Doğal Güneş Kremi

MÜSLÜMAN ACİZ DEĞİLDİR (2)

Ayşe kardeşimizin 2. yazısı

MÜSLÜMAN ACİZ DEĞİLDİR – 2

“Biz her insanın sorumluluğunu kendi omuzlarına yükledik. Nitekim kıyamet ve hesap günü insanın önüne amel defterini koyacağız ve o da bütün yaptıklarının amel defterinde kayıtlı olduğunu görecektir. Sonra ona “Şimdi oku bakalım amel defterini. Bugün kendi hesabını görmeye kendin yetersin.” Denecektir.

Kim Allah’a iman ve itaat yolunu seçerse, bunu kendi iyiliği için seçmiş olur. Kim de inkarcılık yolunu seçerse bu tercihiyle ancak kendine kötülük etmiş olur.” (İsra Suresi, 13-14-15)

Selamunaleyküm kardeşlerim,

Rabbimiz Din Gününün, hesabın ve haşrın sahibidir. Bugünümüze sahip çıkmak bizim üstümüze farz kılınmıştır. Bir Müslüman gözünün gördüğünden, elinin işlediğinden ve yaşadığı ömürden sorumludur. “Hadi bakalım, bugün hesabını kendin görmeye yetersin” denileceği gün gelmeden, ellerimizin ayaklarımızın bizim aleyhimize ve lehimize şahit tutulacağı vakte varmadan, biz bugünümüzün hesabını doğru yapmakla yükümlüyüz.

Kardeşlerim,

Bugün olanlara bakıp da yüreği dağlanmayanımız, gözünden yaş gelmeyenimiz yoktur. Evinde otururken, seyretmek zorunda kaldıklarımız ötürü, kendi aczine kahretmeyenimiz yoktur. Bugün ne yazık ki, her Müslüman toprakta bin zilletle dolu. Kutsallarımız çiğnenip, kardeşlerimiz şehit edilirken, biz hala yalanlarla uyutuluyoruz. “Acizsiniz” diyorlar, “elinizden hiçbişey gelmez” diyorlar. Bizden, kendimizi çaresiz sanmamızı istiyorlar, elimizden hiçbir şey gelmesin istiyorlar. Yıllardır da bunu yaptılar.

Hayır! Kardeşlerim, bir Müslüman asla aciz değildir. “Öyleyse neden gücümüz hiçbir şeye yetmiyor” diyorsunuz,  mesele gücümüzün neye yeteceği değildir kardeşlerim. Gerçekten kulluk ediyorsak, neye yeteceğimiz Rabbimizin hükmüne göredir. Etmiyorsak böyle bir soruyu dillendirmeye de utanmamız gerekir.

Karıncanın ağzında taşıdığı suyun gücü yetiyor muydu ateşe?

İmanla atan bir kalbin gücünün farkına varın kardeşlerim.

Peki, siz ağzınızda taşıdıklarınızın gücünün farkında mısınız?

Siz dünyada kaç karıncanın yaşadığını biliyor musunuz?

Bir müslümanın kabule lâyık, en güzel duası ellerinden gelendir, niyetidir, emeğidir. Müslümanlar birbirinin kardeşi ve duacısıdır. Biz birbirimizin yarasını sarar, nerede bir mazlumun ahı tutsa, o ahı işitiriz. Duadır bir taşı yoldan çekmek, duadır bir hastanın işini görmek ve duaların en güzeli hak yolunda can teslim etmektir. Canlarınızı bu yola seferber edin kardeşlerim. Madem ki ölünecek, ölümlerin en güzeli İslam içindir.

Bugün ülkemizin her şehrinde eylemler var. Katılın, evlerinizden çıkın, seccadelerinizi, Kuran’larınızı, eşlerinizi, çocuklarınızı, dostlarınızı alıp da gelin, ne olur gelin, aramıza katılın.  Görsünler, Müslüman feraseti nedir, görsünler görsünler, bir Müslüman kardeşine zulmedildiğinde nasıl durur!

Bir zamanlar “etkisiz hale getirildi” diye bir cümle vardı, sık duyardık, hatırlarsınız. Öldürülenler için söylenirdi bu “etkisiz hale getirildi”. Bugün tek düşmanımız İsrail ve köpekleri değil. Onların gerçek kurşunları bize işlemez. Biz ancak o kurşunlarla şehit oluruz, sevdiklerimize kavuşuruz kardeşlerim.

Bize asıl düşmanlık edenler, bu dini yeryüzünün en büyük mazlumu haline getirenler, İslam şeriatını “öldürüp” etkisiz hale getirenler, bir müslümanın cesaretini ondan alıp, zalim otoritelere kölelik etmeye davet edenlerdir.

Size kim diyorsa, “evlerinizde oturun, dua edin, geçer, geçmese de zaten gücünüz yetmez” diye, vallahi namussuzluk ediyor. Vallahi hainlik ediyor. Sizi de bu ihanete davet ediyor, zalimlerin işini kolaylaştırıyor. İnanmayın onlara kardeşlerim. Onlara inanmayın!

Elbette dualar edeceğiz, elbette secdede eskiyecek alınlarımız. Ama bir fark var kardeşlerim. Bugün Mısır bize Furkan’dır. Dostumuzu, düşmanımızı tanımak için fırsattır. Akletmek ve öğrenmek için ibrettir.

Bakın ve görün, binlerce şehidimiz için “sokağa çıkmasalardı”, “orada durmasalardı” yazıyorlar utanmadan. Bu yazıların sahipleri üstelik seccade de kullanıyor. Bu nasıl zulüm kardeşlerim? Bizzat bu sözü savunanlar, sizlere soruyorum. Bu nasıl zulüm? Bizi bu kurşunlar vuruyor, biz bu kurşunlarla ölüyoruz! Bizi etkisiz hale getiriyorlar, öldürüyorlar.

Aşınızı, ekmeğinizi aramak için o rahat evlerinizden çıkıp, işe gidip, alın teri dökmüyor musunuz? Bu emek sizin duanız olmuyor mu? Karşılığında ailenizin karnını doyuruyor, ihtiyaçlarını görmüyor musunuz? İki lokma ekmek için bunları yaparken, size “kardeşlerimiz için gelin” dendiğinde, neden evlerinizde oturmayı tercih ediyorsunuz? İki lokma ekmek kadar, dökülen kanlarımız değerli değil mi? Hadi oturuyorsunuz, bir de buyruklar yağdırıyorsunuz, “Allah’ın ben oturuyorum, sen kurtar” diyen bir dua makbul olur mu? Allah bizim uşağınız mı ki, biz seyredip sadece otururken her şeyi bizim için Allah yapsın?

Bizi kulluk edelim diye Yaratan, ne yaptığımızı, ne yapmadığımızı görüyor kardeşlerim. Görüyor ve “zulüm karşısında susan bile dilsiz şeytandır” diyor. Peki, böylesi zulümler karşısında, bu sözleri sarfedenlerin, bu niyetleri taşıyanların hükmü nedir?

Hayır kardeşlerim,

İnsan Rabbin halifesidir. Bizler zulüm karşısında, ellerimizden geleni asla sakınmayacağız.

İman etmiş bir kalbin gücü, bir müslümanın feraseti, tüm kurşunlardan üstündür.

 

(Bir dahaki yazıda ellerimizden gelecek olanları, somut adımlarımızı konuşalım)

Yazar: Takipçilerimizden Ayşe

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Özel :S.A Cahide cim.. ( https://www.facebook.com/photo.php?v=1400861393468661&set=vb.182137501952419&type=2&theater bu linki şikayet edelim. twitterda eklemişler facete avrupa çapulcuları . Nedir neden böyle yapılmış bilmiyorum ama altında çok kötü yorumlar var.. :(( Hiç bir insanı Rabbim bu duruma düşürmesin :(((

  1. Canımsın bunların hepsi yalan. Şu an İslam’ı ve müslümanları kötülemek için korkunç yalanlar uyduruyorlar. Buna ancak akılsız insanlar inanır. Bunlar hayvandan daha aşağı yaratıklar.Uyanık olalım, bunlara kesinlikle inanmayalım. Allah onları kahretsin!

 2. Nisanur says:

  Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah(cc)’a sığınarak, bismillah..
  Allah(cc)’ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi tüm müslümanların üzerine olsun.
  Ayşe Hanım ve Cahide Hanım, Allah(cc) sizlerden razı olsun.
  Söylediği sözleri kulağı duymayan Züleyha Hanımı Allah’a havale ediyorum.
  Bu vesile ile birileri belki cemaatçe taktıkları at gözlüklerini biraz olsun aralar ümidiyle yazıyorum.
  Allah(cc), Kur’an*ı Kerim’de bir çok kez “akletmez misiniz”, “düşünmez misiniz” diye buyuruyor. Bir kez olsun akledip, düşünün Allah(cc) Aşkına!
  Siz ne zaman ümmetin bir sıkıntısı olduğunda ümmet ile beraberdiniz. Başörtüsü sorununda bizler üniversite kapılarında beklerken başlarınızı açıp içeri girmediniz mi? Üstelik Kur’an*ı Kerim’de “Allah ve Rasulu bir işe hüküm verdiği zaman, iman etmiş erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakları yoktur. Her kim Allah ve Rasulune karşı gelirse apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.”(Ahzap 36) buyrulduğu halde.
  Mavi Marmara olayında IHH’yı tanımayan, israil’e yalakalık yapan sizler değil misiniz? Diyalog adı altında İslamı yumuşatmaya çalışan, kafirleri de Cennet’e dolduran, Müslüman bir kızı hristiyan bir adamla kilisede evlendiren yine sizler değil misiniz?
  Sizler, Said Nursi Hz.’nin izinden değil, papa’nın elini öpen bir zihniyetin peşinden gözleriniz görmeden, beyinleriniz akletmeden ve maalesef kalpleriniz hissetmeden gidiyorsunuz.
  Allah(cc) Aşkına uyanın artık. Başınızdaki zata uyduğunuz gibi Allah(cc) ve Rasul’une uysanız herşey kendiliğinden düzelir zaten.
  Efendimiz(SAV), “Bir müminin diğer mümin kardeşlerine karşı ilgisi, birbirini bağlayıp destekleyen bir binanın taşları gibidir.” buyurduğu üzere Rabbimiz cümlemize ümmet olma, kardeş olma şuuru versin inşallah.
  Allah(cc), tüm ümmete af ve afiyet ihsan eylesin…

  1. Sevgili kardeşlerim birbirimizle kırıcı polemikler girmeyelim.Düşmanımız belli! 28 Şubat’ta bu türlü davranışlar yüzünden (Allahu alem) başımıza birçok gaileler açıldı.Ben bütün müslümanım diyen insanları çok seviyorum.Herkesin kendi çapında bir şeyler yaptığına inanıyorum.Dünkü kötü yorumları da hepimizin yürek yangınına vermek istiyorum.Yazmayacaktım ama yüreğim dayanmadı,birbirizi suçlamadan ıslahımıza dua edelim.Büyklerimizi de bu işler karıştırmayalım lütfen!Yine de kalp kırıp,haddimi aştıysam beni affedin.Allah’a emanet olun.

 3. Cahide abla suanda aydindayimseninle ayni memleketteolmak bile heyecAnlandiriyor beni sen aydinin neresindesin sakincasi yoksa soylermisin

  1. Ben Nazilli’deyim canım.

   1. ablacim bende guzelcamlidayim seni cok gormek isterim eger sende istersen ay valla yine cok heyecenlandim belki buralara gelmemin icinde seni gormek de nasibimmis ins

   2. ablacim bende guzel camlidayim tatilimin enguzel yani seni gormek olurdu herhalde ama tam 2 saat yol varmis aramizda esim de dediki bence gorme o hep senin icinde bir abla olarak kalsin gizli sakli bir abla gormeden sevdigin birabla

 4. kadriye says:

  ‘MÜSLÜMAN KARDEŞLER TEŞKİLATI KURUCUSU MERHUM ŞEHİT HASAN EL BENNA’NIN RİSALELER ADLI ESERİNDEN ALINTIDIR’

  MÜSLÜMAN KARDEŞLER
  İslama hizmeti hedef alan birçok cemiyetler bulunmaktadır. Bunun neticesi olarakta çeşitli cihad metodları ve çeşitli gayeler ortaya çıkmıştır.
  Allah’a hamdolsun, bütün bu kuruluşlar faydalıdır, inşallah hem müslümanlar için ve hem islâm için hayırlı ve faydalı olacaklardır.
  Bütün bu cemiyetler islâm kültürünü yaymaya, cahilliği önlemeye, hastahaneler. dispanserler, okullar kurmaya, iyilik yapmaya, yardımda bulunmaya, milleti irşad etmeye çalışmaktadırlar.
  Şüphesiz ki bütün bunlar hoştur, güzeldir. Bu faaliyetlerin daha da çoğalmasını, istenilen gayeye kavuşmasını candan temenni etmekteyiz.
  Ancak yaşamak isteyen, istikbâlini kurmak isteyen genç bir millet; daha başka türlü tedaviye muhtaçtır.
  — —
  Bu tedavi yolu, millet için daha faydalı ve gayesine ulaştıran daha yakın bir yol olabilir.
  Bu yol: «Eğitim ve öğretim yoludur, insanları üstün bir ahlâk, sarsılmaz bir iman, samimî bir inanç sahibi yapmanın çaresi burada yatar.»
  islâmî müesseselerden hangisi bu tedavi yoluna başvursa millete büyük faydası dokunacaktır. Kalkınmaya yardım edecektir. Gaye ve hedeflere ulaştıracak en kısa yolu gösterecektir. /.
  İşte Müslüman Kardeşler Cemaati, her şeyden önce bu gaye için kurulmuştur. Müslüman Kardeşler Cemaati dersler okutur, konferanslar verir, binalar tesis ederler.
  Müslüman Kardeşler müteaddit mescidler, çeşitli okullar, fabrikalar ve enstitüler kurmuşlardır. Fakat asıl gayeleri bunların üstündedir. O da, insanları yetiştirmek, ahlâk” kalesini kurmak, insanı yüce amellere sevkeden doğru itikada ulaştırmaktır.
  Hakkının ne olduğunu bilen bir millet, elbette ki ondan asla taviz vermeyecektir. Başkaları da böyİe bir milletin hakkına saldırmaya cesaret edemiyeceklerdir.
  Şayet hakkını bilen bir milletin hakkı, çeşitli baskılar altında çiğnenilse veya gafletinden, cehaletinden istifade edilerek hakkı elinden alınsa bile, bunu idrâk eden o millet, elbette susmayacaktır. Çiğnenilen hakkını istemesini bilecektir. Böylece ne hak kaybolacak, ne millet susacaktır.
  izzet ve şeref, ruhuna’ işlemiş bir millete hiçbir kimse dokunamaz. Çünkü böyle bir millete dokunmadan meydana gelecek zararın, elde edilecek kârdan çok büyük olduğunu herkes bilir.
  Fakat kendi kendine ihanet eden bir millet, insanlara karşı da zelildir. «Kendi şahsiyetini korumayan, kimsenin şahsiyetini başkaları korumaz.»
  Bir milletin, başkasını kendine tercih etme ruhu ve kardeşinin kusurlarını affetme ahlâkı kuvvetlenir de birbirini sevme ve birlikte yaşama derecesine varırsa böylebir millete elbette ki bölücüler giremeyecek, düşmanlar saldıramıyacaktır. Çünkü birlik her kuvvetin üstünde bir kuvvettir.
  Rabbinin tek olduğunu, herşeyi takdir edenin sadece Allahü Teâlâ olduğunu, Hakka yardım edip bâtılı ezdiğinde mükâfat bulacağını bilen bir millet, elbette ki Allah’tan başka hiçbir kimseden korkmaz. Hak ve Adalet uğrunda kurban ettiği hiç bir şeye üzülmez.
  Üstün gayesi uğrunda elinde bulunan her şeyi seferber etmek, o millete zor gelmez.
  islâm Dini, bütün bu faziletleri ihtiva etmektedir.
  Bir ümmetin fazilette ve kemâlde nümûne-i misâl olması ve gerçek müslüman olması için, İslâmı doğru olarak bilmesi ve İslâm’ın şuuru ile yaşaması kâfidir.
  Müslüman Kardeşler bilsin ki, cemaatlerinin vazifesi budur. Birinci gayeleri kendilerini islâm esasları üzerine yetiştirmektir.
  islâmî esaslara karşı gelen herhangi bir kimse Müslüman Kardeşlerden olamaz. Bir müslüman hiçbir zaman zelil ve rezîl olamaz. Bencil ve cimri de olamaz.
  Müslüman, hain ve yalancı olamaz. Korkak ve pısırık olamaz. Müslüman ancak Rabbinden korkar. Ve ancak günah işlediği için korkar.
  Müslüman, ancak Allah için çalışır. Namazın, asla ihmal etmez, zekâtını yerine verir. Hiçbir zaman dünyasını dinine tercih etmez. Kendini zelîl düşürmez.
  Bu sıfatları haiz olmayan, müslüman kardeşler cemaatinden değildir. Böyle bir kişi ya kendisini ıslah edip bize gelmeli, veya başka renklerden cemaatler aramalıdır.
  (Allahü Ekber!.. Ve’l-izzetü ‘ lil- müslimîn…»

  1. Kardeşim Allah razı olsun,

   Müslüman Kardeşler Hareketinin tarihiyle ilgili okumalar yapmak isteyen kardeşlerimiz varsa;

   Aşağıdaki linki inceleyebilirler;

   http://www.ilimdunyasi.com/islami-hareketin-tarihi-seyri/ihvan-i-muslimin-hareketi/?wap2

   Hemen dikkatinizi çekecektir, İhvan’ı sadece 7 güzel adam kurdu, başlattı kardeşlerim. Şehit 7 güzel adam, bakın neler yapmış, nasıl yaşamış ki bugün koca bir ümmetin birliğini kurmayı başardılar.

 5. ALLAH razı olsun AYŞE kardeşim.
  sizzler gibi duyarlı kardeşlerımızın olması bızlerın yanlız olmadıgının delılıdır. Musluman yanlız degılkı zaten ALLAH ve onun bızlere gonderdıgı askerler her zaman yanımızda degılmıkı…
  Bundan oncekı yazıdakı vıdeoda yapılacakları acıkca dıle getırmısler. degılmıkı seytan bu dunya var oldugu surece yapacaklarını gerceklestırmeden once ınsanlara bellı etmek zorunda. bu vıdeo sadece bır ornek , sınema ızleyıcılerı cok dıkkat etsınler orada cekılen flımlerım cogunlugu ılerıde muslumanların basına aynen gelıyor. bızlerde bu flımlere para ödiyip keyıfle seyredıyor. vay halımızekı vay…daha duyarlı olmaya davet edıyorum kardeslerım sızlerı.. gozlerımızı yanı KALP gözümüzü ıyı acmak zorundayız. musluman uyumaz. uyumamalı, kafır toplumuna odun vermemelıyız.
  Yuce Rabbım tum onun yolunda mucadele veren kullarına guc kuvvet ıman gucu versın. yavrularımızı peygamber ahlakıyla onların kı gıbı ımanla donatsın. amın ecmain….
  SELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATUHU…..

  ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER

  1. Rabbimizin rızasına layık olmak, hepimize nasip olsun kardeşim. Rabbim sizden razı olsun.

   Kimse bizim az olduğumuzu zannetmesin, yalnız olduğumuzu sanmasın kardeşlerim, çünkü değiliz.

   Bu kavga küfr ile imanın kavgasıdır. Çamurumuzu bu kavga içinde yoğuran, Rabbimiz bize hem irade vermiş hem de imanı sevdirmiştir. Biz daima sevdiklerimizle beraberiz, sevdiklerimizle birlikte yaşayıp, canlarımızı verdiğimizde de yalnız sevdiklerimize kavuşacağız. Böyle diyor, “kişi sevdiğiyle beraberdir.”

   Kim ne derse desin, kim ne yalan söylerse söylesin, hüküm kesindir kardeşlerim. Ameller niyetlere göredir, bizler herkesin içinde ne tür bir niyet taşıdığını; o niyet amele dönüşmedikçe bilemeyiz, kestiremeyiz.

   Ama Alim olan, El- Basir olan Allah niyetlerimizi de görmektedir. Bugün anlıyoruz ki, Allah herkesin içindeki niyetin amele dönmesini sağlayıp, bize kendi gördüklerini de gösteriyor. Mısır bu yüzden bizim Furkan’ımız oldu. Bugün bizim aramızda olup da, Müslüman kardeşlerinin halini görüp de, amelleri yalnız “susmak, oturmak, boşvermek, umursamamak, hatta yalan söylemek, iftira etmek” olanlar, bunca sene niyetlerinde taşıdıkları zulümleri açık ediyorlar.
   Bilirsiniz, peygamberimiz hani bir savaşa çağırmıştı da, kimi ailesini, kimi malını mülkünü bahane edip gelmemişti.Haklarında ayetler indi de kimin samimi ve cesur, kimin yalancı ve korkak olduğu anlaşılmıştı.
   Bu ayetler kitabın orta yerinde duruyor kardeşlerim. Bugün bu ayetler tekrar indiriliyor, bu savaş tekrar tekrar yapılıyor. Kimin ne bahanesi varsa, o bahane onun hanesine yazılacak, isminin yanında yer alacak, ellerimizin ayaklarımızın bizden şikayetçi olduğu gün de gelecek.

   Öyleyse artık herkes hesabını iyi yapsın.

   Kimi sevdiğine, kime kavuşmak istediğine karar versin kardeşlerim.

   Allah kalplerimizin şahididir.

   Amin.

 6. Güldeste says:

  Lailahe illa ente subhaneke inni kunti minezzalimin.

 7. Allah Azze ve Celle darda zorda zulumde olan cumle musluman din kardeslerimizin yar ve yardimcisi olsun, Rabbim derecelerini arttirsin, Rabbim guclerini kuvvetlerini arttirsin ve tum mulsumanlari, bir cati altinda toplanmayi, birligi, beraberligi ve insa Allah bu toplanmayi da zulum altinda olan kardeslerimizin kurtulusuna vesile eylesin insa Allah….Musluman ancak boyle kurtulur Allah Azze ve Cellenin izniyle insa Allah…Gizli gizli aglamak bana dokunmayan yilan bin yil yasasin mantigiyla yasarsak bugun Suriye’ye Misir’a dun Irak’a hala devam eden Arakan’a ve dunyanin her bir yerinde hakarete maruz kalan musluman kardeslerimizden sonra ,Rabbim esirgesin, sira bize de gelir kardeslerim…insa Allah zaman toplanma, birlik beraberlik olma devridir….

 8. 3. yazı Rabia Meydanı’nın işaretiyle başlayacak kardeşlerim, 4 parmağın 4 ünün de farklı olduğu ama birlik olduğunda sapasağlam bir yumruk olduğunu bize anlatmasını dilerim.

  1. Ayşe kardeş en çok bu yorumunuzu beğendim.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: