Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Daha Bahar Gelmeden…

DSC_0403

Daha bahar gelmeden laleler teşrif etti kırlara… Salyangozlar bile kırlara gezintiye çıktığına göre buralara bahar gelmiş demektir..:) Salyangozu ilk defa elime alıp sevdim. Salyangozların bile sevgiden anladığını, sevilmekten hoşlandığını hayretle farkettim. Onu laleyle buluşturdum. Salyangozun elimin üzerinde gezmesine izin verdim. Doğal salyangoz kremine bayıldım 🙂

Ve yılın ilk laleleri ve fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum sizleri…

tomurcuk

laleciklaleBiliniz ki dünya hayatı bir oyun, bir eğlence, bir süs ve kendi aranızda övünme, mal ve evlat çoğaltma yarışından ibarettir. Bu, tıpkı bir yağmura benzer ki; bitirdiği ot, ekincilerin hoşuna gider, sonra kurur, onu sapsarı görürsün, sonra çerçöp olur. Ahirette ise çetin bir azab; Allah’tan mağfiret ve rıza vardır. Dünya hayatı, aldatıcı bir zevkten başka bir şey değildir. (HADİD/20)

lale3

Arıların sevinç çığlıkları var mıdır acaba? Bu sevimli arının çiçeğin ortasında dönmesini seyrederken aklıma bu soru geldi..:)

Bismillah: Rabbin bal arısına: ‘Dağlarda, ağaçlarda ve hazırlanmış kovanlarda yuva edin; sonra her çeşit üründen ye; sonra da Rabbinin işlemen için gösterdiği yollardan yürü’ diye öğretti. Karınlarından insanlara şifa olan çeşitli renklerde bal çıkar. Düşünen bir millet için bunda ibret vardır. (Nahl suresi. 68-69)

mavi çiçekler

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. cok sanslisiniz boyle yerleri gordgnz icin mahrumuz boyle nimetlerden..

 2. Yorumumu yayınlamayınca tekrar okudum. Sanırım duygularımı anlatırken yanlış bir benzetme yapmışım. Ben Allah ile kul arasındaki ilişkiyi anne ile evlat arasındaki ilişkiye çok benzetirim.(Teşbihde hata olmaz.) Rabbimiz kulunun kötü olmasını kötü yollara sapmasını yanlış işler yapmasını istemez, yasaklar. Anneler de evlatlarının hep iyiliğini isterler. Sizce de benzerlik yok mu?

 3. Mehtapabla says:

  Canım ne kadar güzel bir yerde yaşıyorsunuz bizim buralar kışın tam ortasında yağmur ayaz soguk buz gibi bir hava gerçi bu sene daha pek kar yağmadı geçen gün biraz kar atıştırdı ama tutmadı .Daha baharın gelmesinede epey var. Allah evi barkı olmayanlara yardım etsin amin.

 4. Boyle güzelliklerle iç içe olduğun için çok şanslısın cahidecim bizide unutmayıp gözlerimizi içimizi açtın allaha emanet ol…

 5. Cahide hanim, resimlerdeki gelincik değil kir lalesi gelincikler daha sicaklarda acarlar mayis gibi. Ama lale resimlerinizde muhtesem.

  1. Aslında bunu ben de biliyorum ama hata yaptığımı şimdi farkettim 🙂 Sabah aceleyle yazıp çıktım. Bu hatayı nasıl yaptığıma bende hayret ettim :/

 6. herkese hayırlı mutlu sağlıklı bi hafta olsun inşallah.takipteyim😊Allah’a emanet olalım

 7. cahide hanım bunlar aydinin bahcelerinde ve daglarinda kışın acan yabani lalelerdir.beyaz , mor, pembe renkleri de vardir. bunlar gelincikler gibi hemen solmazlar. gelincikler ise lalelerin son doneminde baharda acmaya baslarlar. yakinda pazarlarda da rengarenk demet demet satılık laleler görürsünüz. cok guzellerdir. resimler her zamanki gibi cok güzel.

 8. Ne kadar güzel görüntüler bunlar.Rabbim herşeyi ne kadar da ayrıntılarıya düşünmüş, tasarlamış ve bizim hizmetimize sunmuş. Aynen çocuğuna çok düşkün bir anne titizliği ile. Ayaklarımızın altına çimden halılar döşemiş, gözümüz gönlümüz açılsın diye rengarenk çiçekler yaratıp içlerini şifa kaynağı balla doldurmuş. Her bitkinin içine insanlar için faydalı ilaçlar koymuş.Ne kadar şükretsek yine de nimetlerinin karşılığı etmez. ELHAMDÜLİLLAH…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: