Kocan mı, Kölen mi?

Kocan mı kölen mi?Akılsız kadınlar eşlerini kendilerine köle yapar ve kölenin karısı olurlar..
Akıllı kadınlar ise kocalarını kral yaparlar ve kendileri de kraliçe olurlar..

Bu ara kocalarına whatsapp’tan şaka yapan kadınların paylaşımları düşüyor zaman tünelime. 650 tl lik ayakkabıyı almak istediğini yazan kadınlar, kocalarını test ediyorlar. Sonra da üye oldukları grupta paylaşıp kimin kocası nasıl tepki verdi diye kocalarını kıyaslıyorlar.

Bazısının kocası “Tabi aşkım senden önemli mi? alırım tabi” demiş. Bazısı, “Getirme beni yanına” deyip tepki göstermiş.

Kadınlar cevaplara bakıp yorum yapıyorlar.
“Benim kocişim de hiç kırmaz beni.”
Diğeri hayıflanıyor: “Ayy ben de gitmiş bir öküzle evlenmişim”

Kocalarını yarıştırıyor soytarılar. Kocalarını paçavraya çeviriyorlar.

Kaniş köpeğinden bahseder gibi bahsediyorlar kocalarından, “Kocişim”(!) “Aşkitom”(!)

Başka bir koca deneme(!) örneğinde,  kadınlar pozitif gösteren bir gebelik testi resmini kocalarına atıp dalga geçiyorlar. Birinin kocası çok sevinmiş. Kadın ise “Telefonda saçmalamalarını dinlemek çok eğlenceli oldu” yazmış.

Tüküreyim sizin sıfatınıza! Nasıl bu kadar karaktersiz oldunuz?

Nasıl böyle edepsiz olabildiniz? Kim yetiştirdi sizi, hiç mi nasihat almadınız?!

Bu nasıl bir malayani sevdasıdır anlamak mümkün değil. Bu sığ, bu bayağı kadınlar midemi bulandırıyor benim. Yeni nesli bu kadınların yetiştirecek oluşunu düşününce tüylerim ürperiyor!

Evliliği pahalı bir düğün, pahalı bir gelinlik, lüks bir ev, zengin bir kocadan ibaret sayan, gayesi; lüks harcamalarıyla, instagramda, facebookta paylaştığı resimlerle el aleme caka satmak olan müptezel kadınsılar! Her dediğini yapan koca iyi, bazı isteklerine karşı çıkan koca öküz koca oluyor!

“Ben erkeğin köpüklü kahve yapanını severim.”
“Evlilik yıldönümünü hatırlamayana ben erkek mi derim?”
“Öyle ucuz hediye kabul etmem, vallahi küserim!”

Kadına şiddet öyle mi?

Bu ne peki?

Cahide Sultan

31 Comments

 1. bende hep idareli davrandım yıllarca alışmışım herşeyi düşünerek alırım ama kıymet bilen varmı yok şimdi herşeyi boşuna yapmışım evli olduğum insan ne beni nede oğlumu benimseyip hayatına kattı bana sahiplenen bir eşim var hissi bile yaşatmadı yıllardır sahipsiz gibi gezmeye bile küçücüktü oğlum gittik vazife icabı pazar market gelirdi oda görüntüde yanımızda ama hisleriyle yüreyiyle yok diycem şuki adam yıllarca pasaklı gezerdi şimdi başkaları için parfümler süslenmeler yani ben tuttum adam bizimle deyil başkalarıyla yiyyiyor adam birde arabada aldı başkalarıyla yaşıyor bizde sadace izliyoruz neyazıkki bizim gibiler değil sizin bahsettiğiniz kadınlar kıymetli bu zamanda anlamadım ben bu insanlarıda hiçkimse dengi dengine değil yaşam çok zor öyle kadınlar görüyorum gece uyurken giyilmiycek acayip kıyafetlerle ben bile bakamıyor utanıyorum onlar rahatca geziyorlarya ALLAHIM hepimizin yardımcısı olsun bizide yolundan ayırmasın

  Cevapla

  1. sizin yasadıgınıza agır imtihan denır.Yasayan bilir bazen dert anlatınca insanlar söyle yap böle yap dıyolar ya,yasamayan anlayamaz.RAbbim imtihanınızı kazanmayı nasıp etsin.size sabır versin

   Cevapla

 2. Salamunaleykum sozlerinizde haklisiniz amma cox aqressiv yazmisiniz.sadece qadinlar deyil kiwiler de ucuzlawir teessuf.Anam deyir bir azdan uzr isteyirem )tualete gederken de wekillerini cekib sosyal medyaya qoyacaqlar.Tekebburluluk coxalib yeni weytanlawma gedir biz insanlarda.

  Cevapla

 3. Kiskanmakmi guldurmeyin.Cahide Hanim gibi imanli ilimli bilimli kültürlü asil Bir Hanim boylelerinin nesini kiskansin.
  Allah Razi Olsun.Cahide Hanim.
  Sizin gibi insanlarin nesli tükeniyor.
  Allah hepimizi uyandirsin Allah icin Sevmeyi ve yasamayi nasip etsin cümlemize.Şeytana ve nefsimize uydurmasın Allahım .Amin.

  Cevapla

  1. Burada edepsizlik olan ne? Kıskanılacak nesi var bu kadınların? “Ay ben kocama öyle eşşek şakalrı yapamıyorum” diye mi kıskanacak Cahide hanım:)))) Anlaşılıyor ki Cahide hanımın yazıkları size dokunmuş. Buradan da bu tür şeyleri yapanlardan biri olduğunuz şüphesi uyanıyor insanda.

   Cevapla

 4. Cahide hanım her zamanki gibi hakikatleri haykırmışsınız.Şimdi popüler kültürden beslenen cahil zümre bu yazıyı taşlayacaklar hazır olun buna.Toplum o kadar ifsad oldu ki kimileri yazıyı idrak bile edemeyecek durumda. Bulunduğum yer itibariyle bir çok kadın prototipi ile karşı karşıya geliyorum.Ne yazık ki tahsilli kadınlar makam mevki sahibi olanlar bile hep bir yanları güdük kalmış. Rabbim bu ümmete acısın asla kınamıyorum.Sadece çok üzülüyorum yeni gelen jenerasyonun hali ne olacak? Bu yazıya eklenecek çok acı cümleler de vardı lakin onları yazmaya eliniz varmadı tahminimce.Sonumuz hayrolsun inşaAllah.Selametle kalınız…

  Cevapla

 5. insanın ahlaklı olanı güzeldir ; en başta aile kavramı önemli “kural “olması gerekli insan ailesinden neyi görürse o şekilde yetişir öncelikle çocuklar konuşmayı öğrenirler, düzgün konuşulursa bir çok hareketlerine dikkat ederse aileler çocuklarda düzgün terbiyeli yetişirler açıkcası ben bir evde kural olmalı ve çocuklarda bu kurallara uyarak birer iyi birey yetişmelerini gerektiğini söylüyorum….

  Cevapla

 6. Cezakallahu hayran Cahidem 🌷 İnşaAllah bu yazın kendine gelip silkelenmelerine vesile olur.Rabbim sounumuzu hayr etsin âmiin.Ar damarı çatlamış artık hiç özel falan hiçbirşey kalmadı 😔

  Cevapla

 7. Bunlar yıllarca kadınların maruz kaldığı fiziksel şiddetin, 2.sınıf vatandaş muamelesinin intikamıdır. Bu akım bir anda ortaya çıkmamıştır. Bir süreçtir ve tetikleyende yıllarca kadının hor görülmesidir. Haklı bir tepki midir? Kesinlikle hayır! Dilerim kadında erkekte insan olduğunu, eşit olduğunu ve birbirlerine saygı göstermeleri gerektiğini hatırlar..

  Cevapla

  1. katılıyorum. elbetteki çok üzücü bir durum. erkekler kadınların kendilerine emanet olduğunu unuttu. sebebler zulm eder ama kader adalet eder.

   Cevapla

   1. Maalesef İslâmı tam yaşayamadığımız için bu yaşananlar.Cahide kardeşimiz bu yazısında anlatmak istediği evlilikte de mahremiyet vardır kadınların bu sınırı fazlasıyla aştıkları😐
    İslâm dînine göre kadın ve erkek, birbirlerinin hak yoldaki yardımcısı ve destekleyicisidirler. Birbirlerini Allah yolunda ilerlemeye teşvik ederek, yaratılışlarının amacı olan dünyâ ve âhıret mutluluğunu kazanmaya çalışırlar. Kur’ân-ı Kerîm de:
    “Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin velileri, yardımcılarıdır. Onlar iyilikleri teşvik edip kötülükleri menederler. Namazı hakkıyla yerine getirir, zekâtı verir, Allah’a ve Resulüne itaat ederler. İşte onları Allah geniş rahmetine mazhar edecektir. Çünkü Allah azîzdir, hakîmdir/ üstün kudret, tam hüküm ve hikmet sahibidir.”(Tevbe, 9/71)

    Cevapla

 8. Selamun Aleyküm Hayırlı Akşamlar.
  Ağzınıza gönlünüze yüreğinize saglık Allah sizden Razı Olsun.Bu kadarmi guzel anlatılır.Ne edep kaldı ne Haya.Bu zaman diye birsey tutturmuslar bu zamanda böyle bu zamanda şöyle.Yariş eder olmuş kadınlar birbirleriyle.Anca gezicekler tozucaklar süslenecekler dışarıya karşı çekici sexy nasıl oluruz onun derdindeler.Sonrada kocalarından kocalik yapmasını beklerler.odun öküz diye hitap ederler.sanki hanımlik gorevlerini yerine getirmişler gibi.Kraliçe olmayı isterler.Bazilarida toplum içerisinde mutluluk tablosu gösteriyor güya esine Aşkitom diye hitap ederek.

  Cevapla

 9. Artık düğünlerde nişanlarda yapılan her bir detay anında fotoğraflanıp facebook illetinde paylaşılıyor sırf orda paylaşmak için zavallı kızlarımız düşünmeden rabbim evladımdan koru ailelerine ne eziyetler ediyor maddi manevi. Birbirlerinden fotoğraflarını görüp okadar gereksiz detaylar harcamalar yapıyorlarki şaşıp kalıyorum çokta üzülüyorum işte bu insanlar ev geçindirecek çocuklarına terbiye verecek peki nasıl facebook paylaşımlarıylamı.

  Cevapla

 10. Helal olsun cahide ablam bende etrafta bazi kizlara bakinca buda anne olacakta evlat buyutecek diyorum bazen nesil berbatlasti iyiceAllah yardimcimiz olsun

  Cevapla

 11. Allah razı olsun sizden yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum .Evdeki eşi bile kocasına saygı duymuyorsa çocuklardan ne beklenir .En büyük korkum bu zihniyette yetişen çocuklarla cocuklarımın aynı ortamlarda yetişicek olması .O çocuklar adınada üzülüyorum aslında keşke elimizden biseyler gelebilse.

  Cevapla

 12. Bu yapılan da psikolojik şiddetin eşini değersizleştirmenin alasıdır çok doğru bi konuya değinmişsiniz. Şunu da merak ediyorum siz eşinize ne diye hitab ediyorsunuz yani özel olacak ama düzgün bi şekilde nasıl hitab edilir merak ediyorum çünkü …şkomları hepimiz kullanır olduk 🙂

  Cevapla

  1. Gökçe hanım hepimiz kullanır olduk demişsiniz ama ülkemizdeki herkes bu şekilde konuşmuyor diye düşünüyorum inşallah yanılmıyorumdur
   Eşler birbirlerine karşı o kadar lauballi olmamalı bence biraz saygı en güzeli
   Rahmetli anneciğim ve babacığım birbirlerinin isimlerinin sonuna bey ve hanım eklerlerdi
   Benimde öyle söylememi isterdi ama ne yazık ki ben sadece isimle hitap ediyorum . Ismin sonuna bey eklemeyi alışamadım
   .

   Cevapla

   1. Bende iki yıllık evliyim Rabbim e şükür olsum ilim aldigim ortam çok etkiledi oradaki büyükler esine bey diye hitap ederdi acaba ben ne derim derdim eşime evde hiç ismiyle hitap etmedim dışarda da beyefendi diye hitap ederim çok şükür bin şükür Rabbim e eşinde bana ismiyle hitap etmez hanim hatun der aile arasında hitap ederkende binde bir ismimi kullanir

    Cevapla

 13. kociş babiş kelimelerinden ben de nefret ediyorum bu kelimeleri kullanan insanları direk siliyorum muhatap dahi almak istemiyorum, sosyal medya çılgınlığı insanlar artık sadece dışarı çıkarken süslenmiyor sosyal medyaya çıkarken de süslerine dikkat eder oldular! kıskananlar çatlasın mı diye bir yazı paylaşmıştınız hala açar okurum ara sıra.

  Cevapla

 14. Peki ben ne yapayım?Kocam istiyor diye okuduğum halde çocuklarima bakıyor halime şükrediyorum.Kocam sağ olsun başımızda olsun ben ev hanımı olurum diyorum.Çocuklarım güzel ahlaklı olsun diye çabalıyorum.Fakat değer bilen var mı.Daha eşime sesimi yükseltmişliğim yok.Hakaret ,beddua asla edemem eşimdir onun başına bişi gelmesin diye.Fakat kalbimin yıkılışının sayısıni bilmiyorum.Ben ne yapayım kahroluyorum artık.

  Cevapla

 15. Simdi bazilari cikar ”agir konusmussunuz” diye elestirir sizi, ama inanin ben de gordugumde daha agirlarini soyluyorum. Masallah sizin kaleminize yureginize ve cesaretinize ki bizim sessizce hayiflandiklarimizi siz herseye ragmen soyluyorsunuz. Bu nedenle sizden Allah razi olsun yolunuzda ki dikenleri gule cevirsin.

  Cevapla

 16. aslında bunların hepşı şukretmemekle alakalı.cunku Rabbim buyuk dert verse bu seylerın ne kadar onemsız oldugu anlasılır.RABBIM SUKRETMEYİ HEPIMIZE NASIP ETSIN…

  Cevapla

"...Güzel bir söz, kökü sağlam, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir.(İbrahim suresi:24)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s