Doğal Güneş Kremi

Kendini Farklı Bir Cinste Hissetmek

O kadar farklı konularda mailleriniz geliyor ki; Olur da aynı dertten muzdarip başka kişilerde vardır diye her bir konuyla ilgili paylaşımlar yapmayı bir ihtiyaç olarak görüyorum.

26 yaşında öğretmen bir hanım, kendisini küçük yaşlardan itibaren erkek gibi hissettiğini yazmış. Ailesinin zoruyla namaza başlamış, tesettüre girmiş ama hiç bir zaman kendimi kadın cinsinde göremedim diye ifade etmiş. Eğer İslam ameliyatla cinsiyet değiştirmeme izin veriyorsa bunu yapacağım demiş.

Lütfen çocuklarımızla ilgilenelim. Onların cinsiyetlerine uygun oyuncaklar ve kıyafetler alalım. Kız çocuklarına pantolon giydirmeyelim.  Kızlara kız, erkeklere erkek gibi muamele gösterelim. Kızları mutfağa sokalım. Erkek çocuklarına küçük tamirat işleri verelim. Cinsiyetinin ne olduğu belli olmayan karakterli çizgi filmleri, sakın dizileri, klipleri izletmeyelim. İnterneti muhakkak kontrol altında tutalım. Fıtrat boşluk kabul etmez.  Boşluğa düşüldüğü an, şeytan görevini hakkıyla yerine getirir!

(O şeytan) Ki Allah ona la‘net etti ve o da, ‘Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, dedi, onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları boş kuruntu­lara sokacağım ve onlara emredeceğim: hayvanların kulaklarını ya­ra­caklar; onlara emrede­ceğim: Allah’ın ya­ratışını değiştirecekler!’ Kim Allah’ın yerine şeytanı dost tu­tarsa, muhakkak ki açık bir ziyana uğramıştır.”(Nisa: 118-119)

Kardeşimizin sorusunun cevabı şöyle:

Kendini erkek hisseden kadın, kadın hisseden erkek dinen de tıbben de psikolojik bakımdan hastadır, cinsi bir sapma içerisindedir; bu gibilerin tedavi edilip, doğru yola kavuşmaları temin edilmelidir. Bedenen ârızalı ve hasta olanlar tedavi gördüğü gibi, ruhen hasta olanların da tedavi edilmesi lazımdır. İslâm dini bu sapıklığa ve şaşkınlığa hiçbir şekilde izin vermez.

Kadın olsun erkek olsun, insanların fizyolojik ve biyolojik bir durumu, duruşu vardır. Mesela kadın olarak yaratılmış bir kişinin erkek olma isteği, tamamen psikolojik bir durumdur, ârızadır, hastalıktır ve biraz önce de ifade ettiğimiz gibi tedavi olmayı icap ettirir. Ya da bir erkeğin böyle bir düşüncesi var ise, onun da gene tedavi olması gerekir.

Aslında bu ve benzeri haller, insanda geçici bir düşüncedir. Meseleye böyle bakmamız, bunu böyle bilmemiz lazım. Allah (c.c.) insanı yaratırken erkek ve kadın diye iki ayrı cins olarak var etmiştir.

Şayet kişinin düşüncesinde karşı cinse geçme isteği var ise, burada, tedavi ile iyileşebilecek-düzelebilecek bir hastalık söz konusudur. Tedavisi de erkeği kadın, kadını erkek hale getirmek için ameliyat yapmak değil, erkeğe erkek olduğu şuurunu, kadına da kadın olduğu idrâkini verebilme yoludur. Yani psikolojik -varsa takviye olarak ilaçlarla- tedavi yöntemdir.

Eğer hilkaten / doğuştan “hunsâ” (ruhen değil bedenen çift cinsiyetli) olursa, ağırlık hangi yönde ise, hüküm o cinse göre olacağı için o yönde bir operasyon söz konusu olabilir. Aksi halde vücut olarak kadın olan birisinin, ameliyatla erkek olmasına; erkek olan birisinin de kadın olmasına dinimizde asla cevaz yoktur. Böyle bir operasyon kesinlikle haramdır. (Alıntıdır)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Evet yaaa çok kötü bişey. Avusturya da eurovision oldugundan beri trafik lambalarinda lezbiyen ve gay ciftler var normalinde yaya lar icin yesil adam yaniyordu simdi ise ya iki tane adam el ele yada iki tane kadin el ele sembolleri yaniyor :/ .
  Burda cogu okullarda mutlaka lezbiyen veya gay bulunuyor. Hatta bir arkadasim anlatmisti her gece takintili birsekilde ayyakabasini boyarmis ve bir oglan surekli bunun ayyakabilarina ayyy ne guzeller falan dermis arkdsm o gunden sonra boyamayi birakmis cunki oglan escinsel mis.

  Yadaa mesela bazen metro da ozellikle kapali alanlarda sesler cok yanki yapiyor yururkene onumden boyle tak tak tak sesler geliyor (benimde takintim var onumdekinin yurudugu ritimde yurumeye calisirim genellikle eger topuklu ayyakabi giymisse o kisi) neyse bn onumudeki kisi nasil olsa kadin dir diyerek bakayim dedim ne taraftan geliyor bu ses. Şok olmuştum yavas yavas gozlerimle ayykabilarindan yukariya gövdesine dogru cikarkene bir erkek oldugunu anladim 😭 ama ayaktan kalcaya kadar olan kisim oyle kadinsi duruyorki uzerindeki omuzlar cok garip duruyor ….

  Gecenlerde erkek kardesim (8 yaşında) gelmis bana diyorki tv de gordugumuz reklamdaki escinsel olan insan icin abla bak bu adam ama kadin gibi giyiniyor dimi … cocuklar bile farkinda olayin ne kadar anormal oldugundan.

  O yüzden bnce boyle kisiler toplumda kabul edilmemeli ki onlara özenip daha fazla insan o sapikliga düşmesin. Yok efendim allahin takdiri boyleymis buda benim kaderim diyerekten o kisiler kendilerini hakli cikartmamali ve ailelerde bunu normal karsilamamali , Cahide hanimin da dedigi gibi tedavi edilmeliler bu bir hastalik olarak gorulmeli …. dogal birsey olarak degil ….

 2. “Benim Çocuğum” adlı çok önemli bir belgesel filmde izlemiştim. Tıp bunun tamamen doğuştan olduğunu söylüyor. Yani sonradan edinilen veya değiştirilen bir şey değil. Ancak doğuştan var olan dürtüler sonradan çeşitli etkilerle ortaya çıkabiliyor. Bu etkiler olmasa da ortaya çıkabiliyor. Doğuştan var olduğu için bastırılması mümkün değil. Bastırıldığı zaman da başka türden psikolojik bozukluklar ortaya çıkıyor. Şiddet kullanmak, intihar, uyuşturucu kullanımı gibi. Gerçekten hem bireyin kendisi hem de ailesi için çok ama çok zor bir durum. Ana-baba olarak kabullenmek de çok zor. Fakat bu tür gençleri ne olursa olsun bastırmak yerine aile onu anlamalı ve kendi hayatını kendi istediği gibi yaşaması hakkına saygı göstermeli. Sevgisini esirgememeli. Neticede bu da alın yazısıdır ve hayat hem gence hem ailesine bir şey öğretmeye çalışıyordur. Evlatlarımızı her durumda bağrımıza basmalıyız. Onları yalnızlığa itmemeliyiz. Allah korusun.

 3. Zeynep kasapbaşı says:

  Selamun aleykum… bu konu bilgisi olmayanların her türlü yorumundan uzak kalması gereken çok mühim bir konu. Alıntıladığınız yazının sahibinin de bilgisizliği daha ilk cümlesinden belli oluyor. Homoseksüellik kişinin kendi hemcinsine fiziksel ilgi duymasıdır ki bu Kuranda da şiddetle yasaklanmıştır. Ancak mektubun sahibi olan kişinin konusu olduğu başlık transeksüelliktir. Yani kendini farklı cinsiyete ait hissetme. İkisi asla karıştırılmaması gereken çok ayrı konulardır. Bu mesele sadece fıkhen değil tıp ve psikoloji dallarıyla ortak ele alınmalıdır. Ben bir doktor olarak muhatap olduğum sorular neticesinde orta çaplı bir araştırma yaptım. Medine döneminde muhannes olarak hadislerde yer bulmuş kadınsı erkeklerin tecrit edilmediği, ibadetlerine karışılmadığı, imansız addedilmediği bilgisine ulaştım. Ancak yine de kapalı kalmış bir konu. Hasılı kelam bu tarz eksik ve yanlış paylaşımlar bu dertten muzdarip insanları yanlış yönlendirip daha büyük bir çıkmaza sürükleyebilir.. selametle..

 4. Selamun aleykum cahide ablacm bu konuyu cok duyar oldum son gunlerde rabbim sifa versin.Bunun nedenini su sekilde dusunuyorum.Dış ulkelerin oyunu şöyle ki kullandığımız deterjanlar, paketli gidalar parfumler beyine boyle bi sinyal veriyor olabilir.Rahmetli Aidin Salihin videolari var onlari izlerseniz faydali olabil çünkü o bu gibi konularin uzerinde duruyor Allaha emanet olasin iyi akşamlar

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: