Doğal Güneş Kremi

Soyunacaksın da Ne Olacak Sanki?

62739_428348478993_102954373993_5115576_1207594_nHavalar ısındıkça aklına geliyor tüm kısa şeylerin…

Şortların, dekoltelilerin, minilerin… Teşhir malzemelerin…

Ne güzelsin değil mi? Aynaya bakınca gördüğün kadın ne alımlı…

“Saklanır mı bu güzellik?” diye düşünüyorsun? Oysa nice güzellikler saklandı toprağa, sen bilmiyorsun…

İçim yana yana sorduğum sorular vazgeçirir mi seni soyunmaktan bilmem ama deneyeceğim…

Bütün kırıcı kelimelerini savursan da bana, vazgeçmeyeceğim…

Soyunacaksın da ne olacak sanki? Ne olacak bedenini sergileyince?

Geçen yıl da benzer giysileri giymiştin. Ağızları sulana sulana sana bakmıştı abazalar… Bir yıl daha gençtin geçen yıl. Gözlerinin kenarında ki o iki çizgi henüz oluşmamıştı…

Farkettin mi güle oynaya yaptığın deniz tatilinden, kumlarda güneşlenmelerden geriye, pek çok çil kalmış dekoltende. Sen dekolte diyorsun. Eskiler iman tahtası derlermiş…Bu yüzden namahreme asla göstermezlermiş…

Bu yaz da gideceksin denize değil mi? Sere serpe uzanacaksın kumlara. Biraz daha yanacak, biraz daha yıpranacaksın.

Farkettin mi bilmiyorum, geçen yıl sen güneşlenirken yan tarafta bir adam devamlı sana bakıp iç geçiriyordu. Vücudunun her bir ayrıntısını inceledi. Eşi denize gitmek istememişti. Yani genel bir deyişle daha muhafazakardı. Bu yüzden adam yalnız gelmişti tatile. Sonra ne oldu biliyor musun? O adam seni hayalinde taciz etti. Sonra eşinin yanına gitti ve sendeki güzelliği aradı karısında. Bulamayınca eşine kırıcı ifadeler kullandı. (Bu kısım bir okuyucu mailinden yola çıkarak yazıldı) Kadın kırgın bir kalple ağlarken sen yanık vücudunla sokaklarla dolaşıyordun… Senin yüzünden kaç kadın ağlamıştı bilmiyordun…

Bu yazda mı giyeceksin kısa şortunu, mini eteğini? Soyundukça sana cesaret veren şeytanı biraz daha mı mutlu edeceksin? Bir ayeti yeniden, yeniden çiğneyip geçeceksin öyle mi?

Soyunacaksın da ne olacak sanki? Adı özgürlük mü olacak bunun? Modern ve çağdaş dayatmaları kabul ederken, köleleşirken özgür olduğunu sanacaksın ha? Erkeklere seni rahatça izleme özgürlüğü verirken, sen biraz daha köleleşeceksin…

Köle demem canını sıktı belki. Ben demiyorum ki bunu. Ortaçağ Avrupasında köle pazarlarında satışa sunulan köleler güzellik ve cazibelerinin fark edilmesi için yarı çıplak olarak sergilenirdi. Sen bu çağda gönüllü soyunuyorsan, bunun adı gönüllü kölelik değil de nedir peki?

Allah tesettür ayetini neden indirdi biliyor musun? Çünkü Allah yarattığı kulunu ve onun ihtiyaçlarını en iyi bilendir. Tesettür ayeti inmeden evvel, münafık erkekler, gece tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkan kadınların giyimlerine bakarlardı. Kadınlar sıkıca giyinip dışarı çıkmışlarsa, onlara sataşmazlardı. Fakat kadınlar serbest giyimliyse, onların cariye kadınlar olduğunu düşünür ve onlara sataşmayı, zorla taciz etmeyi kendilerine hak bilirlerdi. Bu yüzden tesettür ayeti iffetine düşkün hür kadınları korumak amacıyla, cariye ve hür kadınlar birbirinden ayrılsın diye nazil oldu.

Soyununca, bedeninin çoğunu gösterince ne olacak kardeşim? Çirkin bakışların hedefi olmaktan başka, hiç tanımadığın erkeklerin hayallerinde dolaşmaktan, pek çok kadının gönlünü yaralamaktan başka ne işe yarayacak? Sana güzel kadın diyecekler, vücudu kusursuz diyecekler de, senin bundan kazancın ne olacak? Dünyalık bile bir kazancı olmayan bu işin, ahirette sana neler kaybettireceğini hiç düşündün mü?

Bak Rabbimiz bizleri bu konuda nasıl uyarıyor:

Ey Âdem oğulları! Şeytan, ana-babanızı, ayıp yerlerini kendilerine göstermek için elbiselerini soyarak cennetten çıkardığı gibi sizi de aldatmasın. Çünkü o ve yandaşları, sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler. Şüphesiz biz şeytanları, inanmayanların dostları kıldık. (A’râf:27)

Çıplaklık bir cezalandırma yöntemidir. Vücudunu açtıkça hayası tükenir insanın. Şeytan her kötü işi, insana süslü gösterir…

Takva örtüsü olmayan insanın, tüm bedeni tesettürlü de olsa bir anlamı olur mu?

Tesettür ayeti gibi, bir tek ayeti bile önemsemeyen, inandım dediği halde uygulamayan bir insanın takva örtüsü olur mu?

Suriye zindanlarında esir olan müslüman kadınların bir kısmının işkence yöntemi olarak çıplak tutulduğunu biliyor muydun? Giyinme özgürlüğü elinden alındığı için gece gündüz utancından ağlayan kadınlar ne kadar isterlerdi rahatça tesettürlerini kuşanabilmeyi bir bilsen…

Sen gönüllü bir Godiva olsan da, gözlerini sana karşı kör edecek insanlar yok denecek kadar az…

Ama beni en çok üzen ne biliyor musun? Bu yazıları Müslüman olduğunu söyleyen kadınlara ithafen yazıyor olmam.

Kimliğinde kapı gibi islam yazan din kardeşlerime Allah’ın bir ayetini hayatlarına geçirme konusunda iknaya çabalamam…

Kardeşlerim ateşe düşmesin diye tükettiğim kelimelerim, üzülmelerim fayda eder mi bilmem ki?

Lütfen bir kere daha düşün kardeşim; Soyunacaksın, Rabbine isyan edeceksin de, ne olacak sanki?

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Eline,diline, beline sahip ol.Bırakın insanların dış görünüşü,erkeklerin ne düşündüğü ile ilgilenmeyi.Şu zamanda kimin ne olduğu belli değil.Kafaya örtü ötmek kolay ama insan olmak zor.

  1. dnzgzlm says:

   Kolay demek kolay

 2. Esmanur says:

  Merhaba Cahide Hanım ben henüz 15 yaşında bir geç kızım.Sitenize rastgele denk geldim gerçekten çok güzel yazılar yazmışsınız.Sizde bir abla,anne sıcaklığı bulduğum için size bir şey danışmak istedim.Dediğim gibi ben 15 yaşındayım ve benim bir yeğenim var.yeğenim bu sene yazın evleniyor.düğünü var.düğünde ne giysem diye düşünüyorum.düğüne benim yaşımdaki başka arkadaşlarım da davetli.onlar şimdiden elbiselerini almışlar bile.çoğunun elbiseleri straplez,askılı,sırtı açık….benim annem ise asla bunları giymemi istemiyor.normal kısa kollu bile giymemi istemiyor.uzun kollu elbise giymeliymişim.tamam ne kadar günah olduğunu biliyorum ama vitrinlerdeki tuvaletleri görünce ister istemez özeniyorum.annemle dün bu yüzden kavga ettik.ben annemi haklı buluyorum ama benim 1.derecede akrabam bu.Orada bütün arkadaşlarım asklı vs.giyerken ben uzun kolluyla duracağım.kendimi garip hissederim.Cahide abla sizce de annemin tutumu doğru mu?O düğünde ne giymeliyim?Cevaplarsanız çok makbule geçersiniz..

  1. Annen fazlasıyla haklı gülüm. Sen artık bluğ çağına gelmişsin. Bırak askılı, kısa kollu giymeyi, senin tesettür emrine uyman lazım. Ben sana anneni dinlemeni ve hayırlı arkadaşlar bulmanı tavsiye ediyorum. Çünkü kiminle arkadaş olursan, onun gibi olmak istersin. Allah zamanın fitnelerinden, şeytanın ve şeytanlaşmış insanların hilelerinden seni korusun güzel yavrum.

 3. Elinize yüreğinize saglık cok guzel

 4. umm zeyneb says:

  Su hadisi hatirlatmak isterim:Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki:
  «Cehennemliklerden görmediğim iki sınıf vardır. (Biri) Yanlarında sığır kuyrukları gibi kamçılar bulunub, onlarla insanları döven bir kavim! (Diğeri) Giyinmiş çıplak, sallanarak yürümeyi öğreten kırıtkan, başları Horasan develerinin eğilmiş hörgüçleri gibi bir takım kadınlar! Bunlar cennete giremiyecek, onun kokusunu da duyamıyacaklardır. Halbuki onun kokusu şu kadar ve şu kadar uzaktan duyulacaktır.»
  Sahih-i Muslim, Libas, Bab, 34, hadis : 125, (2128),
  iste sozde kapalilar icin bu tehdit varsa hic kapanmiyanlari siz dusunun(allah korusun cumlemizi)
  cevremde tesettursuz insan pek az elhamdulillah onlar icin almak istedigim ama azerbaycanda dini kitaplar yasak oldugu icin bi turlu alamadigim kitap feyzullah birisigin ”(muslumanim diyen’bir bayan nicin ortunmek istemez” kitabidir.ben de seneler once kapandiktan sonra okudum ama gec buldugum icin uzuluyordum daha erken bulsaydimda okusaydim daha erken kapansaydim,cok uzuluyorum lise yillarima…

  1. Zeynep xanim,siz Azerbaycanlisiz?

   1. ummzeyneb says:

    beli

 5. Selamunaleykum…Birde erkeklerin ne yapip ne yapmayacagi hakkindada bilgiler verilirse iyi olur diye düşünüyorum.Musluman kadının davranislari,sekli,yaşantısi vs degerli ve bilinmeli ama ayni zamanda erkeklere de hizasi ,cizgisi ,müslüman anlayisi ve hal ve hareketleride anlatılmalı……hak gorduklerinin aslinda nasil gunahlar dogurdugu ve cezalari kafalarına sokulmali…tesettur güzelliğini yasayanlarada yasayamayanlarada haketmedikleri yasatilmamali…Allah herkesin kalbine gonul goZune iyilik ve hidayet versin….

 6. Cezakallahu hayran Cahidem🌷MaşaAllah la guvvete illa billah bu kadar mı güzel düşünceler yazıya dökülür 🌻 Rabbim onları da ıslah etsin nefsimizle bir an bile bizi başbaşa bırakmasın âmiin((
  Bakara Suresi 250: (Tâlût’un askerleri) Câlût ve askerlerinin karşısına çıktıklarında şöyle dediler: “Rabbimiz, üzerimize sabır dök! ayaklarımızı sağlam tut ve o kâfir millete karşı bize yardım et!”
  Âmiin

  Tırmizi’de,Şehr ibn-i Havşeb (R.A)rivayet ediyor.
  Hz.Şehr:ümmü Seleme (R.Anha)’dan:
  Ey mü’minlerin anası! 
  Resul-i Ekrem Efendimiz yanınızda bulundukları zaman 
  en çok yaptığı dua neydi? diye sordum.
  Ümmü Seleme Hazretleri:
  Ya mukallibel kulubi sebbit kalbi ala dinike
  ey kalpleri çeviren Allah! 
  benim kalbimi hak dininin üzerinde sabit kıl
  diye dua ederdi,cevabını verdi.
  Enes R.a den rivayet:
  “Ya Resulullah! biz sana ve senin getirdiklerine inandık.
  Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?” dedim.
  Bana şöyle cevap verdi:
  “Evet . kalpler, Rahmanın iki parmağı arasındadır.
  onları istediği tarafa çevirir.
  (Tirmizi 2141)
  Allahümme ya musarrifel-kulubi sarrif kulubena ala taatike
  “Ey kalpleri çeviren Allahım kalplerimizi senin taatına çevir.”
  (Buhari)
  Âmiiin ecmain.

  Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!(Bakara 201)
  Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirlere karşı bize yardım et! (Bekara 286)
  Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! [bizi sapıtma] Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin. (Al-i İmran 8)
  Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru.(Al-i İmran 16)
  Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; ayaklarımızı [yolunda] sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle!(Al-i İmran 147)
  Ey Rabbimiz, “Rabbinize inanın” diyen davetçiyi [Peygamberi] işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, Peygamberlerin vasıtasıyla vaad ettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vaadinden caymazsın.(Al-i İmran 193-194)
  Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)
  Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesaba olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)
  Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! (Şuara 83)
  Âmiiin ecmain

 7. dnzgzlm says:

  Bizi varolmakla insan olmakla onurlu kilan Rabbimiz elbette bizi en iyi bilendir. .Tesetture gireli 1 yıl olmadı. .daha önceki gunlerimi dusunuyorum da özgürlük dedigim sey tutsaklikmis aslında. .nefsimin tutsagiymisim,begenilme duygusunun tutsagi,bakislarin tutsakligi altindaymisim meger..şimdi ozgurum ben..simdi ben oldum..sacim makyajim imajimla degil,yuregimle ve aklimla inandigim degerlerimle benim..disari cikarken bir huzur duygusu sarip sarmaliyor ruhunu..Herseyi hakkıyla bilen Rabbime hamdolsun..selam ve dua ile

 8. Ablacığım yüreğine eline sağlık yazını okurken gözlerim doldu kızım 2 oğlum 4 yaşında Yarabbim tesettürü bana nasip etti inşallah kızıma gelinime açık olan tüm bayanlara da nasip olur inşallah.Her zaman yorum yazamasam da seni hep takip ediyorum Allah senden razı olsun

 9. Madem gönlünüz bu kadar zengin,madem yaratılan her şey AllaH’in eseri niye başkalarının yaşamını o kadar eleştiriyorsunuz.Yüce yaratan isteseydi herkesi tesettürlü dünyaya yollardı.Çalışan kadından ne istiyorsunuz?Erkeğinin çabalarına ortak oluyor,çocuklarını da aklı fikri hür insanlar olarak yetiştiriyor.Bıraz başka kitapları da okuyun.Zenginleştirin ufkunuzu.Tecavüz olayına gelince o insanın hasta kafasından doğuyor.Küçücük çocukları gelin yapan kafalara bakın biraz daTarifleriniz üzere girdim sitenize çok da güzel tarifler var fakat her seferinde gözüm dini yazılarınıza takılıyor ve sizi bu kadar katı yapan şeyi merak ediyorum.

  1. dnzgzlm says:

   Inanan ve inanmayan,boyun egen ve egmeyen nasil ayrilirdi o zaman..Efendimiz a.s cocuklar sağini solunu ayirmaya başlayinca onlardan namaz kilmasini isteyin diyor,özgür birakin demiyor ki

 10. Ablacigim cok güzel dogrulari yazmissin. Allah razi olsun.

 11. Her koyun kendi bacağından asılır… Eminim siz de öyle bir hayatın içine doğup o şekilde büyüseydiniz besmele çekmeyi bile öğrenemezdiniz😀 Çok uçlardasınız dikkat edin de düşmeyin😀😀😀

  1. Angela’cim, ben oyle bir hayatin icinde dogdum, besmeli cekmeyi bile ogretmemisti kimse, plaja gitmeyeni ayiplayan, kisa kollu kiyafetleri bile cook kapali goren bir hayat, insanlar.. Ama bizi Yaratan, akil da vermis bize, zaten vermedigine de yaptiklarindan sorumlu tutmaz..

   1. 👍👍👍

  2. dnzgzlm says:

   Dusmez evvel Allah

 12. Ben de tesettürsüz olduğum dönemlerde sıkıntılar yaşardım. Elhamdülillah tesettürün kadın için nasıl bir nimet olduğunu giyinince anladım. Çarşıda pazarda bile erkeklerden saygı görmek, para üzeri veren esnafın elinin elime değmemesi için hassasiyet göstermesi bile çok onurlandırıyor beni. Yazınız çok güzel olmuş yüreğinize sağlık….

 13. Allah sizden razı olsun. Ben de çok uzun zamandır örtünmeyi isteyip işim nedeniyle bunu yapamayanlardanım. Çok şükür ki uzun bir bekleyişten sonra hamile kaldım ve inşallah 3 ay sonra doğum iznine ayrılacağım ve ondan sonra da Rabbimin izniyle örtünüp evimde çocuğumu büyüteceğim. İnşallah nefsim beni yolumdan ayırmaz. Dualarınızı eksik etmeyin Cahide Hanım.

 14. Allah razı olsun

 15. ummu Hamza says:

  Allah ‘ın yeryüzünde gozlerimizin kaldırım taşı saymasının, kafamızı yerden kaldiramayislarimizin, minicik yavrularımızın dikkatini teshirlik bedenlerden ne tarafa çekeceğimizi sasirmamizin da bir hesabı olacak elbet her hak sahibine hakkının tastamam ödeneceği günde. Belki de kendine samimice sorup, cevap vermen gerekenler şu sorular kardeşim, bütün bunlar ne için, ne uğruna? Ve ben ne yapıyorum, tüm bunları kimin için hangi amaçla yapıyorum? Kalbinin tam olarak ölmediğini umut ederek soruyorum. Ve içindeki inancın iyice yok olup gitmeden Rabbinin senden istediği hayata merhaba diyebileceğini,bunu hâlâ gerçekten istediğini, bu uğurda da çaba gösterebileceğini umarak sana kardeşim diyorum. Kardeşim diyorum, Rabbini seviyorsan ispat et, en çok da kendinde, unutma ki sevgi ispat ister, diyorum. Ve artık kalplerimizi günahların ağırlığında ezilmekten kurtaralım, kullukla hafifleyelim diyorum, can çekişmekte olan kalbine sesleniyorum, duyuyor musun?

 16. Hıcbır fıkrınizi pek onaylaöasamDa bu güzel yazı sergilemek Bamada basit geliyor ama tek Amaç abazaları ozendırmemek olmamalı başkaları sapıklasacak dıye kapatılmamalı ıctem gelmelı Avrupalı erkekler bızımkıler kadar laf atmıyor bakmıyor bıle orda yaşayanlar bılır ayrıca Tesettür erkekler ıcınde Olmalı kasları olmayan erkeklerde ıncınır demekkı

  1. Avrupalı erkekler bakmadığı için mi en çok tecavüz vakası Avrupa’da görülüyor? Avrupalı erkekler için kadınların bile bir cazibesi kalmamış olmalı ki, hem cinslerine ve çocuklara ilgi duyuyor, sapıkça ilişkilere giriyorlar! Şu tahareti bile bilmeyen rezil Avrupayı ne büyüttünüz gözünüzde be!

   1. ben Türkıyedeyım ve türküm..avrupalıyı savunacak değilım yalınız okuduklarım ve gördüklerımı söylıyeyım.genelleme yaparsak avrupa erkeğı müslümanım dıyenden daha terbıyelı nazık ve gözü kadına doymuş onun için şehvetlı bakan değil.İslamda bır yaşından sonra kızları evlendırın demek peygamberı öne sğürmek karın öldükten sonra 6 saat içinde ılışkıye gırmek ve karına kızına şehvet duymak eğer yiyecek bulamadıysan karını kesıp yemek ve insanları dınıne göre yargılamak hepsı islam ülkelerınde var.istatıstıkerde en çok müslüman ülkede kızına tecavüz eden erkek bozmaları var..erkeğe değer verıpte kadını köle yapan bu islam ülkelerı..son zamanlarda ahlşak iyice bozuldu..gelecek nesıl açıklıktan değilde açlık ruhundan ahlaksız yetışıyor.ilk önce nefsımıze sahıp olalım.denız kıyısın da başka kadınlara imrenıpte evde karısını farklı gören erkek varya..ya karısını kapalı almasaydı yada nefsı kötüymüş.bunda açık kadının suçu yok.sen nefsını temız tut..kadın erkek nefs önemli..kapalı olupta kırılmayan fındık kalmamış olanlarda var..örtünmek o kadar önemlı değil.allah dağlar kadar günahın da olsa bana ınan af dıle ben affserım dıyor..kalbımızı temız tutalım..gerısı boş..boş beyınlerı kapalı açık dıye doldurmayalım da ..her koyun kendı bacağından asılır mısalı karşımızdakının kıtyafetı ıle değil imanı dürüstlüğü ıle konuşalım.gunaha gırmeyelım.kımın ne olacağını kımde iman din var allah bılır.

    1. Eğer terbiyem müsade etseydi, bu yoruma koca OHA! derdim. Müslümanlara atılan ve yalanlığı ortaya çıkan bütün iftiraları gerçekmiş gibi buraya yazmışsın. Ayrıca bir erkeğin açık bir kadını gördüğü zaman şehevi duygularının hasıl olması bir hastalık değil, fıtri bir durum. Yarı çıplak kadınları gördüğü halde etkilenmeyen, bunu normal karşılayan erkek sorunludur. Bu kadar cahilce yorumları nasıl yazabiliyorsunuz aklım almıyor!

    2. kardelens says:

     Leyla gercekten bunlari yazarken akli. Yerindemiydi merak ediyrm.hani neyin kafasindasin derler ya bende size diyorum NeYin KafaSiNdASInIZ siz ya.iman durustlugu neyi emreder onu bi oğren önce.ben hicbir kitapta okumadm 1 yasindan snra kizi evlendirin die.diyosun ya karisini kapali almayaymis nefsi kotuymus.eger o adamda IMan Olsaydi zaten…okadar coook sacma seyler yazmissinizki bundan dolayi inanın
     Konusmaya degmezsnz yazilck cok sey varda… hayatimda ilk defa bu cumleyi kullaniyrm mal gelmissnz mal gidiyrsunuz işte…

     1. Mal gelip mal gitmek?? Leyla’nin yazdiklarinin hicbiri asilsiz degil. Hepsi fazlasiyla haberlerde, yayin organlarinda yer aliyor, soyleyenlerin adi-soyadi ve isi ile birlikte… Hicbirine henuz bu zamana kadar da yalanlama gelmedi. Yolsuzluk, hirsizlik teypleri ne kadar dogruysa bunlar da o kadar dogru… Yahu “ISIS” hergun binlerce Musluman’in bogazini kesiyor, daha ne olsun…

      1. Figen sen neyin davasını güdüyorsun Ya Hu! Şeytanın yandaşlığını bu kadar haharetli yapan birini daha evvel görmüş müydüm hatırlayamadım!

       1. uşşaki says:

        Allah figen ile leyla ya önce iman sonra tövbe nasip etsin, bu kadar sapkın iftiralara inanıp gerçeği araştırma okuma gayretine girmeyen hazırcı kalbi temiz insanlara hayretler ediyorum. Nasipsiz değilsinizdir inşaallah çok üzüldüm yorumlarını okuyunca …

   2. Aynenn Cahidem((avrupa nasılmış diye, çocuk eğitimi ile ilgili sohbetinden bir de Sıtkı Aslanhan dan dinleyin Tuana hanım.Allah razı olsun Cahidem yayınlamıştı daha önce.
    https://youtu.be/7_8pbRdUuYU

    1. tuanataha says:

     bayıldım ne kadar doğru Rabbim evlatlarımızla terbiye etmesin Allah sonumuzu hayr etsin inşallah.çok kötü zamanlardayız.

     1. Âmiin tuanataha

      1. yusufyunus says:

       cezakallahu hayran cahıdem belgınım….

       1. Bilmukabele Birsen ablamm🌹🍃🌹🍃

  2. Canim benim, Avrupa ve Avrupali erkekler icin ne kadar biliyorsunuz bilmem, ama hic oyle degil.. bu yazdiklariniz, bayanlarinin yollarini saptirmak icin kullaninlan cumleler, guya deliller.. cok duydum, ama hepsi yalan..
   Avrupali erkeklerin genelde laf atmaya gerek yok cunku, hemen konuya giriyorlar, yada bazen kizlar baslatiyor hic bir sey yapmalarina gerek kalmadan..

 17. SelamunAleykum kardeşler, Cahide Abla yazına sonuna kadar katılıyorum.. son 6 senedir tam tesetturluyum ve önceki seneler aklıma geldiğinde önce şimdiki halime sukrediyor sonrada eski halime ağlıyorum içim sızlıyor..:( yazına ek olarak haddim olmadan şunları eklemek istiyorum ; vucutlarini sergileyen hanimlar, sizin yanınıza vucunuzu sergiliyosunuz diye gelen beyler yarın öbürgün vücudunuz eskiyince başka sergilenen vücutlar arayacaklar.. ama yanınıza tesettürunuzden dolayı gelenler (yani Allah’ı hatirlatiyorsunuz diye gelenler) onlar her geçen gün sizi daha cokbegenecekler.. sizde bir sene sonranizi değil,bir sene oncenizi begenmeyeceksiniz..Hangisi daha kârli siz cevap verin.. ölüm hepimizin kapısında.. Rabbim heran aydınlığa uyanmamizi nasip etsin!

  1. çok doğru size aynen katılıyorum bende daha önce tesettürlü değildim çalışıyorum ve şuan Cumhurbaşkanımız sayesinde istediğim gibi örtünerek çalışabiliyorum ve işe yasadan önce tesettürsüz gidip (baş örtüsü takmıyordum) ve yasa çıkınca hemen tesettüre girince iş yerindeki insanların benim yanımdaki tavırlarına baktım gerçekten çok değişti tesettür gerçekten bizleri koruyor tabi sadece tesettürle olmaz bu her alanda tesettürlü olmak gerekir ama bu gerçekten böyle tesettürle kadın yüceliyor

 18. Abla sen iyi ki varsın ya,Allah razı olsun,senin gibilerle karşılaştırsın.Bugün kızımla parka gittim,iki genç bankta oturmuş,çoluğun çocugun önünde edepsizlik yapıyordu,teyzeler yüksek sesle konuşarak rahatsızlıklarını dile getirdiler.O kadar utandım ve üzüldüm ki hallerine,aklıma sen geldin.Sen olsan sanki gidip hadlerini bildirirdin gibi geldi:):)Görmesem de ,tanımasam da seviyorum seni:)

 19. SelamunAleykum kardeşler, yaziniza sonuna kadar katılıyorum Cahide abla, daha önce başörtüsu takmayip şimdi her aklıma geldiğinde önce sukredip sonrada o tam tesettursuz günlerime ağlayan biri olarak..:(.. vücutlarını sergileyen din kardeşlerimize gelince öncelikle Rabbim doğruyu en kısa zamanda anlamalarını nasip etsin inşallah..! Onlara şunu söylemek istedim, yaziniza ek olarak haddim olmadan ; vücudunuzu sergileyince yanınıza gelen o insanlar vucudunuz eskiyince yanınızda olmayacaklar yeni yeni vücutlar arayacaklar ama o ki sizin tesetturunuz dolayısıyla yaninizda olanlar (yani size her baktığında Allah i hatırlayan insanlar) onlar sizinle bir ömür boyu mutlu olacaklar hep sizin yanınızda olmak isteyecekler..cunku hiç eskimeyeceksiniz aksine her geçen gün yenilenecek bir önceki gününüzü begenmeyeceksiniz..

 20. Mehtapabla says:

  Allah razı olsun canım ne kadar güzel yazılar yazıyorsun 💖💖
  inşallah herkes kendine düşen payı alır Allah’a şükür bugüne kadar hiç denize gidip mayo falan giymedim tatil demek sade deniz kenarı demek değil ki.bir de yıllardır doktorlar güneşin altına yatmayın dedikleri halde hem günaha giriyorlar hem sağlıklarından oluyorlar Allah ıslah eylesin. Amin.🌹

  1. Âmiin Mehtabım((

   1. Mehtapabla says:

    😊🌹🍀🌹🍀🌹

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: