Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu çayı vücuttan fazla suyu atması ve idrar söktürücü olması hasebiyle detoks amaçlı da kullanılıyor. Bunun yanında daha pek çok faydası var. Düzenli yapamıyorum ama arada bir de olsa bitki çaylarına yer vermek lazım.
Ben taze ısırgandan çay hazırladım. Bir tutam ısırgan otunun üzerine kaynar su döküp 10 dk demledim. Kuru yapraklardan da çay yapılabilir.
Her bitki, çiçeğinden köküne kadar bir mucize. Her bitki, her canlı bizim için bir tefekkür sebebi olmalı.Isırgan otu çayı İdrar söktürücüdür. Yüksek miktarda demir içerir. Anemi tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Sindirim sistemini ve diğer organları temizler. Artrit semptomlarını hafifletir. İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Karaciğeri temizler. Böbrekleri temizler. Öksürüğe iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığına iyi gelir. Saman nezlesinin tedavisinde kullanılır. Sindirimi düzenler.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. *kahverengi says:

  Ben kendi kuruttuğum ısırganın çayını içeyim dedim geçenlerde Cahidem, rengi çok daha koyu yeşil oldu ve tadı çoook ama çok zor içmeme sebep oldu, öyle ki iyice ılındıktan sonra burnumu tıkayıp bir dikişte koca kupayı içtim,niye eziyet ediyorum kendime, süt yapıyor diye😊

  1. Benim çayımda bekleyince koyu yeşil oluyor. Bu taze ısırganla yaptığım çay ve 5 dk bile demlenmemişti 🙂 Bol bol süt olsun, daim şifa olsun yavrumuza inşaAllah 🙂

   1. *kahverengi says:

    Amin gülüm,Allah razı olsun 💝

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: