Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Gebelerin Kullandığı Vitaminde Domuz Katkısı!

Domuz katkılı ürünlere, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Daha doğrusu bizler doğruları yeni yeni fark etmeye ve bilinçlenmeye başlıyoruz.

İlaç sektöründe de haram katkıların kullanıldığını biliyoruz fakat, özellikle hamilelerin daha çok kullandığı bir ilaçta domuz katkısının olduğunu öğrenince, sorumluluklarım gereği sizlerle de paylaşma zorunluluğu hissettim. Hamile bir hanımın, yediği her lokma bebeği etkilerken, haram katkılı bir ilacın bu kadar pervasızca reçetelere yazılıyor olması ne kadar ürkütücü! Bu konuda beni bilgilendiren Pınar kardeşime teşekkür ediyor, mailinin ilgili kısmını sizlerle de paylaşıyorum:

Selamun aleykum Cahide Abla,

Domuz katkılı ürünlerle alakalı bu pazartesi çok yıkıcı bir şey öğrendim. Bayer firmasının ürettiği “elevit” adlı özellikle hamile kadınlara verilen vitamin ilacında domuz katkısı olduğunu öğrendim twitterden. Tam olarak inanamadığım için firmayı arayıp bizzat kendim sordum. görevli bana aynen şunları söyledi “evet, elevit adlı ilacın içindeki E vitaminin kaynağı domuzdur”
Bunu duyduktan sonraki sorum ” Peki prospektüste böyle bir açıklama var mı?” oldu. onlarda olmadığını belirttiler. kullanılan vitaminin nereden elde edildiği yazmazmış.
Gerçekten sağlık bakanlığına bu soruyu soranlara gelen cevap da firmayı onaylar nitelikte. Bu maddelerin, jelatin vs. nerden elde edildiğine değil hijyenik, kaliteli ve standartlara uygun olup olmadığına bakılıyormuş. haram olup olmadığı önemli değil yani. ister domuzdan gelsin ister başka bir hayvandan.
Size bu haberle ilgili linkleri de iletiyorum.
Allah razı olsun şimdiden.
********************
Bu E vitamini kafamı karıştırdı.  E vitaminli şampuanlar, cilt kremleri, sıvı sabunlar vs. ne olacak peki? Bir bilen cevaplasın lütfen.  Yoksa kafayı ha yedik, ha yiyeceğiz!!!

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Ülkeyi kimler yönetiyor sanıyorsunuz.Daha neler yediriyorlar.

 2. Selamlar,

  clexane ve oksapar için alternatif HELAL iğne ilaç öneriniz olabilirmi acaba ?

  Teşekkürler

 3. Figen dağlar says:

  Ersağ temizlik ve kozmetik ürünleri ,gıda takviyeler i hepsi helal belgeli ve bitkisel ürünleri üretiyor .çok şükür

  1. ersag helal sertifikasını irandan aldığını ve ehl i sünnette uygun sertikfika verilmediğini duymuştum.

 4. Selamün Aleyküm, eşim aile hekimi ve kendisi ilaçların kapitalizmin bize dayattığı ürünler olduğunu ve hiçbir faydası olmadığını, ilaç sektörünün de tedavi değil ticari amaçlı olduğunu söylüyor. ilaçlar tedavi etmiyor. Tedavi ederse insanların ilaca ihtiyacı olmayacak ve sektör işlemeyecek. Ağrı kesiciler yalnızca kısa süreliğine ağrıyı dindiriyor. Oysa ki ağrı alarm niteliğinde, oradaki sıkıntıyı haber veriyor. Ağrı kesici aldığınızda ağrı dinecek ve sıkıntıdan habersiz olacaksınız. Birçoğunun içeriği helal değil. Aslında bakılırsa ilaç aldığımızda kapitalizme hizmet ettiğimiz için müslüman olarak çok doğru bir şey yapmamış oluyoruz. Allah ilaçları, vitaminleri doğal bir biçimde bitkilerin ve diğer yiyeceklerin içerisinde yaratmış. Bizim de müslüman olarak hiçbir işe yaramayan şu ilaç sektörüne daha fazla destek olmadan ilaçları bırakmak. aşıların içerisinde bile domuz katkıları var. Bu konuda Aidin Salih’in görüşlerini okumanızı tavsiye ederim.

 5. Asiye bektaş says:

  Arkadaslar evet tek care kendimiz uretip kendimiz kullanmak.Hazir gidalara hic guvenmemek cunku icerikte domuz yazmiyolar.Malesef şimdi öyle hale geldik ki muslumanlari degil yahudileri baz alarak domuz katki maddelerini iceriklere yazmiyorlar.Bu konuda yahudiler cok dikkatlidir,muslumanlarin çogunluğu ise cok lakayd kaliyor.

 6. amwayin ürünleri hakkında ne düşünüyosunuz?
  çok ciddi araştırma sonucu cevaplarınızı bekliyorum. lütfennn……

  1. Güzel kardeşim gimdesin helal sertifikalı ürünleri var onlara bakabilirsin böyle üye toplayarak kazanç sağlamak yahudilerin bıraktığı bir sistem çok uygun görülmüyor üye olmak kazanç sağlamak yine senin insiyatifine kalmış ama. Kardeş tavsiyesi biz alışveriş yapıyorduk bir markadan o yüzden bıraktık selametle inş.

   1. gökhan mert says:

    amway’in ürünlerini araştırmam sonucu vardığım kanı türkiyedeki bir çok üründen daha sağlıklı ve daha faydalı. bu araştırmaları yapmamın sebebi ilaç ve kozmetik ürünlerini kullanıyorum. yani güvenebilirsiniz ..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: