Doğal Güneş Kremi

Ben İnternet Bağımlısı Değilim!

339924

Haydi hepimiz kendimizi sorgulayalım…

Ben internet bağımlısı değilim!

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Sabah kalkar kalkmaz ilk işim internetin başına geçmek olurdu. Saatlerimi internet başında harcar ev işlerimi aksatırdım.

Ocakta unutup yaktığım yemeklerin sayısı giderek artardı. Silinmeyen camları, ovulmayan lavaboları, köşedeki tozları pek umursamazdım.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Çocuğum anne, baba diye defalarca seslendiği halde O’nu duymaz yada, defalarca seslenmenin ardından bağırarak cevap verirdim. O’na masal anlatmak, onunla oynamak boşa harcanmış zaman gibi gelirdi.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Bazen annemi, kardeşlerimi bile aramayı unuturdum. Misafirin gelmesini istemezdim veya bir yere gitmek bana zor gelirdi.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Sosyal hesabımda çok takipçim olmadığı halde sık sık girer, beğenen veya yorum yapan var mı diye bakardım.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: İbadetlerimde huşum kalmazdı. Her gün Kur’an okuyacağım dediğim halde, günlerce Kur’an okumadığım zamanlar olurdu. Namazlarımı alelacele kılar, daha dua etmeden, zikirlerimi yapmadan internete bakardım.

Eğer internet bağımlısı olsaydım:Gecenin 2 si, 3 ü olduğu halde internette hala boş boş dolanıyor olurdum.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: İnternete bakmaktan bazen yemek yemeyi bile unuturdum.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Eşim biraz dışarı çıkıp dolaşmak veya sohbet etmek istese, ona türlü bahaneler ileri sürerek hep hayır cevabı verirdim.

Eğer internet bağımlısı olsaydım: Bu yazıyı okuduktan sonra kendimi çok suçlu hissederdim…

Cahide Sultan

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. İnterneti ilk bağlattığımız 2 yıl galiba bağımlıydım o dönemler geçti şimdi sadece sana bağımlıyım canımmm 💖💖💖

 2. Ben degilim ama esim oylene yapailim

 3. 🙁 ben internet bagimlisiymisim .bu yaziyi okuyunca daha iyi anladim. Rabbim beni affetsin . Tez zamanda kurtulurum insallah. Neler yapabilirim acaba bi tavsiyenizde varmi cahide hanim

 4. ablam seni uzun zamandir takip ediyorum tabi tariflerinizide 🙂 sizi tanimadan cok sevdim tanisam nasil olur bilmiyorum benim bes ablam var ama insnanin sizide onlar gibi gruyorum insallah ALLAHİM nasip ederse sizi tanimak isterim aydindasiniz sanirim bende allanyadayim:-)

 5. cahide ablam

  1. Buyur kardeşim?

 6. Cezakallahu hayran Cahidem 💙 💎 💙 💎 Rabbim bizi her türlü bağımlılıktan malayanilerden kurtarsın âmiin.

 7. “bağımlı olup olmadığımızı anlamak için teknoloji orucu tutmak lazım” hiç bu yönden bakmamıştım. ama çok mantıklı. çünkü kime sorsak ben bağımlı değilim der, özellikle de bağımlısı olanlar. teknolojiyi detokslamak, teknolojinin kirlerinden arınmak için faydalı bir yöntem bence. okunacak o kadar kitap, düşünecek o kadara ayet varken ve biz bunları hala yapmıyorsak iyi bir teknoloji detoksuna ihtiyacımız var.

 8. Elhamdullillah değilim ama hep sizin android uygulaması na bakıyorum bildirim var mı, ya da eski yazılar, tarifler vs.. yeni iki aydır tanıyorum sizi 🙂

 9. türkan002 says:

  Maalesef bağımlıyım sanırım .. 🙁

 10. ferayafra says:

  Çok şükür internet bağımlısı değilmişim:))))

 11. Ben internet bağımlısı değilim ama sizin bağımlınızım desem:-) yazdığınız boyutta değil elbette ama telefonu elime alınca ilk ve neredeyse baktığım tek site. Ben mutluyum ama hamdolsun ve Allah sizden razı olsun, ayetler, hadisler,yazılar bana çok şey katıyor. Böyle bağımlılık herkesin başına… 🙂

  1. 🙂 Allah cümlemizden razı olsun kardeşim

   1. Cahide abla bir Elazığlı olarak sizinle gurur duyuyorum sizi daha iyi tanimak istiyorum:))

 12. Eşim bilgisayarcı olmasına rağmen bizim evimizde ne internet ne de bilgisayar var. Gelenler kablosuz internetin şifresini sorupta internet yok cevabını alınca şoka giriyor. Oysa eşimin işi bu sadece. İnsanlar onu 7/24 bilgisayar başında oturuyor sanıyorlar. Bizim işimiz iş yerinde kalıyor.Hatta televizyonumuzu görenler aaaa çok küçük değil mi bu oda için diye üstlerine vazife olmayan şeyler soruyorlar bana kalsa televizyonu hiç beklemeden satarım. Evlendiğimizden beri kaç kere kullandık bilmiyorum. Ama yine de internet ve bilgisayarın varlığını seviyorum sizin sayfanızı tanıdığım için:)

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: