Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

YALNIZ MÜMİNLER ALLAH’TAN KORKAR!

Allahtan korkmak
YALNIZ MÜMİNLER ALLAH’TAN KORKAR!
 
Son günlerde bir siyasi parti lideri ve o partinin bir müntesibi cahil cesareti mi, yoksa bilinçaltının dışa vurumu mu bilinmez, Allah’tan korkmadıklarını zırvalayıp duruyorlar. Genlerinde İslam düşmanlığı olan bir partinin üyelerinden bunları duymak elbette bizleri şaşırtmadı.
Oysa Rabbimiz pek çok ayetinde kendisinden korkmamız gerektiğini emrediyor.
 
“Eğer mü’min iseniz, onlardan korkmayın, benden korkun!”
(Al-i İmran: 175)
“Ey iman edenler! Allah’tan O’na yaraşır şekilde korkun ve ancak Müslümanlar olarak can verin.” (Al-i İmran:102)
 
Allah’tan korkmak Mümin oluşumuzun alamet-i farikasıdır.
Allah Rasulü sallallahu  aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor:
“Sinek başı kadar bile olsa gözünden Allah korkusuyla yaş akan, yanakları ıslanan kimseyi Allah ateşe haram kılar.” (İbn-i Mace, Zühd:19)

Ömer (r.a) devlet başkanı iken biri ona:
– Allah’tan kork ya Ömer! Der.
Ömer (r.a) düşer bayılır. Ayılınca sararmış yüz ve kısık sesle şöyle der:
– Ömer de kim oluyor ki Allah’tan korkmayacak?
 
Allah’tan Nasıl ve Neden Korkulur?
 
Rabbimiz şöyle buyuruyor.
“Gücünüzün yettiği kadar Allah’tan korkun, öğütlerini dinleyin, emirlerine itaat edin, nefisleriniz için hayır işleyin.” (Teğabun:16)
 
Müminlerin Allah’tan korkması, imanının göstergesidir. Bu korku içinde derin bir sevgi ve saygı barındırır. Mümin Allah’ı razı edememekten, Allah’ın gazabını celbetmekten korkar. Bu korku vesilesiyle ayetleri es geçemez. Allah’ın buyruklarına karşı bahaneler üretmez. Bu korku ve beraberindeki sevgi vesilesiyle bilerek namazlarını terk edemez. Kul hakkı yiyemez. Bir kuşa yem verirken bile Rabbinin rızasını gözetir.
 
“Ey iman edenler! Eğer Allah’tan korkarsanız, O size iyi ile kötüyü ayırt edecek bir anlayış verir. Suçlarınızı bağışlar. Çünkü; Allah, büyük lütuf sahibidir.” (Enfal:29)
 
Demek ki; Allah korkusu taşımayan insan, iyi ile kötüyü ayırt edecek bir anlayışa sahip olamıyor. Batıla dalıp gidiyor. Bu yüzden ne dünyada ne ahirette Allah’ın lütfuna mazhar olamıyor.
Allah bizleri zatından hakkıyla korkan mümin kullarından eylesin.
Cahide Sultan 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. O müminler var ya Allah Azze ve celle adı anıldığında kalpleri titrer.
  O kafirler ise sonları ne kötüdür? Onlar kendi sonlarını çizmişlerdir. Dönüşleri de olmaz.
  Bekleyin, biz de beklemedeyiz.

 2. Doğru söylüyorsun. Resmen bizimle dalga geçiyor gibime geliyor. Rabbim ıslah etsin 🙁 bir de bazı tanıdıklarım dindar olduğu halde dedikodu yapan var maalesef. Dün olanları duyunca çok üzüldüm. Allahım böyle durumlardan sana sığınırım 🙁

 3. Ben hiç şaşırmıyorum bu çıkışlarına hatta yerinde buluyorum.Onlar yaptığında eğreti hatta sakil duran dini sahiplenmeleri müslüman olduklarını iddia etmeleri.Bi de yıllardır horlanmış, yasaklar altında ezilmiş halkımıza bir nebze nefes aldıran hükümeti dini siyasete alet etmekle suçlarlar.

 4. Evet Allah’tan korkanlarin ve korkanlari destekleyenlerin neler yaptiklarini goruyor ve biliyoruz… Eger korkanlar bunlari yapabiliyorsa, bizim hic korkmamiza gerek yok anlamini cikarmaniz gerekiyor bu laftan…

  1. türkan002 says:

   Bu güzel yazıdan bunu çıkardınız ya ne diyelim Allah akıl fikir ihsan etsin

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: