Doğal Güneş Kremi

Az Yağla Kolay Patates Kızartması

Nuh dedi ki: Ey Rabbim! Ben senden hakkında bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım. 
Eğer beni bağışlamaz ve esirgemezsen, ben ziyana uğrayanlardan olurum! Hud Suresi 47
Sümeyra’mız kendi yaptığı kolay bir patates kızartmasını göndermiş bize. O bir genç kız ama mutfakta oldukça iyi. Yalnız resimdeki ketçap ve mayonezin  ev yapımı olduğunu varsayıyorum. Hazır olanlara aman yaklaşmayın!Sözü hemen Sümeyra’ya verelim 😉
Tarifi şöyle:
Tavaya resimde göründüğü gibi az miktarda sıvıyağ koyuyoruz.Yağ ısındıktan sonra patatesleri koyuyoruz.Ve tavanın ağzını kapatıyoruz.Hemen hemen 5 dk sonra tavanın kapağını açıyoruz.Ve karıştırıyoruz.Orta ateşte pişirmeye devam ediyoruz.(Eğer ateş çok harlı olursa patateslerin içi pişmeden yanar.) Ve arada  böyle karıştırarak kızartmaya devam ediyoruz.Ama biraz sık karıştırın derim her tarafının eşit kızarması için.

*Patatesleri bu yöntemle kızartırsanız hem daha az yağ harcamış olursunuz hem de daha sağlıklı olur bence 🙂
*Ayrıca çok da çabuk kızarıyor.Acil misafir gelince çayın yanına çok pratik oluyor benden söylemesi 🙂
Afiyet Olsun Canlar 🙂
SÜMEYRA
**********************************
DERTLEŞMEK RAHATLATIR…
Azıcık dertleşmek istedim bugün sizinle. Bunun için en baştaki tarifin altına değil de, bu tarifin altına yazmayı tercih ettim. Böyle biraz daha biz bize kalacakmışız gibi geldi..:)
Farkındaysanız bu aralar durgunum biraz. Garip bir şekilde tükenmişlik hissine kapılıyorum. Bu sadece tarif vermekle alakalı değil. Bu kısım en kolay olanı. Zaten bu konuda kardeşlerimiz çok yardımcı oluyorlar. Allah onlardan da sizden de razı olsun.
“Kafam kamaşıyor bazı şeylerden” diyordu şair. Gerçekten bu aralar, adını koyamadığım bazı şeylerden kafam kamaşıyor…
Çok kişiyiz artık. Hayli büyük bir aile olduk. Hepimiz farklı karakterlerde, hepimiz ayrı bir alemiz. Her birimiz Allah’ın ayetlerinden bir ayetiz.
İnsanlar bazen en yakınlarındakilerle anlaşamıyorken, birbirini hiç tanımayan insanların arada bir anlaşamadığı konuların olması çok normal.
Sanal alemde kendimizi ifade etmemiz çoğu kez çok zordur. Çünkü mimikler, ifadeler olmadan yazışırız. Yanlış anlaşılmak ise en büyük kâbusumuzdur…
Bu sayfada yılların verdiği tanışmışlıkla daha iyi anlaştığım kişiler var. Ne onlar bana, ne de ben onlara kırılmam. Gerektiği zamanlarda birbirimizi uyarırız, bazen abla, bazen kardeş oluruz.
Bazı kardeşlerimiz ise çok sabırsızdır. Küsenler, alınanlar, kızanlar olur. Gidipde bir daha gelmeyenler, uzaktan izleyip ses çıkarmayanlar olur.  Onlar genelde hayata dair tecrübeleri az olan genç kardeşlerimizdir.
Ben bir kaç gündür, kendimi gereği gibi ifade edememenin sıkıntısını çektim. Ayrıntılar bana kalsın… Sizden ricam şu ki, lütfen bana kırılmayın, darılmayın. Kızdığınız hususlarda bana yazın ama küsüp gitmeyin. (bunu genel olarak yazıyorum. Kimse üstüne alınmasın)
Hergün onlarca insanla muhatap oluyor, cevap vermek zorunda kalıyorum. Bu benim için taşınması zor bir yük haline geldi.Hele “beni sevmiyorsun”, “beni hiç sormuyorsun”, “niye bana cevap vermedin” gibi soruların altında ciddi anlamda eziliyorum.
Dün Elif Zeynebim; “Abla artık eskisi gibi yazılar yazmıyorsun” deyince; “Kendimi şarjı bitmiş bir pil gibi hissediyorum” dedim.  Unutkanlıklarım oluyor. Cümlelerimi toparlayamıyorum…
Bazımız tüy gibi hafif, bazımız dağ gibi ağır oluyoruz…
Çok şey mi istiyorum bilmem ama, lütfen azıcık daha anlayış rica ediyorum sizden. Yorumlara cevap veremediysem, maillere geri dönemediysem bana kırılmayın. “Beni unuttun mu, beni sevmiyor musun” gibi çocuksu soruları bırakın artık!  Ayrı ayrı açıklama yapma ihtiyacı beni yoruyor.
En ufak bir hususta gurur yapmayın. Yada giderken, vicdanımı yersiz yere rahatsız eden cümleler bırakıp gitmeyin.  Kalp mi kırdım düşüncesiyle yıpranıyorum. Sayfamızın sağlıklı devam edebilmesi için biraz daha anlayış lütfen kardeşlerim…
Burası hepimizin paylaşım yeri oldu. Bunca pisliklerin olduğu sanal alemde temiz bir ortam, güvenilir insanlar bulup konuşabiliyor, bazı konuları tartışabiliyorsak, bu da Rabbimizin bahşettiği bir nimettir ve bunun da kadrini bilmek gerekir. Ben burayı bana ait bir yer gibi görmüyorum. Siz olmasanız, yazmasanız tek başına benim ne anlamım olur ki?
Sizin yorumlarınız, gönderdiğiniz tarifler, her biri bu sayfada bir iz bırakıyor. Her birinin ayrı bir değeri, kıymeti var benim için.
Off! geri dönüp okumayacağım yazdıklarımı. Kendimi yeterince ifade edebildiğimden de emin değilim…:((
Çok karmaşık yazsam da beni anlayacağınızı biliyorum. Hepinizi ALLAH için çok seviyorum…
Cahide

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Ayşe Demiryürek says:

  HAYIRLI AKŞAMLAR GÖNLÜ GÜZEL KENDİ ÖZEL KARDEŞİM 🙂 YAKININDA OLSAYDIM ÖNCE KUCAKLASAYDIM SONRA ELLERİNİ TUTUP GÖZLERİMİZLE KONUŞSAYDIK 🙂 SESSİZCE ANLAŞIP KALBLERİMİZ HUZURLA DOLSAYDI :)KUŞLAR GİBİ KANAT ÇIRPIP KÂBEYE UÇABİLSEYDİK 🙂 RABBİMİZE ŞÜKREDİP HUZURUNDA SECDEYE KAPANIP GÖZ YAŞI DÖKÜP RAHATLASAYDIK TAVAFIMIZI BİTİRİP KÂBEYİ SEYREDERKEN TEPEDEN TIRNAĞA ŞARZ OLUP GENE EVLERİMİZE KANAT ÇIRPSA İDİK 🙂 CANIM BENİM SENİ RABBİM İÇİN SEVİYOR RABBİME EMANET EDİYORUM, İKİ CİHAN SAADETİ DİLİYORUM 🙂 🙂 🙂

 2. hicrankonya says:

  selamun aleyküm sümeyracıgım ellerine hafifbir kızartma olmuş cahidem insanlar sana nasıl kızar anlamıyorum burası benim için terapi yeri gibi çok yazmasamda okuyunca bile rahatlatıyor CAHİDE SULTAN iyiki sizi bulmuşum burdaki arkadaşlarda çok iyiler allahrazı olsun konyada beni hiç yanlız bırakmadılar.

  1. Ayşe Demiryürek says:

   VE ALEYKÜM SELAM HİCRAN HANIM BU FAKİR DE KONYALI MERAM YAKA DA OTURUYORUM. SESSİZ TAKİPÇİLERDENDİM CAHİDE’CİMLE SESLİ TANIŞMAMIZ DAN SONRA 🙂 🙂 🙂 ARADA SIRADA RABBİMİN İZNİ İLE YAZARIM BİR ŞEYLER RABBİMİ SEVENLER YARADANA EMANET :):):)

   1. Ayşe ablacığım ben soyadını bilmediğim için, senin olduğundan emin olamadım. Yorum yazarak aramıza katılmana çok sevindim. Hatta dün Hicran’a senden bahsetmiştim. Ayşe ablayla da görüşseniz ne iyi olur demiştim. Senin gibi tatlı bir hanımla görüşmek isteyeceklerdir muhakkak. Sen de Allah’a emanet ol canım ablam..:)

    1. Ayşe Demiryürek says:

     BİSMİLLAH DEDİM BAŞLADIM GÖNÜL DOSTU BACIM 🙂 FIRSAT BULDUKÇA BECERE BİLDİĞİM KADAR YAZMAYA GAYRET EDERİM İNŞAALLAH. SAĞLICAKLA 🙂 SELAMETLE 🙂 GÜLÜM BENİM 🙂

   2. hicrankonya says:

    ayse abla bende konya meramdayım tanışmak çok isterim telefonlada konuşmak isterim .

    1. Ayşe Demiryürek says:

     İNŞAALLAH HİCRAN’CIM 🙂 BENİM TELEFONU MÜBERRA DAN VEYA CAHİDE DEN ALABİLİRSİN GÜLÜM 🙂

     1. Ayşe Ablam ben numarayı Hicran’a verdim. Birbirinize benim yerime de sarılın olur mu? 🙂

      1. Ayşe Demiryürek says:

       OLMAZMI BİR TANEM 🙂 BULUŞUNCA GÜNDEMİMİZİN ÇOĞUNLUĞU SEN OLURSUN CANISI 🙂

       1. Ayşe Demiryürek says:

        HİCRAN BENİ ARADI KONUŞTUK 🙂 BULUŞMAMIZI RABBİM NE ZAMAN KISMET EDER BİLEMEM.HAYIRLI AKŞAMLAR HAYIRLI CUMALAR.GÜLÜM 🙂 🙂

        1. Çok sevindim ablacım. Hayırla, iyilikle görüşürsünüz inşaAllah..:)

        2. Ayşe Demiryürek
         Hicrankonya
         Cahide
         🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

         Yaptığınız yorumun altına yazacaktım oda okunmayacak hale girmiş uzamışda uzamış,☺️
         Rabbim nasip ederse haftaya Cuma günü elifinci ( ayşe) hanıma gitmeyi düşünüyoruz .
         Organizeyi ayarlıyorum lakin muberra dönmedi daha bana eğer o gün için karar alırsak kardeşlerimizi bekliyorum.

 3. Üzülme tamam 😞😞😞🌹💙Cahideee🌹💙
  üzülme tamam

  Rabbena efriğ aleyna sabran ve sebbit ekdamana.

  Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ayaklarımızı sağlam bastır.

  1. Yok hasretim üzülecek bir şey yok. Ben sadece yorgunluktan böyle yazıyorum. Her halimize Elhamdulillah

 4. Nuh aleyhi selam tufandaki acı tablo oğluna gel oğlum kendini kurtar dediğini oğlu ise ben şu tepeye çıkar kurtulurum demesi üzerine o suda helak olanlar arasındaydı PEygamber Allah ım o benim oğlumdu deyinde Allah o kafirlerdendi diye buyurunca NUh aleyhi selam hata ettiğini anladı ve Allah a dua ederek tevbe etti.
  Ne kadar acı bir durum acaba bizler nasıl davranırdık diye kendimizi sorguluyoruz .

  Yazdım sildim, tekrar yazdım tekrar sildim ve yine sildim
  Tutuldum yazamadım .
  Yukarıdaki ayete bak canım oğlun bile olsa imtihan edileceğiz dokuzyüzelli sene dile kolay mucadele etmek . Dualarımız tüm MUhammed aleyhi selam ın ümmetinedir sonumuz neresi tek dostumuz kim belli yaratan ALLAH .
  Aslında daha çok pişeceğiz çok.

  Sumeyra cığım eskiden evlerde hayvanların yağları olurdu . Sıvıyağ çok nadir olurdu o yüzden büyüklerimiz kıyamaz az az koyup kızartırlardı hele birde baca da dumanlı ateşin altındaysa patatesler renkli havalı olsun çabuk kızarsın diye kırmızı toz biberi patatesleri tavaya atmadan tuzla beraber koyarlardı…
  Hala kasabaya gittiğimde görümceme Sıdıka bize kızartma yap derim unutulmuyor o tatlar unutulmuyor. 🙁
  şimdi bazen burda da yapıyorum ama eskisi gibi değil.
  😊
  Ellerine sağlık versin Rabbim dert görmeyesin
  Fi emanillah

 5. ferayafra says:

  SANA DUA EDECEĞİM SES ÇIKARMA SADECE AMİN DE OLUR MU?
  Allah’hım bu yazıyı okuyan kulunu…
  Karanlıkta bırakma Dert verip Derman Aratma Derdine Derman ol
  Ona Gizli ve Açıktan Düşmanlık Edenleri Yanından Uzaklarştır
  Allah’ım Rahman Sıfatının Hakkı için Onu Hak Yoldan Ayırma
  Kalbini Bulandırma Can Acısı Duyurma Sevdiklerinden Ayırma
  Evi Hep Mutlu Huzurlu Ve Bereketli Olsun
  Dua’ları Kabul İbadetleri Makbul Olsun
  Peygamber Efendimiz(S.A.S.) Şefaatçisi Olsun
  HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN
  AMİİİN

 6. ferayafra says:

  Cahidemmm canım benim yazından payımı aldım.Bacımmm sen üzülme ben sana çok yoruyorlar çok eziyorlar dedim ah bacım ah…Sen de sıkıntılarını,ağrılarını paylaşsan biraz rahatlatamazmıyız seni ?ne yapsak bilemedim ki.Senin sıkıntın bizim sıkıntımız,senin sevincin bizim sevincimiz sen bize lazımsın.Biraz dinlensen birkaç gün uzak kalsan iyi gelirmi acaba bilemedim ki.ALLAH’A EMANET OL BACIMMM.Dualarım seninle…

 7. cahidem canim benim ne kadar sanslisin ki rabbim boyle dertler veriyor sana…firavunun bile hic basi agrimamis allahi anmasin diye (yanlis biliyorsam lutfen duzeltin) biz bazen dunyevi seylerden dertleniyoruz…
  canim bende o gecen seneki gunlerimi nasil ariyorum anlatamam…bir kosturmacadir gidiyor…vaktim hic olmuyor gibi…cok sIk olmasada soyle bir okuyup cikiyorum ne yazik ki…lutfen hic bir seye uzulme… dedigin gibi burasi sanal ve turkcemiz yazildigi gibi cogu zaman okunmuyor…
  canlar sizlerde iyisinizdir umarim…rabbim yaninizda olsun..hastalara sifa sIkintida olanlarin kalplerine ferahlik versin…

 8. huzunlugurbet says:

  Allah yardimcin olsun, insanlarla ugrasmak cidden zor istir.Hergun ayni iletsim sorunlarini yakin cevremizle bile yasiyorken, net ortaminda sozler cok daha farkli algilanabiliyor.

  Gecen yillarda bende bir konuda yazdigim yorumda, karsit gorus belirtince siz bir yili geckin yorum yazmiyordum.:)) Dediginiz gibi cocukca bir tavir bu…
  Ha burada yine de hergun girmekten alamiyodum kendimi.
  iyiki varsiniz, allah sizden razi olsun.Sizin sayenizde yillarca dogru bildigim bircok konuda, yanlis bilgi sahibi oldugumu farketmistim.

  Hemen her konuda paylastiginiz yazilarla, dusuncelerime hayatima farkli yon vermeye basladim.Sayenizde bazi din istismarcilarinin da ic yuzlerini gormus oldum.Artik katiyyen sempati duyamiyorum bazi insanlara.Arastirinca megersem ne kadarda yanlis seylere inandirilmis oldugumuzu, kandirildigimizi da hissettim.

  Tarifleriniz icinse diyecek bisey yok, mukemmel tarifler, heleki yeni evlenmislere ilk el kitabi olacak turden tarifler.Uc bucuk yildir surekli takipcinizim, genelde yorum yazmiyorum ama hergun mutlaka bugun ne yapmissiniz diye girip bakiyorum.

  Sayenizde gozumde buyuttugum bircok tarifi basariyla yapmis biri olarak, hem maddi hem de manevi anlamda katkilarinizdan oturu Allah sizden razi olsun, insallah.

  Kanada’dan sevgiler…

 9. Merhaba,Allah yardımcınız olsun cahide hanım. favorimsiniz.
  bende farklı bir rahatsızlığımdan bahsetmek istiyorum.cahide hanımın resimleri tarifleri çok güzel.bazı hanımların resimleri ve tarifleride çok hoş fakat bazen öyle garip tarifler ve görselliği bozan resimler gönderiyolarki şahsen ben rahatsız oluyorum.
  bu konuda da cahide hanımın zorda bırakıldığını düşünüyorum.değişik ve sayfanın görselliğini bzomayacak resimler gönderirseniz çok iyi olur.aksi halde sayfada kalabalık etmekten bakşa bir işe yaramıyor.o resimlerin düzenlenmesi yayına konmasıda hayli zaman alıyordur muhakkak.yinede emeği geçen herkese tşk ederim.sevgilerimle

 10. MEHTAP ASLAN says:

  Cahide ablacım buradaki pek çok kişi ne kadar zor bir iş yaptığının farkında… yukarıdaki yorumlardan da bunu anlayabiliyoruz. ben yeni takipçilerindenim, bloğun sık güncellenmesi beni bu siteye çeken en önemli husus. Sık sık kendi tariflerini yayınlıyorsun ve diğer arkadaşlardan gelen tariflerede elinden geldiğince yayınlamaya çalışıyorsun. Bunun ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu tahmin edebiliyorum. Yayınladığın kendi tarifin olmasa bile, diğer arkadaşlardan gelen tarifleri tek tek seçmek, okumak, onaylamak ve yayınlamak bu bile o kadar zor bir iş ki… Tabi benim tahmin edebildiğim bu kadar belki daha da fazlası vardır. Birde üstüne üstelik elinden geldiğince yorumlara da cevap vermeye çalışıyorsun. Cahide ablacım ellerine emeğine yüreğine sağlık. Diğer arkadaşlar neden burada bilmiyorum ama benim burada bulunma sebebim burada huzur buluyorum dinleniyorum. Ve tabiki de senin de dinlenmeye hakkın var. Hiçbirimiz makine değiliz sende öylesin. Benim naçizane bir tavsiyem olacak arada ufak molalar ver ve kendini çok yorma bu şekilde daha uzun vadede birlikte olabiliriz. Allah yar ve yardımcın olsun. Sevgilerimle…

 11. Mehtapabla says:

  Lütfen Cahidem kendini üzme daha ilgine muhtac 4 evladin ve esin var .Allah korusun üzüle üzüle sonunda hasta olursun.Bu yüzden bazi seyleri oluruna birakmak lazim.Bu dünyada herkesi memnun edemeyiz.Biraz rahat ol canim benim.
  Sümeyra kizim eline saglik.Kizartmayi genc kizken okadar sever ve yapardimki simdilerde ancak 2 ayda bir belki patates kizartiyorum Hayret cocuklariminda benimde aklima gelmiyor.Halbuki hala cok severim.Bugün gectide yarin yapayim insaAllah.

 12. Isin gercekten cok zor cahidem, seni cok iyi anliyorum, eminim diger arkadaslarda anlayacaktir.
  Allah yar ve yardimcin olsun canim.Sümeyra ellerine saglik bacim.

 13. zeymuran says:

  canım bacımmmmm ne olur sen üzülme seni çok seviyoruz ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  1. Ben de ablam, ben de hepinizi çok seviyorum.

   1. Cahide hanım bende her zaman yazamayan ama seni kardeşim gibi her gün görme siteye bakma ihtiyacı duyan birisiyim üzülmeyin lütfen herkese dert anlatmak çok zor oluruna bırakıp allaha sığınmak en güzeli allah gönlüne ferahlık versin kardeşim

 14. hülyamız=) says:

  sümeyracığım bende patatesi aynı bu şekilde kızartırım. çok hafif ve çok lezzetli oluyor. ellerine sağlık hamarat kız 🙂
  bunca insanla uğraşmak kolay değil cahideciğim. hem vaktinden, hem işlerinden, hemde sağlığından feragat ederek şurada kimseyi kırmamaya çalışarak hergün çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsun. yemek bloglarının çoğunda yapılan yorumlara blog sahibi cevap bile vermez. burası farklı bir yer. sen kendinden çok seni izleyenleri düşünüyorsun. bilmiyorlar ama, tanımadığın o insanların dertleriyle dertleniyor, bir çoğuna ağlayıp dua ediyorsun. çok mütevazı ve hoşgörülü davranmaya çalışıyorsun. galiba hepimizi biraz sen şımarttın. artık öyle çok şımardık ki, annesinden ilgi görmediğinde kardeşlerini kıskanıp annesine naz yapan çocuklara döndük. senin bütün bunlara mecbur olmadığını unuttuk.
  lütfen, cahidenin de bir insan olduğunu, bir bayan olduğunu unutmayalım. gösterdiği inceliği suistimal etmeyelim. bencilce ve şımarıkça sadece kendimizi düşünerek yorum yapmayalım. buradaki herkesin farklı kişilikleri, farklı hayatları olduğunu unutmayalım. en başta cahide ye sonra da birbirimize saygılı olalım.
  hergün açıp güzel şeyler öğrendiğimiz, güzel sohbetler ettiğimiz bu güzel yerin kıymetini bilelim.
  Allah yardımcın olsun can kardeşim.

  1. hülya abla nasılsın 🙂

   1. hülyamız=) says:

    iyiyim huriciğim sen nasılsın? rahatsızlığın nasıl iyileştin mi? 🙂

    1. hala tam ıyılesemedim.ilaclara devam.3hafta olacak neredeyse….
     bu boğaz iltihabı fenaymış.annem üzüntüden olur kayınvalıdem yorgunluktan olur diyor.o sıralar ıkısıde mevcuttu 🙂
     ama bence de terden oldu.aksam spor yaparken hep oğlum uyandı.kac kez terlı terlı emzırırken ben de uyuyakaldım…bılmem artık neyden de ıyı çarptı benı 🙂

     1. hülyamız=) says:

      huriciğim, bu kadar uzun süre ilaç kullanma. antibiyotiğin vücudumuza verdiği zararları biliyorsun. bademciklerinde sorun varsa ve sık sık bu sorunu yaşıyorsan, siyah turp alıp suyunu çıkar ve balla karıştırıp her sabah aç karnına iç. ama turp mutlaka siyah olmalı. çok iyi geliyor ve uzun bir süre bademcik sorunun olmuyor.
      Allah şifa versin huriciğim kendine dikkat et bebeğin var.

      1. Hamiyet says:

       Hülya hanım benim kızımında boğazları sık sık ağrıyor siyah turpun suyunu nasıl çıkaracağız tarif edermisiniz😊selamlar

       1. hülyamız=) says:

        hamiyet hanım siyah bir turp alıp güzelce yıkayın, kabuklarını soymayın, üstünden biraz kesip içini oyun ve içine yarısına kadar bal koyun. büyük bir kabın içine yerleştirin, üzerini örterek serin bir yerde muhafaza edin. turp suyunu bırakarak bal ile birlikte, içinde bulunduğu kaba suyu çıkacaktır. bu suyu içirebilirsiniz.
        Allah sağlık versin inşallah 🙂

        1. Hamiyet says:

         😊Çok teşekkür ederim Hülya hanım 😊kızımda ayrıca teşekkür etti❤️ Allah cc razı olsun

     2. Allah şifa versin Huriciğim, papatya çayı da iltihabı söküyormuş.Ali Osman ı da öp benim için.Selametle canım ♥♥♥

      1. annem ackarna sabahları soğan suyu ic pekmezle diyor…ictım bıkackez ama olmadı.evim kaloriferlı havasını kurutuyor.bogazımı cok etkılıyor.nemlendirici çalıştırıyorum lakın yınede kuru oluyor evin havası.babama gorede bundan benim hastalık 🙂
       bu arada butun sulelenın yorumlarını da ogrendınız 🙂 🙂

       1. 🙂 🙂

  2. Hülyacığım Allah razı olsun canım,benim de duygularıma tercüman olmuşsun ;-)İnsanların iyi niyeti suistimal edilmemeli.
   Cahidem 2 senedir burdayım, Elhamdülillah Rabbim kısmet etti de senlen ve burdaki kıymetli kardeşlerimle tanıştım.İnternette huzur bulduğum tek site burası 🙂
   Hani demişsin ya:Bunun için en baştaki tarifin altına değil de, bu tarifin altına yazmayı tercih ettim. Böyle biraz daha biz bize kalacakmışız gibi geldi..:)
   Ay çok hoşuma gitti ;-)gerçekten kendimi biz bize hissettim,bir çaylarımız hamur işlerimiz eksik :)Rabbim emeklerinin ecrini hem bu dünyada hem ahirette versin bacım amiiin.
   Sümeyram elleriine sağlık canım,çok güzel ve sağlıklı olmuş.Ben de aynı bu metodu kullanarak,küp doğranmış patateslerle yapıyorum bir de yumurta kırıyorum.Çocuklar da ketçapla bayılıyorlar(Aman Cahidem duymasın :))
   Allah’a emanet olun ciğerlerim,Allah için Cahidem seni ve kardeşlerimi çoooook seviyorum ;-)<3 <3 <3

 15. guzel olmus bilindik tarif ama puf noktali olmus eline saglik ben yagli seyleri pek sevmem kizartma falan ama evdekiler seviyor. bide bu tarz deneyim bakalim nasil olacak eminim az kalorili olur.

 16. ben bu pataten yapnayı denedim.patateslerim tavaya yapıştı ve karıştırırken parçalandı.ben yağlıkağıt serili fırın tepsisine patateslerimi yayıyorum.bir kaşık zeytin yAğında kızarıyolar dışı çıtır içi yumuşacık oluyor.cahide ablacım.tüm sıkıntının sebebini çok iyi anlıyorum.bazı konulatda fiktini beyan ediyosun hemen katşına birsürü muhalefet çıkıyor.bunlarla uğraşmak zorunda değilsin.en iyisimi gündemdeki siyasi olanları bir kenara bırakmalı ahiretimize bakmalıyız.inan hergün okuduğum yazılarında yenibirşey öğrenmenin huzurunu hissettiriyorsunuz.hayırlara vesile oluyosunuz.canınızı hiiiiiç sıkmayın neolur.sizden karamsarlık sözleri değil huzurve öğüt verici yazılar bekliyoruz selametle

  1. Bu kızartmayı yaparken yapışan tava tipleri olmayacak ilk etapta yapışan parçlanan patates git gide tava alışır artık yapışmaz .
   ☺️

 17. Ben ikazlardan uzerime duseni aldim 😉 acaba diyorum arada bir cocuklarin derslerinden, ergenlik hallerinden, nedense hic bitmeyen ev islerinden vs. mi bahsetsen. E haliyle boyle guzel resimlenmis tarifler yayinlayinca, cok da yakinmayinca insan super gucleri olan biriyle karsilastigini saniyor 🙂 yaa yakin olsak salih i getirir birakirdim sana onunla iki bogussan yuvarlasan koklasan bir seyin kalmaz 🙂

  1. Ben zaten Salih’i görünce, resmen eridim 🙂 resmini bütün aileye gösterdim. MaşaAllah deyin yeğenime dedim 🙂 Hepsi çok sevdi. Hele eşim maşaAllah diye diye baktı. Ağzı da kulaklarına vardı. İkiz abilerini çok tatlı anne ya derken görmeliydin…Silmedim, bakıyorum ara ara. Bir de Belgin’in topaçı var ki o da tam yemelik 🙂

   1. ☺️☺️☺️
    Bana bana yok mu?
    Biraz sevebilir miyim?

   2. 🙂 Yaa bu zamanları o kadar çabuk geçiyor ki çok isterdim kucağına almanı, sevmeni… Ben ara ara ilaç niyetine yollarım o zaman 🙂

    1. Bende yedim sevdim sevdim 😊🌹💗çok tatlı maşAllah Rabbim istediğiniz gibi bir evlat olmasını nasip etsin 🙂

  2. bugun benimde moralım bozuktu.esim de aynı seyı söyledi.su alı osmana bak hic derdin kalmaz 🙂
   ıslerinizin yolunda gıtmesine sevindim.allah hayırlı yerler nasip etsın…
   kalben sizinle alakalı olduğumu unutmayın lütfen 🙂

   1. Canımsın, Allah razı olsun 🙂 Sen Ali Osman’dan ayırma gözünü, değmez hiçbir şeye üzülmeye 😉

  3. Serapcığım ay ne güzel olur,çocukların eğitimi, dersleri konusunda;hem Cahidemin hem de senin bilgilerinden faydalanırdık ;-)Salih i de öp benim için annesi :)MaşaAllah.
   Ah Cahidem bebeklik dönemi geçmeden bir getirebilseydim de sevseydin,ah ah….Bütün bebekler çok tatlı,Rabbim isteyen herkese hayırlı salih saliha evlatlar nasip etsin amiin.

   1. Benim bilgimden mi? Arada bir konuşuyorum işte bilmiş bilmiş Belgin Abla esas sen anlat, tecrübeye saygımız sonsuz 🙂 Salihi öperim, ufaklıklarada bol bol öpücüklerimi gönderirim. Hepsi bir arada olsa yatırsak yere gıdıklasak dursak 😀

    1. Serapcığım mütevazi kardeşim,ne demek MaşaAllah çok güzel aydınlatıyorsun bizleri;Allah razı olsun.Öpücükler konduruldu bile teyzesi :)Ay dediğin gibi canım ne güzel olurdu,yatırıp gıdıklasak;bu arada ben de çok yaparım kıkır kıkır gülmesi yok mu 😀

   2. mehlika says:

    belgin abla izmire gelirsen tanışmak isterim seninle..

    1. Belginle beraber geliriz 🙂

     1. mehlika says:

      oyy dayanamam heycandan bayılırım 🙂

      1. Mehlikacığım canımsın 🙂

     2. Ay hayali bile güzel Cahidem :)İnşaAllah Mehlikacığım ♥♥♥

   3. belgın ablaya komsu olmayı okadar ısyıyorum kı…bana çocuk bakmayı ogretsın diye 🙂

    1. Kıyamam Huriciğim,ah ah ben de daha pişiyorum kardeşim :)İnanıyorum sen benden daha iyisin 😉

 18. Bir bilseniz ne kadar faydanız dokunuyor bana neler öğrendim ve neleri sevdim sayenizde.Lütfen yılma

 19. gülaykahvekeyfi says:

  cahide gerçekten işin zor lütfen arada bırak her güne tarif çıkarmak resimlemek tarif vermek yorum kısmına girmiyorum hiç bunlar gerçekten zihin için ağır şeyler bari maaşlı çalışsan o da yok o yüzden biraz uzaklaş biz nasıl olsa geriye dönük yazılarını da bazı kardeşlerimizin yorumlarını da okuyoruz sindirircesine hadi rabbime emanet ol canım benim

 20. ummuensar says:

  Yüce Rabbim skntlarinizi gidersin insaallah gucunuzu kuvvetinizi arttirsin

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: