Doğal Güneş Kremi

İyi Olmaksa Bu, İyiyim İşte!

cemaatNasılsın diyorlar?
İyiyim diyorum,

Ama korkuyorum…

Birileri Allah yolunda, kimileri tecavüze uğrayıp, kimileri liğme liğme edilip öldürülerek cennete giderken,

Ben gürbüz bir beden, rahat bir kafa, tam tekmil bir sofrayla cennete gitmeyi umuyorum ya, işte bu yüzden korkuyorum…

<><><><><><><><><><>

İyiyim diyorum, hatta bazen yanına “elhamdurillah!”ı bile ekliyorum!

Tıka basa doldurduğum karnımı sıvazlarken, “Allah olmayanlara da versin” diyorum.

Dünden kalan yemek yenmeyince,  bir kaba koyup köpeklere veriyorum…

İyiyim diyorum! İyi olan herşeyi seviyorum. Ağaçları, kuşları, hayvanları, çocukları seviyorum.

Ama lütfen öldürülmüş çocukları göstermeyin bana, bakamıyorum!

İyiyim gerçekten! Oğlan iyi bir yeri tutturursa, daha büyük bir eve çıkarsam, mobilyaları değiştirirsem, biraz da kilo verirsem daha iyi olacağım!

İyiyim diyorum! Gerçi dün eşim evlilik yıldönümümüzü unutmuştu, doğum günümde çiçek almamıştı, zaten 1 aydır yemeğe de götürmüyor ama olsun, sabırlı insanımdır ben. İyiyim diyeyim, iyi olayım!

İyiyim, iyiyim Orta Afrika’da satırlarla doğranan ben değilim. Suriye’de ırzına geçilen, evi yıkılıp çocukları gözleri önünde öldürülen, yurdundan sürülen ben değilim. Arakan’da Doğu Türkistan’da yakılan ben değilim. Ben değilim kafasına vurulup, elinden ekmeği alınan. Darbeye hayır dediği için idama mahkum edilen ben değilim. Şükür ki Gazze’de bomba atılan iftar sofrası da benim değildi!

İyiyim, iyiyim; Cenneti garantilemiş, cehennemden azad edilmiş gibiyim. Bütün amellerimin yüz puan edeceği kesin! Ramazanda orucum, kandillerde namazım… Kapıcıya 5 lira fazla verdim bu ay. Ahh nasıl insancılım…

<><><><><><><><><><>

İyiyim diyorum ya işte! İyi olan herşeyi seviyorum. Ağaçları, kuşları, hayvanları, çocukları seviyorum.

Ama lütfen öldürülmüş çocukları göstermeyin bana, bakamıyorum!

Cahide Sultan

 

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Erkek olarak bizim sorumluluğumuzu doğrudan gerektiren durum. Ne acı.. Yaşam gayemizi unutmuş vaziyetteyiz.
  Tağut sistemleri demokrasi laiklik izm ler falan filan bütün batıllar kuşatmış durumda tabi bu bizim yüzümüzden.
  Kanunsuz bir ülkede nasıl kargaşa tecavüz olursa Allah CC ın nizamının olmadığı her türlü pisliğin mübahlaştırıldığı canım ülkemde de ahlaken çökmüş heves hevaya hırsla kavuşmak için yaşayan kişiler haline dönüşüvermişiz Hududullah ı tanımayan her kanun ayaklarımıza dolanmış bize musallat olmuş.
  Bir bardak pisliği bir bardak saf su temizleyemiyor. Bizler gayretle iyi işler peşinde koşmalıyız. Bir fenalığa bulaşırsak ardına tövbe ve iyiliği hemen yetiştirmeliyiz.
  Şimdi yürek yangınımız yeteri kadar birşey yapamamış olmamızdan kaynaklanıyor diyede düşünüyorum bir savaş zamanı canla başla muharebede olan kişi böyle bir yangına düşmez hiçbirşey yapmamanın acısı var bizde. Gerçekten Osmanlı devleti gibi küfürle mücadele eden bir yapı olsa inanıyorumki birçok insana mücadele edebileceği kanallar açacaktı fakat böyle fitnelerin kol gezdiği durumlarda herkes geride kalmayı yeğliyor. Allah CC dinini her daim galip kılıyor. Biz Allah CC ın dinine yardım etmezsek bizleri giderir yerimize hayırlılarını getirecektir. Keşke yeterince Allah CC ı seven Allah ında kendileriniz sevdiği kimselerden olabilsek hiçbir kınayıcının kınamasına aldırış etmeyen o Mü minlerden olabilsek.

 2. nebahat says:

  cahide ablacigim paylasabilirmiyim bu yazinizi

  1. Tabi kardeşim

 3. Zalimler icin yasasin cehennem !!! Hic birsey yapamiyorum müslüman kardeslerim icin sürekli dua ediyorum 🙁 Belki yillardir Coca Cola almiyorum Ariel almiyorum cocuklarim yalvarsa bile mc donalds a götürmüyorum elimden baska birsey gelmiyor son zamanlarda dilimden dökülen ise keske Gazzede yasasaydim keske zülme ugrayanlarin yaninda bende olsaydim 🙁

 4. Müminin vasfından biri de kardeşinin derdi ile dertlenmektir.
  Ensar olabilmek uzakta olsa bunu hissettirebilmek hangi yerde hangi konumda olmak.
  Sahi biz çok çabuk mu unutuyoruz?
  Irdelemek lazım.
  Kalemine sağlık Cahide’m
  İçimizde hiç rahat değil hem de hiç
  Rabbimiz algılayamayan resimdeki tasvirden korusun bizleri bu şekilde olmaktan Rabbimize sığınırız. Basiret feraset olmayı nasip etsin fi emanillah !

 5. büşra says:

  selamun aleyküm can kardeşlerim zulum altındaki kardeşlerimiz için fetih suresi okuyoruz. Rabbim inşaallah kardeşlerimizi feraha eriştirir burdan takip edebilirmiyim bilmiyorum ama sayıları kaçırsamda lütfen okuyalım kardeşlerim

 6. Gulay SAGLAM says:

  cahide hn.sizi uzun zamandır takip ediyorum…ve de sitenizi beğeniyorum…fakat .sizin mailiniz hep spam a düşüyor…ne yapmak lazım…acaba…

  1. maillerin spama düşmemesi için e-posta adresini listenize eklemelisiniz. Bu şekilde güvenli olarak gelen kutunuzda yerini alacaktır.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: