Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Ahzab-36, Koşulsuz İtaat Demektir

kandil

İsterim ki; Ahzâb 36 yı bilmeyen, anlamayan müslüman kalmasın. Ahzâb 36 yı anlarsak eğer, Allah’ın ayetlerine karşı bütün “Ama”larımızı unutmak zorunda kalırız. Yani bu ayetin koşulsuz itaat olarak yaşantımızda hayat bulması gerekir. Ahzab 36, “Ben”i aradan çıkarıp Allah ve Rasulü ne dediyse başım gözüm üstüne demektir.
 
Hani bugün kandil gecesi diye komşularımıza ikramda bulunuyor, bir fakire sadaka veriyoruz ya; Allah senenin kalan diğer günlerinde de sık sık bunu yapmamızı istiyor.

Hani bugün kandil gecesi diye bol bol salavat getiriyoruz ya; Allah bizden her daim Rasulüne salat getirmemizi ve her daim sünnetine uygun bir hayat sürmemizi istiyor.
 
Hani bugün bol bol Kur’an okuyor ve dinliyoruz ya; Allah bizden yılın geri kalan günlerinde de Kur’an’a aynı özeni göstermemizi ve Kur’an’ı anlamamızı istiyor.
 
Hani Kur’an okurken ve dinlerken veya mezarlığa giderken saygımızdan dolayı başımızı örtüyoruz ya; Allah bizden bütün zamanlarda tesettür emrine uymamızı emrediyor.
 
Hani sevaplarımızı artırmak için bu gece namaz kılmaya gayret ediyor veya rekatları artırmak için çabalıyoruz ya; Allah bizden ömrümüz boyunca namazı bir kez bile kaçırmadan kılmayı emrediyor.
 
Hani bu gece bütün günahlarımızı hatırlayıp daha fazla tevbe etmeye çalışıyoruz ya; Allah bizden bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlar için her daim tevbe etmemizi istiyor.
 
Hani bugün kandil diye daha çok dua etmeye çalışıyoruz, duaların kabul olacağına daha fazla inanıyoruz ya; Allah her zaman hatırlanmayı, Kendisini şah damarımızdan yakın bilmemizi ve dua etmemizi emrediyor.
 
Hani bugün kandil gecesi diye, ahlaksız programları izlemiyor, çirkin şarkıları dinlemiyoruz ya; Allah hiç bir zaman böyle çirkin şeyleri izleyip, dinlememize razı olmuyor.
 
Allah bizden samimiyet istiyor kardeşlerim. Çünkü DİN SAMİMİYETTİR!
Bugün özel bir gece diye elimizden geleni yapıp, kalan günlerde Allah ve Rasûlü yokmuş gibi davranırsak,
bir şiir olan Mevlid’e gösterdiğimiz saygıyı, Allah’ın kitabı olan Kur’an’a göstermezsek
bugün kandil Müslümanı olup, kalan günlerde İslam’ın emir ve yasaklarını görmezden gelirsek,
bugün Allah’ın şeriatine uygun davranıp, yarın “Kahrolsun şeriat!” dersek ve nefsimizin emrettiği şekilde hareket edersek, samimi bir müslüman olabilir miyiz?
Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Hayırlı cumalar dilerim… Allah razı olsun kardeşim çok güze bir yazı. Rabbim her dayim iyilikler yapan ,namazı dostdogru kilanlardan eylesin..

  2. Allah senden razi olsun rabbim yuvana huzur bereket bolluk versin insallah senin gibi dostlar versin kandilin mübarek olsun Canim ablam

  3. Narçiçeği says:

    Hayırlı aksamlar hayırlı kandiller . Ne güzel bir yazı. Allah razı olsun.

  4. Ümmühan Cengiz says:

    Allah samimi İhlaslı kullarından eylesin. Rabbim dostlarına dost eylesin. 💗 🌹 💗

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: