Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Çok Amaçlı Salça Ve Kıyma Makinası

Geçen gün her zaman güvenerek et ve sucuk aldığımız kasaba uğramıştık. Kenarda duran kutular ilgimi çekti. Kutuların üzerinde “Sucuk harcı” yazıyordu. İncelemek için izin istedim ve alışkanlık olduğu üzere hemen içindekiler kısmına baktım. Sucukta kullanılan baharatın hazır karışım olduğunu ve bu karışımda pek çok yapay katkı maddesi olduğunu o gün öğrendim.

Uzun zamandır kıymamı kendim yapıyorum. Fakat kıyma makinamın sucuk ve sosis aparatı olmadığı için sucuk yapamıyordum.

Şimdi size tanıtacağım çok amaçlı kıyma makinası, on parmağında on marifet olan bir hanım gibi 🙂

Bakalım çok amaçlı kıyma makinamızın ne maharetleri varmış:

Kıyma makinamız dediğim gibi pek çok iş görebilen 300 w motor gücüne sahip sağlam bir makina. Diğer teknik özellikleri için Tıklayınız!

Kıyma makinası ismiyle müsamma olarak kıyma yapıyor. Fakat diğer makinalardan çok farklı. Makina çalışırken sallanmadığı için elinizle desteklemenize gerek yok. Eti kesinlikle çiğnemeden çekiyor ve sinirleri çekerken zorlanmıyor.

Kasapların et doğradıkları tahtaları ve kıyma makinaları dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama beni her zaman rahatsız etmiştir. Hijyene çok dikkat eden kasaplar da var fakat genel olarak evlerimizde olduğu gibi araç gereçler yeterince hijyenik değil. Etin en çabuk bakteri üreten gıdalardan biri olduğunu düşünürsek, evimizde kıyma makinasının olması çok faydalı olacaktır.

Makinanın benim en sevdiğim özelliklerinden biri sucuk yapabilmesi. Güvendiğiniz bir yerden eti ve bağırsağı alın. Tertemiz katkısız ve hazırlardan çok daha lezzetli sucuğu evinizde yapın. Özellikle kurban bayramı yaklaşırken böyle kullanışlı bir makinanın varlığından haberdar olmanızı istedim. İsterseniz makinada bağırsakla sucuk yapımını daha sonra ayrıntılı olarak anlatayım.

Makinamız tıpkı salça makinasında olduğu gibi, salça yapıyor, sebze ve meyveleri püre haline getiriyor. Biberi makinadan kolayca çekebilmek için 15 dakika kadar haşlamayı unutmayın. Çekeceğiniz domatesleride yumuşak domateslerden olmasında fayda var. Pürüzsüz hazır salça kıvamında salçalarınız olacak.

Kıyma makinasının ayrıca peynir rendeleme özelliği var. Bazı izleyenlerim dışarıya yemek yaparak geçimlerini sağladıklarını yazıyorlar. Çok miktarda peynir rendelemek için ideal bir aparat. Ben ayrıca bu aparatta tane karabiber çektim. En hoşuma gittiği haliyle iri taneli olarak karabiberi çekti.

Kıyma makinasının bir diğer mahareti de hamur şekillendirebilmesi. Hamur şekillendirme aparatının 4 ayrı modelde kısmı var. Hamuru yukarıdan bırakıp makinayı çalıştırın.  dört ayrı şekilde kurabiyeler elde edin. Bu şekillerle farklı tatlı ve kurabiye modelleri de oluşturabilirsiniz. Bunu da ileri de gösteririm inşaAllah.

Makinanın temizliği: Makinamızın bütün parçaları tek tek çıkıp yıkanabiliyor. Her kullanımdan sonra kaba kirini alıp, sıcak sirkeli suda makinanın parçalarını 20 dakika kadar bekletin ve yeniden yıkayıp durulayın.

İletişim adresleri:

Makine fiyatını görmek ve satın almak için tıklayınız: http://www.e-makarna.com/TC-8-Comby-Kiyma-ve-Salca-Makinesi,PR-99.html

İletişim adresleri:

info@e-makarna.com

0 544 396 10 99

SİNAN BAYDERE

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. ismail çubukçuoğlu says:

    fiatı ne kadar

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: