Doğal Güneş Kremi

Yazıklar Olsun!

Gerçek şu ki, onlar hileli düzenler kurdular. Oysa onların düzenleri, dağları yerlerinden oynatacak da olsa, Allah katında onlara hazırlanmış düzen (kötü bir karşılık) vardır. (ibrahim:46)

Çocukların fütursuzca, korkakça, adice, alçakça, şerefsizce öldürüldüğü bir dünyada yaşamaya devam ediyoruz. Beton zemin üzerinde kuş gibi çırpınan onlarca çocuğu gördünüz mü? Ölmek için rahat bir yatak bile bulamayan savaşın çocukları… Çıldıracağım! öldürmek nasıl bu kadar kolay olabilir! Nasıl bir cana bu kadar kolay kıyılabilir? 6 aylık, 1-2-3-4-5-6………. yaşlarında masum yavrular. Anneleri o savaşın, o korkunun arasında hangi zorluklarla büyütttü o yavruları? Ne yedi, ne içtiler? Üzerlerine buz konulmuş tazecik bedenler. Annesi süslü saç tokaları bulamamışta çamaşır lastiğiyle bağlamış saçlarını.  Güzel gözlü kuzularım, cennetin çocukları…

Abd nerede, İngiltere nerede, Almanya nerede diye sormayacağım! Kuzuların kurttan yardım istediği nerede görülmüş? Biz kendimize bakalım. Biz neredeyiz? Müslümanlar nerede?

Nerede hocalar?  İsrail’li çocuklar için ağlayan anında mesajlar gönderen abd yalakası sahtekar hocaların dünden beri neden sesi çıkmıyor? Seslerini milyonlarca insana, hatta dünyaya duyurma imkanı olan sözüm ona kanaat önderleri hangi korkularla yuttular dillerini?

Dönüp kendimize bir daha soralım: BİZ MÜSLÜMAN MIYIZ? Peki nasıl müslümanız? Oturmaktan, sızlanmaktan, ah tüh etmekten başka elimizden ne geliyor?
Dua etmek, Kur’an okumak, namaz kılmak, köşemize çekilip tesbih çekmek yetmiyor. Bizim önce kendimize gelmemiz, imanımızı yeniden gözden geçirmemiz lazım.

Eğer ölmek üzere olan o çocukların, gencecik insanların videolarını seyrettikten sonra, vazgeçemediğimiz dizilere, müzik kliplerine geri dönüyorsak, çocuklarımıza bu alçakça katliamların sebeplerini anlatamıyorsak bilinçli bir nesil hayalini boşuna kurmayalım. “Dualar ediyorum, elimden bu kadarı geliyor” diye kendimizi kandırmayalım. Eğlencelerimizden, çalgılı çengili düğünlerimizden, tomarla para döküp gittiğimiz tatil beldelerinden biraz olsun geri duramıyorsak, 10 çift ayakkabının üzerine 3 çift daha, 20 eşarbın üzerine 5 tane daha koyma hastalığımızdan kurtulamıyorsak, bulunduğumuz şehirde kardeşlerimize destek gösterileri olduğu halde yerimizden kımıldayamıyorsak, “Ben de Müslümanım” diye kandırmayalım kendimizi…

Dünyanın her tarafında Müslüman kanları akmaya artarak devam ediyor. Diyorlar ki; Kardeş kardeşi öldürüyor. Doğrudur! Ama kardeşlerden biri HABİL, Biri KABİL! Öldüren KABİL, ölen HABİL!

Kabil haindir, Kabil alçaktır, Kabil zalimdir, Kabil kıskançtır, Kabil kalleştir, Kan içicidir Kabil, Kabil kardeş katilidir!

Bugün susan, ufacıkta olsa mazluma destek vermeyen, gönlü zalime kayan herkes KABİL dir, Kabil’in destekçisidir.

“Beni öldürmek için elini kaldırsanda ben sana elimi kaldırmayacağım” demişti Habil. Bugün Habil, İHVAN-I MÜSLİMİN’dir. Tüm mazlumlardır.

Ve siz bilmez misiniz ki; “Ancak Müminler kardeştir.” Bizi gerçek kardeşler yapan kan bağı değil, din bağıdır!

Diyorlar ki, kendi ülkenize bakın, bize ne başkalarından? Yerde çırpınan bir bebeğin, beyni dışarı akmış, gözü yuvasından çıkmış masum bir insanın, tecavüze uğrayıp katledilmiş bir kadının hangi milletten olduğunu sorgulayacak kadar alçalmışlarsa, soysuzlaşmışlarsa biz mi onların kalplerine merhamet koyacağız?  Bazıları eşref-i mahlukat, bazıları esfel-i safilin olmak zorunda.  Esfel-i safilinlere biz mi şeref vereceğiz?!!!

Bazı boş beyinler, hâlâ gezi olaylarıyla Mısır’ı, Suriye’yi kıyaslıyorlar. Bu  nasıl bir onur kayması, nasıl bir akıl tutulmasıdır? Çocuklar ölüyor diyoruz, “Ama” diyorlar. Masumlar, savunmasızlar diyorsun, “Türk değil” diyorlar!

Siz ne sefih, ne yüreği katil ölülersiniz! Ama siz, gerçekte nesiniz biliyor musunuz?

Siz gezi kafalılar: Siz bu vatanın bağrında büyüyen engerek yılanlarısınız!
Siz fazla rahatın battığı, fakirliği görmemiş, ayağı toprağa değmemiş, semirmiş şımarık çocuklarsınız!
Siz halkı çoban, göbeğini kaşıyan, makarnacı, kömürcü diye aşağılayan burjuva artıklarısınız!
Siz demokrasi, laiklik deyip işinize gelmedi mi demokrasi putunuzu kendiniz yiyen dönek alçaklarsınız!

Siz camilerimizi ellerinizdeki içki şişeleriyle, necis ayakkabılarınızla kirleten iman fukaralarısınız!

Siz, özgürlük sakızı  çiğneyen ama sizden olmayanların yaşamasına dahi tahammülü olmayan sahtekarlarsınız!
Siz, sizi bir damla atık sudan yaratan, O’nun mülkünde yeyip, içen  ve Allah’a kafa tutan nankör yaratıklarsınız!

Siz ipleri dış mihrakların elinde olan,  ne istediğini bile bilmeyen, emanet beyinli zavallılarsınız!

Siz üç beş ağacı bahane ederek; İçkiniz, kürtajınız, ahlaksızlığınız için ortalığa dökülen edep mahrumlarısınız!

Siz Dinini, Kitabını, Rasulünü, kültürünü, tarihini, ecdadını unutan hain ve nankörlersiniz!

Ne saçmalarsanız saçmalayın ama çekilin kenara, karışmayın bizim acımıza, şehitlerimize karışmayın! O kirlenmiş dillerinizi sevdamıza bulaştırmayın! Sakın unutmayın, azınlık olan, hem suçlu, hem çığırtkan olan sizsiniz. Biz çok olanlarız, daha da çoğalacağız, bilinçli, davasını, derdini, amacını bilen, zulmetmeyen ama zulme de izin vermeyen, onurlu, izzetli, daha imanlı bir topluluk olarak geri döneceğiz…

Alın kuru gürültülerinizi, kıytırık davanızı, sloganlarınızı, biranızı, sahte kahramanınızı. Alın hepsi sizin olsun! Bize ilah olarak Rabbimiz, önder olarak Rasulümüz, coşkumuzun, sevdamızın, kaynağı olarak şehitlerimiz yeter…

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. sevgili cahide hanim tesettur konusunda namaz haya edep konusunda size hak veriyorum hangi ihlas sahibi müslüman takva ehli evlatlar yetıştırsin istemez hz Nuh ailesini lut as karisıni kurtaramadı peygamber oldukları halde hidayet nuru Rabbimin elinde iken biz zorlasak bile ele ne gecer ki suriyenin mısırın mazlum cennet kokulu çoucukları nası evladımız sa israil köpeğinin evlatları bebekleride bizim onlar da islam fıtratına doğmadimı onlari değistirenlere kızda o masumlara da ağlayan hocalarımıza niye kızıyorsun bütün gün aleme yanan kendini kabahatli bilip baskasına dil uzatmaktan fersah fersah uzak duran bir alime ne diye kızıyorsun cebrail iki dagın arasında kavmi helak etmek için efendimize sormuş o cihan efendisi yer gök ehlinin sevgilisi umulur ki belki iclerinden bir iman eden çıkar demedimi . yahudiler hariç çunkü lanetliler, herkes umulur ki potansiyel müslümandır Allahu teala kimin ayağını kaydırır kimi hidayete erdirir nereden bilirsiniz ben uzun zamandır cemaatin içindeyim ben bir kişiye dil uzatıldığını kötülendiğini duymadım hep söylenen gece kalkın dünyada zulüm görenler için hiç birşey yapamıyorsanız içiniz yana yana gözyaşi dökün dua edin denir islamiyete kendini adayanlara dünyaya muslümanlığı yaymak türklüğü tanıtmak için bogazindan elinden arttırıp okullar açan çok büyük bir topluluğa türlü yakıştırmalar isnad etmeniz size yakıştımı ehli sünnet birbirine düştü hoşmu oldu alnı secdeli iki yana savruldu buna sevinen müslüman olabilir mi rica ediyorum siz yapmayın biz ak partiyi destekledik olaylar karıstı ne yapıcaz şimdi dedik izmirli olarak ama gene de ak parti bin ali yıldırım verelim dedik müslüman müslümanla ancak kardeştir kimseye kızmayız kızacağimız zaman önce aynayı kendimize tutarız elbet bu dünyada olmazsa ahirette Allah zalimleri kahredecek mazlumları katından lütuflar bahsedecektir bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler mutlaka bu olanlar bir hayra gebedir ğünes gecenin en koyu zamanindan sonra doğar velhasılı ablacım bu film böyle bitmez bu sevmediginiz toplulukların içinde ya bir Allah dostu varsa bu kul hakkini nasil ödersiniz ahirette onlar bunlar şunlar demek çok tehlikeli bir bakmışsiniz bu kadar emeğiniz karşilıği ahirette o sevmediklerinizin terazisinde defterin de sizi Allah cc için seviyorum siz de bizi sevin inşallah

 2. yine cımbızla arayıp cemaate söyleyecek söz bulmuşsunuz.Cahide hanım nedir bu kadar kin ve nefret,iftira ve gıybetler.sizi biraz insafa davet ediyorum.Ahirette hasabını nasıl vereceksiniz.sonuçta hizmetleri inkar edilemez,begenmesenizde size düşen saygıdır.Çok mu zor kendi yolumuzda birbirimize çelme takmadan ilerlemek.Ne geçti elinize kini,nefreti yaymaktan başka.Bu cemaatın en sevdiğim tarafı hiçbir şekilde başka cemaatlara dil uzatmamaları.Hizmetlerine devam etmeleri.

 3. harika bi yazı olmuş cahide ablacım ilgiyle seni izliyorum.

 4. bu yasananlari gorurken aldigim nefes zorlashti,yediyim lokma zehir oldu.kundaktaki bebekleri gorunce icim yandi.baktigim her yerde o insanlari gordum.soylenecek sozleri soylemishsin canim ablam.ilk yorumumdada soyledim,shimdide soyluyorum.elinden bir shey geldiyi halde hic bir shey yapmayanlara yaziklar olsun.Allah korkusunu yitirmish,muslimana zulum etmeye and icmish rezilleri Allaha havale ediyorum…..

 5. Mehmet Oral says:

  Evet biz malesef Hz.Ibrahim’i yakan ateşi sondurmek için gagasinda su taşıyan serçe kadar dahi sorumluluk sahibi olamadan israillinin cocuklarina ağıtlar dilerken muslumanlarin cocukl arina kör ve sağır olanları bastaci edecek kadar duyarsiz kör sağır ve aklı tutulmuş zavallılarız . Yazıklar olsun bize…

 6. Esma’nın annesi ve kardeşleriyle röportaj yapılmış..

  http://yenisafak.com.tr/dunya-haber/esmanin-annesinden-carpici-erdogan-yorumu-29.08.2013-559025?utm_source=twitter-yenisafak&utm_medium=sss&utm_campaign=twitter-yenisafak

  şairin dediği gibi, -söz ne işe yarar batınî çağda- öğretiyorlar. Anne, Baba, 3 oğul, 1 kız, 1 ev, 1meydan.

 7. gurbetci says:

  iyi aksamlar cahide abla ben sizi 1 senedir fazladir takip ediyorum sessiz denilen takipcilerden.yemekti pastaydi her türlü sey icin ilk baktigim sitelerden biri oldunuz.tariflerinize cok güveniyor ve sizi tavsiye ediyordum.Bu yazinizi okudum ve yapilan yorumlarida tabiki.Gündemdeki olaylar hakkinda size katiliyorum yasanalar cok aci gercekten Rabbim misir,suriye,filistin basta olmak üzere tüm müslüman kardeslerimizin yardimcisi olsun.savas bir an önce dinsin.Rabbim düsmana firsat vermesin oyunlarini baslarina ters cevirsin insaallah.Ancak bazi sözleri size hic yakistiramadim .Normalde ben sitelerde cok yorum yapmam ,ama sizi takip ettigmden ve güvendigimdendir herhalde bazi sözleri size yakistiramadim.Kanaat önderlerinin tutmlarindan ve bunun gibi seylerden bahsetmeniz…sizin düsünceniz böyle olabilir ama siz öyle görüyorsunuz diye dogruymus gibi göstermeniz beni üzdü.burda siz bir yazi yazdiniz ve onlarca kisi yorum yazdi .Evet icinizdekini yazdiniz ama kendi gördügümüz olumsuzluklari baskalarina aktarark onlarida etkilemek hic dogru degil.haddimi asmak istemem kusura bakmayin ben de kendi düsüncemi söylemek istedim.Giybete kapi aralicayak cümleler beni cok rahatsiz etti.Heleki kitlesel giybet.Yani yapilanlarin yanlsi anlasildigi kanaatindeyim ve insanlar bilmediginden bazi seyleri önyargili davranabiliyorlar Rabbim yapilan seylerin gercekten yapilma niyetlerini karsi tararfa hissettirsin insaallah.Hakkinizi helal edin

  1. Mehmet Oral says:

   Tabii bahane hazır “taptiklarimiza” toz kondurmayalim onların peşinde sürü psikolojisiyle oturalim. O da bizden aldığı gucle ısraile ağıt yakın müslümanların durumunu hiç umursamadan oylece keyif catmaya devam etsin. Ben de Cahide kardeşimiz gibi düşünüyor ve isim vererek fethullah güleni ve herşeye rağmen ona toz kondurmama gayreti içindeki takipçilerini de kınıyorum.

   1. gurbetci says:

    Ben size karsi hocaefendiyi ve cemaati savunacak degilim ,keza olumsuz olarak gorup savunacagim birseyde yok zaten.Evet belki birilerinden birsey görmüste böyle düsünüyor olabilirsiniz ama yapilan yanlisligi cemaate ya da hocaefendiye atmak cok yanlis.Bir de söyle düsünün ya yapilanlar,niyetler ,ameller dogru istikametteyse sizin bu sözlerinizle neler kaybettiginizi….Bu arada siz ne kadar taniyorsunuz ki hic üzülmedigini biliyorsunuz acin bir kez olsun dinleyin ve önyargisiz bakmaya calisin lütfen.Sevmek ,onaylamak zorunda degilsiniz bari saygi gösterin,”taptiklariniz”diyerek camur atmayin.Yukarida da dedigim gibi ben icimdekileri yazmak istedim sadece herkes gibi ;kimsenin fikrini degistirmek cabasin da da degilim- keske olumsuz düsünceler degisse tabi:Size iyi günler mehmet bey

 8. bahar87 says:

  En az üç doğur.
  Kürtaj yaptırma.
  Sezaryen yaptırma.
  Kadın-erkek eşit değildir.
  Evine tüp bağlatamıyorsan…
  Nükleer santral bağlat.
  Feysbuk çirkin, berbat, tıklama.
  Twitter bela, tweet atma.
  Alkol içme, üzüm ye, ayran iç.
  (Açık açık buğdayı bitirdik diyemiyorum, buğday ithalatı giderek büyüyor diyemiyorum, ne diyeyim… Diyetisyen ayağına yatayım bari.)
  Kepek ekmek ye.
  Kalkıp Porşe’ye binme.
  Fiat’a bin, vosvos’a bin.
  Bence bu dönemde lüks eve girme.
  Oturduğun yerde oturmaya devam et.
  Şu gazeteleri evine sokma.
  Şu diziyi seyretme.
  Dindar olma da tinerci mi ol?
  Bankta kızlı erkekli oturma.
  Kadıköy vapuruna binme…
  Değerlerimle uyuşmuyor o vapur.
  Kredi kartı kullanma.

  *

  “Benim milletim”e mensup olmanın şartları her geçen gün ağırlaşıyor. Allah’tan “benim milletim”den değiliz yani.
  Yılmaz Özdil
  Herkesin müslümanlığı kendine öbür tarafta herkes hesabını kendi verecek ama sizin bu din altında insanları sömürmenizden insanlara değersiz olarak bakmanızdan açlığı zinayı tecavüzü gaspı açlığı reva görmenizden ve bundan büyük haz almanızdan nefret ediyorum.Sayın Cahide hnm , asıl size yazıklar olsun
  oysa ki ne güzel okumuştum yazınızı başlarda neden mi bizim ülkemizde hatayda uluderede reyhanlıda ölen vatandaşlarımız askerdeki şehitlerimiz onlar müslüman değil mi ? gezi parkında ölen canlar onlar müslüman değil m i?
  anlıyorum sizin cebiniz güzel doymuş siz sadece kendi nefsinizi doyurmuşsunuz ve başka birşey bilmiyorsunuz birtek siz kendinizi müslümandan sanırsınız oysa ki bu yazınızda ne kadar çok gü nahlara girdiğinizden haberiniz dahi yok
  unutmayın bir kişiyi öldürende katildir bin kişiyi öldürende..
  haksızlığa karşı sessiz kalan dilsiz şeytandır!
  bilmiyorum içimi acıtıyor böyle olması insanların böyle yoz böyle bağnaz olması
  birşey yapmalı insnları becilliklerinden kurtarmak için ahh
  siz düşünmeyin 3 çocuklu ahmet beyin ay sonunu nasıl getireceğini o çocukların aykkabıları olup olmadığını akşama aç yatıp yatmadıklarını çok uzakda değil bunlar kafanızı camdan çıkarıp sadece etrafına bakın. sadece tek bir evin sorunu bu..ayşe teyzenin engelli kızına tecavüz edenlerin enden 3 ay sonra hapisten çıktıklarını sabri dayının maaşını aldıktan sonra gasp edenlerin 2 hafta tutuklu kaldığını küçük kızların evlendirilmesini görmezsiniz ama satılık gözler görmez satılık yürek bilmez satılık dilde konusmaz

  1. Ah canım yaa… Sizin için gerçekten çok üzülüyorum. Şu yorumun neresinden tutulup cevap verilir bilmiyorum ki…

   1. anlamıyorum kamalistlerin bu sayfada ne işi var.sorsan begenmezler 🙂 okumayın o zaman! müconun sitelerine takılın hey bacım bir koltuga iki karpuz sıgmaz ya cahide abla ya yılmaz agabeyyy…

   2. bana biri “porşene binme” diyecek, o dakka kendime yeni bir ülke arardım. zaten bir sürü ülkeyle vize kalktı. aman aman yaşanmaz canım bu ülkede, “kepekli ekmek ye” diyecekler, benim sağlığımı düşünecekler, hayır ben dayanamazdım yani. uygun bir ülke bulup, “başörtülü annemi de” ,”temiz kalbimi de” ve elbette “porşemi” de alır giderdim. bence siz de bir düşünün bahar hanım, sonuçta hergün akşam dizi izlerken, eve polis girip, kanalı değiştiriyor değil mi? hayır zerre özgürlük yok ülkede, doğmuş doğmamış bebekleri öldürmenizin önüne ket vuruyorlar, rahat rahat suriye katliamını bile kutlayamıyor insan. durulmaz bu ülkede, tez vakitte, küçük bir avrupa ülkesine göç etmek düşünülmeli, hem neticede avrupa çok gelişmiş, çok muasır falan.
    hı unutmadan yazdığınız suçluların erken salıverilmesi hususunda, yasaların değiştirilmesi şart, ama sizinkiler darbe/fitne/fesat/hainlik peşinde koşarken, halkı türkü/kürdü/alevisi/sünnisiyle sevemedikleri için, zerre fikir ve çözüm üretemedikleri için, her suyun önüne taş koymaktan başka iş yapamıyorlar. artık ingilize mi satmışlar, geçen ırak’a da satasıları geldi de almadılar galiba, değil mi, işte öyle birşey olmuş. boşverin yav, bu ülkeden gitmek en iyisi, hala ayran için diyorlar köylü gibi. hayret bişey yani dimi..

    unutmayın hanımefendi,

    bu ülkede yaşanmaz diye bağırıp duran, yozdil gibi adamlar, bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenlerdir. abuk sabuk üç satırı birleştirip, hala köşe yazarlığı yapabiliyor. özgürlüğüne/yaşam hakkına müdahale edilmiş, zorla/zulümle hakları gaspedilmiş insanlar sizler değilsiniz. siz bu ülke için zerre acı da çekmediniz, porşesine binemiyormuş, bindin de indiren mi var gezizekalı seni. sen porşeye binebil diye ülkenin geri kalanına ne olduğunu umursamayacak kadar zavallı ve iğrenç bir adamsın diyor. bunları sindirdiğinizde tekrar yazarız. kepekli ekmek sindirime yardımcıdır.

    1. Ayşeciğim rahatsız oldukları meselelere bakar mısın? Hiç kimse içkilerine el koymadı. Kimse yatak odalarına girip de zorla çocuk yaptırmadı. Sezeryan olma, kepekli ekmek ye dendiyse yine kendi sağlıkları için. Ama bunlar anlamazlar kardeşim. yılmaz özdil, bekir coşkun okudukça, halt tv seyredip, sözcü gazetesi okudukça zor iflah olurlar. Allah basiret versin ne diyelim kardeşim…

     1. Ablacım, bu aptal-saptal gürültüleri de gelip geçecek. Nasıl da hiç utanmadan savunuyorlar, akıl alacak gibi değil. İnanın bu suriye ve mısır katliamlarına kadar, ben bunlara bir şeylerin anlatılabileceğini düşünürdüm. Hayatta “kötü insan” olmadığını, “insanların kötülükleri, cahillikleri” olduğunu düşünürdüm. Artık insanların kötülüklerinin yanında, kötü insanların da olduğunu biliyorum, yalnız sizin saydıklarınız değil, müslümanım diyenler için de bu durum geçerli..Mısır’da, Suriye’de tarafını seçemeyen, tereddüt eden, susan zalimdir, başka lamı cimi yok bunun. Yaşımı siz biliyorsunuz, dün oturdum, şimdiye dek kaç ölü bebek gördüğümü düşündüm… O uyur gibi ölen, ölür gibi uyuyan bebeklerin anlatılmaya ihtiyacı olabilir mi? Allah daha ne göstersin, bunlar yola gelsin, anlasın diye? Daha ne görecekler ki adam olmak için, insan olmak için?

      Artık iflah yada ıslah olmaları Allah’ın takdiri, O hepimizin kalbini de amelini de hakettiğimiz yeri de biliyor, Rabbim Adildir.Bunca sene bunların aşağılık sesi o kadar çok çıktı ki, biz cevap vermeye tiksindik. Artık tiksinmeyelim, nerede konuşuyorlarsa orada cevaplarını alsınlar.

      Aralarında çok azı hariç, gerisine karşımda “sağlıklı bir insan” varmış gibi bakamıyorum. Bir doktor olarak, “tedavi olması gereken hastalar” gözüyle bakıyorum. Çoğunun hastalığı bulaşıcı, toplum sağlığı açısından da risk taşıyorlar. Bu hezeyanlarının ilk adım tedavisi olarak, “ülke değişimini” gerçekten öneriyorum.. Zira tıp da kanserden ötesine ilaçla/operasyonla falan müdahale edemiyor. Özendikleri o ülkelere gitmeleri çok faydalı olur. Gerçi artık bütün ülkelerde, bizim ülkemizde olduğu gibi, içki kullanımında saat kısıtlaması uygulaması mevcut, napacaklar bilmiyorum ama. (yani alkoliklerin dediği gibi, içki yasağı(!) değil) Dünyanın bütün mazlumları canıyla uğraşırken, bizim hiç işimiz gücümüz yokmuş gibi, alkolikler sirozdan ölmesin, trafik canavarı olmasın diye uğraşıyoruz. Yine o ülkelerde şu sıra tartışmalar olsa da, başörtüsüne tam bir özgürlük var. “Başörtülü görmeye katlanamıyorum” da diyorlarsa, afrika ülkeleri var ama yeterince modern değil. Kendilerine göre illa bir yer bulunur, evren geniş.

      Kürtaj ve sezaryen yasağı da yok ülkemizde, sadece yaptırmamaları yönünde insanca ve bilimsel bir tavsiye mevcut, doktorların hastalarla birkaç kez daha fazladan görüşmesi, ikna cabası mevcut. Neden? Birilerinin keyif ve haz düşkünlüğü, ahlaksızlığı yüzünden çocuklar öldürülmesin diye? Çocuk ölümünü anlamadıkları için, bunu da anlamıyorlar. Bu konuda ben onlara ısrar etmemekten yanayım, islam ahlakıyla doğan bir bebeği bile kendileri gibi enkaza dönüştürmeye kalkmayacaklar mı zaten? Yapmasınlar çocuk. Çocuk yapmazlarsa zaten ayrıca sezaryenin gereksiz kullanımının, anneye de bebeğe de zararlı etkilerini anlatmaya lüzum yok.

      Ha yapmasınlar derken, elbette kimse kimsenin yatak odasına girmiyor. Pardon, nufus planlaması uygulamasıyla, memleketin bütün yatak odalarına aynı zihniyet girmişti vaktiyle. Hemen de unutmuşlar. Olsun, netice de bunlar hasta, unutabilirler, saçmalayabilirler.

      Ayran ve kepekli ekmek konusuna da girmeyelim. Onlar beyaz ekmek yesinler, yemeyin diyen yok. Beyaz ekmek yerken, apar topar tutuklanan da yok.

      Beyaz ekmek yiyerek kanser, içki içerek siroz, tıbbi olmayan nedenlerle kürtaj ve sezaryen yaptırarak katil de olabilirsiniz. Kendinize dilediğiniz zararı vermekte özgürsünüz. Sadece bunu yaparken gürültü yapmayın, çevreye zarar vermeyin. Başka da bir talebimiz yok, diyorum ben. Başka ülke konusunda da ciddiyetimi koruyorum.

     2. ablacim bu zavallilar her sheyi dogruluguna gore deyil kimin soylediyine gore kabul ediyorlar.eger bu soylenenleri kendileri gibi biri soylese o dakika cok dogru deyip kabullenirler.ama aptalliklarindan dusunemiyorlarki bu dusunceleri onlardan biri soyleyemez.

   3. ablacim tutulacak yeri yok.direkt cope…..onceleri sinirleniyordu,ama shimdi gercekten aciyorum.

  2. Hangi hakkınız, hangi özgürlüğünüz elinizden alındı? Gezi olaylarının içyüzünün, sözde 3-5 ağaç bahane edilerek, asıl amacın hükümeti devirmek olduğunu bilmeyen kalmadı. Farzedelim ki siz gerçekten ağaç konusunda hassassınız, keşke ağaçlar için gösterdiğiniz hassasiyeti beton zeminler üzerinde balık gibi çırpına çırpına can veren kardeşlerimiz içinde gösterebilseydiniz. Başbakan TUİK verilerinden hareketle 3 çocuk öneriyor. Yaşlı nüfusa sahip batı ve gelişmiş bir çok ülkede de çocuk teşvik ediliyor. Ama bizde yatak odamıza karışılıyor oluyor. Önceki gün ana muhalefet partisine mensup milletvekillerinden birinin sosyal medya üzerinden attığı tweet bir çok haber sitesinde yayınlandı ve şöyleydi; “Evlenin, evlendirin, çoğalın. 6 çocuk 6 oy başka türlü iktidar olamayız” buna ne diyeceksiniz.

  3. Çok zavallisisiniz ve gerçekten tedaviye ihtiyaciniz var. Cahide hanım kardeşimiz neden bahsediyor biz neden bahsediyoruz siz neler sacmaliyorsunuz . Biz haksızlık ve zulüm kimden gelirse gelsin kime yapilirsa yapılsın tasvip etmeyiz.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: