Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Karma Eğitime Son Verilmeli!

Türkiye’deki eğitim sistemi, hiç bir yeri doğru olmayan bir deve gibidir. Neresine el atsanız elinizde kalır. Fakat eğitim sistemi yerlerde de sürünse, beğensek de, beğenmesek de, bir şekilde mevcut okullara çocuklarımızı göndermeye mecbur kalıyoruz. Fakat İslami hassasiyetlere sahip aileler için bu içinden çıkılmaz, zor bir durum. Ergenlik çağına girmiş çocukların, karşı cinsle aynı sınıflarda olması tam bir facia. Bu milletin dinini, ahlakını yok etmek, köklerinden koparmak için verilen çabalar zehirli meyvelerini fazlasıyla verdi. Okul tuvaletlerinde, çöplerinde düşürülmüş ceninler, sınıflardaki rezaletler hepimizin malumu!

Ülkemizde ilk kez 1927–1928 öğretim yılı başında karma eğitime geçildi. 1934–1935 eğitim öğretim yılında ise tek lisesi bulunan merkezlerde, ülke çapında 19 lisede karma eğitim başlatıldı.
 
1973 yılında çıkarılan ve bazı değişikliklerle birlikte halen yürürlükte olan 1739 Milli Eğitim Temel Kanununun ikinci bölümünde Türk Eğitimin Temel ilkeleri belirtilmiştir. Bu temel ilkenin XII.’si “karma eğitim” ilkesidir. Bu ilkeye göre “okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır. Ancak eğitimin türüne, imkân ve zorluklarına göre bazı okullar yalnızca kız veya yalnızca erkek öğrencilere ayrılabilir.” (Eğitime Bakış, Ocak 2012 sayı 22)

Bir kaç neslin bozulmasında en büyük sebeplerden biri de karma eğitimdir ki, bunun yanlışlığı sadece Müslümanlar tarafından değil, yabancı pek çok eğitimci ve pedagog tarafından da kabul edilmiştir.

İmam Hatip okullarının pek çoğunda artık kız ve erkek sınıfları ayrı. Fakat sadece sınıfların ayrılması yetmiyor, binaların da ayrılması gerekiyor. Böyle bir isteğiniz varsa, mutlaka okul idarelerine başvurun. Gerekirse imza toplayıp zorlayıcı bir etki oluşturun.

Eğer karma eğitim istemiyor ve tepkinizi yetkili mercilere ulaştırmak istiyorsanız: Milli eğitim bakanlığının 147 nolu telefonunu arayarak tepkinizi dile getirebilirsiniz.

Konuyla ilgili Şuradaki sayfada pek çok belge ve yazı var.

Bir de Süleyman Kösmene’nin yazısından bir kısmını sizinle paylaşmak istiyorum.

 

DÜNYADA KARMA EĞİTİM

ABD, Kore ve Almanya gibi birçok ülkede yalnızca kız veya erkek öğrencilerin devam ettiği okul örnekleri çok vardır.

Karma eğitim yanlışı fark edilen ABD’de 1990’lı yıllarda kız üniversitelerinin ve kız kolejlerinin daha başarılı oldukları görülünce kız bölümleri öğrenci akınına uğradı. Bu gün üç yüzden fazla okul ayrı eğitim yapıyor. İki yüz okul da ayrı eğitim için başvurmuş durumda.1

Almanya’da karma eğitim mecburiyeti 2001 yılında kaldırıldı.2

İngiliz The Times’da yayınlanan habere göre, kız ve erkek okullarının başarı oranı, karma eğitim yapan okullara göre daha yüksek. Karşılaştırma, İngiltere’de liseyi tamamlama sınavı olan A level ve GCSE sonuçlarına bakarak yapılmış. A level, bizim üniversite sınavına tekabül ediyor denebilir, çünkü öğrenciler bu sınavda aldıkları puanla üniversitelere başvuruyor. Bu listeye göre ilk üçe giren okulların hepsi özel! St. Paul’s Girls School’un birinci, Perse School for Girls’ün ikinci olması, özel kız okullarının fark attığının da delili. İlk 50’ye giren liseden, 27’si kız lisesi, 14’ü erkek lisesi, 7 tanesi ise karma eğitim yapan liselerden!3

KARMA EĞİTİM CİNAYETTİR

Gelin; hiç de sesimizi kısıp oturmayalım. En azından arayalım ve tepkimizi gösterelim. Milletimizin bu ucubeden kurtulmasına yardımcı olalım. Hiç olmazsa karma eğitim zorunluluğundan vazgeçilmesinde bir damla tuzumuz olursa ne mutlu.

Nitekim bu gün modern dünya da teslim etmiştir ki, karma eğitim değerler eğitimi açısından cinayettir, pedagojik gerçekler açısından cinayettir, gençliğin istikbalini temin açısından cinayettir, vatan ve millet bilincinin gelişmesi açısından cinayettir, öğrencinin ve okulun başarısı açısından cinayettir, edep ve ahlâk açısından cinayettir.

Dipnotlar:

1- Der Spiegel, 5.02.2007.
2- Der Spiegel, 17.05.2004, s.82-95.
3- Milliyet, 16 Ocak 2010.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Cezakallahu hayran Cahidem.Ne kadar isabetli bir yazı olmuş. Rabbim rızasından ayırmasın bizleri âmiin.

  1. Biraz araştırma yapayım dedim kız ve erkek okulları ile ilgili buradaki,bayağı çok ķız ve erkek okulları varmış.İstatistiklere göre öğrencilerin daha iyi konsantre oldukları derslere ve daha başarılı oldukları ortaya çıkıyor. Bir kız lisesindeki Fizik,Matematik öğretmeninin yorumunu okudum o da öğrencilerinin daha başarılı olduğundan bahsetmiş. Burada 4.veya 5 sınıftan sonra eyaletlere göre değisiyor ;öğrenciler notlarına göre okullara yerleştiriliyor.Üniversitede öyle okul notlarına göre,sınav falan yok..

   Almanya genelindeki kız okulları vikipedi olarak

   http://de.m.wikipedia.org/wiki/Liste_bestehender_M%C3%A4dchenschulen_im_deutschsprachigen_Raum

   Erkek okulları

   Jungengymnasien in Deutschland:

   Bischöfliches Willigis-Gymnasium in Mainz,Rheinland-PfalzCollegium Josephinum in Bonn, Nordrhein-WestfalenMusikgymnasium der Regensburger Domspatzen in Regensburg, BayernVinzenz-Pallotti-Kolleg in Rheinbach, Nordrhein-Westfalen

   Jungenrealschulen in Deutschland (Auswahl):

   Franz-von-Sales Jungenrealschule inEhingen, Baden-Württemberg[1]Staatliche Realschule für Knaben inAschaffenburg, BayernCollegium Josephinum in Bonn, Nordrhein-WestfalenMaristen-Realschule Cham in Cham, BayernKnabenrealschule Heilig-Kreuz inDonauwörth, BayernKnabenrealschule Rebdorf in Eichstätt, BayernStaatliche Realschule für Knaben inFreilassing, BayernDominikus-Zimmermann-Realschule inGünzburg, BayernStaatliche Realschule für Knaben inImmenstadt, BayernStaatliche Realschule für Knaben in Neumarkt in der Oberpfalz, BayernStaatliche Realschule für Knaben inOsterhofen, BayernWolfgang-Kubelka-Realschule für Knaben inSchondorf, BayernKnabenrealschule Schweiklberg inSchweiklberg, BayernJakob-Sandtner-Realschule in Straubing, BayernRealschule im Stiftland in Waldsassen, Bayern

 2. zturkan says:

  ÇOcuklarımızı bekleyen asıl tehlike karma eğitim değil uyuşturucudur bonzaidir

 3. Cahide hanım, Eğer karma eğitime karşıysanız, çocuğunuzu evden de okutabilirsiniz. Ya da hükümetten karma olmayan okullar açmasını talep edip çocuğunuzu oraya göndertebilirsiniz. Karma eğitime karşı olmayan insanlara da saygı göstermeniz gerekir. Her şeye çözüm var siz başkalarına nasıl davranmalarını, çocuklarını hangi okula gönderip göndermeyeceklerini dikte etmediğiniz sürece. Sadece kendi doğrularınıza değil başkalarının doğrularına da saygı gösterin.

 4. Cahide hanım,
  Sizin gibi dikkatli çocuk yetiştiren velilerin böyle bir şey istemesini gayet anlıyorum pekiii daha doğru düzgün okul tişörtüyle pantalonuyla okula pazartesi günü gelemeyen öğrenciler var desem ve inanın annen Çalışıyor mu diye sorduğumuzda hayır ev hanımı diyor? Sadece Kıyafet Kontrolü olsa yine iyi.. Çocuklar normal konuşur gibi küfür ediyorlar uyandığımızda fark ediyorlar!! Yani karma eğitime son vermek yerine Akşama kadar okulda vakti geçen neslin daha düzgün yetiştirilmesi taraftarıyım, o kadar çok ders yükü varki Akşama kadar isteksizce okuldakar!! kaldı ki internet denen -gerek nimet gerek bela – yapıyı evlere alıpta Çocuklarımızı takip etmiyoruz, televizyon da aynı şekilde… Bakalım.. Ne zaman düzelecek bu eğitim sistemimiz!

 5. Dervisin fikri neyse zikri odur derler atalarimiz.ben 32 yasindayim hayatim boyunca universitede dahil olmak uzere hep karma siniflarda egitim gordum.suanda evli iki cocuk annesiyim esim univ.bittikten sonra tanisip diygusal anlamda hayatima giren ilk ve tek erkek.ama bu yasima kadar cok insan gordum sadece kizlarin oldugu siniflarda egitim gormus ve hani diyorsunuz ya dinimiz geregince diye erkek kuzenleriyle bile ayni ortamda yalniz kalmamis ama ne oldu biliyormusunuz yetiskin olup biraz serbest kalinca ne rarafa kosacagini bilemediler ilk gprduklerinden sonra ortalama 6.7 erkege asik olup cikip ayni evde dost hayati yasadilar ve bu benim gordugum birkac ornek degildi malesef.o nedenle isi dine getirip savunmayin lutfen ccunu bu islerin ahlakla saglam bir aileyle iliskisi var.sen donanimli bir ahlak kultur le egitilmissen eger degil karma sinif askeriyeye konsan ne yazar.ama ailevi egitim zayif hersey baskiyla kisitlanmis adina din konulmus bir etrafiniza bakin bakalim nadil aciliyorlar o baskiyla buyuyenler tipki kabak cicegi gibi.NE YAZIKKI

  1. ilker tokdemir says:

   sonuna kadar katılıyorum…

  2. Bu işlerin ahlak ile ve aile ile ilişkisi var demişsiniz işte ne güzel aile çocuğunu yetiştirirken inancına göre istediği şeyi yapmak ister mesela kız ve erkek in ayrıldığı bir okula göndermek de ailenin isteyeceği normal bir karardır. Sizde gayet doğal bir karar olarak 2 çocuğunuzu düşüncenize gore karma eğitim veren okullara verebilmelisiniz . şu an dünya da bu şekilde ABD olsun İngiltere olsun Almanya olsun aile ye soruyorlar kız erkek ayrı olan okulmu yoksa karma eğitim verilen bir okulmu işte ne güzel değilmi? iki taraf ta mutlu olmuş olur bu şekilde. siz gbi düşünenlerin de mağdur olmaması lazım . bizim gibi dusunenlerinde haksızmıyım burcu hanım ?

 6. Bizim Azerbaycanin tehsili lap pis gundedi.Ozunuze wukr edin mence.

 7. Ömer Yasin says:

  Ne yazık ki eğitim sistemimizin en son uğraşması gerektiği noktadır karma eğitim. Nitekim o kadar derdi vardır ki eğitim sisteminin, bir kere milli olmaktan, çağdaş olmaktan, bilimi temel almaktan uzaktır. Öğrenciler için kaçmak için çare aranan yer haline gelmiştir okul ne yazık ki. Ayrıca bak amerikada almanyada uygulanıyor bizde de olsun kafası da nedir, yapmayınız. Yurtdışında katolik klisede kız erkek ilişkilerinin nasıl olduğunu anlatmamın lüzumu dahi yoktur. Diyelim ki dediğiniz gibi olsun, kız erkek ayrı olsun. Bizde uygulamasının sonuçları gayet ortadadır. İstanbulda ailesinden uzakta, kız liselerinden çıkan kızların askeri liseden çıkan erkeklerle nasıl fink attıkları gözü gören insanların anlayabileceği bir durumdur. Bizde karma eğitimin kalkması toplumun çizgisinden çıkmasını ivmelendirici bir davranış olacaktır ama siz eğitimi toparlar insanların düşünce yapısını geliştirir aa bak o yapıyor bu olmuş düşüncesinden kurtarırsanız yani kısacası bahsettiğiniz o eğitim sistemi gelişmiş, kafaları sadece sapıklığa çalışmayan bireyler yetiştirebilirse bunlar düşünülür ki o zamanda bu rahatsızlığını belirttiğimiz durumlardan eser kalmaz. Bu yüzden karma eğitimi değil, karma eğitimi istememize sebep olan etmenleri oratadan kaldırmalıyız.Ayrıca bu ülke yıllarca özlerinden uzaklaştırıldı denmiş, öz öz diyorsunuz ama özünüzü gerçekten biliyor musunuz? Ne yazık ki hayır. O zamanları bize anlatılanlarım yanında olanları bilseniz emin olun özümüze bu kadar hayranlık duymazsınız. Saplınlığın, eşcinselliğin, fuhuşun bu kadar yoğun olduğu özümüze(!) dönersek üstelik bir de sadece erkeklerden sadece kızlardan oluşan liselerde eğitimi yaygınlaştırırsak insanların içindeki eşcinsel güdüyü törpüler bununla kalmaz karşı cins ile konuşmaya girdiğinde eli ayağı titreyen, konuşamayan, sapkın düşünceleri kafasında yeşeren insanlar topluluğuna döneriz. Herhalde o zamanda kadınlar ve erkeklerin yürüdüğü yollar ayrılsın araya perde çekilsin gibi öneriler gelir… Yani karma eğitimi kaldırmak değildir çözüm; karma eğitimi kaldırmayı istememize sebep olan etmenleri ortadan kaldırmaktır…

 8. Banu Abla says:

  Bence sizce diye birşey yoktur.Muhim olan ALLAH ve Resulunun dedigidir.Biz işittik ve itaat ettik demeliyiz.İşittik ve isyan ettik diyenler gibi olamayiz.Yolda yürürken bile yeri belli olan bayanların tabiiki okulları da ayrı olmalıdır.Vahiy mi akıl mı derseniz vahiy derim.

  1. ummu Hamza says:

   Vahye tabi olmayan akıl akıl değildir zaten değil mi kardeş?

 9. Dogrular söyleyince bölücülük oluyor nedense bu millet aslına dönüyor birilerine duyrulur

 10. Yorumları okudum ve bazı insanları anlamıyorum nasıl bir mantığa sahibler. Söz konusu olan senin ve benim düşüncelerimiz değil ki RABBİM ne emrediyor geçerli olan budur. Cahide ablam ALLAH senden razı olsun gözümüzü açıyorsun bir çok şeye vesile oluyorsun. Bize şeriat gerek ALLAH yardımcımız olsun.

 11. ummu omer says:

  Derdimiz buyuk! Evlatlarimizi bu okullara gondermek zorunda kaliyoruz istemesekde. Kafamizi patlatacagimiz, geceler boyu aglayacagimiz bir konu! Evlerimizde disaridan gelen fitnelere karsi korudugumuz yavrularimizi kimligini,derdini,dusuncesini bilemedigimiz insanlara teslim etmek ve ailesinden islami ve ahlaki egitim almamis cocuklarla ayni ortamda bulundurmak zorunda kaliyoruz. Ama Rabbimiz buyuk. Ben yavrularim icin bu sikintilari cektigim zaman Yunus Suresi 87.ayeti hatirlarim. “Ey Rabbimiz bizi bu zalim,kafir toplumdan kurtar ” diyen Musa as. Ve beraberindeki muslumanlara Rabbimiz şoyle buyurur:”BİZ MUSÂ VE KARDESİNE: KAVMİNİZ İCİN MİSİRDA EVLER HAZİRLAYİN VE EVLERİNİZİ NAMAZ KİLACAK YERLER YAPİN(KİBLEGAH EVLER HAZİRLAYİN) NAMAZLARİNİZİ DA DOSDOGRU KİLİN. (EY MUSA) MUMİNLERİ MUJDELE! diye vahyettik..Evlatlarimizin okullardan aldiklari zehirleri akitacaklari, onlara adeta panzehir niteliginde bir egitim ortamini evlerimizde hazirlayabiliriz. Rabbimiz bu konuda bizlere guc kuvvet versin. Rasulullah sav kurtulus recetesi isteye birine soyle siylemistir : “DİLİNİ TUT, EVİNİN KİYMETİNİ BİL, HATANA AGLA” Tirmizi Zuhd.

 12. ummu Hamza says:

  Yazını çok isabetli buldum ablacım. 🚻Evet kesinlikle eğitim ailede başlar. Sorun şu ki aile ne var bunda dediği şeyde ölçü olarak kendi aklını veya hissiyatıni baz alıyorsa evladına verdiği eğitim de maalesef ki tam anlamda islami olmuş olmaz. Benim dinim sadece namaz ve oruç dini değil. O din nur 30. Ve 31. Ayetleri de emreden, halveti, ihtilati da çirkin bulan, zinayı bırakın zinaya gidecek yolu en başından gozleri haramdan koruma emri ile tıkayan bir din (tabii uyanlar icin) karma bir sınıfta nasıl mumkun olacak gozu haramdan koruma emrini yerine getirmek? Heveslerimize gore onemli olan terbiye sonrasi her ortama rahatca girer hicbir sey de olmaz mantığıni hangi sahabeden veya peygamberden devraldık? Hani once devemizi saglam kazığa bağlayıp sonra tevekkül etmeliydik? Karar verelim o kadar da olmaz derken ne kadar olurun cevabı bizim isteklerimiz mi Allah ve Rasulü sav in istekleri mi?😑hem hic de iddia edildigi gibi okullarin ayri olmasi değil ahlaksızlıkların kaynağı, maalesef, yazık ki evladına bakalım dinimiz bu konuda neyi uygun görmüş yavrum demek yerine aa yavrum ne olacak ki bundan o senin arkadaşın düşünce mensuplari da düşünmeli ciddi ciddi, senin arkadaşın dediğini evladin gerçekten hic etkilenmeksizin arkadas gorebiliyor mi bakalım veya arkadas dedigi onu arkadas gorebiliyor mu sadece? İsler son asamaya gelip onca ahlaksızlık olunca protesto etmek, idam geri gelsin demek çok da anlam ifade etmiyor, neden en baştan onlemleri almadın? Sorusunun muhatapları olmayız İnsaAllah…

 13. Zahide* says:

  İşte, Allah ne ister ile bence’nin ayrıldığı nokta.
  Elalem,çoğunluk ,uzmanlar ne derse desin ;beni yaradan ne diyor deyenler elemeyi kazandı inşallah. İmtihan devam ediyor.🌎 📹 kayıta devam……

  1. ummu Hamza says:

   👍👍👍👏

 14. Cahide hanim severek sitenizi takip ediyor ve herkese tavsiye ediyorum ancak yukarida bahsettiginiz gibi hassas her insanin kendince yorum yapabilecegi ahlaki degerlerin ve birtakim yargilarimizin denetimini saglayacagi sekilsel konularda rica ediyorum lutfen nacizane fikirlerinizi ki sizinle bu konuda ayni fikirde olmayan ve olmak zorunda olmayan bircok insan varken yemek tarifleri sitenizde paylasmayiniz.gercekten cok cirkin oluyor.

  1. perihan says:

   tebrikler

 15. Tamam yukarıdaki yorumların bazılarında arkadaşlar karma eğitim olmazsa insanlar yolda yürürken,otobüse minbüse binerken nasıl çare bulunacak demiş.karşı cins hakkında fikri oluşmaz deniliyor ama maalesef gerçeklerle uygulama birbiriyle örtüşmüyor.okulda kanları kıpır kıpırken aynı ortamda vakit geçirmeye zorlamak gençlere eziyet olur.

  okulda 8 saat sessiz bir şekilde ders dinlemek varken erkek ve kızların sürekli karşı cinse güzel yada yakışıklı görünme çabaları yüzünden saçıyla başıyla oynayabilirler.mesele sadece iletişim kurmakla kalsa iyi ama sadece iletişim değilki bir grup öğrencinin yanından geçerken konuşmalarına şahit olsan iletişimleri sevgiliden arkadaştan öte gitmiyor gerçekten dersine eğitimine önem veren öğrenci kılığından kendini belli ediyor.

  şahit olduğum bir durum bir grup 14- 15 yaşında kızlar yolda yürürken arabayla geçen kendilerinden yaşça büyük biri kızlara öpücük atıyor kızlarda bir kahkaha bize öpücük attı diyorlar.öpücük atarken kızlar mutlu erkek mutlu.ama aynı olayı birde bu tarafından bakın o kızları kaçırsa kötü bişey yapsa ozaman kızlar mutsuz erkek….onu bilemiyorum. gösteririm ama elletmem mantığı var laf atabilirsin uzaktan herşeyi yapabilirsin ama dokunamazsın. bu şeye benziyor karnı çok aç birine yemekleri gösterip yedirmemek. oyuncak arabayı çok seven çocuğuna arabaları vitrine dizip ellemeyeceksin demek.
  biz ne kadar kendimizden emin olsakta karşı cinsin hakkımızda neler düşündüğünü bilemez ve ona göre davranamayız

 16. hasan karanfil says:

  merhaba cahıde hanım sızleri hep takip edıyorum rabbim sizleri daim etsin inşaallah

 17. aylin uysal says:

  Hani tufek icat oldu mertlik bozuldu diye bir atasozumuz var ya iste simdi o hale geldik bir okul a gidipte kiz erjek siniflari ayri olmali diyebilme cesaretini kimse gosteremez mazallah hemen gericilikle bagnazlikla suc. Lanursiniz gencler arasinda ahlak namus anlayisi sifir olmus bunlarin adi modernlik olmus bir milletin gencligi sadece savasla degil dinini unutturmaya calismakla da yok edilir ki bu en zoru ALLAH sonumuzu hayir etsin

 18. Seytanin insana ilk yaklastigi konunun fuhsiyat olmasina hic sasmamak gerek. Baksaniza milletteki zehir zemberek yorumlara. Sorsaniz ki herkes elhamdulillah musluman namazinda niyazinda. Hadis paylasimlari da milletin hosuna gidiyormus. Buyrun ” Allah ve rasulu bir konuda hukum verdigi zaman mumin erkek ve kadinlara secim hakki yoktur” Cahide ablanin yukarida yazdigi hadisi bir de bu ayetin golgesinde okuyun. Ve birde evinizdeki su televizyonkari kapatin da biraz kendi gorusunuz olsun kendi cumlelerinizi yazin. Ve haberlerdeki rezaletleri yazan vatandaslara soruyorum “bre vicdansiz sonucunu gordugun erkek kiz ayri egitim sistemini hangi ulkede gordun? Osmanli devrini yasamis uzun omurlu bir muhterem misin acep??!!” Cahide abla bu ilk yorumum oldu. aslinda ellerine saglik yazmak isterdim yaptigin yazdigin hersey icin. Hakkini helal et. Selam ile…

  1. ummu Hamza says:

   +1

 19. Yetmez ama evet..Cahide Hanım, siz belli ki evlatlarınızı çok bilinçli ve dikkatli bir şekilde yetiştiriyorsunuz, açıkçası çok imrendim. Yuvada gerekli temel bilgileri alan böyle çocukların dış ortamda maruz kalacağı en tehlikeli yer okul, bu da karma olmayan (ismini bilemedim) bir eğitim sistemiyle çözülebilir ve her şey çok güzel olur. Fakat inanın siz ve sizin gibiler, bizim olmaya çalıştıklarımız; ancak çok şanslı bir azınlığı oluşturuyor.. Ülkemizin genel profilinin çok daha temel sıkıntıları var. Bir kere evde belaltı mesajlarla dolu klipler izleyen, hiçbir şey vermeyen saçma sapan yarışma ve izdivaç programlarıyla beyni kirlenen, sosyal çevresi tarafından sürekli kendisine yanlış şeyler dikte edilen çocuk okulda karma okusa ne olur, okumasa ne olur.. Böyle insanlar karma olmayan eğitimle dizginlenemez, aksine daha da azar. Ve ne yazık ki güzel ülkemizin genel profili de bu. Bakınız kız meslek liseleri, teknik erkek liseleri.. Buradaki vukuatları saymaya benim dilim varmaz. Yani kısaca karma eğitim kötüyü iyi yapmaz, ancak iyiyi daha iyi yapar..Allah’a emanet olun.

 20. mutebessim says:

  Şimdi şöyle birşeyi gözardi etmemek lazim kimin ne istedigi, nasil düşündügü yada yorumladığı degil Rabbimiz ne istiyor ona bakmak lazim. En basit bir elektironik aleti yada makineyi alinca kullanma klavuzuna bakiyoruz peki ya insani yaratan Zat (cc) ne diyor ne istiyor marziyati nedir önemli olan bu olsa gerek…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: