Doğal Güneş Kremi

Kocan mı, Kölen mi?

Kocan mı kölen mi?Akılsız kadınlar eşlerini kendilerine köle yapar ve kölenin karısı olurlar..
Akıllı kadınlar ise kocalarını kral yaparlar ve kendileri de kraliçe olurlar..

Bu ara kocalarına whatsapp’tan şaka yapan kadınların paylaşımları düşüyor zaman tünelime. 650 tl lik ayakkabıyı almak istediğini yazan kadınlar, kocalarını test ediyorlar. Sonra da üye oldukları grupta paylaşıp kimin kocası nasıl tepki verdi diye kocalarını kıyaslıyorlar.

Bazısının kocası “Tabi aşkım senden önemli mi? alırım tabi” demiş. Bazısı, “Getirme beni yanına” deyip tepki göstermiş.

Kadınlar cevaplara bakıp yorum yapıyorlar.
“Benim kocişim de hiç kırmaz beni.”
Diğeri hayıflanıyor: “Ayy ben de gitmiş bir öküzle evlenmişim”

Kocalarını yarıştırıyor soytarılar. Kocalarını paçavraya çeviriyorlar.

Kaniş köpeğinden bahseder gibi bahsediyorlar kocalarından, “Kocişim”(!) “Aşkitom”(!)

Başka bir koca deneme(!) örneğinde,  kadınlar pozitif gösteren bir gebelik testi resmini kocalarına atıp dalga geçiyorlar. Birinin kocası çok sevinmiş. Kadın ise “Telefonda saçmalamalarını dinlemek çok eğlenceli oldu” yazmış.

Tüküreyim sizin sıfatınıza! Nasıl bu kadar karaktersiz oldunuz?

Nasıl böyle edepsiz olabildiniz? Kim yetiştirdi sizi, hiç mi nasihat almadınız?!

Bu nasıl bir malayani sevdasıdır anlamak mümkün değil. Bu sığ, bu bayağı kadınlar midemi bulandırıyor benim. Yeni nesli bu kadınların yetiştirecek oluşunu düşününce tüylerim ürperiyor!

Evliliği pahalı bir düğün, pahalı bir gelinlik, lüks bir ev, zengin bir kocadan ibaret sayan, gayesi; lüks harcamalarıyla, instagramda, facebookta paylaştığı resimlerle el aleme caka satmak olan müptezel kadınsılar! Her dediğini yapan koca iyi, bazı isteklerine karşı çıkan koca öküz koca oluyor!

“Ben erkeğin köpüklü kahve yapanını severim.”
“Evlilik yıldönümünü hatırlamayana ben erkek mi derim?”
“Öyle ucuz hediye kabul etmem, vallahi küserim!”

Kadına şiddet öyle mi?

Bu ne peki?

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Bu yazı çok ibret oldu bana beni kendime getirdi Allah razı olsun Cahide Hanım 🙂

  2. bende hep idareli davrandım yıllarca alışmışım herşeyi düşünerek alırım ama kıymet bilen varmı yok şimdi herşeyi boşuna yapmışım evli olduğum insan ne beni nede oğlumu benimseyip hayatına kattı bana sahiplenen bir eşim var hissi bile yaşatmadı yıllardır sahipsiz gibi gezmeye bile küçücüktü oğlum gittik vazife icabı pazar market gelirdi oda görüntüde yanımızda ama hisleriyle yüreyiyle yok diycem şuki adam yıllarca pasaklı gezerdi şimdi başkaları için parfümler süslenmeler yani ben tuttum adam bizimle deyil başkalarıyla yiyyiyor adam birde arabada aldı başkalarıyla yaşıyor bizde sadace izliyoruz neyazıkki bizim gibiler değil sizin bahsettiğiniz kadınlar kıymetli bu zamanda anlamadım ben bu insanlarıda hiçkimse dengi dengine değil yaşam çok zor öyle kadınlar görüyorum gece uyurken giyilmiycek acayip kıyafetlerle ben bile bakamıyor utanıyorum onlar rahatca geziyorlarya ALLAHIM hepimizin yardımcısı olsun bizide yolundan ayırmasın

    1. sizin yasadıgınıza agır imtihan denır.Yasayan bilir bazen dert anlatınca insanlar söyle yap böle yap dıyolar ya,yasamayan anlayamaz.RAbbim imtihanınızı kazanmayı nasıp etsin.size sabır versin

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: