Doğal Güneş Kremi

1 KASIM SONUÇLARINA SEVİNEN KARDEŞİME MEKTUP

unnamedCanım kardeşim,
A partisinin kazanması seni mutlu etti değil mi? Neden o partinin kazanmasını istemiştin?
“Müslümanlar onların döneminde nefes aldı. İslamı daha rahat yaşamak için yeniden onların gelmesini istedim” dediğini duyar gibiyim. Haklısın kardeşim.

Peki Allah’ın izniyle önümüzdeki 4 yıllık rahat dönemde İslam için ne yapacaksın kardeşim?
Biz Allah’ın yeryüzünde halife olalım diye yarattığı kullarız biliyorsun. Allah’ın adını ve dinini yüceltmekle görevliyiz.
Şimdi A partisi kazandı diye, rehavete devam mı edeceksin? Onların İslam’a ters olan icraatlerine tamam mı diyeceksin yoksa her hatada sesini yükseltecek misin?

Kardeşim, İslam bize Allah’ın emaneti değil mi? Herşeyi başımızdakilerden mi bekleyeceğiz? Toplum Allah’ın dininden fersah fersah uzaklaşıyor. Hayasızlık bir virüs gibi gençlerin damarlarında dolaşıyor. Pek çok kadın genelevlerde özgürleştirilmeyi bekliyor. İçki fabrikaları durmaksızın harama çalışıyor. Okullarda 10 yıllardır evlatlarımıza yalan tarih öğretiliyor. Senin de için kan ağlamıyor mu bu duruma?

Gel kardeşim bu kez farklı olsun. Elimiz böğrümüzde beklemeyelim. Ellerimizi taşın altına koyalım. Yüreklerimize, ailemize, yaşantımıza, topluma İslam gelsin. Sokaklarımıza bahar gelsin.
Allah’ı gazaplandıracak her icraatte keskin bir kılıç gibi yöneticilerin karşısına dikilmeye var mısın? İmza kampanyalarıyla, tomar tomar dilekçelerle, telefonlarla başımızdakileri dürtmeye var mısın? Bugüne kadar ne işe yaradıklarını bilemediğim STK’ları harekete geçirmeye var mısın?

Ahlaksız bütün yayınları, ahlaksız reklam afişlerini, nesli ifsad eden tüm hayasızlıkları var gücümüzle engellemeye var mısın?

Bizim istediğimiz sadece yol, su elektrik ve daha fazla maaş değil. Refah içinde yaşarken, İslam da elimizden gitmesin. Dünyamız mamur olurken, ahiretimiz harap olmasın, bu topraklardan İslam’ın izleri silinmesin, halkın dinini değil, Hakkın dininin hakim olmasını istiyoruz demeye var mısın?

Cahide Sultan​

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Perihan says:

    Cahide ablacim yeni katıldım bende tariflerinizi ve yazılarinizi çok beğeniyorum vebu yazinizada sonuna kadar katılıyorum :))

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: