki hiç bir oluşuma acabasız bakamıyoruz.

Nasıl güvensiz bir ortam, nasıl büyük bir mide bulantısı ve nefret oluştu toplumda. Buna rağmen hâlâ olan biteni oyun sanan, Fetö’yü hâlâ evliya gibi gören kör insanlar var! Fakat yine takiyye yapıp bizdenmiş gibi görünmeye çalışıyorlar.

Biz önümüze bakıp, bundan sonra oturup ne yapacağımızı düşünmeliyiz. Çocuklarımızın hain ellere düşmemesi için, aldanmamak için önlemler almalıyız.

Fakat en evvel dinimizi, tarihimizi, toplum sosyolojisi ve insan psikolojisini çok iyi öğrenmeli ve çocuklarımıza da öğretmeliyiz ki körü körüne fanilere bağlanmasın, sorgulamayı öğrensinler. Öğrensinler ki, aldığımız darbe derinleşmesin. Ümmetçe aklımızı başımıza alalım ki; Sonu gözyaşı ve pişmanlık olmasın.

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. meleknur says:

  Konuşmamakla ahiret kurtulduğu nerede yazıyor? Zulme sessiz kalmanın da zulüm olduğunu idrak edemiyor musun? Allah korusun, öldürülen, ateşe atılan senin çocuğun olsaydı, yine böyle “karışmayın, susun” diyebilecek miydin bize????

 2. özlema says:

  Çok yazık……gerçekten çok yazık, bunca itiraflar günbegün ardardına ifşa olan belge ve bilgilere rağmen hâlâ direnen varsa ne diyebiliriz. Hani derler ya allah bazı insanlara hidayet nasip etmez sanırım onlar bu tarz insanlar. Sadece kendilerine zarar verdikleriyle kalsalar birakın ne halleri varsa görsünler diyeceğim fakat diyemem çünkü yalnız kendilerine değil verdikleri zarar. Tüm ülkeye insanlığa ve İslamiyete verdikleri zarar o kadar büyük ki…… allahıım hepsini sana senin yüce adaletine havale ediyoruz muhakkak sen en adil olansın.yinede sukretmeliyiz gerçekler gün yüzüne çıktı. Hem de cooook şukretmeliyiz.sakin olun ve sevinin,hepsinin foyası ortaya çıktı.

 3. çok şükür bunların gerçek yüzü ortaya çıktı. Dinimiz kullandınız yanlış tanıttınız ….kendinizce amacınız oydu ya.. inşallah tamamen kurtulacağız sizden. bu müslüman ülkenin insanları neden sizi sevmiyor…. neden müslüman bir ülkede değilde hristayanların kucağında fetonuz . bu bile herşeyi açıklıyor . cumhurbaşkanına hırsız diyen adiler sizden büyük hırsız mı var. vatandaşın parasını himmet diye aldınız ne amaçlar için kullandınız gördük. kaç kişinin umutlarını geleceğini çaldınız. bu ülkenin vatandaşı da Reiside filistindeki Suriyedeki müslümanlara sahip çıkarken, sizin lideriniz ne yaptı , otoriteye itaat dedi. stv haberde ‘ israil Gazzede teröristleri vurdu ‘ dedi .açın youtube u hocanızın yaverinin papanın elini nasıl öptüğünü, rüşveti nasıl tavsiye ettiğini , sızıntıda yıllar önce kenan evrene yazdığı methiyeleri ve daha fazlasını okuyun izleyin. tabi hocanızın uyduruk kitaplarını okumaktan beyin kaldıysa anlarsınız,
  bu arada hocanız ( müslümanlara zulmeden hiçbir zalime etmezken) bize etti ya, birde yıllardır sınavlarda hakkı yenen onca mazlumun bedduası var. kimin ki tuttu.?.
  şefkat tokatını iyi bilirsiniz . yediğiniz tekme tokadın farkında mısınız .
  başınızı açarak soru çalarak aklınızca hizmet ettiniz . bu ülke sizin hizmetinizi istemiyor . gidin amerikaya israile hicret(!) edin orda hizmetinizi de daha rahat yaparsınız.
  Cahide hanım Allah sizden razı olsun.
  dinini yaşamak isteyene Kuran,sünnet yeter.

 4. Fetö itini hala daha savunan avanaklara bende şu soruyu soruyorum bu kadar insan ne söylüyor niçin söylüyor. Hadi onuda geçtim tv lerde Nurettin veren, Ahmet Keleş, Lâtif Erdoğan gibi bu hizmet dedikleri cemaatin içinde 25 ila 35 sene kalan bu insanlarda mı yalan söylüyor.Nurettin veren bu yapıda bana ters bişeyler var dediğinde,cemaat Nurettin bey’in eşinin ve çocuklarının aklına girip (aynı sizin gibi)tesiri altına alıp boşatan ve onbeş senedir çocuklarını görmediğini söyliyen ve dahasında çocuklarına cemaat tarafından maaş bağlanan bu kişidemi yalan iftira atıyor.Bu insanların hiç mi komşuları akrabaları yok,bunlar yalan söylüyor diyecek kadar. Ama ne dense ne söylense boş.Sizler Türkiye’yi zaten hak etmiyorsunuz.Artık sonunuz pok yolunda gitti Niyazi olur. Ahirette görüşmek dileğiyle ::)

 5. sevgili arkadaşlar ben burdada hiç kimseyi savunmuyorum
  yalnız hepinize tavsiyem görüşünüz ne olursa olsun
  yüzde bin emin olmadıkça topluluk hakkında yorum yapmayın.
  ne onlar deyin ne bunlar ne şunlar
  yüzde 99 u suçluysa yüzde biri suçsuz olur o zaman onların hakkına girip
  iftira etmiş olursunuz
  hiçbir topluluk hakkında bence hatta mümkün olduğunca konuşmayalım arkadaşlar
  kendi ahiretimiz için

  1. meleknur says:

   yukardaki yorumumu kumsal540 a yazmıştım ama buraya gelmemiş

 6. fetö 10 kişinin hakkina girdiyse okullarda, kamu dairelerinde onlardan olmayani engelleyerek…bunlar 1000 kişinin hakkina girdi yaptiklariyla…kardeşimi askeri okulundan attilar asker degilsin artik dediler.amcamin oglunu tutukladilar haksiz yere yatiyor içerde. .rabbim ve milletim affetsin beni diyor ben affetmiyorum.hakkim helal değil ikisine de…

 7. meleknur975 says:

  Bu fetö, süfyaniyetin dördüncü rüknüdür. Nokta.

  Yedinci Mes’ele: Rivayette var ki: “Süfyan büyük bir âlim olacak, ilim ile dalalete düşer. Ve çok âlimler ona tâbi’ olacaklar.”

  Vel’ilmu indallah, bunun bir tevili şudur ki: Başka padişahlar gibi ya kuvvet ve kudret veya kabîle ve aşiret veya cesaret ve servet gibi vasıta-i saltanat olmadığı halde, zekâvetiyle ve fenniyle ve siyasî ilmiyle o mevkii kazanır ve aklıyla çok âlimlerin akıllarını teshir eder, etrafında fetvacı yapar. Ve çok muallimleri kendine tarafdar eder ve din derslerinden tecerrüd eden maarifi rehber edip tamimine şiddetle çalışır, demektir.

  Şualar ( 585 )

 8. Darbeyi her kim yaptıysa Allah belasını versin inşallah…Ama masum insanlara terörist diyenlerin iftira atanların belasını versin. Biz vatan haini değiliz kendimizden eminiz … Cemaatin yurtlarına evlerine göndermemişsiniz çok iyi yapmışsınız bir de Ensar vakfını deneyin. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkıcak ve acaba o Zaman siz hata etmişiz deme Erdemini gösterebilecekmisiniz.Her kim hırsızlık yolsuzluk darbe yapmışsa Allah belasını versin hadi amin deyin kendinizden ve reisiniZden bu kadar eminseniz….

  1. meleknur975 says:

   bu hain yorumu, bu kadar ihanetlerinden sonra, niye yayınlıyorsunki cahide kardeşim? bence lütfen sil. istismar etmedikleri hiç bir şey kalmadı. hesap sormaya en son yetkili bunlar

   1. aysegül says:

    Nihalcim duana ben de amin dedim. 28 subat magduruyum , akp kökenliyim ama bu hükümetin özellikle dindarlara ettigini ben diger dinsizlerden görmedim. Kim yalan konusuyorsa(!), halki kandiriyorsa , siyaset algidir zaten deyip masuma iftira ediyorsa…Rabbim ahirette zaten hesap soracak. Bize de ettiklerini bulduklarini dünya gözüyle göstersin.

 9. Zahide* says:

  Çok değerlerimizi,kutsallarımızı hafifleştirdiler,zedelediler. Hala göremeyenlerin kalpleri de gözleri de mühürlü demek.

 10. zturkan says:

  Güzel bir yazı yazmışsınız.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: