Doğal Güneş Kremi

Bademcikleri Aldırmak Doğru mu?

53-m

Sağlık konularında yorum yapmak bana düşmez. Bahsi geçen konuda herhangi bir tecrübeye sahip değilsem kesinlikle susmayı daha hayırlı görürüm. Fakat bazı mail ve yorumlarda geçen konuları ve sorunları buraya aktarıp tecrübelerinizi anlatmanıza vesile olacağımdan bahsetmiştim.

Keşke sıkı takipcimiz olduklarını bildiğim doktor arkadaşlar, susmak yerine bu konuda bildiklerini paylaşsalar.

Bir kardeşimizin çocuğu sık sık bademcik enfeksiyonu geçiriyor ve devamlı antibiyotik kullanmak zorunda kalıyormuş. Oldukça fazla kilo kaybı olmuş. Doktorlar bademcikleri alalım dese de tereddütleri var.

Benim eş dosttan duyduğum, bademcik aldırmak farklı rahatsızlıklara yol açıyor. Sorun tamamen bitmiyor, ağrılar yön değiştiriyor şeklinde… Adaçayı içmek ve gargara yapmanın bademciklere çok iyi geldiğini biliyorum.

Sık sık bademcik rahatsızlığı olanlar nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorlar.Aynı dertten muzdarip olanlar, bademciklerini aldıranlar lütfen fikirlerinizi ve tecrübelerinizi esirgemeyin bizden.

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Benim oğlumda çok sık boğaz laŕı enfekenfeksiyon oluyor bademcikleri aldırmaya korkuyorum acaba aldırmak iyi gelimi her ay antibiyotik kulaniyoruz

 2. Udu hindi ya da öd ağacı bademcik iltihabı akciğer zarı iltihabı idrar yolu iltihabı mide ülseri ve paraziti bağırsak paraziti ödem böbrek rahatsızlıkları vs gibi bir sürü rahatsızlığa biiznillah şifadır bademciklerinizi aldırmayın bu bitkinin kullanım aşamalarını netten araştırabilirsiniz Peygamber efendimiz Boğaz iltihabı olan çocuğunun iltihabını bastırarak patlatma yoluyla tedavi eden bir hanım sahabiye neden çocuklarınıza böyle eza ediyorsunuz diyerek uduhindi kullanmalarını tavsiye etmiştir işin Aslı zayıf hadis kavramı daha ziyade itikadi ve ibadete yönelik ameli konularda sıkıntı oluşturabilir Allah cc bize doğruyu kavrayacak anlayış versin denemek bedava geçmiş olsun

 3. Konunun açılmasına çok sevindim. 4 yaşındaki oğlum 1 senedir her ay ateş atakları geçiriyor, ağır tonsilit tedavisi uygulanıyordu. Dr. umuzun teşhisi pfapa sendromu oldu. Öncelerden beri varmış bu hastalık ama adı yeni yeni konulmuş. Hani biz bademcikleri aldırmadık 8-9 yaşında kendiliğinden geçti dedikleri hastalık. Kesinlikle antibiyotik çare olmuyor 6 gün ateş atakları sürüyordu. Ya bekleyeceksiniz kendiliğinden geçecek ya kortizon içeren bir iğne var (bıçak gibi kesiyor ateşini teşhisi de bu iğne yoluyla koydu) onu kullanacaksınız 1.5 doz ya da bademcik alınacak dedi dr umuz. Çocuğuma antibiyotik ve kortizon yüklemek istemedim o yüzden beklemek yerine 2 gün önce bademcik ameliyatı oldu. İlk gün çok zordu bugün daha iyi. Sadece bildiklerimi yaşadıklarımı paylaşmak istedim benim durumumda olan başkalarına da fikir vermesi açısından. Şuan bekliyorum inşallah 1 ay sonra ateşi çıkmaz da şifa olur. İyi günler dilerim.

  1. Ayni yoldan bizde gectik bademcikleti aldirdik kortizon kullanmayslim diye sonuc husran hastalik aynen devam ediyor bademcikletin alindigi yerde cikiyor iltihap fpafa tanisi konuldu ama bademcik alinmasi hastaligi cozmuyormus malesef

  2. Selamun aleyküm dostlarım. Ameliyattan sonraki 3. ayımız ve oğlumun hiç ateşi çıkmadı çok şükür kurtulduk o hastalıktan 2 kere sesinde çatallaşmalar oldu faranjit gibi çok basit atlattı, oğlum 3 ayda 3 kilo aldı kaldı ki 1 senedir hep düşerdi çıkmazdı kilosu.Bizim gibi bu hastalıkla mücadele edenler için deneyimimi paylaştım. Yaptırıo yaptırmamak tabi ki kişiye bağlı. İyi günler dilerim.

   1. Ve aleykum selam kardeşim. Çok geçmiş olsun. Rabbim daha iyi etsin. Âmin

 4. 32 yaşındayım öğretmenim. eskiden beri bademciğim şişer.çocukken doktor bademciklerimi almak istemiş ama sarılık olmuşum ameliyat kalmış sonra da gitmemiş ailem. şimdilerde de aşağı yukarı 2 ayda bir, önce şişiyor sonra burnum akmaya başlıyor yani gribe dönüşüyor ardından sesim kısılıyor ve bitmek bilmeyen öksürükler başlıyor. tam iyileşmem 10 günü buluyor. doktor, antibiyotik ya da iğne, boğaz spreyi, burun spreyi ve soğuk algınlığı hapı veriyor. şişmese de boğazımda yaralar olabiliyor. faranjit ve tonsilit teşhisi koyuluyor. ne yapacağımı şaşırdım bu yaşta aldırılır mı bilemiyorum alınsa da tam çözüm olacak gibi görünmüyor. hayattan soğudum resmen. sümüklü sümüklü dolaşmaktan bıktım. ses de gidince işimde zorlanıyorum.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: