Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Kanalizasyona Dönüşen Kanallar

TV’lerde neden kaliteli, eğitici programlar daha az biliyor musunuz? Cevabı basit: Az reyting aldığı için. Saçma salak ne kadar program varsa izlenme rekorları kırıyor ve böylece kanallar kanalizasyona dönüşüyor!
Esasen bu sonuç toplumun kültür seviyesinin bir göstergesi.
Çünkü böyle içi boş programlar izleyene bir sorumluluk yüklemiyor. Beynini çalıştırması, düşünmesi, hayırlı bir iş için eyleme geçmesi gerekmiyor.
Tıpkı sigara gibi, alkol gibi uyuşturuyor ve bağımlılık yapıyor.

Son trend başörtülü kızları moda veya evlilik(!) programlarına çıkarmak. Bu bazen Hanife olur, bazen Nevruz olur. Çıplak vücut görmekten bıkan izleyiciye, yeni bir heyecan olarak türbanlı kızlar sunulur. Mesela kızlardan birine Tarkan’a aşık rolü verilir. Tarkan diye ağlar, yerlere yatar, albümünü öper, ama bu arada koca aramaktan da geri durmaz. Aşağı Tarkan, yukarı Tarkan derken, çaktırmadan Tarkan’ın reklamı yapılır. Siz cambaza bakmaya devam ederken, birileri ceplerini doldurur.

Bu rezilliklere artık bir son verilsin!! Aile kurumunu dinamitleyen bu programlar yayından kaldırılsın. Senin evinde TV olmayabilir. Bizler izlemiyor olabiliriz ama izleyip etkilenen yüzbinlerce insan var. Tesettürü, kadınlık onurunu bu şekilde ayağa düşürmeye kimsenin hakkı yok!
Şahsiyetli hiç bir kadın, böylesine hayasızca davranamaz.
Ayrıca Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı ne iş yapıyor? Programları denetleyen psikologlar, sosyologlar yok mu? Kadınların alenen pazarlanmasına, aile kurumunun çökertilmesine neden izin veriliyor?

Aklını başına al Eyy müslüman kardeşim. Sen izlemezsen bunların oynayacak gücü kalmaz. Allah ayetinde, aklını kullanmayanların başına pislik yağdıracağını buyuruyor.
Hem izleme, hem gücün yettiğince şikayet et. Yoksa gözlerin, hayra uzanmayan ellerin ahiret günü senden şikayetçi olacak!
Cahide Sultan

👉 Rtük: 4441178

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Sevgili Cahide abla yazmış olduğunuz yazı beni etkiledi
  benim evimde tv yok
  aslında kaldırdım bir yildir kullanmiyorum birdaha sokmayıda düşünmüyorum
  vakit öldürüyor..!
  Ben bu yazmış olduğunuz yazıyı whatsap gruplarimda+buyuklerime
  yolladım sizce bir mahsuru olur mu

  1. Elbette yollayabilirsin kardeşim.

 2. Rahmetli Mahmut Esad Coşan hocanın, mekanı cennet olsun, çok güzel bi lafı var “ben televizyon değil TELEFİZYON diyorum” derdi, gerçekten de çok doğru söylüyordu hoca, bu alet televizyon değil TELEFİZYON, insanları telef edip gidiyor inan, ha ekrandaki ha ekran karşısındaki, istisnai tek tük programlar hariç
  Allah sonumuzu hayır eylesin

 3. Selamınaleyküm. Yine güzel bir yazı olmuş Cahide ablacığım. Yazanın ellerine YAZDIRAN beyni ve elleri verene hamd_u senalar olsun… Bir zamanlar ben de güzel oluşumlar içerisinde olan (en azından öyle görünen/bize öyle gösterilen) bilindik cemaate girip çıkan sohbetlerine katılan biriydim. Lakin zamanla neyin ne olduğunu hep birlikte gördük. Ve ordan el etek çektik. Ki o vakitlerde bir tek cemaate takılıp kalmazdım. Söz konusu ve bahsin Allah ve Muhammed (sav) ‘in olduğu, muahhbet esnasında meleklerin bizi izlediği her topluluktaydım. Ve şükür ki hak yolunda olan nice güzel cemaatler, topluluklar var hala. Allah da eksikliklerini göstermesin.
  Gerçekten evinde tv olan, üstelik de çalışan bir anne olarak abdest almak için bebeğim oyalansın diye bu kadar kısa süreliğine bile tv açmaktan korkar oldum. Zira ne bebeğimin izleyeceği bir çizgifilm ne de eşimle akşam izleyebileceğimiz bir aile dizisi ne yazık ki yok. Ve diyeceğim şu ki; eğer içerisinde ALLAH’tan , duadan,merhametten, aile bağından,dostluktan,doğru sözlü olmaktan, bayramlarda yapılması gerekenlerden,sahurun güzelliğinden,kurban bayramından hatta ve hatta teşrik tekbirlerini söyleten …. bir çizgifilmin olduğu bir kanaldı yumurcak. (niloya ve can ‘ı izletiyordum bebeğime az da olsa) bu kapatılan Kanaldaki diğer çizgifilmleri bilmiyorum,incelemedim.lakin bu ikisini gönül rahatlığı ile izletebiliyordum. Ve maalesef artık olan kanalların içerisinde eğitici çizgifilm yok. Hatta çok berbat çizgifilmler var. Öyle yaratıklar var ki kalan kanallarda, ben bile bakmaya korkuyorum inanın. Keşke Bu konulara da değinilse. Doğru düzgün çizgifilmler konsa..
  Selam ve dua ile..

  1. yaşında bir çocuğun aşkını anlatan cedric adlı çizgi film de bu kanalda idi hala anlamadınız mı ?bu bir yozlaştırma yöntemiydi….bir iki güzel çizgi film yanında onlarca saçmalık izledi çocuklar yumurcakda dikkatli olalım vesselam….

 4. Allah razı olsun kardeşim ben de aynı düşüncedeyim. Bir tepki olacaksa bütün haksızlıklara olmalı

 5. Çok haklısınız. Su an ne izlenecek bir kanal bıraktılar ne okunacak bir gazete… Bu toplum ses cikarmadikca zulmün karşısında dilsiz şeytan olmaya devam ettikçe daha bunun gibi yüzlerce kanalizasyon kanallara muhatap olmaya devam edeceğiz….

  1. Gerçekleri görün artık…..lütfen….ne demek izlenecek kanal okunacak gazete kalmadı…hep aynı klişe söylemler bunlar…trt nin çocuk kanalı da dizileri de gayet güzel ve faydalı….dizilerde ,bu zamana kadar yanlış empoze edilmiş pek çok tarihi gerçekleri öğreniyoruz…..herkese tavsiye ederim

 6. aynen bilgi programları artsın. neden artmıyor. neden kelime oyunu yok. en zayıf halka neden kalktı…

 7. çok güzel yazmışsın cahide abla ellerine sağlık da aynı hassasiyeti terör olaylarına karşı niye gösterip onunla ilgili tepkini belirten yazılar yazmıyorsun?

 8. Allah razi olsun cahide ablacım tv izlerken denk geldikce utandığım konuya seni ele almam beni sevindirdi

 9. Ben şikayette bulundum ama bu sonuç yok malesef

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: