1 KASIM SONUÇLARINA SEVİNEN KARDEŞİME MEKTUP

unnamedCanım kardeşim,
A partisinin kazanması seni mutlu etti değil mi? Neden o partinin kazanmasını istemiştin?
“Müslümanlar onların döneminde nefes aldı. İslamı daha rahat yaşamak için yeniden onların gelmesini istedim” dediğini duyar gibiyim. Haklısın kardeşim.

Peki Allah’ın izniyle önümüzdeki 4 yıllık rahat dönemde İslam için ne yapacaksın kardeşim?
Biz Allah’ın yeryüzünde halife olalım diye yarattığı kullarız biliyorsun. Allah’ın adını ve dinini yüceltmekle görevliyiz.
Şimdi A partisi kazandı diye, rehavete devam mı edeceksin? Onların İslam’a ters olan icraatlerine tamam mı diyeceksin yoksa her hatada sesini yükseltecek misin?

Kardeşim, İslam bize Allah’ın emaneti değil mi? Herşeyi başımızdakilerden mi bekleyeceğiz? Toplum Allah’ın dininden fersah fersah uzaklaşıyor. Hayasızlık bir virüs gibi gençlerin damarlarında dolaşıyor. Pek çok kadın genelevlerde özgürleştirilmeyi bekliyor. İçki fabrikaları durmaksızın harama çalışıyor. Okullarda 10 yıllardır evlatlarımıza yalan tarih öğretiliyor. Senin de için kan ağlamıyor mu bu duruma?

Gel kardeşim bu kez farklı olsun. Elimiz böğrümüzde beklemeyelim. Ellerimizi taşın altına koyalım. Yüreklerimize, ailemize, yaşantımıza, topluma İslam gelsin. Sokaklarımıza bahar gelsin.
Allah’ı gazaplandıracak her icraatte keskin bir kılıç gibi yöneticilerin karşısına dikilmeye var mısın? İmza kampanyalarıyla, tomar tomar dilekçelerle, telefonlarla başımızdakileri dürtmeye var mısın? Bugüne kadar ne işe yaradıklarını bilemediğim STK’ları harekete geçirmeye var mısın?

Ahlaksız bütün yayınları, ahlaksız reklam afişlerini, nesli ifsad eden tüm hayasızlıkları var gücümüzle engellemeye var mısın?

Bizim istediğimiz sadece yol, su elektrik ve daha fazla maaş değil. Refah içinde yaşarken, İslam da elimizden gitmesin. Dünyamız mamur olurken, ahiretimiz harap olmasın, bu topraklardan İslam’ın izleri silinmesin, halkın dinini değil, Hakkın dininin hakim olmasını istiyoruz demeye var mısın?

Cahide Sultan​

Yazılarım kategorisinde yayınlandı. 34 Comments »

34 Yanıt to “1 KASIM SONUÇLARINA SEVİNEN KARDEŞİME MEKTUP”

 1. Perihan Says:

  Cahide ablacim yeni katıldım bende tariflerinizi ve yazılarinizi çok beğeniyorum vebu yazinizada sonuna kadar katılıyorum :))

 2. elifim Says:

  Selamun aleykum bu yazıyı paylaşma cesaretine sahip yureginize sağlık İslam nasıl yaşanır yada nasıl anlaşılır mevzusu insanlar anlaşılamıyor sadece başımızı örtme serbestliğine bazı çevrelerde basortulu insanların belli makamlarda bulunmuş olmaları Allahın zina ayetine domuzun haram olduğu ayetine faiz ayetine muhalefetten bu iktidarın çıkardığı yasalardan dahami değerli ben basımı örtme serbestliğine kazandım boş ver. Zinayi suç olmaktan çıkarsunlar demek Allahın bazı ayetlerine inanıp bazılarına inanmiyormusunuz hadisin e muhatap eder Allahın şeriatı hükümleri bellidir bu daha önemli diyemezsiniz ruyada seriata aykırı bir hareket rüyayı bile batal eder derler bir de bu taviz verdiklerini düşünün namaz kılan basortulu müslüman değil . Allahın bütün ayetlerine itaet eden Şuurlu Müslüman olmalıyız hangi dini hassasiyet ıraktaki milyonlarca müslüman abdnin kucağına alabilirdi her durumda cihad farz hak ve batıl mücadelesi kıyamete kadar devam edecek ve Allahın dinini az bile olsa hakkı ile savunan birtopluluk herdaim oolacaktır ve son olarak Rabbim nurunu tamamlayacak tam olarak safimizi belli etmeliyiz nerdeyizzz… Esselamun aleykum

 3. Aslan Says:

  Cahide ablacım kime oy verdiğiniz hiç önemli değil,
  Ancak birşeylere besmele ile başlıyorsunuz, tamam.

  Eğer düşündüğünüz gibi dünya düzeni kurulmuş olsaydı, hakkı batıldan nasıl ayıracaktık.
  O reklamdaki fuhşiyat (her türlü şer) varken senin kalbinde sübhanellah geçiyorsa budur mutemer olan.

  Rabbim Kur-an’da çokça açıklıyor, isteseydim tek tip insan yaratırdım ve hepside beni tesbih ederdi. Rabbim herşeyi yaratmış, şeytanı (fuhşiyatı) yaratmış, Rabbim istiyorki kulum beni farketsin beni zikretsin,

  Yazınız emperyal bir ülkede cihat çağrısı gibi, aklıma paralelciler geliyor 🙂

  Cahide abla tüm satırlarını, çok uzak değil 15 yıl önce ile kısayla, çokca şükredeceğini düşünüyorum.

 4. Züleyha merve Says:

  Cahide ablacim yazilarini peyderpey okumaya devam ediyorum. Siyasi konuda bile benimle ayni fikirde düşündüğünüzü görmek bir kez daha beni memnun ve mutlu etti. Sizinle irtibata geçmek isterim.

 5. rukiye Says:

  Size sonuna kadar katiliyorum GÜL hanim..

 6. islam Says:

  Siz kime oy verdiniz çok merak ediyorum.çünkü İslamî savunan tek parti ak Parti bu kadar İslamî savunan yazılarınızı arkasından bu yazı size hiç yakışmadı

 7. GÜL Says:

  Kumaş bu hükümet ne yapsın? Hiç kimse kendinde suç aramıyor neymiş efendim”hükümet bizi düzetsinmiş” yahu buna kargalar bile güler. Sen kendini düzeltmezsen kim ne yapsın sana. Başörtüsü sorununu çözdü kızlarımız üniversiteye, liseye, hatta ortaokula dahi başörtüsüyle gidiyorlar. Başını kapatmaya yanaşmayana hükümet ne yapsın? Zorla insanlara din nakli iman nakli yapacak halleri yok başımızdakilerin. Kurandan faydalanmak serbest. İsteyen açıp istifade etsin. Camilerde kurslar sınırsız ve ücretsiz isteyen gidip ilim talep etsin. Hükümet bize gerekli şartları oluşturup yasal özgürlükleri sağlamış bu hizmetleri evlerimize dahi çağırabiliyoruz. Camiden eve hoca çağırabiliyorsunuz sohbet hocası gelip evinizde vaaz edebiliyor. Sen çağırmassan ben çağırmassam hükümet zorla evine hocayı sokamaz ya. Bari bizim yerimizede hükümet iman etsin öyle ya vazifesi değil mi yapsın? Bazen makul şeyler istemek gerekli. Yıllarca bu inançlı milletin anasını ağlattılar. Başörtüsüyle üniversitenin kapısından geçemezken şimdi çarşaflı kardeşlerim,sarıklı şalvarlı ağabeylerimi üniversite salonlarında ilahiyat fakültesi sınavlarına girerken görüyorum göz yaşlarıyla Allaha şükredip hükümetimize dua ediyorum. Cahide hanımcım iman insanların kendi tercih edecekleri şeydir hükümet imansızlara aşı yaptırıp ta imanlı hale gelmelerini sağlayacak değil ya. Hükümetimiz olmasaydı bunca özgürlüğe sahip olamayacaktık. Bir zamanlar Kuranı konuşmak ondan bahsetmek suçtu. Hatta böyle platformlarda konuşmak besmeleyle başlayan yazılar yazmak irtica sebebiydi.Hürüz elhamdülillah besmelei şerifin altında cem olup yorumlar paylaşıyoruz gerisi insanların kendi istek ve gayretlerine kalmıştır vesselam.

 8. Diplomalıgelin Says:

  Cahide hanım, öyle ince öyle hassas noktalar saklı ki yazınızda anlayana… Ama ne yazık ki hiç düşünemeyecek kadar yozlaştı toplum. Şurada size tepki verenlere bakıyorum da sizi hiç ama hiç anlamışlar. Tek bir şey anladım ben bu yazıdan “din yaşayanı alkışlamak veya yaşamayanı yuhalamak değildir. Dini yaşamak için önce yaşamak sonra öğretmek gerekir. Ama bu nefis için ağırdır. Kolay olan başkasını alkışlamak veya eleştirmektir. Ve malesef biz toplumca bunu seçiyoruz artık.”

 9. Mehtapabla Says:

  Bir de bazen seçimlerde oy kullanmayın yok şirktir yok günahtır diye düşünen insanlara da hayret ediyorum İnsan mutlaka oy vermeli Eğer oy vermezse geleni kabul etmek zorunda kalır vede muhalefet ederek yanlışı var diye yakınmaya da hakkı olmaz diye düşünüyorum. hakkı olması için önce oy vermesi lazım.

 10. elifcsep Says:

  Çok da umurlarında bizim ne istediğimiz… Çok da dinleyecekler söylediklerimizi…Kendi ceplerini doldurmaktan başka bir şey bilmez onlar.Gençlikten bahsediyorsunuzya… Türk gençliği bu parti zamanında en kötü halini yaşadı. Türkiye’nin ilk gey düğünü bunlar zamanında yapıldı. Bonzai patlaması yaşandı bu ülkede son yıllarda.Yabancı şarkıcılar gelip çıplak konserleri bunlar zamanında verdi. Hiç birine sesini çıkarmadı içlerinden birisi bile. Çünkü umurlarında değil. Kendi dibindeki bakanlar ayetlerle dalga geçti. Kimisi baştakine Allah’ın sıfatlarını yakıştırdı. Peygamber diyen oldu. Bir kere çıkıp ‘ Yapmayın arkadaşlar. Muhabbetin de bir sınırı vardır. Estağfirullah’ demedi. Çünkü hoşuna gitti. Bu adamlardan bu konuda bir yardım beklemek kusura bakmayın ama biraz saflık olur.

  • makbule Says:

   Daha dün 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz eden, bir sapığa sadece 10 yıl hapis verildi. 30 yılla yargılandı ve iyi halden 10 yıl verildi. Hepimizin çocuğu var. Şu taraftan olmanın bu taraftan olmanın ne önemi var. Müslümanım deyip oramızı buramızı kapatıyoruz da bu ahlak çöküntüsüne neden ses çıkarmıyoruz. Çıplak afişlerle uğraşmak işin sansasyon tarafı. Bu parti toplumda kendi aleyhinde konuşan herkesi perişan etti. Ağızını açanı mahkemelerde ve hapislerde çürüttü. Bir talimatla sadece fikrini söyledi diye tutuklatıyorlar insanları. Bu parti kazandı diye sevinenlere söylüyorum. bu sapık sizden birimi ki sessiz kalıyorsunuz. Bu tür sapıklar içinde bir talimat veremezler mi? Yazık değil mi? bu kız çocuğuna kim bilir ne eziyetler çekiyordur, Eğer Müslüman bir toplumsak sokağa çıkar. bu adaleti tükürüğümüzle boğarız. Ama yok. Neden benden değil onlardan diye sessiz kal, Allah din iman diye salınıp gez. Yok Öyle müslümanlık bu sadece süslümanlıktır.

  • ebrus Says:

   Kesinlikle katiliyorum..

 11. Firdevs Says:

  Cahide hanım yazılarınızın çoğuna hep katıldım çok doğru olması gereken şeyler yazıyor sunuz .Bu yazınız da çok güzel gönlüm gerçekleşmesinden yana ama bir büyüğünüz olarak şunu söylemek isterim seçim olalı üç gün olmuş insanlardan oy isterlerken her vatandaşımızı aynı ölçüde tutacağız deyip oylar toplandı.Bunun aksi ne bi davranış sergilenirse yalancı durumuna düşerler. Sizin söylediğiniz gibi bi yaşayış şeklini dayatabilirler mi ALLAH aşkına olabilecek şeyleri söyleyelim insanları kutuplaştırmayalım şimdiden şeriat derseniz çok tepki alırsınız hükümetimizi de zor durumda bırakırsınız olması gerekenler birden insanlara dayatılamaz.Çoğu dizilerden örtülü örtüsüz çoğu kişinin giyiminden davranışlarından hoşnut değilim ama birden dönüş yaptıramayız İranda kurallar daha katıyken TÜRKİYE DE YAŞAYAN İRANLI BAYANLARI GÖRÜYORUZ YAPTIRMADIK BİR YERLERİ KALMAMIŞ .Nasıl süs düşkünü olmuşlar.BENİM YAŞITIM ARKADAŞLARIMDAN SADECE BİR TANESİNİN KIZLARI ÖRTÜLÜ BENİM KIZLARIM GİBİ.diğerleride inançlı ama kendileri örtülü kızları çok açık kendileri namaz kılıyor kılmayanlarda var tabi çocuklarına namazı öğretemediler belki de öğretmediler. İş önce aileden başlıyor (kendileri örtülü kızları açık gezen arkadaşlar için yazı yazmışmıydınız hatırlamıyorum bu konu daha öncelikli değil mi sizce yani durum böyleyken şeriat istemek? kaba önce yumurtayla şekeri koyar çırparız kek yaparken biliyorsunuz önce diğer malzemeleri koysak yumurtaları koymadan sonradan yumurtaları ekleyip şöyle bir karıştırıp pişirsek o kek kabarır mı sizce? )İnşallah sizi kırmamışımdır.Duygularımı yazmadan duramadım:) Allah’a emanet olun

  • rukiyenin annesi Says:

   İranda iş için bulundum ev partileri,gizli alkol ,esrar tüketimi çok yaygın.

 12. seren365 Says:

  Salam aleykum ve rahmetulla…ah abla hepsini doğru yazıyorsun da neden okullarda yalnış tarih, yalnış bioloji,yalnış din öğretildiği halde çocuğunu okula gönderiyorsun. neden bu kadar küfrü çocuklara öğretilmesine göz yumuyorsunuz..(insanın maymundan yarandığını, peyqamberimize (s.a.v) savaş açanlar kahraman ilan edildiği konulu kitapları çoculların okuması) bu kadar küfre okula çocuk göndermeyerek protesto ederseniz işte müslüman böyle olur derim ama siz çocuklarınızın “cahil” büyümesini istemezsiniz , müşrik ,kafir arkadaşları olsun hiç önemli diğil yeterki çocuğum toplumdan uzak kalmasın kimlik müslümanılığı yaşıyoruz resmen sadece namaz kılana müslüman diyorsanız hiç bir şey bilmiyorsunuz demekdir….

  • Mehtapabla Says:

   Bence çocukları okula göndermeyin diyerek yanlış düşünüyorsunuz Böyle hiçbir şey elde edemeyiz Eğer ülkemizin ve çocuklarımızın ilerde iyi bir durumda olması şu anki okul sisteminden geçiyorsa çocuklarımız oraya gidecek eline diplomasını alıp söz sahibi olacak yoksa biz uğraşmazsak başkaları gelir bizi istediği gibi idare eder sonra onların dediklerini yapmak zorunda kalırız. Yıllardır bu çoğunlukla böyle olmadı mı artık bundan sonra daha dikkatli olalım lütfen.

 13. Emine Says:

  Cahide hanım ne alaka Allah aşkına. Televizyonlardaki dizileri filmleri size a partisimi izle diye diretiyor. Evlerinize her türlü teknolojiyi getirir a partisi yada hükümet iyi yada kötü kullanmak bireylerin elindedir. Unutmayın ki bu a partisi zinayı yasaklamak istediğinde çok özür dilerim sevişeceğim kişiyi sana mı soracağım diye ortalığı inletenler oldu. İyi birşeyden dem vurmaya çalışırken siyaset bulaştırarak karman çorman birşey çıkarmış.sınız.

 14. özlemm Says:

  sanki bu söylediklerinizi yapmak çok kolaydı . 13 senede sihirli değnek varda hemen herşey , yılların sorunları pislikleri çözülecek. bir olmazsak daha bu günleride ararız.13 sene önce ortalık çok ala idi, sanki herşey süt limandı. millet ne çabuk unutuyor. rahata kavuştukça

 15. Aysun Says:

  Esselamu Aleykum cahide ablacim…ozledim sana yazmayi bi selam veriym istedim yuregi guzel kalemi guzel ablacim :-* Rabbime bana dost gonder,Yarabbi senin sevdiklerinle beni arkadas eyle dedim, elhamdulillah sohbet edemiyoruz belki karsilikli yazisamiyoruz ama buna da şükür, içindeki sorularima cevabsin, belgin abla, kevser abla( bu arada yazilarini zevkle okuyorum ve onun yazilarini da paylasmayi cok isterim), hicret abla, nezirin annesi….onlarada ve burdaki guzel yureklilere de selam olsun…yorumlarinizi bile okuyorum ve bazan muhabbetinize imreniyorum dahil olmak istiyorum da utaniyorum :-! Seviyorum sizleri :-*

  • Cahide Says:

   Ve aleykum selam canım. Neden utanıyorsun ki, her zaman aramızda ol. Her zaman yaz kardeşim. Biz de seni, bütün kardeşlerimizi seviyoruz ❤

   • Aysun Says:

    Allah razi olsun hepinizden ablacim. Hoşbuldum Belgin ablam 🙂 Yaklasik 4 yildir aranizdayim aslinda, ara ara da yazıyorum ve insha Allah hepde aranizda olucam. Bana cesaret veriyor yazilarin kendi aranizdaki hitap şekilleriniz, dualariniz elhamdülillah deşarj oluyorum su gurbet elde…mü’mine kardeslerim var islami yolda yürümek, alni dimdik islamiyeti savunmak zor değilmiş aslinda diyorum elhamdülillah…sizleri daha önce tanisam ne iyi olurdu ama şükür Rabbime! Selametle :-*

    • Belgin Says:

     Âmiin ecmain Aysun kardeşim ☺❤bizleri tanıştıran Rabbimize Elhamdulillah.Allah razı olsun Cahidem💗🌹💗ne güzel dostluklara vesile oldun gardaş 😘💚🍀💚

  • Belgin Says:

   Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Aysun kardeşim ☺🌹Allah razı olsun canım benim 🌹 hoşgeldin aramıza yaz lütfen emi☺💗🌼💗

 16. tuba Says:

  bence bu a partisi hakkın anlatıldığı okulları bitirdiğini söylüyor ama sanırım kul hakkının işlendiği dönemde okula gitmemiş çünkü benim gördüğüm kadarıyla sürekli olarak birilerinin hakkına tecavüz edip yıllarca uğraşıp didinip edindikleri mal varlıklarına önce göz koyuyor sonrada çeşitli yalan yanlış sebepler uydurup el koyuyor Allah biliyor ya bu partiye vermedim oyumu ama diğer partilerede vermeyi istemedim açıkcası çünkü her biri bir diğerinden beter durumda ama en beteri de bunu islamla dalga geçer gibi milletin inançları üzerinden prim yapan bu kişi ben gözümle görmedim ne aldı ne çaldı ama eskilerin de deyimiyle ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama medya üzerinden gördüğüm kim kendisi hakkında haklı bir eleştiri yapıyorsa onu bir susturma bir yıldırma politikası içerisinde ve bence bu da bir zamanlar hapiste yattığının acısını başkalarından çıkarma ve öc alma şekli eğer birşey yapmıyor olsa bu kadar üstüne alınmaz benim vicdanım rahat der kim ne derse desin Allah’ın doğruları inananlara göstereceğine inanır doğruları çarpıtmaya veya karartmaya çalışmazdı belki maddi anlamda bir ferah sağladı ama bunu sonuçta kendi cebindeki parayla yapmadı

 17. Hamiyet Says:

  Cahide abla bu yorum nasıl güzel nasıl anlamlı. Yüzümde tebessümle tekrar tekrar okudum.Rabbim sonumuzu ömrümüzü hayir etsin.

 18. ... emine... Says:

  Dün onca şey yazdım çıkmadı bugun deneme amaçlı bi y yazdım çıkmış :)) herneyse bu söylediklerin çok doğru abla ama elin kafiri peygamberimize hakaret etti diye öldürüldü diye dünya ayağa kalktı ülkemde 3 – 5 ağaç !!!? İçin dünya ayağa kalktı keşke bu söylrdiklerini yapabilsek gerçekleştirebilsek ama olsun su taşıyan karınca misali bi sonuç elde edemesekte elimizden geleni yapmış oluruz

 19. Aysegul Says:

  Bu soylediginiz cok zor kac senedir iktidarda olan bi parti ama fuhus artmis istanbulda yasiyorum nereye baksak 1+1 evler gunluk kiraya veriliyor ve insanlar arrik buralarda ne yaptigini onemsemiyor .kendi yanli kanallarinda bile ne tur diziler oynatirken sizde bunlari kaldirmaya yonelik bi adimlari olurmu bence olmaz evet basortusu heryerde serbest ama bizim yasaklar donrmimizde taktigimiz kadar suurlu takilmiyor.insallah dediginiz olur ama zor.

 20. Mehtapabla Says:

  Ülkemizde ve dünyadaki her türlü kötülüğü ortadan kaldırabilmek için her türlü imza kampanyasına ve desteğe var ım. Yeter ki gelecek neslimiz tertemiz bir dünyada yaşasın.

  • Vildan Says:

   Bende varım öncelikle ahlakımızı bozan örflerimizi adetlerimizi hiç’e sayan dizilerden film lerden başlayalım.

  • Belgin Says:

   Cezakallahu hayran Cahidem 🌷 varım kardeşim ne kadar güzel noktalara değinmişsin 👍


"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: