Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Temiz Erkekler Temiz Kadınlara Yaraşır

Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır. (Nur suresi: 3. ayet)

Rabbimizin hükümleri ne kadar açık ve net. Zina eden erkekler zina eden kadınlardan ayrı bir yere konulmamış. Onlara tölerans tanınmamış. Ve onlar sadece müşrik veya kendisi gibi zinakar kadınlara layık görülmüş. “Çünkü kötü erkekler, kötü kadınlara…” yaraşır buyuruyordu başka bir ayetinde Rabbimiz.

Eli harama bulaşmamış, tertemiz kalmış gençlere ne kadar ihtiyacı var toplumun. İki gün evvel evimizin önündeki parkta kavga eden genç bir kız ve erkeğin sesi bütün mahallede çınlıyordu. Kendisiyle özel beraberlik yaşadığı için, oğlan kızı kötü kadın olmakla suçluyor, çirkin bir kelime kullanıyordu. Kızı anne ve babasına söylemekle tehdit ediyordu. Çevreden polis çağırdılar belli ki. Kız polise olup biteni anlatırken, gençlerin hayadan ne kadar uzaklaştığını yeniden farkettim. Yüzü kızarmadan anlatıyordu her şeyi.

Reklamlarda, dizilerde “Yaz aşkları” sloganıyla toplumun damarlarına göz göre göre zehir enjekte edilirken, birileri hala çağdaşlık, özgürlük diye zırvalamaya devam diyor. Yaz aşklarının, yaz bitiminde şiddetle veya ölümle sona erdiği ve bu aşk tokadının en çok kadının başında patladığı görmezden geliniyor.

Eyy benim genç kız kardeşim. Sergilediğin güzel bedenine konmak, faydalanmak isteyen çok bataklık sineği olacaktır. Sen Allah’ın emrettiği edep elbiseni kuşanmadıkça, aç yırtıcılardan korunman mümkün değil. Sen harama karşı dur demedikçe, seni bir meta gibi görenler ve kullananlar mutlaka olacak.

Şehvetli bakışları üzerine toplamak için soyunma, tesettürü cazibeli görünmek için kullanma!

Eyy beyefendi kardeşim. Evlendiğin kadın haricindeki her kadını-kızı, annen veya kızkardeşin bil. Bütün hayasızlıklara engel olamazsın. Sana düşeni yap ve bakışlarını yere indir!

Şehvet ateşini dizginliyen, keyif için helal daireyi kafi gören, elini, dilini, gözünü ve bedenini haramlardan koruyabilen, Allah ve Rasulünü gereği tanıyıp itaat eden genç, bu devrin mücahidi ve mücahidesidir. Ve arşın gölgesine, cennetin en güzel köşesine layık olan gençte işte o gençtir.

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. ayşe rumeysa erkul says:

  Selamünaleyküm,
  Yazılarınızı beğenerek okuyorum. Bu ayeti ne zaman okusam ya da evlilik için dua etsem kimse ile evlenmemiş yaşlı ve yalnız bir kadın olarak ölecekmişim gibi bir hisse kapılıyorum. Müslüman bir aile de yetiştim. Ahlak,eğitim ve tesettür konusunda sıkıntım yok. Kulluk vazifelerimi yapmaya gayret gösteriyorum her kul gibi benim de eksikliklerim var. Evlilik niyeti ile tanıştırdıkları insanları ilk görüşte beğenemiyorum, tanımak için çaba sarf etmiyorum.
  Mükemmeli aramıyorum , mükemmel kadın/erkek yok biliyorum. Hem imanlı hem yakışıklı bir eşim olsun istiyorum.
  İmanlı olduğunu düşündüğüm kişinin görünüşünü beğenmiyorum. Yakışıklı bulduğum kişinin imanını zayıf buluyorum.
  Vesvese mi yapıyorum? Bu karamsar düşünceden nasıl kurtulurum? İman zayıflığımı yaşıyorum ?

 2. Mrb, (hayataveyasamadair.wordpress.com) sitemde yazılarınızı paylaşmanızı bekliyorum.Saygılarımla..

 3. ercüment osman öztaş says:

  Cahide hanım;
  merhabalar .izniniz olursa ben bu yazınızı sosyal paylaşım sitemde yayınlamak istiyorum .gerçekten çok güzel bir yazı olmuş elinize emeğinize yüreğinize sağlık çok doğru gerçekten

  1. Yazılarımın paylaşılması, çoğaltılması serbesttir kardeşim

  2. Paylaşmak serbest kardeşim.

 4. …Cahide hanım sizinle tanışmak isterim.

 5. gercekten dedıgınız gıbı olaylar oluyor maalesef..
  Kız cocuklarını bebekken egıtılmesı,hatta babadan gelen terbıye ıle edeplı yetıstırılmesı temız cocuk temız genc temız ınsan temız kul….
  Kız cocukları bebekken gıyımının cocuktur demeden uzun kollu elbıse ve kulotlu corap,veya uzun kollu bluz ve pantolon,cocuk edeplı gıydırılecek…aıle nasıl alıstırırsa oyle gıder….cocuk önemsenmelı,cocuk öyle bırsey kı sankı cocugun buyutulmesı annenın en buyuk calışması gereken bır ımtıhan,cocukla gecen zaman bır derstır..evlendıgı zaman bır ımtıhandır,ıyı gecınırse ımtıhan sonuç alır kı onlarda derse gırmıs olur..sıra onlardadır…nesılden nesıle gıder…

 6. Hilalll says:

  Selamun aleyküm. … bu ummetin hayaline dahi gelemeyecek olan sıkıntilar ummeti kusatmis durumda…rehberi karga olanin varacagi yer leşli arazidir…Malesef :(((((

 7. Selamünaleyküm Cahide abla.Allah razı olsun.hepimize yardım etsin inşallah 👋

 8. Cahide abla, bi arkadaşım var, eşiyle evlenmeden önce zina yapmış. sonrasında evlenmişler. Kadın çok pişman olduğunu bazen kendinden utandığını söylüyordu. aklıma geldikçe ağlıyor, tövbe ediyorum diyordu. sizce nasıl tavsiyelerde bulunabilirim ben. Gaflete düştüm çok pişman oldum ama iş işten geçti diyordu. Rabbimizin en büyük 7 günah dediği günahlardan birini işledim diyordu. Bize akıl verir misiniz?

 9. Şemsi ÖZDEN says:

  Çok çok çok gerekli , değerli, anlamlı bir yazı olmuş.Gençler ahlaki değerleri tekkelerden zaviyelerden öğrenip bu nesilden yeni mevlanalar yunus emreler yetişeceğine tvden aldıkları ahlak ile kendilerini gençliklerini heder eden bir nesil yetişiyor.Sonra gençler bocalayıp duruyor. Rabbimiz İslam ahlakından ayırmasın duası ile….

  1. Amin

 10. türkan002 says:

  Allah razı olsun..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: