Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Tuzlu Badem Nasıl Yapılır?

19433667221_d4effe1c52_z

“Bir nefescik söyleyeyim. Dinlemezsen neyleyeyim” demiş şair… Ben de yeniden hatırlatayım. Allah’ı anmayan bir dil, Allah’tan razı olmayan bir kalp neye yarar? Namazsız mümin, secdesiz, duasız, Kur’an’sız oruçsuz müslümanlık nasıl olur? Kardeşlerin acısını yüreğinde hissetmeyen, kardeşinin derdini dert etmeyen kişi, kamil bir imanın sahibi olabilir mi? Olamaz elbette… Allah bizlere ihlas versin. İmanımızı riyadan korusun. Amin

18806966814_b9486ca566_zElinizde, örneğin memleketten gelen fazla miktarda çiğ badem varsa birazını tuzlu badem yapmanızı öneririm. Özellikle çayın yanına çok nefis oluyor. Tuzlu bademi nasıl yaptığımı kısaca anlatayım.

Evde Tuzlu Badem Nasıl Yapılır?

1 su bardağı badem üzerinden ölçü vereyim.

 • Bademi bir tavaya alın.
 • Elinizle bademin üzerine su serpeleyip, yine elinizle ovalar gibi karıştırın. Bademin her tarafının hafifçe ıslanması lazım. Dikkat edin bademin dibinde su olmayacak, sadece yüzeyi ıslanmış olacak.
 • İki çay kaşığı kaya tuzunu üzerine serpip tavayı sallayarak karıştırın.
 • Orta harlı ateşte sık sık karıştırarak kavurun. Bademin kavruk kokusu çıkana kadar kavurmanız gerekiyor.
 • Kavrulan bademi başka bir kaba alın ki, tavanın ısısıyla bademler yanmasın.
 • Miss gibi ev yapımı tuzlu bademimiz hazır. Afiyet şifa olsun.

NOT: Bu yöntemi fıstık, fındık ve ay çekirdeği için de uygulayabilirsiniz.

Daha önce Mehtap Abla’mın tarifiyle yaptığım nefis badem şekerini de hatırlatmak isterim. Tarife  BURADAN bakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Zahide* says:

  Âmin. Memleketten gelse keşke de çiğ de yeriz. Ben çiğ bademi alınca ilk iş keşkülü fukara ve hurma içi badem yapıyorum. Bir de doğrayıp kurabiye üstü çok hoş oluyor.

 2. Cezakallahu hayran kardeşim 🌷 âmiin dualarına.
  Ellerine sağlık canım ne güzel olmuş bademler🌻🌿🌻İnşaAllah deneyeceğim.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: