kokoshabla deodorant

NE KALACAK BİZDEN GERİYE?

sanalNE KALACAK BİZDEN GERİYE?
 
Bir gün bütün sayfa sahipleri zorunlu olarak terk edecek buraları.
Sahipleri ölmüş milyonlarca sayfa kalacak geriye…
Bu yüzden önemli ne paylaştığımız, ne için paylaştığımız. Bu yüzden önemli geriye ne bırakacağımız…
 
Ne paylaştık, insanlara neyi tavsiye ettik? Hangi hayra teşvik ettik? Paylaşımlarımız salih amellerimiz arasına dahil olabilir mi? Bizden sonra sayfalarımıza bakanlar bize rahmet diler mi? Allah razı olsun der mi? Kabrimize bir ferahlık verir mi bizden kalanlar?
 
Yeni mobilya resimleri, son trende uygun kombinler, makyaj malzemeleri, şuh bakışlı selfieler, lüx mekanlarda yenilen yemek fotoğrafları, komik videolar, komik sözler, markalar, kalkık burunlar, caka satmalar, laf atmalar… Hiç bir yaraya merhem olmayacak paylaşımlar…
 
Düşünelim, ne kalacak bizden geriye? Saatlerimizi, günlerimizi harcadığımız sosyal hesaplarımız, kapanmayan amel defterlerimiz mi olacak, yoksa sonsuza uzanan bir pişmanlık mı?
 
Bu dünya hayatı sadece bir eğlenceden, bir oyundan ibarettir. Ahiret yurduna (oradaki hayata) gelince, işte asıl yaşama odur. Keşke bilmiş olsalardı! (Ankebut:64)
 
Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Keşke sizinle yüzyüze konuşma fırsatım olabilse eminin çok şey öğrenirdim sizden.Buradaki yazılarınızı paylaşımlarınızı büyük bir ilgiyle okuyorum ne mutlu size bu zamanda bu kadar güzel düşünen insan malesef çok az.Allah sizi sevdiklerinize bağıslasın.

 2. Yasemin says:

  Allah razı olsun güzel bir paylaşım olmuş son nefes gelmeden tevbe etmek lazım ne için yaşıyoruz bu hayatta kısa bir ömrumuz var lüzumlu işler yapmak lazım Allah son nefeste imanla ölmeyi nasip etsin cumlemize…

 3. Ayşe Rumeysa Erkul says:

  Evet hesaplaş şimdi kendinle Ayşe ne kalacak senden geriye. Ne çok düşündüm bir bilseniz; benden geriye kalacak güzel hiç bir eserim yok / yokmuş. Benden geriye kırık bir kalp var (28 ada 28 parsel) tüm kalbimle özür dilerim.
  *************3

  Affetmek, geçmişi değiştirmez ama geleceği genişletir.

  Affetmek, geçmişin parmaklıklarının ardına tıkılıp kalmak yerine geleceğe hamle etmeni sağlar.

  Dünyanın artık pek de tekin bir yer olmadığını biliyorsun ama senin dokunuşların olmazsa, senin iyilikle bezediğin ruhun dünyaya karışmazsa, bu tekinsizlik çoğalacak.

  Dünyayı biz iyileştireceğiz.

  İyiliğe dair hiçbir söz, hiçbir eylem boşuna sarf edilmiş olamaz. Bir yerden yankı verir.

  Toprağa düşen bir tohum yoktur ki filiz vermesin. Sen sözünü toprağa düşür yeter ki.

  Bir asit gibi seni içten içe eriten öfkeye, sarhoş eden şu intikam hevesine diren.

  Kötülük daha büyük bir kötülükle iyileşmez.

  Kötülükle aynı dilden konuştuğunda onun saltanatını berkitirsin/sağlamlaştırırsın ancak.

  Marifet, onu dilsiz bırakmakta, onu işsiz bırakmaktadır.

  Affet ve sabret…

  Sabredenler cennete gider…

  4/NİSÂ-149:
  Bir hayrı açıklar ya da gizli tutarsanız veya bir kötülüğü bağışlarsanız, şüphesiz Allah, affedicidir, güç yetirendir.

  7/A’RÂF-199:
  Sen af (veya kolaylık) yolunu benimse, (İslam’a) uygun olanı (örfü) emret ve cahillerden yüz çevir.

  42/ŞÛRÂ-37:
  (Bunlar,) Büyük günahlardan ve çirkin, utanmazlıklardan kaçınanlar ve gazablandıkları zaman bağışlayanlar,

  42/ŞÛRÂ-40:
  Kötülüğün karşılığı, onun misli (benzeri) olan kötülüktür. Ama kim affeder ve ıslah ederse (dirliği kurup sağlarsa) artık onun ecri Allah’a aittir. Gerçekten O, zalimleri sevmez.

  ” Hakkınızı helal etmediğiniz kişinin çektiği azabı görseydiniz hakkınızı helal ederdiniz ‘(Hadis-i şerif)

 4. Cahide abla zordurumdayim.duaniza ihtiyacım var tek destegim dualar.Rabbim daralan yüreğimi genisletsin diye dua ediyorum.

 5. fatma sAN says:

  güzel insan cahide hanım ;sizi takip ediyorum.insanlara cok faydalı bilgiler veriyorsunuz.herkes bu konuda üzerine düşen görevi yapsa ,toplumumuz özüne döner biz avrupa değiliz özentileri atmalıyız üzerimizden islamiyet yüce dinimiz sadece namaz abdest değil

 6. Bazen düşünüyorum öldüğümü hayat çok anlamsız geliyor.Rabbim imanlı ölüm versin …Amin

 7. Selamün aleyküm ablacığım Dün Akşamüzeri Apartmandan bir abimiz vefat etti Iki tane çocuğu vardı çok büyük olmayan Içimiz burkuldu tabii Ama ölümde hayatın bir parçası Içimi rahatlatmak için ahiret ile ilgili hadisler ve ayetler okumaya çalıştım akşam Sende bu konu üzerine yazı yazmışsın Allah razı olsun Içine mi doğdu acaba ? Annemi 19 yaşında kaybettim zor bir durum ama inancımız bu acıya teselli oluyor elhamdülillah. En önemli gerçeği hatırlattığın için Allah razı olsun senden ve ailenden.

  1. Selamün aleyküm ablacığım yazılarını takip ediyorum. Burdan bir ailenin çocukları için yardım isteyebilirmiiyim ben ailenin fakir olduğundan başka bir bilgim yok akrabam falan değil benim bi kazancım yok bu yardım isteyişimden. iki küçük çocuk var durumları hiç yokmuş kardeşimin oturduğu mahalledeymiş çocuklara yardım eli uzatmak isterseniz yada resimlerini göreyim derseniz telimi vereyim Allah rızası için giyilmiş kıyafetlerdende olur.çocuklardan biri kız 1,5 yaş erkek 4 yaş

 8. Cezakallahu hayran Cahidem💚🌹💚🌹Rabbim bütün bu çabalarının ecrini hem bu dünyada hem ahirette versin kardeşim âmiin🌹🌹🌹

 9. bu ne guzel bir bakis acisi …oluşturmuş oldugunuz farkındalık için çok teşekkürler ;dua ile .

 10. Dünya çarşısı burası bir kefenden başka götürecek bir şeyi olmayan belki de o kefen bile nasip olmayacak
  Dünya telaşe yeri deniliyor tıpkı bir oyuncu gibi oyunu oynamaya gelen evcilik gibi ama bir gün bu oyun bitecek ve vaad edilmiş son gelecek geride hangi oyunlar oynanmış görülecek.
  Rabb’imiz şahit olduğu güzel amellerle muamele etsin aybımızı örtsün. Merhametini esirgemesin.
  Kalemine kuvvet ve sağlık güzel kardeşim.
  Fi Emanillah!

 11. Ya bide cahide ablanın tam tersi blog yazarları başörtülü insanlara olmadık küfürleri eden o karaktersizler nolcak o takunyacılar bilirler kendilerini. Ayrıca şimdi değil mobilya millet evini sözüm ona çeyizini tv ye açıyo benim bi başkasının evinde o yatak odasına yan gözle dahi bakAmadığım kafamı o odadan tarafa dahi çevirmediğim en mahrem yatak odalarını bile sergiliyorlar. Bide bunlar var.

 12. Mehtapabla says:

  Ne mutlu sana ki insanları bilgilendirmeye çalıştığın böyle güzel bir siten var bende iyi ki bu siteyi buldum ve bu ara sıra yazıyorum senin sitene girdiğimde içim huzur doluyor Allah razı olsun.🌹💞🌹💞🌹

 13. Yağmur says:

  Cahide Abla, Allaha şükür seni buldum . Senin kimlere ne hayrın var onu yalnızca Allah tam olarak bilir. Bana öyle çok şey öğrenmeye vesile oldun ve öğrettin ki bunun için sana dua ediyorum ve edeceğim. Basortunun altında pantolon giymeye gönlüm razı gelmeyip etek giyiyorsam,bu senin vesilenledir. Allah senin bu sanal alemde, bütün çamur atmalara rağmen direnmenden sonsuz razı olsun.

 14. Nupelda says:

  Başkalarını bilmem ama bu sayfa senin kapanmayacak amel defterin olur insaallah… Canım ablam o kadar hayra ortaksın ki, Allah senden razı olsun. Ben ömrümün sonuna kadar sana dua edeceğim. Örtümün en doğru hali, bir kaç yıldır almadığım kaşlarım, en bol kıyafetlerim, çocuk yetiştirirken öğrettiğin islami hassasiyet… Hangi birini sayayım ki, bunları önce Allah’a sonra sana borçluyum. Sen hep yaz ablacım, hiç bırakma…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: