kokoshabla deodorant

Allah’ın Öfkesi Gelip Çattığı Zaman!

131109__hills-trees-foliage-autumn-sky-clouds-sun-rays_p

Ürdünlü Akedemisyen ve düşünür İyad Kuneybi’nin hapse atılmasına gerekçe olarak gösterilen yazısı. Çok ibretlik bir yazı. Yazıda yer alan maddeler bugünü, Müslümanlara zulüm açısından da cumhuriyet’in ilk yıllarını hatta 28 şubat’ı anlatıyor gibi. Allah değerli kardeşimizi tez zamanda esaretten kurtarsın. Amin.

“Uçuruma doğru koşan Ürdün”

Ey Ürdün halkı! Allah’ın öfkesi gelip çattığı zaman –ki ben onu çok uzak görmüyorum- bütün bunlar başımıza neden geliyor diye soracaksınız. Hatta geçmiş bir sene içerisinde Ürdün’de yaşanmış aşağıda zikredeceğim şeyleri hatırlayacaksınız:

 1. Ürdün’de sakallı ve örtülü insanlar, terörizmle mücadele olarak isimlendirilen çalışmaların kapsamında suçlular gibi tutuklanmaya ve yüzü koyun yerlere serilmeye maruz kalmışlar. Bütün bunlar kutsal törenler eşliğinde Vatikan Papa’sının karşılandığı zamana denk gelmiştir.

 2. Sonra Ürdün’ün ulusal parkında genç erkek ve kızların dans ettiği, birbirlerine renk topları attığı ve gençlerin çirkin elbiseler giyen kızları omuzlarında taşıdığı renk festivalleri düzenlenmiştir.

 3. Sonra ekonomik varlığı güçlendirmede ve normal hale getirmede Ürdün kendini adayarak Siyonist varlıkla gaz ittifakı yapmıştır.

 4. Sonra City Mall merkezinde kıyafet fuarı kurulmuş ve bu fuarda kıyafet adı altında soyunma ve açılma propagandası yapılmıştır.

 5. Sonra Ortadoğu Üniversitesi okullarımızda istediği gibi davranmış ve 13-18 arası yaşlarında çocuklarımızı Yahudilerle bir araya gelsinler diye Siyonistlerin eğlence mekanlarına ve karma yüzme havuzlarına götürülmüşlerdir. Bu tehlikeyi görüp uyaran kimselere eğitim bakanlığı, okullarla üniversite arasında ki yardımlaşmayı artırmak diye cevap vermiştir.

 6. Sonra Ürdün, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ve islam dini ile alay ettiği için öldürülen Charlie Hepdo karikatüristi adına düzenlenen Fransa yürüyüşüne resmen katılmıştır.

 7. Sonra örnek anneleri ödüllendirmek için düzenlenen törende ahlaksız bir şarkıcı kadın davet edilmişti.

 8. Sonra tarım işleri müdürlüğü çiftçilere, üzüm ekimine daha fazla önem gösterme çağrısında bulundu. Bunun sebebi ise bu üzümleri şaraba dönüştürüp dünyaya kutsal toprakların şarabı diye takdim etmekti.

 9. Sonra Ürdün Ölü Deniz Toplantısı’nda Şimon Peres’i ağırladı. Onu bir barış kahramanı gibi takdim etti. Ona, Sisi’ye ve katliamcı benzerlerine toplantıda söz verdi.

 10. Son olarak eşcinseller için -faaliyetlerini açık bir şekilde yapabilmeleri adına- Amerikalı elçinin gelmesiyle açık bir toplantı düzenlenmiş. Ki bu elçi Ürdün hükümetininde katıldığı müslüman halklara saldırılara önderlik eden ülkesinin dış işleri bakanlığını destekleyen birisidir.

Son üç maddenin hepsi geçen beşinci ay içerisinde bir ayda gerçekleşti. Uçuruma doğru nasıl hızlı bir koşu sürecinde olduğu görülsün diye.

Bunların tamamı Ürdün toplumunun daha önce karşılaşmadığı ve eski musibetlere ve çirkinliklere eklenmiş yeni çatlaklıklar ve yeni sıkıntılardır.

 • Bunların tamamını hatırlayın ve neye bulaştık demeyin! Halkın geneli uyumaya devam ediyor ve hiçbir çirkinliği reddetme gibi bir derdi yok. Hiçbir şeye tahammül edemiyor. Hatta evini ıslah etme görevinden bile kaçınıyor.

 • Yetkililere yağ çekmeden ve iki yüzlülük yapmadan önce bunları iyi hatırlayın. Sonra onların yaptıkları şeylerde ortak olursunuz.

 • Bunların hepsinin hatırlayın ve azap geldiği zaman niçin diye sormayın. (Deki o sizin nefsinizdendir.)

 • Bunları hepsini hatırlayın ve Allah (azze ve celle)’nin şu ayetini de hatırlayın : “Bir ülkeyi helâk etmek istediğimizde, o ülkenin zenginlik sebebiyle şımarmış ele başlarına (iyilikleri) emrederiz; buna rağmen onlar orada kötülük işlerler. Böylece o ülke, helâke müstahak olur; biz de orayı darmadağın ederiz.”

Ey Rabbim ben ve bana muvafakat eden kardeşlerim bunların hepsinden ve bu amelleri işleyen herkesten sana sığınıyoruz. Onların yaptıkları bu şeylerden bizleri sorumlu tutma. Senin dinin zafer bulsun diye çabaladık ve müslümanlara kötülük yapmak isteyenlerin hilelerini def etmeye çalıştık.

Dr.İyad Kuneybi

Kaynak: İnca News

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Bu yazıyı yazan beyefendi, kendi ülkesinin yanlışlarını 10 maddede toplamış. Bizim ülkemizde islama ters düşen hareket ve davranışlar, ansiklopedi haline getirilebilir malesef 😟 Allah sonumuzu hayır etsin.Aminnn ….

 2. nezirin_annesi says:

  tüylerim diken diken oldu. Allah’ın gazabı yaklaştı…. 🙁

 3. türkan002 says:

  Allah yardımcımız olsun inşallah en kısa sürede özgürlüğüne kavuşur 🙁

 4. Selamünaleyküm Cahide abla.dediğiniz gibi inşallah biz bu olanlardan dolayı hesap günü sorgulanmayız.Allah hepimizi korusun kötü amellerden.sonumuzu hayretsin.Amin.

 5. Elif ÖZDEMİR says:

  Cahide abla, çalışan ve çalışmayı seven bir kadınım. Bu konuda uzlaşamadık ama sizi seviyorum. Yazdıklarınızı okumak hoşuma gidiyor, kendimi iyi hissediyorum. Keşke hepimiz adanmış insanlar olabilsek. Keşke ömrümüz imanımıza şahit olabilse…

  1. E bende çalışan bir kadınım. Çalışmak kötü mü dedim ben 🙂 Harama bulaşmadan, islam’dan taviz vermeden, evini-eşini, çocuklarını ihmal etmeden çalışıyorsan ne mutlu sana. Sonuna kadar destekçinim 😉

   1. 👍

 6. https://secure.avaaz.org/en/petition/Jordanian_Government_Iyyad_AlQunaibi/?pv=4 burda imza toplaniyor kuneybinin serbest birakilmasi icin. Allah islah etsin muslumanlar ustunde pis oyunlar oynayanlari ve cahil musluman toplumlari 🙁

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: