Doğal Güneş Kremi

Ballı Cevizli Avokado

avocado Bismillah: Her kim de kendisine doğru yol (İslâm) belli olduktan sonra, Resûl’e karşı tavır koyar  ve  mü’minlerin yolundan başkasına uyarsa, onu döndüğü (ve seçtiği o sapık) yolda bırakırız(4/Nisâ, 115) Başlığı görünce yüzünü buruşturanları görür gibiyim. “Yine mi avokado?!” diyorsunuz değil mi? Merak etmeyin buna fazla devam etmeyeceğim. Avokadolu gözleme, avokadolu köfte falan da yapmaya hiç niyetim yok 🙂 Bu da böyle bir esintiydi diyelim. sadece avokadolu bir tarifim daha var. Sonra avakado sezonunu kapatıyoruz 😉 Avokadoyu bu kez Kamile Hanım’ın tarifiyle denedim. En sevdiğim hali de bu oldu zaten. Belki de ben alıştım bu mübareğe…:) Tarifi kısaca şöyle: Avokadoyu soyun. iyice olgunlaşınca haşlanmış patates gibi soyuluyor. Çatalla ezin. İçine biraz portakal suyu ve biraz bal ekleyip karıştırın. Üzerine ceviz serpin. Kamile Hanım şeker eklediğini yazmış ama ben balı tercih ettim. Gerçekten böyle çok lezzetli oluyor. Tarif için teşekkür ederim Kamile Hanım.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. *kahverengi* says:

  Artık avokado görünce hep sen aklıma geleceksin Cahidem 🙂 bir de daha önce bahsettiğim yorumu yazan kardeşin cümlesi”beynimden vurulmuşa döndüm” diyen) ben son avokadomu dün bitirdim, o günden düne yanılmıyorsam sadece iki-üç gün ara verip her gün yaptım ezmesini, artık biraz ara vereceğim. Faydası olsun her şeyi yiyemiyorum bari bundan alayım vitamini diye diye suyunu çıkardım mübarek meyvenin…ama şunu da belirteyim, eşim de artık severek yiyor. Son avokadomla bu tarifi deneyeyim diyordum, tatlı halini istemeyince canım yine eskisi gibi yaptım…portakal suyuyla cidden güzel bir tat çıkacak gibi, kısmet bir dahaki sefere artık…

  1. Ben de ilk yediğimde beynimden vurulmuşa dönmüştüm ama artık öyle olmuyor 🙂

   1. ummu Hamza says:

    :D:D:D

 2. Selamun aleyküm. Avocado Fas’ ta meyve suyu olarak iciliyor ve çok lezzetli oluyor. Süt, şeker ve avocado beraber blenderdan geçiriliyor. Ve çok lezzetli meyve suyu ortaya çıkıyor. Hatta en meşhur hali meyve salatası yapılıp yine süt, şeker avocado karışımı sos olarak meyve salatasının üzerine ekleniyor.

 3. “içine biraz portakal suyu birazda portakal suyu ekleyin”buda güzel olmuş.bir kendim bir ben çok sevdim bu tarifi :))

  1. Bak seeenn nasıl yazmışım şuna bak hele 😊😃

   1. kızmadın değil mi? seviyorum seni bide çookk özledim:(

    1. Kızar mıyım hiç? Bilakis güldüm. Ama kendime 🙂 Ben de özledim seni gülüm benim. Baharda görüşelim inşaAllah 😉

 4. ”İçine biraz portakal suyu ve biraz portakal suyu ekleyin” burda sadece portakal suyumu var yoksa baska bisey dahami var merak ettim..

  1. Ayy Rukiyem düzelttim canım yanlışımı 🙂 Tekrar dönüp yazdığımı okumazsam böyle olur işte 🙂

 5. Selâmün aleyküm. Tarif için teşekkürler. Avokadoyu seven biri olarak evde olan 3 avokadomdan birini bu şekilde deneyeceğim.
  selam ile.

 6. pratjk bjr tarjfmjs. Kamjle hanjmada tesekkurler.. Ablam bjrde tarjfte bjraz portakal suyu ve bjraz portakal suyu yazjyor ama yanljsljk mj oldu acaba ?

 7. evet ablam sen cok aljstjn galjba bu mubarege (: ama hjc de oyle yjne mj avokado demedjm ben .. Sen yeter kj paylas memnunjyetle farklj versjyonlarjnj ogreneljm.. Ellerjne sagljk..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: