kokoshabla deodorant

İftar Menüsü 2. Gün

iftar menüsü

GÜNÜN MENÜSÜ

GÜNÜN AYETİ

Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün. Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter. Peygamberi ve Onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokar. Onların önlerinden ve sağlarından (amellerinin) nûrları aydınlatıp gider de, “Ey Rabbimiz! Nûrumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü sen her şeye kadirsin” derler. (Tahrim:8)

GÜNÜN HADİSİ

Ebû Abdullah (veya Ebû Abdurrahman) Sevbân radıyallahu anh’den –ki kendisi Resûlullah’ın azadlı kölesidir– rivayet edildiğine göre o “Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken işittim” demiştir:

“Çok secde etmeye bak! Zira senin Allah için yaptığın her secde karşılığında Allah seni bir derece yükseltir ve bir hatânı siler.” ( Müslim, Salât 225 )

 

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. aspasya11 says:

    Mükemmel bir fikir olmuş bu ramazan menüsü..:)

  2. Bu ayette tevbe ile ilgili çok güzel bir yorum var hep birlikte bakalım ne diyor Mevdudi
    (İbn Cerir) Hz. Ali, bir defasında bir bedevinin tevbe ve istiğfar kelimelerini aceleyle tekrarladığını görür ve “Bu sahte bir tevbedir”der. Bedevi “O halde sahih tevbe nasıl olur?” diye sorduğunda, Hz. Ali şöyle cevap verir: “Tevbenin sahih olabilmesi için 6 şart gerekir. 1) Yaptığına pişman olman, 2) Gaflet ettiğin farzları yerine getirmen, 3) Gasbettiğin hakkı geri vermen, 4) Eziyet ettiğin kimseden özür dilemen, 5) İşlediğin günahı tekrarlamamaya azmetmen, 6) Nefsini Allah’a itaatle eğitip, günah işlerken zevk aldığın gibi, Allah’a itaat ederken de sıkıntı çekmen. (Keşşaf)

  3. Gülnihal says:

    Bu bölümde çok güzel olmuş.Hem günlük menü açısından hemde günlük paylaştığınız ayet ve hadis açısından👏💗

  4. İşte bu güzel bir düzenleme oldu ablam. Erkenden de vermeye başladın:) ben 1.günden başlayacaksın sandım:)

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: