Doğal Güneş Kremi

Cahide Sultan’la Çay Saati

kitap

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu,

Canlarım, aylardır beklediğimiz kitabımız nihayet çıktı Elhamdulillah 🙂

Ben de daha bugün öğrendim. Kitabı görünce duygulandım açıkçası. Aylardır “Kitap hâlâ çıkmadı mı?” sorularına cevap veriyorum. Artık huzurla çıktı diyebilirim  🙂

Tarifler çok fazla olduğu için ilk kitabı “Çay saati tarifleri” olarak belirledik. Yemek tariflerini başka bir kitaba erteledik. Hepsini aynı kitapta toplasaydık, çok kalın bir kitap olurdu ki bu da sağlıklı olmazdı.

Uzun yılların birikimi olan bu kitabın ortaya çıkması kolay olmadı. İçindeki fotoğrafları çekmek, tarifleri yazmak kaç tam günümü, haftamı, ayımı aldı Allah bilir… Kitabı hazırlarken çok kereler vazgeçtim. “Derdim şöhret olmak değil, ahiretim içinde bir faydası olmayacak belki neden uğraşıyorum?” dediğim zamanlar oldu.

Sonra: “Şu tarifinizi denedim, eşim çok beğendi, yüzünde güller açtı” diyen yeni evli bir kardeşim yazdı. Devam etmeliyim dedim yeniden. Boynum, parmaklarım, bileklerim ağrıdı. Durmadım devam ettim… Bu arada yeni yazıları, tarifleri de ihmal etmedim.

Tarifleri defalarca gözden geçirdim. Düzeltmeler yaptım. Malzemeleriniz boşa gitmesin diye çok uğraştım. Hiç -mükemmel oldu- hissi oluşmadı bende. Hayalimde çok daha farklı bir kitap vardı. Cilt kapak olsun, kuşe kağıdına basılsın, resimlerin tamamı büyük görünsün istedim. Olmadı… Yayınevi’de çok lüx bir baskı olursa herkes alamaz diye düşündü.

Bazı resimleri yeniledim ama eski resimlerin bir kısmı öylece kaldı. Kitap henüz elime geçmediği için son hali nasıl bilmiyorum. Bir de ilk kitabım bu. Kitap konusunda çok acemiydim. Kitaba yazmak, siteye yazmaktan farklıydı, zordu.

Kitaptaki tariflerin çoğu sitedeki tarifler, fakat sürpriz tarifler de ekledim. Bazı tariflerin fotoğraflarını yeniledim. Pek çok kitap yazarı fotoğrafları için özel bir fotoğrafçı tutuyormuş. Benim böyle bir imkanım yoktu. Elimden ne geliyorsa o kadarını yaptım.

Eksiklerim, kusurlarım vardır mutlaka. Bakmayın kusuruma lütfen.

Bu süreçte bana destek olan başta aileme ve adlarını saymakla bitiremeyeceğim bütün izleyicilerime, dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Onlar bana o kadar hassas, o kadar anlayışlı davrandılar ki, o naif halleri karşısında çoğu kez mahçup oldum. Canlarıma minnettarım. Allah her birinden razı hoşnut olsun.

Kitabımız “Cahide Sultan’la Çay Saati” adıyla Hayy Kitap‘tan çıktı. Kitabı Hayy Kitap başta olmak üzere  neredeyse bütün sanal kitapçılarda bulabilirsiniz.

Kitabı alırsanız eğer, ilk izlenimlerinizi, fikir ve eleştirilerinizi merakla bekliyor olacağım.

Sizleri Allah için çok seviyorum <3

Bana bu imkanı, gücü, yeteneği veren yüce Rabbime hamd ediyorum. Elhamdulillah-i Rabbil alemin.

NOT: Son olarak kitabımızın çıktığını sosyal hesaplarınızda, whatsapp gruplarınızda paylaşıp duyurursanız çok memnun olurum.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. RnTalebesi says:

  Selamun Aleykum… Yemek tarifi kitabınız ne zaman çıkar?

 2. Kitabınız hayırlı olsun cahide abla ben ulaştım mükemmel olmuş emeginize saglık kızkardeşime arkadaşları dügün hediyesi olarak verdiler oda çok mutlu oldu:)

 3. ruveyda saban says:

  selamun aleykum.bende azerbaycandan sessizctakibcileriizden.Allah razi olsun sizden.her yonden fayda veriyorsunuz.bende alicam insaallah kitabinizdan.sizin yazilarnizdanda cok istifade ediyorum .olmaq istediyim kadinlardansiz.cok tesekkur ederim.Rabbim zamaniniza bereket,saglik afiyet versin.

 4. çiğdem says:

  mutfakla ugraşmayı çok seviyorum görür görmez kitabınızı şipariş verdim merakla bekliyorum gelmesini

 5. Cemrenur says:

  Bu değerli insanın kitabının da değerli olduğunu anladım . Kitabını zor arayışlarla da olsa aldım Cahide ablamm ❤

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: