Doğal Güneş Kremi

Hangi Kek Kalıbını Almalıyım?

1-tile

Bundan böyle sık olarak sorulan soruları, ayrı başlıklar altında konuşalım istiyorum. Bu başlıkları “Mutfak bilgileri” kategorisinde toplayacağım ki, aradığımızda bulmamız kolay olsun.

Hangi kek kalıbı? sorusu da sık sorulan sorulardan. Mutfağı küçük olanlar için çeşit çeşit kek kalıplarını yerleştirmek büyük sorun. Bu yüzden kalıp alırken yer faktörünü mutlaka dikkate alın. Ayrıca bu işin ticaretini yapmıyorsak, yani kek pasta yapıp satmıyorsak, kalıplar için fazla masraf yapmamıza gerek olmayacaktır.

Ben hemen bütün çeşit kek kalıplarını kullandım. En beğendiğim kalıplar, teflon ve seramik olanlardı. Özellikle seramikler kolay kolay yapışmıyor. catsKekler için bizi yormayacak en pratik ürün ise düz ve geniş tepsilerdir. Fırın tepsileri kek için idealdir fakat illede şekilli, dilimli olsun derseniz kek kalıbı gerekiyor.

Cam olan kalıplar, en son tercih ettiğim ürünlerden. Cam kalıplarda çoğu zaman istediğim yumuşaklıkta kekler elde edemiyorum. Ve kekler eşit kabarmıyor.

Dilimli_Kek_Kal__495776f437e55Aramızda kalsın, ben alüminyum tepsilerin ve kalıpların pişirmesini çok severim…:) Fakat zararlı dedikleri için daha az kullanmaya çalışıyorum.

Silikon kalıpların iyi kalite olanlarını alırsanız yapışmaz, gayet iyi sonuç verir fakat temizliğinde en zorlandığım ve hoşlanmadığım kalıplar silikon olanlardır. Özellikle dış kısımları toz toplamaya çok müsait oluyor.

Şunu unutmayalım, her zaman pahalı ürünler en iyisi değildir. Bazen çok pahalıya aldığınız bir üründen hiç memnun kalmazken, ucuza aldığınız bir ürünü yıllarca kullanabilirsiniz.

Bu konuda fikirlerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız hepimiz için faydalı olacaktır.

Marka ismi vermek serbest 🙂

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Mor sümbül says:

  Şok markete gelen sık dilimli granit kek kalıbını gördüm almaya cesaret edemiyorum ya ivinden keki cikaramazsam diye. Ne yapmalıyım almalı mıyım . Alırsam nasıl ciksrsbilirim

 2. Ben bir mılyoncuda on liraya seramık kek kalıbı aldım acaba saglıklımıdır

 3. Yüksek ısıya maruz kalmış teflon ürünler kanserojen etkiye sahip. Bu yüzden teflon kullanmanızı önermem.

 4. Bende Taç’ın fırın döküm kek kalıplarını kullanıyorum. Hem plastikler gibi kolay deforme olmuyor hem de fırından çıktıktan sonra kalıptan keki çıkartmak daha kolay oluyor.

 5. ben mehtap marka teflon kullanıyorum çok memnıunum sil
  kon aldım ama kokusu hoş değil cesaret edemedim kullanan var mı kötü kokmaz değil mi

 6. ben de mehtap marka kek kalıbı kullanıyorum çok memnunum silikon aldım ama cesaret edemedim koku geçer mi iyi pişer mi bilemedm fikri olan var mı

 7. Ben adam akıllı bi kek kalibi istiyorum bi siteye sordum esse dedi ama yorumlar dogrultusunda caydim şuan. . Int den arastirdim yoruar mehtapla baslayip mehtabi da begenmeyenler olmus tefale ağırlık verilmiş bana yardımcı olur musunuz kek kalıbı istiyorum param cope gitmesin uzulmeyeyim

  1. Marketimize seramik kek kalıbı gelmişti,10 tl. Biraz kalın malzemeli.çok güzel pişirdi. İçini unlayınca zaten hiçbiri yapışmaz.

   1. Bende bir mılyoncudan aldım seramık kek kalıbı sağlıklı mısır acaba

  2. Essensonun urunleri cok cok cok kalitrsiz. Garantisi vat diyorlar satarken ama urunde hata olunca musteri hizmetleri yuzinuze bile bakmiyor

  3. TEfalden almıştım. Tepsi şeklinde teflon. Ne kek ne börek hiçbiri yapışmıyor. Çok memnunum ben.

 8. En güzeli stsndart kek kalıbı

 9. Yeliz bozan says:

  Granit kek kalıpları nasıl acaba kullanan varmı?

  1. Güldane says:

   Merhaba, geç bir cevap oldu ama yine de faydalanmak isteyen olabilir. Ben yurtdışından Nordic Ware marka almıştım, çok memnun kaldım, içini güzel pişiriyor, kalıba yapışmıyor, kalıp güzel temizleniyor.

   1. Nereden aldiniz

    1. Güldane says:

     Amazon’dan almıştım. Türkiye’deki muadillerine göre epey ucuza gelmişti.

   2. Bu markayı nerden aldınız?en son 170liraydı da:)daha uyguna mı aldınız merak ettim

  2. Ben kullanıyorum oldukça da memnunum. Korkmaz’ın ürünü kelepçeli yuvarlak kalıp

 10. kaıser marka kullanan varmı memnunmusunuz

 11. zturkan says:

  kelepçeli kalıp en güzeli

 12. Cahide hanım gerçekten seramik kek kalıplarının kullanımı rahat mı?seramikten seramiğe değişir mi acaba? Ben 10 yıldır mehtap marka teflon kalıp kullanıyordum çokda severek kullandım artık keklerimin yarısı kalıpta kalıyor. Yenileme zamanı geldi. Bir kaç marka söyleyebilir misiniz?

 13. mavigül says:

  Hatta bir ara, kalıbım çok derin olduğu için bıçakla pişip pişmediğini kontrol ediyordum ve nasıl yaptıysam bıçak kalıbı delip geçmiş buna rağmen altına yağlı kağıt serip kalıbı öyle kullanıyorum bu kadar vazgeçilmez benim için

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: