Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Seviyorsan İspat Et!

tumblr_nr54ynYHBI1spv306o1_1280

(Müminlerin) Peygamber’e indirilen (Kur’ân)i dinledikleri zaman, onun hak olduğunu öğrendiklerinden dolayı gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün. Onlar: ” Ey Rabb’imiz iman ettik, bizi de şahitlerden yaz” derler. (MAİDE/83)

Bazen durur düşünürüm. Eşim beni sevdiğini söylediği halde hep bana muhalefet etseydi, sözlerime, fikirlerime hiç değer vermeseydi kırılırdım. Bu hep böyle devam ederse küser hatta kinlenirdim belki.

Evlatlarım, evimizdeki kuralları yok saysaydı, sürekli isyankar olsalardı, bizi duymazdan gelselerdi, içim parçalanır üzülürdüm… Arkadaşım bana çok yakın olduğu, “En iyi arkadaşımsın” dediği halde, davetlerimi duymazdan gelip bana hiç uğramasaydı, arayıp sormasaydı duygularım yıpranırdı, muhabbetim azalırdı… Peki Rabbimiz bize şah damarımızdan daha yakın değil mi?

Yakınlıktan öte bizi yoktan var eden değil mi? Bize rızık veren, bizi yaşatan Rabbimiz değil mi? Razı edilmeye, sevilmeye, itaat edilmeye en layık olan varlık Allah subhanehu ve teâlâ değil mi?
Sadece dilimizde kalan yalancıktan sevmelerimiz, amelsiz müslümancılık iddialarımız, ibadetsiz kalp temizliği palavralarımız ikna eder mi Rabbimizi?

İşimize gelen ayetleri alıp, işimize gelmeyenleri tevil etmelerimiz, “Biliyorum ama şimdi hazır değilim” bahanelerimiz Mümin yapar mı bizi? Böylesine kaygısız, duyarsız, amelsiz, tevbesiz bir kulsak eğer, Allah sever mi, razı olur mu, cennetine koyar mı bizi?

Cahide Sultan​

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Allah razı olsun abla, cok rahatladı ıcım sımdı. Pek cok sey aydınlandı gözümde. Sen ne güzel vesılesın böyle. Allah senı yetıstırenden de razı olsun, senın gıbı yetıstırebılmeyı de bızlere nasıp etsın. Amın..

  2. Selamünaleyküm Cahide abla.
    Kafamı çokça kurcalayan bır soru var, hanı Allah ıcın sevmek denılıyor ya bunu yapıp yapmadıgımı yanı karsımdakını Allah ıcın sevıp sevmedıgımızı nasıl bılecegız? Ben senı tanımıyorum ama ıkı yıldır yaklasık yazılarını okuyorum tarıflerınden cok yazılırını beklıyorum hevesle. Cünkü bır ögretmen gıbı görüyorum senı sıteyı de bır okul gıbı. Senı cok sevıyorum hatta yorumlarını okudugum bırkac ablayı da. Sımdı ben sızı Allah ıcın sevıyorum dıyebılır mıyım? Yoksa bılgılerınız ıcın mı sevıyorum, ben nıcın sevdıgımden emın degılım ama sevıyorum. Bu tür konularda kafam cok karısıyor eskıden bır baskasının evınde namaz kılamazdım mesela gösterıse gırer dıye ya da Kuranı güzel okumaya calıstıgım zamanlarda da acaba aaa eda ne kadar güzel okuyormus desınler dıye dıye calısıyorsam dıyıp sessız okurdum. Acaba cok mu kuruntu edıyorum yoksa gercekten Allah ıcın sevenlerden mıyım? 🙁

    1. Eğer sevmenin karşılığında maddi bir çıkar elde etmiyorsan veya bir menfaat beklentin yoksa, o kişi sana gördüğünde Allah’ı hatırlatıyorsa o kişiyi sen Allah için seviyorsun demektir. Zaten müminin sevmesi de nefreti de sadece Allah rızası için olur. Mesela bu sayfada pek çok kişi olarak birbirimizi çok seviyoruz. Hatta çoğumuz birbirimizi görmedik bile ama biliyoruz ki, hepimizin çabası Allah’ı razı etmek. Allah ve rasulünü seven, emir ve buyruklarına değer veren riayet eden herkes bizim kardeşimizdir ve biz onları menfaat beklemeksizin Allah için severiz.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: