Doğal Güneş Kremi

Biberiyeli Limonata

Yalan sözlerle Allah’a iftira edenden veya O’nun âyetlerini yalanlayandan daha zalim kimdir! Şüphe yok ki, zalimler kurtuluşa ermezler!  (En’am suresi: 21)

Selamun aleykum Rabbimin güzel kulları,

Sosyal medyada İslam ve Müslüman’lara atılan iftiraların ardı arkası gelmiyor.  Akıl fukarası biri saçma sapan bazı sorular sormuş. Bizde cevap verelim de öğrensin zavallılar:

“Siz hiç dünyada;
Kelle kesen bir laik,
Domuz bağıyla adam boğan bir laik,
Yarısını toprağa gömüp, başını taşlayarak insan öldüren bir laik,
12-13 yaşında kız çocuklarını karı diye yatağına alan bir laik,
ramazanda yemek yedi diye adam döven bir laik,
gördünüzmü?”

El cevap:

İngiliz şapkasını takmadığı için 1000 lerce masum insanı astıran, hatta sırf bu yüzden bir şehri bombalatan bir LAİKTİ!

Dersim de 1000 lerce insanı hunharca öldürten, kadın çoluk çocuk demeden mağaralara kapatıp üzerlerine zehirli gaz sıkarak katleden bir LAİKTİ!

Gittiği beldelerde küçük yaştaki kızlarla beraber olan bir LAİKTİ!

Yıllarca başörtülü olduğu için genç kızları okullara sokmayan, pek çok zulme imza atan LAİKLERDİ!

Kendilerini Müslüman gibi tanıtıp, bazı kişileri domuz bağıyla öldüren LAİKLERDİ!

Sivas’da insanları arsızca tahrik edip Madımak olaylarına sebep olan ve ilk kıvılcımı çakıp yakanlar ve Müslümanların üzerine atanlar, Başbağlar’da onlarca Müslümanı katledenler de yine LAİKLERDİ!

Biz hiç ramazanda oruç tutmadığı için Müslümanlar tarafından dayak yiyen bir laik görmedik fakat müslüman olduğu için ordudan atılan subaylar, oğlunun mezuniyet törenine alınmayan başörtülü anneler, fabrikalardan kovulan işçiler, hastahane koridoruna bile sokulmayan hastalar gördük…

90 yıldır Müslümanlara kan kusturan Laiklerdi. Ama boşuna uğraşmayın. O zulüm günlerinize bir daha geri dönemeyeceksiniz. Müslümanlar bir daha sizin tahakkümünüz altında olmayacak. Bilakis siz Müslümanlar tarafından yönetileceksiniz.

Ve gücünüz sadece küfretmeye, iftira atmaya, salyalarınızı akıtmaya yetecek…
Unutmayın: Köpeklerin uluması, bulutların yürümesini engellemez!

Yazın çeşit çeşit içecekler yapıp ev halkına içirmeyi seviyorum. Bu kez biberiyeli içecek yaptım. Biberiye ülkemizde daha çok park bitkisi olarak kullanılıyor. Bulunduğum yerde parklarda bol miktarda var. Şehrin içindeki parklardan egsoz dumanları yüzünden biberiye alamıyorum ama yürüyüş yaptığım yol çok sakin olduğu için orada bulunan ıssız bir parktan rahatlıkla biberiye alabiliyorum. Nasıl güzel kokuyor, nasıl ferahlatıyor anlatamam.
Ne yapsam da bu güzel bitkiyi değerlendirsem derken, aklıma içecek yapmak geldi. Ancak bu kadar güzel olabilirdi. Eğer biberiye bulma imkanınız varsa mutlaka bu içeceği deneyin.

BİBERİYELİ LİMONATA

Malzemeler

 • 1 lt. kaynar su
 • 3-4 dal biberiye
 • 5 yemek kaşığı toz şeker
 • 2 adet küçük limon

Biberiyeli limonata nasıl yapılır?

 • Biberiyeyi cam kavanoza koyun. Üzerine iki limonun kabuklarını rendeleyin. Suyunu sıkın.
 • Şekeri de ilave edin.
 • Kaynar suyu üzerine döküp karıştırın. En az 3-4 saat bekletip süzün.
 • Soğuyunca servis edin.
 • Afiyet şifa olsun.

 
Biberiyenin Faydaları

• Biberiye otu sindirim sistemi sorunlarına karşı kullanılır. Mide ve bağrısakları uyarır.

• Kronik dolaşım problemlerinde kullanılan bir bitkidir. Biberiye yağı koku sinirini ve trigeminus duyu siniri uçlarını uyararak refleks yolla solunum ve dolaşımı uyarırıcı etki gösterir.

• Phytotherapy Research 2010 Ağustos sayısında yayınlanan bir çalışmada biberiyenin dolaşım sistemini uyarıcı etkisi tespit edilmiştir.

• Sabah yorgunluğundan ve üşümekten şikayet eden kişiler biberiye preparatlarından yararlanabilirler.

• Oxford Journals, 2002 şubat sayısında yayınlanan çalışmaya göre biberiyedeki carnosol maddesi anti-kanserojen özelliğe sahip.

• 2007 yılında Onkology Reports adlı bilimsel dergide yayınlanan bir hücre çalışmasının sonucuna göre biberiye ekstresinde bulunan ‘carnasol’ adlı madde meme kanseri hücrelerinin üremesini engellemiştir.

• 2007’de Kanada’da yapılan bir çalışmada biberiye ekstresinin farklı kanser hücre kültürleri üzerindeki etkisi incelenmiş ve insan lösemi ve meme kanseri hücreleri üzerinde deneysel olarak etkili olduğu saptanmıştır.

• Romatizma ağrılarına karşı biberiye yağı haricen kullanılabilir.

• Baş ağrısı ve migreni hafifletebilir.

• Kan şekerini düşürücü ve kanı sulandırıcı etkisi vardır.

• Saç dökülmesini önleyici ve saçı besleyicidir. Yağlı saçların temizlenmesi için biberiyeden yararlanılabilir. Biberiye özlü şampuan ve saç kremleri mevcuttur.

• Hafızayı güçlendirir. 144 sağlıklı insan üzerinde yapılan bir bilimsel çalışmada, biberiye uçucu yağının öğrenme ve algılama fonksiyonlarına olan etkisi araştırılmış ve biberiye yağının hafızayı güçlendirici etkisi saptanmıştır (koklama ya da masaj şeklinde kullanımı)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. DOSTUNU HER DAIM SEVEN KÍSÎ ÖZLER ATESÎ,SEVIPTE YANMAKTAN KAÇANLARIN MASAL ANLATMAKTIR ÎSÎ.

 2. Muhammed Özgünç says:

  Muhterem hanımefendi Kardeşim.İslami hassasiyetinize teşekkür ederim. Bu ilkeli seviyeli iman-i dik duruşunuz bu kardeşinizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Sn Cahide hanımefendi kardeşim sizin gibi mücahide şuurları olan hanımlar arttıkça dava hizmeti kalite kazanacaktır İnşallah. Dua ile

  1. Allah razı olsun değerli kardeşim…

 3. ablam yureyine,ellerine saglik.Allah razi olsun.canim ablam neyi merak ettim biliyormusunuz?bu laiklik diye tutduranlar var ya onlar laikliyin ne demek oldugunu biliyorlarmi acaba.kor tutdugunu birakmadigi gibi bunlarda bir laiklikdir tutdurdular.bir ara siteden ayrilma,sonra diktatorluk shimdide laiklik moda.bakalim son bahar-kish modasi ne olacak 🙂

 4. Ayşe Demiryürek says:

  Çok güzel olmuş, elinize sağlık 🙂

 5. Bir adım daha atmış olayım,
  linkte sağlam bir kitap var:

  http://www.derindusunce.org/wp-content/uploads/2010/11/tarih_sasirmaktir_1.pdf

 6. MERHABALAR

  Dersim de 1000 lerce insanı hunharca öldürten, kadın çoluk çocuk demeden mağaralara kapatıp üzerlerine zehirli gaz sıkarak katleden bir LAİKTİ!

  Gittiği beldelerde küçük yaştaki kızlarla beraber olan bir LAİKTİ!

  Yıllarca başörtülü olduğu için genç kızları okullara sokmayan, pek çok zulme imza atan LAİKLERDİ!

  Kendilerini Müslüman gibi tanıtıp, bazı kişileri domuz bağıyla öldüren LAİKLERDİ! (Müslümanlık bu ise biz değiliz…)………LÜTFEN SEYREDİN BAKALIM LAİK KİM İNŞALLAH SİZE BÖYLE OLMAZSINIZ İNŞALLAH ÇOÇUKLARINIZ BÖYLE İNSANLARLA KARŞILAŞMAZ AMA BİRDE BU NU AYŞE İSİMLİ YORUMCUDA SEYRETSİN SAĞLIKLI KALIN FATMA

  1. Fatma hanım isminiz Müslüman ismi ama merak ettim siz Müslümanmısınız? Eğer Müslümansanız bilmelisiniz ki, gerçek bir Müslüman haksız yere adam öldürmez, zulmetmez. Ayrıca islamı kötülemek adına 100 lerce video dolaşıyor internette. Bunların doğruluğunu ispatlayacak bir belge yok. Fakat Dersim Katliamını bir laikin yaptığına dair resmi belge mevcut. Hem ne katliam! Masum çocuklar, kadınlar, ihtiyarlar bir hayvan gibi mağaralara kapatıp öldürüldü. Hatta dağdaki keçilere varana kadar öldürüldü. Şapka kanununa karşı çıktılar diye Rizeyi bombalatanda bir laikti.

   Şapka giymeye muhalefet etti diye sıra sıra darağaçları dizildi. O darağaçlarında çamaşır değil, masum insanlar sallandırıldı. Kuran okuyan, arapça öğrenen, öğreten insanlar laikler tarafından toplatılıp cezalandırıldı. Artık yalan hikayelerle kimseyi uyutamazsınız. Biz kimin zalim, kimin Müslüman olduğunu çok iyi biliyoruz.

   1. Çocukken kurbağa yavruları yakalardık. Belki büyüyünce fikirleri değişir de balık olmaya karar verirlerse diye, bakardık, beslerdik, gene de kurbağa olurlardı. Fikirleri değişmese de, onlar bile bu kadar sığ ve pis bir suda yüzmezlerdi.

    Darbecilik, diktatörlük, katliamlar, hiçbir akla mantığa sığmayan saçmalıklar ne yazık ki bu sığlığın şanında var. İnsana özgü bir felaket olsa gerek, neyi savunduğunu bilmemek. Hadi neye karşı durduğunuzu bilmiyorsunuz eyvallah da, insan utanır da biraz neyi savunduğunu araştırır. Böyle körü körüne çok sıkıcı değil mi? Olsun, hadi yaptığınız katliamlardan birini gene de yazalım. Cahide abla, dersim demiş, dersim olsun. Size sizden biri anlatsın:

    Atatürk’ün manevi kızı, sabiha gökçen Dersim katliamını yapan pilotlardandı. Katliam sonrası yapılan röportajlar katliamı yapan kafayı açık ediyordu:

    <<Sabiha Gökçen ise, olaylarla ilgili olarak 1956 yılında Halit Kıvanç'a verdiği bir röportajda; "Canlı ne görürseniz ateş edin! emrini almıştık. Asilerin gıdası olan keçileri dahi ateşe tutuyorduk" demiştir <<

    <<Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen, dönemin Tan gazetesinden Ahmet Emin Yalman’a verdiği röportajda çarpıcı itiraflarda bulunuyor. ‘Kahraman Türk Kızı’, ‘Türk’ün Kanatlı Amazonu’ diye anılan Sabiha Gökçen’in açıklamasında kan donduran ifadeler de yer aldı. Gökçen, Dersim harekât günlerini şöyle anlatıyor: “Muhasama (çarpışma) meydanında canlı hedef üzerine bomba atmak, insana hiç acımak hissi vermiyor. ”.<<

    Meşhur Milletvekiliniz Hüseyin Aygün'ü tanırsınız, bakın bu araştırmayı da o yapmış;

    <<Askerî harekât, her ne kadar bazı aşiretleri sürgün etse de, harekât 1938 yılının sonuna doğru sona ermiştir. Harekât sonucunda 40.000 kadar sivil ölürken, 2248 hane, 11.818 kişi başka yerlere sürgün edilmişti<<

    .. şaşırmayın, hani 3. köprüye yavuz selim ismini koyarsak, aleviler incinir diyorlar ya bir de, istanbul havalimanının ismi olan sabiha gökçen'den bahsediyorum. Daha nice kaynak yazabilirim ama biliyorum okumazsınız. Sizin şanlı tarihiniz bunlarla doludur, sonra laikler yaptı deyince, gelip alınganlık falan yapmayın.

    Okuyup okumamanız da umrumda değil ama büyük harfli, inşallahlı maşallahlı, elhamdurüllillahlı cümlelerle, benim çocuklarımı ağzınıza dahi almayın. Benim çocuklarım daha dün sarin gazıyla uykularında öldürüldü. -içinde acıma hissi- olmayan namussuzun biri yaptı bunu, bugün yine her tür katliamı olduğu gibi bunu da savunan parti tarafından savunuluyor.. Bizim çocuklarımız kurşunlarla vuruldu, üzerlerine uçaklardan ateş edildi. Bu konularda, tek söz söylemeden, söyleyemeden, çocuklardan bahsedemezsiniz. Sizi ilgilendirmez.
    Parklardaki ağaçlar, kutup ayıları, fok balıkları yeterlidir.

  2. Fatma hanim Laiklik ugruna muslimanliginizi unutmayin.Allahin yoluna gelin.hesap unu geldigi zaman sizi basit laikliyiniz deyil muslimanliginiz kurtacak.ama bunu sizbelliki bilmiyorsunuz.bilseydiniz yazdiginizi once bir dusunurdunuz.kaldiki Ayse ablanin dusuncese Ayse abladan Allah razi olsun.keske ondaki yureyin,ondaki bilincin 1000de 1i sizde ve sizin gibilerde olsaydi.

 7. güvercin 73 says:

  selamün aleyküm suriyeli bir annenin çocuklara buz koymayın üşür demesini okuduğumda içim öyle bir sızladıkı artık bakamıyorum tv ye feceboktan gelen videolara bakmaya cesaret edemiyorum ve hala kimyasalmı değilmi tartışmalarına pes demekten başka bişeyde diyemiyorum gözlerimi kör olmuş kulaklarınımı tıkıyolar her yer kan nasıl bir vahşet rabbim sen bize yardım et kardeşlerimize dayanma gücü ver

 8. BEN ENİSE CAHİDE HANIM SİZ BENİ KAST EDEREK AKIL FUKARASI MI DEDİNİZ ÇOK MERAK ETTİM CEVAP VERİRSİNİZ UMARIM SAĞLIKLI KALIN

  1. Yazıda bahsettiğim soruları sen sorduysan akıl fukarasısın Enise!

   1. hatta bu soruyu yoneltdiyiniz icin 100% oylesiniz!

 9. Ben artik Kiyamet cok yaklasti gibi hissediyorum yada yakinlarda cok buyuk bir afet olacak.. Cunku Kurani okudugumda insanlar ne zaman hadlerini asmislar ve zulumde ileri gitmislerse helak
  olmuslar .su anda dunyanin 4 bir yaninda muslumanlar kan agliyor ve butun dunya seyirci gibi izliyor .nerde insanlik? İnsanlik coktan olmus..dun suriyede yetimler katledilmis : insanin cigeri yaniyor..ahlak zaten cokmus istanbulda zina artik moda olmus;  evli ama metresi var, evli ama sevgilisi var; bekar olup birbirini sevenlerin cogu artik birlikte yasiyor ve bunu hem
  Kizin hem erkegin ailesi biliyor: kizlar icin begendikleri erkegin evli olup olmamasi artik umrunda degil; unlulerimiz artik evlenmeden cocuk dogurup butun ulke ile paylasiyor insanimizda buna askin meyvesi diyor bu trend ayni sekilde artik normal vatandaslarada yayiliyor .huzur evleri ve kimsesiz cocuklar yurtlari dolup tasiyor..sadece bunlar degil bizim ulkemiz musluman ama oruc tutan basini orten icki icmeyen ayiplaniyor .ben kapali degilim mesela. Ama icki icmiyorum diye is ortaminda hakkimda cikmayan dedikodu yok .artik kendi ulkemde yasamak istemiyorum. Sadece bunlarda degil kac tane super okul bitirmis arkadasim issiz cunku torpilleri yok. O kadar basvurular yaptilar gorusmelere gittier her yer tanidiklatini aliyor ( uluslarasi firmalar bile) yani artik emegin cabanin degeri kalmamis hersey rusvete , tanidik bulmaya , torpile donmus ..bunlar kul hakki degilmi ? Bunlar muslumanligin neresine sigiyor? Ben  icki
  İcmem bu kimseyi ilgilendirmez kimse beni ayiplayamaz ..ama ayiplayanlara bakiyorum simdi onlarin isleri o kadar tikirinda., hersey oyle yolundaki onlar icin..magdur olan , uzulen, aglayan biz oluyoruz

 10. Cahidem yine cok güzel bilgiler vermissin.Ayrica Allahim üzerimizde oyunlar oynanmasina izin vermesin.Amin.

 11. Cahide abla yazdıklarına noktası virgülüne katılıyorum. bilmediğim çok şeyi senden öğreniyorum Allah razı olsun.Biberiyeyi bende çok sever ve kullanırım.izninle nerelere kullandığımı yazacağım.kırmızı eti marine yaparken zeytinyağı, sarımsak, biberiye yaprakları sıyrılarak içine istenilen baharatlar eklenerek cam tepside iyice karıştırılır üzeri kapatılarak yada folyolanarak en az 3-4 saat bekletilir.sote yapacağımız yada büyük parça bütün ette bonfile gibi hem lezzet veriyor hem de yumuşacık pişmesini sağlıyor.aynı zamanda tavuk fırında pişirileceği zamanda marine malzemeleriyle bekleterek yada bekletmeden direk pişirilir yanına patateste konulabilir.türlü yemeklerine kapatmaya yakın ilave edilir.tencere et yemeklerine ayrı bir lezzet verir.ıhlamur gibi çay yaparak içiyoruz . Birde belki bilmiyorsunuzdur biberiye dalını toprağa sokmanız ve sulamanız yeterli biberiyeyi balkonda saksıda fesleğen ve nane gibi sürekli elimin altında olması çok hoşuma gidiyor yazın kurutup yaprakları sıyrılarak baharat gibi kullanılır Allaha emanet olun.

 12. kayserili koramaz-eskişehir- says:

  Ellerine,ağzına sağlık bacım hele yazdıkların için diyecek bişey bulamıyorum üzüm yemek dururken nedir bağcıdan istenen anlamadım?huzur ve refah bu kadar mı batıyor insanlara.

 13. Zalim, zulme doymuyor,
  Suriye’deki firavun esed kimyasal silah kullandı. Yüzlerce insan öldü ve ölmeye devam ediyor. Görüntüler de şehid olanların çoğu çocuk .. Sinsice, insanlar uykudayken kimyasal gazlar salınmış …. Ne olur izleyin o insanların çırpınışlarını, yerlere serilmişler ayakta kalanlar çaresiz, tazikli sularla yardım etmeye çalışıyorlar kardeşlerine .. Hele bir tanesi aldığı zehirin etkisiyle kıvranırken yerde, dönmeyen diline şehadet parmağı tercüman oluyor.. Havadaki tek bir parmağıyla haykırıyor adeta “Allah şahidimidiz olsun biz masumduk şimdide haince şehid ediliyoruz …”Allahım yüreklerimiz yanıyor, içimiz acıyor. Allahım sen onları şehid olarak alırken yanına, bizler kendimizden utanıyoruz . Adına dert deyipte dertlendiklerimizden utanıyoruz…. Kimi zaman evimiz, eşyamız, kıyafetlerimiz derdimiz kimi zamanda çocuğun yaramazlığı, eşimizin ilgisizliği vs.vs.ne çok derdimiz var bizim!…Allahım bizleri görmek istediğin şekle sok ne olur . Allahım bizi bize bırakma ..Allahım bizlere ümmet bilinci ver. Allahım zalimin karşısında tek vücut olmayı nasip et…Allahım bizi affet …..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: