Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Allah’ın Şeriati Neden Korkutuyor?

26149007646_b50e9f2038_z

İçinde bulunduğumuz şu günlerde, pek çok kişinin Allah Rasulû’nü anma, O’na karşı sevgisini gösterme çabası içine girdiğini görüyoruz. Kimisi sevgisini pasta hazırlayarak, kimisi salavat yarışı yaparak, kimisi O’nun ve bize mesajını ulaştırdığı İslam’ın ne kadar hoşgörülü, sevgi dolu ve barışcıl olduğunu anlatmaya çalışarak gösteriyor.

Baştan şunu belirtelim ki; İslam’ın ispata ihtiyacı yoktur. Asr’ı saadeti bilen, Kur’an’ı okuyan bir Müslüman, islam’ın emrettiği öldürmenin bile merhamet kaynaklı olduğunu, İslam’da haksız yere cana kıymanın yasak olduğunu, buna mukabil İslam’da gereksiz hoşgörüye de yer olmadığını bilir.

Kardeşlerim gelin Allah Rasulü (s.a.v)nü çokça andığımız bu zamanlarda O’nun mesajını da anlamaya çalışalım. Rasulümüz bu ümmete İslam’ı Yani Allah’ın yolu-şeriatini tebliğ etmek için gönderildi.
Bugün Müslüman olduğunu iddia eden yığınla insanın, şeriat denince tüyleri diken diken oluyor. Kahrolsun şeriat diyen bir Müslümanı tahayyül edebiliyor musunuz? Şaka gibi!

Oysa “Müslüman-islam-Peygamber” kelimelerini Şeriat’ten ayrı düşünmenin imkanı yoktur.
Şeriat kelimesi bir kesimi neden korkutuyor? Neden şeriat denilince akla hemen el kesme, 4 eş, kadınların zorla çarşafa girmesi geliyor? Çünkü bu toplum şeriatin ne olduğunu bilmiyor kardeşlerim. Müslümanım diyenler bile Kur’anı, Allah Rasûlu’nü tanımıyor. Masum bir çocuk öldürüldüğü vakit, katil için hiç tereddütsüz idam isteyen insanlar, aslında şeriat’e ne kadar muhtaç olduklarını anlatıyorlar. Malı gasp edildiğinde hırsızı elleriyle boğmak isteyenler, şeriatin gerektiğinde el kesmesini vahşilik olarak görüyorlar.

Yüz yıldır, fıtrata en uygun din olan İslam’ı yok etmeye çalışanlar, kuduz bir köpeğin bile acı çektirmeden öldürülmesini emreden İslam’ı, yani şeriati; Kafa kesen, kol kesen, vahşi bir sistem olarak lanse edip, ezberletilmiş cümlelerle islam’a karşı nefret tohumları ektiler…
Hatta bir kesim öyle azgınlaştı ki, tecavüzleri bile İslam’la özdeşleştirir oldular.

Yüzyıllardır, mazlum halklara karşı şiddetin, katliamın her türlüsünü reva gören Batı Dünyası, modernizmle, çağdaşlıkla özdeşleştirilirken, İslam, terörle, kafa kesmeyle zorbalıkla eşdeğer gösterilmeye çalışılıyor. Batıda bekaretini kaybetme yaşı 9 a düşmüşken, rızası olmadan bir kızın evlendirilmesine karşı çıkan İslamı; çocukların zorla evlendirilmesini meşru gören bir din olarak anlatıyorlar.

Batı kadını soyup, üzerine özgürlük, modernlik damgası basar. Kadın korunmasız bir hale düşer, incitilir, zarar görür. Bu kez batı aklı kadına feminizm gazı verip, aslında yapılması gerekenin, doğru olanın ne olduğunu unutturarak kadını erkek düşmanlığına teşvik eder. Fakat İslam bir kadının iç çamaşırlarıyla veya kadınlığını ortaya çıkaran paçavralarla cümle alemin önünde, kötü bakışlara maruz kalarak  onurunun zedelenmesine asla izin vermez. Alenen olduğunda onur kırıcı bir hal olan çıplaklığı yasaklar. İslam, kadın erkek ayrımı yapmadan, insanı eşref-i mahlukat, yani yaratılmışların en şereflisi olarak tanımlar.

Algılarımızla oynadılar kardeşlerim. Kavramlarımızı kirlettiler. İslam’ı cehalet, Cihad’ı cinayet olarak anlattılar. “Dünyada ne kadar kötülük varsa, sebebi İslam’dır” algısını zihinlere pompalayıp Müslümanları aşağılık kompleksi duymaya zorladılar. Sonra İslam’ın aslında bir hoşgörü dini olduğu söylemleriyle, Müslümanları koyun gibi uysal, dalsız budaksız, takâtsiz, düşmanına bile kin duyamayan, başına vurulup elinden ekmeği alınan silik kitleler haline getirmeye çalıştılar.

İslam’da haksızlığa, zulme ve gereksiz hoşgörüye yer yoktur. El kesme denilince benim aklıma İslam değil, batı gelir mesela. Medeni (!) batı ülkelerinden biri olan Belçika’nın sömürge ülkesi olan Kongo’da yeterince kauçuk toplayamayan kişilerin küçük çocuklarının elleri, ayakları kesiliyordu. Kafa kesme deyince de aklıma Batı geliyor. Örneğin Fransa Cezayir kurtuluş savaşında binlerce Cezayir’li mücahidin başını kesmiş, utanmadan fotoğraflarını posta pullarında kullanmıştır. Bugün nerede kan, zulüm ve gözyaşı varsa, arkasında mutlaka batı vardır.

Bugün Kutlu doğum haftası adı altında idrak edilen günlerde, hoca, din adamı diye bildiğimiz çoğu kişi bile şeriat kelimesini ağzına alamaz, İslam’ı eğip bükmeden anlatamaz oldular. Hâlâ Allah Rasulü (s.a.v) nün nasıl aç gezdiğini, nasıl sert yatakta yattığını anlatıp, bilerek veya bilmeyerek acınası bir İslam ve Peygamber profili çizmeye çalışıyorlar. Oysa İslam zilleti değil, İzzet’i temsil eder. Müslüman yeri geldiğinde dingin bir deniz, yeri geldiğinde demir bir yumruk olur.

İşte bu zamanlar İslam’ı-Allah’ın şeriatini, Allah Rasulûnü olduğu gibi anlatmanın, zihinlerden İslam’a karşı duyulan ön yargıları temizlemenin en uygun olduğu zamanlar.
Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Süheyla says:

  Çok harika bir yazı ellerinize saglik

 2. Fatma Taze says:

  Allah razı olsun, çok iyi bir anlatım.

 3. Allah sizden razı olsun bizi aydınlattığıniz için s

 4. Bu ne güzel bir yazı. Rabbim senden razı olsun kardeşim.

 5. Rabia Aydogan says:

  Allah sizden razi olsun bunlari biliyuruz ama anlatamiyoruz iyi ki varsiniz islamiyet bu kadar güzel ve de dogru anlatilir allah sizin gibileni basimizdan eksik etmesin rabbime emanat olun cahide hanim slm

 6. Şeriat deyince aklıma gelen 4 eş düşüncesini 9 yaşında evlendirilen çocukları dinde zorlama yoktur deyip zorla dini sevdirmeye çalıştırılması gibi düşünceleri şu dakika kafamdan silip attım Rabbim razı olsun sizden

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: