Doğal Güneş Kremi

Ben Bilmem Liderim Bilir!

Selamun aleykum dostlar, 30 ağustos resepsiyonunda başı örtülü cumhurbaşkanının eşi 1500 e yakın erkekle, c.başkanı da aynı sayıda kadınla tokalaşınca aklıma tokalaşmakla ilgili rivayetler geldi.

Rasulullah (s.a.v.), kadınlardan biat alırken : “Ya Rasulullah, biat ederken elimizi tutmadınız.”
Rasulullah (s.a.v.) : “Kadınların elini tutup, tokalaşmam” buyurdu. (Ahmed bin Hanbel, Nesâî, İbn Mâce)

Mu’minlerin annesi Aişe (r.anha), biat ile ilgili şöyle buyuruyor: Allah’a yemin ederim ki Rasûlullah’ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı” (Muslim)

Kimin ne yaptığı, nerede durduğu değil benim derdim. Sorun şu ki, devletin başında İslam adına söylemlerde bulunan ve eşlerinin başı örtülü olan kişilerin yaptıklarını halk meşru görüyor ve aynısını yapmakta bir beis görmüyor.

Ey peygamberin kadınları, sizden kim açık bir çirkin-utanmazlıkta bulunursa, onun azabı iki kat olarak arttırılır. Bu da Allah`a göre pek kolaydır. (Ahzab:30)

Bu ayet bana şunu hatırlatıyor; tepede, yönetimde olan kişilerin yaptıkları halkı etkiliyor ve örneklik teşkil ediyor. Bu yüzden onlar ne yaparsa halk onu meşru görüyor. İki kat azap! çok ürkütücü!

Bunu siyasi bir tartışmaya girmek için yapmadığımı bilmenizi isterim. Ya da yönetimdeki kişileri, Peygamber veya eşleriyle de kıyaslamıyorum. Fakat söylemlerinde sıkça İslam vurgusu olan kişilerin her yaptığını meşru gören, sorgulamayan, doğruların yanında yanlışları göremeyen bir kesim beni ürkütüyor. Öyle ki, ağzınızı açıp küçük bir eleştiri yapamıyor, soru dahi soramıyorsunuz. “Yapılan güzel şeyler çok fakat…” diyecek olsanız, “Üniversitede başörtüsü serbest oldu, daha ne istiyorsun!” diye susturuluyorsunuz…

Hiç mi eleştiremiyeceğiz? Başımızdakilerin yanlışlarını gördüğümüzde sorgulamadan kabul mü edeceğiz? Ya hesap günü ne olacak kardeşlerim? Bizler nasıl hesap vereceğiz?

Yüzleri ateşte evrilip çevrildiği gün: Eyvah bize! Keşke Allah’a itaat etseydik, Peygamber’e de itaat etseydik! derler.

Ve derler ki: Ey Rabbimiz! Biz reislerimize ve büyüklerimize uyduk da onlar bizi yoldan saptırdılar. (Ahzâb:66-67)

Bu nasıl bir zafer sarhoşluğudur, nasıl kör bir akılla uymaktır kalabalığa anlamıyorum. “Yavaş yavaş olacak, herşey birdenbire olmaz ki”  diyorlar! Yavaş yavaş yok oluyor değerlerimiz. Yavaş yavaş kaybediyoruz hassasiyetlerimizi…

Lider eşlerinin kısala kısala cekete dönen pardesüleri, küçüle küçüle mendile dönen başörtüleri, daraldıkça daralan kıyafetleri, artarak devam eden tavizleri; “Nereye kadar devam edecek?” sorusunu aklıma getiriyor… Zira ben sokaklarda, ayaklar altında çiğnenen Ayetler görüyorum… Moda illetini başına tac etmiş, ayetleri paspas yapmış Müslümanlar görüyorum.

Vah bizim halimize! vah bizim Müslümanlığımıza!

Comments are closed.

Bir Yorum Bırakın :)

 1. gülaykahvekeyfi says:

  başı açık ya da kapalı bazıları için bir külfet başkalarıyla tokalaşmak mesela benim hiç hoşuma gitmez ve elimi hiç uzatmam önce olarak ama karşımdaki ilk uzatmışsa mecbur kalıyorum bazen, bir konuda daha yazayım şu kadar yaştayım kendimi ilk bildiğimden beri dindar yöneticileri hep para ile devleti soyuyorlar, çalıyorlar ama çalışıyorlar sözünü çok duydum tabiki koca bir yalan bu, dindarı ancak bu şekilde alaşağı etmeye çalışıyor imansız grup o kadar olay oldu hiç zerre dahi inanmadım çünkü kendime inandığım gibi hatta daha fazla inandım onlara

 2. Cahide hanım, keşke baştakilerin tek yanlışı bahsettikleriniz olsa.. Öyle yıkımlar yapıldı, öyle haklar çiğnendi ki insanlar farkına varsa içinde bulunduğu fitnenin.. Haklısınız ama eksiğiniz var..

 3. Ablacım sana katılıyorum malesef durum aynen dediğin gibi bu arada Tayyipciyim ama yanlışada yanlış denir at gözlüğüyle bakmanın alemi yok…

 4. Hükümet yanlısı ve karşıtı kişiler tarafından öyle hakarete varan yorumlar geliyor ki ağzım açık okuyorum. Belli ki derdimi yine anlatamadım. Tabi ya, ben en iyisi yemek yapayım….!!!

  1. soyledikleriniz oysa ki ne kadar acik… cok tarafsiz. Ben yonetimi elestirdigim zaman ilk yakinlarim tarafindan tepki aliyorum. allah icin konusmussunuz yine allah razi olsun sizden.

 5. Sevgili cahide bu yazıyı paylaşmakla beni o kadar mutlu ettinizki anlatamam gerçekten size olan yakınlığım bir kat daha arttı cumhurbaşkanını sevdiğinizi biliyorum ama bu eleştiriniz çok yerinde buldum ve ayrım yapmadığınız için teşekkür ederim hepimiz müslümansak haramda helalde hepimiz için geçerli Bu konuda fikrine çok değer verdiğim insanlara çok kırıldım yorum yapmak istemem tarafsızlığınız için tekrar teşekkürler seviliyosunuz bayan 🙂 selda s

 6. İnsanoğlu beşer, durmaz şaşar,hata yapar üçer beşer.. kul hatasız olmaz..rabbim islama, ülkesine, insanlığa hizmet edenlerden razı olsun, yolllarını açık edip tehlikeleri bertaraf etsin..bizim üzerimize düşen herkesin hidayeti için dua etmek..iyiyi, doğruyu ve güzeli örnek almak..hatalardan uzak durmak olmalı.

 7. özgül says:

  Aynen katılıyorum Cahide hanım..bazen sessiz söylemlerimin çığlığı oluyorsunuz..sizi yakından takip ediyorum..selam ve dua ile..

 8. gökkuşağı says:

  Argumanlar hep aynı. Düne kadar başörtülü okuyamiyorduk calisamiyorduk!
  Tek gösterge bu mudur Allah aşkına!
  Başörtüsü olunca başta diğer hersey mubah hale mi geliyor. Zaruri meslekler söz konusu ise ( ki o da bir iki taneyi geçmez doktorluk öğretmenlik hemşirelik vb.) Bayanin çalışması uygun olabilir belki ama okuma ve çalışma ortamları müslüman bir bayanın keyfi olarak bulunabileceği bulunmak isteyeceği ortamlar değil malesef.
  İslami hasssiyetler ne noktada hayretle müşahede ediyorum. Bir müslüman kadın açıktan aleni bir hata işliyor binlerce milyonlarca Müslümanım diyen kadın da bu hatanın savunuculugunu yapıyor! Yazık ! Silkinip kendimize gelme zamanıdır. … hata yapan tövbe edip Allahtan bagislanma dileyebilir ve dahi affedilmis bile olabilir ama hala onun işlediği hatayı savunmak suretiyle bir takım insanlar günaha girmeye devam ediyor olabilirler.
  Müslümanın kırmızı çizgileri Kuran ve Sünnetle belirlenmiştir
  Falanca kişi yaptı diye veya gerekçesi çok makul diye hatalar mubah olamaz.

  1. Ne kadar doğru dile getirmişsin kardeşim. Mevcut yöneticilerin en büyük kaybı bu işte. Kendilerine oy veren insanların koşulsuz itaati, fanatik bağımlılığı. Kimse yanlışları dillendirmek istemiyor, oysa uyaranların sayısı artsa belki onlarda yanlışlarını fark edecekler. Sürekli övülüyor, göklere çıkartılıyorlar. İslam adına yaptıkları yanlışlar sümen altı ediliyor. Hak için eleştiride bulunanlar tu-kaka ilan ediliyor…
   Birileri bizim tek derdimizin başörtüsüyle okullara girebilmek olduğunu sandılar. Çok yanıldılar…

 9. çalıyor ama çalışıyor diyerek oy verenler Allahın haram kıldığına yasakladığına hiç bir tepki vermeyip olsun ama çalışıyor diyerek normalleştirip ,çalsa da helal olsun diyerek büyük günaha girenler yarın Allahın divanında ne cevap verecek acaba ?tokalaşmadan bahsederken bunları da es geçmeyin.aklanmadan üstündeki lekeyle gelip cumhurun tepesine oturdu.yüreği yeten kaç alim evet bu yapılan hırsızlıktır diyebildi ki bu ülkede .islamiyeti getirelim derken tayyibanizm geldi

  1. Yalnız ben hazineden zimmetine para aktardığına inanmıyorum. Bunun tamamen karalama kampanyası olduğuna inanıyorum. Siz de gözünüzle görmediğinize göre, böyle bir iftiraya dilinizi bulaştırmayın en iyisi. Benim eleştirdiğim konu bambaşka. Bunu fırsat bilip de başka yerlerden vurulmasına da razı olamam!

 10. Aynı şey benim de dikkatimi çekmişti, çok güzel bir yazı olmuş..

 11. fatma zehra says:

  hükümet başörtüsü yasası çıkardığında yargı-polis-asker lere yasak dediğinde;biz müslümanlar , neden onlar müslüman değil mi? demediğimiz için bu haldeyiz. Bence..

 12. Cahide hanımcığım ve diğer arkadaşlar bugünlere nasıl geldiğimizi unuttunuz mu?İrtica hortladı çığlıklarıyla dünyayı müminlere zindan eden kurtların arasından sıyrıldık ta bugünlere geldik elhamdülilllah.Hangimizin günahı yokki.Sadece peygamberler günah işlemez.Sizler Tayyip Erdoğanın insan olduğunu unutmayın elbette oda bizler gibi beşer şaşar.Devraldığı ülkemizin tarihini uzunca anlatmaya gerek yok hepimiz biliyoruz.Kardeşler bu milletin camileri ahıra çevirilmişti.Allah demek neredeyse suçtu.Zaten dinazorlar hazımsızlıktan ölüyor.Bizler gibi inançlı insanlar sahip çıkmalıyız cumhuru reisimize ve eşine.Onlar ahirette amel defterleri ellerine verildiği vakit ne yapacaklarını kendileri düşünsünler.İsteyen istediği gibi yaşar hesap günü herkes hesabını kendisi öder.Eğer dediğiniz gibi olsaydı anneler ve babalar evlatlarına fikir ve davranış noktasında tesir ederdi.Emin olun bu ülkede herkes yanlışı doğruyu biliyor isteyen uyguluyor isteyen uygulamıyor.Zaten olması gerekende bu değil mi?Belki özelden mektup yazabilirsiniz Cahide hanım mail atabilirsiniz rahatsız olduğunuz konuları dile getirebilirsiniz.Eminim Emine hanım size geri dönecektir.Bizde toplum olarak sari bir hastalık başladı.Oda güzellikleri göremeyip hatalara kusurlara takılıp kalmak ve bunu ifşa edip üzerinden konuşmak.İnanın bu bizim ”güzel imanımıza”fayda sağlamıyor.Konuş konuş dur.Tenkit edilen muhatabın seni duymuyorsa arkasından konuşmak kime ne yarar sağlar.Acaba tokalaşmalı mı tokalaşmamalı mı bunu tarrışmıyoruz farkındaysanız.Biz burada başka bir şey yapmış oluyoruz ki bu da bizi günaha düşürüyor.Yıllardır bu siteden sizi takip eden biri olarak art niyet taşımadığınızı biliyorum yinede pek şık olmuyor muhatabımız yanımızda yokken hakkında söz söylemek selamlar…

  1. birgül says:

   Gül hanim kardeşimle hem fikirim tamamen katiliyorum tayip erdoğan sadece türkiyeyi değil bütün müslüman ülkeleri temsil ediyor emine erdoganin catasina veyahutsa elbisesinin markasina vs niye cok takiliyoruz başka kim yönetecek ülkemizi ekmeleddinler mi yönetecek Allah aşkina adam islam konseyi başkani kendini eğitememiş

  2. ummu nesibe says:

   İsteyen istediği gibi yaşar ama,müslümanın müslümana nasihatı olmalı,yanlış-günah gördüğü şeyi söylemeli,yoksa dilsiz şeytan olmak daha mı iyi?

 13. Biz onları kötünün iyisi diye seçtik, bizde eleştiriyoruz, ailesinin bu kadar göz önünde olması her yere yanında koltuk değneği gibi gezdirmesi beni de rahatsız ediyor, ama şunu da iyi bilin ki, sadece kamu çalışanlarında başörtüsü serbest özel sektör de hiç de öyle değil.
  Ayrıca 27 mayıs bin yıl sürücek diyenleri, başörtülü pardesülü hanımları evlaltlarının düğününe bile sokmayan, kocasının yemin törenine bile alınmayan yengemi aklıma getirdiğimde Şükür bu günleri de gördük diyoruz.
  İnşAALLAH daha da güzel şeyler olacak, YA SABIR.

 14. ummu Hamza says:

  fanatizm ne kötü şey, kemalizmden sonra bir de tayyibizm var artık:(
  tokalaşmak, kalıp gibi darlıktan yürünemeyecek yürürken garip duruma düşülecek allı pullu kıyafetlerden çok eskiden çook eskiden şeriat söylemlerinde bulunnan uzun adamın artık demokrasi adamı olması, gittiği ülkede laiklik çağrısı yapması,meclislerde Allah ın emrine aykırı yasaların çıkması…
  başa geçeceklerdi, büyük makamlara gelip ülkeye İslam ı getireceklerdi, değiştiler çok değiştiler başa gelene dek, örtü yasağı bi kalktı ve Türkiye İslam ülkesi oldu sanki bununla…:( tabi bu değişimle birçok seveni de gönüllü değişti, akp eşittir İslam oldu, vardır bi bildikleri oldu 🙁

  1. fatma zehra says:

   doğruya doğru demeli…

  2. lütfen eleştirirken insaflı olalım.daha düne kadar baş örtülü üniversiteye alınmıyorduk bugün ben baş örtümle öğretmenlik yapıyorum.yasak zamanında onlarca kişi okulu bıraktı işi bıraktı.aman efendim kadında çalışmasın evde otursun diyorsunuz belki de.amaç buydu zaten, hiç bir örtülü okumasın doktor olmasın,öğretmen olmasın çoluğumuzu çocuğumuzu ateistler okutsun kafaları yalan yanlış zırvalarla dolsun.Kuran öğrenmek yasaktı daha ne söylüyeyim.evet benim gibiler emine hanım gibiler belki tavizler verdik ama niçin biliyor musunuz yarınlar için.benim gibiler kapı önlerinde azarlanıp 2. sınıf insan muamelesi görüp dururken siz evlerinizde oturuyordunuz.öyle klavye başında konuşmak kolay.hadi elinizden geliyorsa siz de bir şeyleri değiştirin.

   1. birgül says:

    Kesinlikle haklisiniz kardeşim

    1. gul ve birgul hanim cok guzel soyluyorsunuzda simdi sizin bu yasadiginiz yada yasadigimiz zorluklar, sikintilar hatta okul onlerinde dayak yemelerimiz allahin ayetlerini, peygamberimizin sunnetlerini hice saymayi mi gerektiriyor? yalislar soylenmeli tabiki musluman muslumanin hatasini soylemek zorunda. basortusu serbest, kuran serbest, ekonomi duzeldi, vs.. bunlar yanlislari soylemeye engel mi? bastaki hanimefendiler musluman bir kadin nasil olmali imajini ciziyorlar sizce de oyle mi olmali!

   2. ummu nesibe says:

    Gül hanım dua edin de o tavizi verdiğiniz esnada Allah c.c canınızı almadı,en azından size tövbe etme fırsatı vermiş bunun için şükredin.(NASIL YAŞARSANIZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ,NASIL ÖLÜRSENİZ ÖYLE DİRİLTİLİRSİNİZ.)

 15. Selamin aleyküm,

  Yazdiklarinizin çoğu doğru olabilir fakat benim gördüğüm bilhassa haberlerde bayanlarin tokalaşmayip sadece başını salladiklari selam babinda, buna çok dikkat ederek bakmiştim.

  1. Emine Erdoğan Acun Ilıcalı dahil bir cok erkekle tokalasti. Ayrica islamiyet vurgusu yapan birinin bunca makyaj yapmasini, cok pahali takı çanta ve kiyafet kullanmasını hic doğru bulmuyorum. Peygamber Efendimiz (sav) hayatı ve islamiyetin özünde bunları bulamazsınız.

  2. fatma zehra says:

   hatta birbirleri bile…. ör; davutoğlu ile e. erdoğan vs tokalaştı..

 16. Zeynep yılmaz says:

  Aslında bunun sonu yok İslam’a göre hareket etmek mevzuysa. İslami bir hassasiyetle adım atılacaksa şayet tokalaşmak başta olmak üzere ne makyaj yapılmalı, ne dikkat çekici ve dar giyilmeli (ki ben Emine Erdoğan’ın ve dahi kızlarının dar giyindiklerini hiç görmedim) ne topuklu ayakkabı giymeli ne de erkeklerin bulunduğu bir ortama girmeli, yani resepsiyona katılmamalı.

  Ama şu açıdan bakmayı unutuyoruz. Bu ülke başörtüsünü tehlike olarak gördü yıllarca. Küçümsedi. Küçümsemekle kalmadı bilime engel olarak gördü, hatta ve hatta şeriatın en ala sembolü olarak kazımaya çalıştı dimağlara. Şu an başörtülü bir cumhurbaşkanı eşi eskiye kıyasla, başörtüye eskiden bakış açısına kıyasla, bir devrim. Dik duran bir lider ve eşi. Başörtülü giremediğimiz askeriye vardı önceden. Şimdiyse Çankaya Köşkü’nde başörtülü bir eş var. Ve askerler geçit töreni yapıyor onun için :))

  Uzatmayayım, meyveyi olgunlaşmadan toplayabilir misiniz? Türkiye gerekli olgunluğa ulaşmadan, bazı hassasiyetlerini ötelemek zorunda ne yazık ki. Başörtüsü için yıllarca mücadele verip de o köşke, o kutlamalara katılmaması olmazdı. Katılıp da el sıkmasa gelen tepkileri tahmin bile edemiyorum. Günah mı? Evet. Allah affetsin. İnşallah tokalaşmak zorunda kalmayacağı günler de gelir. Hepsi bir arada ve bir anda olmuyor ne yazık ki.

  1. Müzeyyen says:

   Aynen katılıyorum söylediklerine!
   Birkaç yıl önce başörtülü üniversite okumak hayalken şimdi çok şükür okulumuzu okuyabiliyoruz! Sadece bunun için bile Başbakanımıza ve yol arkadaşlarına ne kadar dua etsek azdır!!!

  2. haticekubraa says:

   Haklısınız zeynep hanim

   1. Haziran says:

    Sizin söylediklerinizin anlaşılmasını isterdim Zeynep hanım ama biraz zor gibi görünüyor.

  3. fatma zehra says:

   evet 12 yıl oldu her kuruma hüküm sürülüyor askerlerin bile gıkı çıkamıyor ama biz hala olgunlaşmadan bahsediyoruz…

 17. Nupelda says:

  Ben asıl başkan eşlerini,sürekli yanlarında gezmelerinden rahatsız oluyorum.Yaverleri gibi hep dip dibe..! Birazda evinizde oturun değil mi ama..?

  1. Evet yaa… aynı fikirdeyim her yerde beraberler sanki ülkeyi beraber yönetiyorlar.

  2. Zeynep yılmaz says:

   Yanlarında gezdirmezlerse bu sefer başka kadınlarla adlarını çıkartabiliyorlar ya da kadınları musallat edebiliyorlar. Sebepsiz değil yani( benim gördüğüm). Yoksa kolay değil sürekli iki dirhem bir çekirdek giyinip şehir şehir, ülke ülke dolaşmak.

   1. Haziran says:

    Evde oturun? Onlar da en az eşleri kadar aktifler, artık kusura bakmayacaksınız, olmadı bimer’e yazın devlet büyüklerinin hanımlarından rahatsız oluyoruz evde otursunlar diye 😀

 18. Bukadar olurya iki gündür kalbimden geçen evde konuşulan bir konu bu bukadinlar heryerde olmak zorunda mi her yere girmek zorunda mi velevki oldu tokalaşmak zorumdami caiz mi bununda tamamen kaldırılması gerek diye düşünüyorum özellikle de içki yi müslüman bir ülke de resepsiyonda içki nedemek bu tokalaşmayla bunu halletmeleri gerek eğer müslüman liderlerse inşallah bu halledilir kötünün iyisi yaptıkları biçok şeyi görmezden gelemeyiz ama buda hiç eleştirilmicek anlamina gelmez ki bende siyaset konuşmayı hiç sevmem ama bu konu beni çok rahatsız etdi bakan eşlerinin tokalaşmasi inşallah bunuda kaldırırlar diye düşünüyorum

 19. İBRAHİM says:

  GÜZEL BİR KONUYA DEGİNMİŞİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM AMA ÖYLE BİR ZİHNİYET VARKİ BU ÜLKEDE ÇALIYOR AMA ÇALIŞIYOR DİYEN NE KONUŞURSANIZ BOŞ ANLAMI HAVADA KALIYOR

 20. Haziran says:

  Hiç mi eleştirmeyeceğiz diyorsunuz ya; sizden çok eleştiri yapan mı var 😀 Yaptığınız eleştirilerin haklı-haksızlığına değinmiyorum, sadece her şeyi bol bol eleştiren birinin böyle söylemesine mukabil yazdım.
  Yine de Çankaya Köşkü’nde başörtülü bir first lady görmek büyük bir başarı. Bunu inkar edebilecek olan varsa beri gelsin. Bu günlerin hayali bile kurulamazdı, okula bile başörtülü girilemezken bugünlere gelmek az şey değil, bunun da anlaşılması lazım. Anlaşılmak istiyorsanız, siz de empati yapmayı deneyebilirsiniz.

  1. Evet Çankaya’da başörtülü lady görmek güzel ama onlar herkesten daha çok sorumluluk sahibi olmak zorundalar.başörtüsü ile temsil ettikleri dinin emirlerini tavırları ile yok sayıyorlarsa başlarındaki sadece bir bez parçası ,bir aksesuardan ibarettir.Dini söylemler ile iktidar sürdürenlerin dinin emirlerini kendi gönüllerince olabildiğine esneterek lanse etmeleri kabul edilemez.

   1. Haziran says:

    empati demiştim eksik okumuşsunuz.
    Sizi eşinizle Çankaya’ya çıkaralım da siz eleştirdiğiniz şeyleri yapmadan memleketi yönetin güzel kardeşim. Her şey oturduğunuz yerden ağır konuşmak kadar kolay olmuyor ama gel de anlat!

    1. Yasemin says:

     Oooof ne kdr cok elestiri var, ulkemizin bugunku haline bin sukur ac kurt gibi bekliyoŕ kimileri ortaligi karistormak icin, bende dikkat ettim ve gordum liderlerin esleri kafa salliyo bazen tokalasmak yerine. Elestirmek kolay geliyoo sanirim neden bu hanimlar heryerdelermis oyle gerekiyo belkide bazen biz oturdumuz yerdén sorgulamak kolay bide o insànlarin hayatini dusunursek ne kdr zor hem hanimlar hem kocalari hemde evlatlari icin. Yazacak cok sey var ama…. Allah razi olsun bu liderlerimizdén ve yardimcilari olsun

    2. Dinin kuralları kişiye, kıdem ve makama göre değişmez ki ,neyin empatisini yapalım.Allah karşisında padişah da dilenci de bir değilmi?hesap verirken ben ülke yönetiyordum demek onları kurtarırmı? ya da onların yaptıklarından dolayı yönleri, istikametleri şaşan insanların vebalinden kurtarırmı dersiniz? belli bir makama geldiken sonra da dini o makam öncesinde yaşadığı hassasiyet ile yaşamak her kişinin değil er kişinin işidir.Kanuniller,Yavuzlar bazılarının iddea ettiği gibi dilde değil gerçek cihan padişahlarıyken dini hassasiyetlerini bozmamış bilakis makamlarının onlara getirdiği yükün ağırlığından iki büklüm olmuş kılı kırk yararak yaşamışlar.Neymiş demek yapılabiliyormuş!! dini hassasiyetten sadece el tokalaşmayı anlamanız da işin boyutunu küçültür.haram yememe ,hakka girmeme,iftra atmama,halkına örnek bir yaşam sürdürme vs. yani bir liderin hassas olması Allah’a hesap vereceğim endişesi yaşaması gereken aklınıza ne geliyorsa.Benim aklıma çooook şey geliyor.Allah akıbetlerini hayreylesin.EĞER BİRGÜN DUYARSANIZ Kİ TAYYİP ERDOĞAN ÇOK ZENGİN OLMUŞ; BİLİNİZ Kİ HARAM YEMİŞİTİR! 1999 Recep Tayyip Erdoğan.
     Hala sovunuyorsanız neyi savunduğunuza dönüp bir bakın !!! nefsiniz ile değil vicdanınınz ile bakın !!!

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: