Doğal Güneş Kremi

Bayat Ekmekli Kroketler

10731922_1485316981741167_903923385_n

İnstagram hesabımızda #artanlarıdeğerlendirme etiketi altında bir etkinlik başlattım. Kalan gıdaların değerlendirilmesine yönelik pek çok tarif ortaya çıktı. Bu tariflerden birini sitemde yayınlayacağıma söz vermiştim. Benim seçtiğim tarif @ummuhaa kardeşimize ait kroketler oldu. Hem sunumu, hem fikri çok beğendim. @ummuhaa ya buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Etkinliğimiz hafta sonuna kadar devam edecek. Farklı tarifleri instagram sayfamda paylaşmaya devam ediyorum.

Haftaya yepyeni bir etkinlik konusu var. Yeni etkinliği de eminim severek takip edeceksiniz.

@ummuhaa tarifi nasıl yaptığını kısaca anlatmış. Köfte veya kroketlerin gayet kolay bir yapımı var zaten.

Bayat ekmekli kroketlerin yapımı

Dünden kalan patates püresine , 2 su bardağı bayat ekmeği rondodan geçirerek karıştırdık. Üzerine bir yumurta , fesleğen ve bir diş sarımsak ilave ettik. Pul biber , karabiber ve tuz dünden patatesin için de vardı. Hepsini yoğurup , yuvarlak köfteler yaptık. Bol yağda kızarttık.

Afiyet olsun

Not: İnstagram hesabımı neden yeniden açtın diye soranlar olursa cevap vereyim. Birkaç sebebi var. Bunlardan biri, benden sonra adım kullanılarak açılmış sahte hesaplar olduğunu öğrendim. Bana ait gerçek bir hesabın instagram’da olması gerekiyordu.

Diğer bir sebep: Bazıları sadece instagrama giriyor. Sesimizi yazılarımızı orada da paylaşıp, oradaki kitleye de ulaştırmalıyız diye düşündüm.

“E o zaman neden 40 binlik hesabını kapattın” diye sorarsanız: Kısmet böyleymiş 🙂

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. elifzeynepabdullah says:

    ellerinize sağlık ummuha kardşim, değerli tarif in için teşekkürler, küçük kızıma yaptım bu öğlen, ufak farklılıklarla, daha önceki pırasa, ekmeksiz patates deneyim yeşillikli idi sanırım, bayat ekmeğim, ve haşlanmış patatesim vardı akşamdan, farklı olarak pulbiberi çok az katıp, kimyon ve reyhan da ilave ettim, yuvarladıktan sonra yassılaştırıp, sabak kızarttığım yumurtalı ekmekten kalan yağda kızarttım, çok güzel oldu, yanında ayran ve az tarhanayla kızım pek güzel yedi, bana da yedirdi tabi, bu ara ısrarla yedirme çağları, ve illa kendi yeme, akşam diğerleri de yer inşaAllah. nohut köftesini de büyükleri okuldan alınca yapıcam inşaAllah, ben işime döneyim uyanmadan, vakitlice.

  2. Sevilay says:

    Beğenmenize çok sevindim Cahide Sultan . Yıllardır tariflerinizi deneyen , yazılarınızı beğeni ile okuyan birisi olarak çok mutlu oldum. Çok teşekkür ederim.

  3. 🙂

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: