Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

En Kolay Fırın Yemeği

12142290_919320198159662_9251556_n
İnsanlara; kadınlar, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Halbuki bunlar dünya hayatının geçici faydalarını sağlayan şeylerdir. Oysa varılacak yerin (ebedî hayatın) bütün güzellikleri Allah katındadır. (Ali İmran: 14)

Misafirim gelecekse ve çok yoğunsam en kolayından fırın yemeğimi yaparım 🙂 Bu yemeği sadece kırmızı etle değil, tavuk etiyle de yapabilirsiniz. Yaz sebzeleriyle olduğu gibi, kış sebzeleri de kullanabilirsiniz.

12142708_822175601235022_614932293_n

Bütün malzemeleri çiğden ekliyorum. Etler dana eti ve merak etmeyin, pamuk gibi pişiyor. Çünkü poşetin içinde yüksek bir basınç oluşuyor.
Patlıcan, patates, domates, soğan, sarımsak ve biberi iri iri doğradım. Kuşbaşı et ekledim. Yağ, tuz ve karabiber ilave edip karıştırdım. Çok az da salça koydum. 2 tane fırın poşetine doldurdum. Poşetlerin üzerine kürdanla 3 delik deldim. . Yemeğe hiç su eklemiyoruz. Eğer domates azsa salçayı 1 bardak kadar suyla sulandırıp ekleyebiliriz.
Yemeğimiz 200 derecelik fırında en az 1 saat pişecek. 1,5 saat pişirdiğimde oluyor. Yanına pilav ve cacık yeterli.

Afiyet şifa olsun 🙂

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Bende denedim çok güzel oldu teşekkür ederim böyle degisik tarifler paylaşırsanız sevinirim

 2. yasemin kaya says:

  tarif için emeğinize sağlık ama fırın poşetinde piştiği için patlıcan ve patatesler haşlama gibi oldu. eti ayrı yerde pişirdim. en iyisi direkt fırına atmak, poşetsiz..

 3. Neden su eklemiyoruz

 4. Bediha Diktepe says:

  Selamûn Aleyküm ,
  Peki bu yemeği etsiz olarak pişirsek fırında ne kadar tutmamız gerekir.

 5. İlknur terzi oglu says:

  Elerinizesaglik görünüm cokguzel

 6. Ellerinize sağlık.Yalnız bir şeyi merak ettin malum etle sebzelerin pişme süreleri farklıdır.Hepsi aynı anda torbaya çiğ konduğunda göre sebzeler ezilmiyormu?

  1. Hepsi de tam kıvamında oluyor. Yıllardır yaptığım bir yemek bu

 7. Jale Kota says:

  Merhaba fırın yemekleri başka olur daha lezizdir. Ellerinize sağlık.

 8. Fırında pişen yemek bir başka tatlı oluyor. Değil mi ?Cahide hanımcığım.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: