Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

AĞAÇ REÇİNESİ Mİ, İNSAN KANI MI?

Kardeşlerim bütün Müslüman alemi kan ağlıyor. Son olarak Mısır’da yeni firavunların yaptığı katliamlar dayanılacak gibi değil. Bazıları bu olayı gezi olaylarıyla karıştırıyor. Gazeteleri, TV’leri ya sessiz kalıyor, ya da Mısır’da direnen kardeşlerimizi teröristmiş gibi gösteriyor.

Asıl terörist sizsiniz ey çapulcular!

Siz ellerinizde içki şişeleriyle, ağızlarınızda küfürlerle darbe yapmaya çalışırken, Mısır’lı kardeşlerim ellerinde KURAN’larla, ağızlarında dualarla darbeye karşı geliyorlar.

Siz ağaçları bahane edip ortalığı yakıp yıkarken, Mısırlı kardeşlerim tek bir şiddet eylemi göstermediler. Sizin arkanızda israil, amerika, almanya ve diğer şer güçler vardı. Onların sığındıkları tek güçleri ALLAH.

Siz “kahrolsun şeriat ” diye bağırırken, Allah’a, Peygamberimize hakaretler ederken,  onlar Allah’ın dinini ayakta tutmak için mücadele veriyorlar.

Bu yüzden aranızda dağlar kadar fark var!

Yukarıdaki videoyu lütfen izleyin. Her taşın altından israil çıkıyor. Gezi olaylarının arkasında da, Mısır katliamının arkasında da israil var.

Abdurrahman Dilipak Ağabey’in yazısı da okunmaya değer yazılardan.
AĞAÇ REÇİNESİ Mİ, İNSAN KANI MI?

Dün Türkiye’de de 100.000’e yakın camide, cuma hutbesinde zulüm konusu işlendi ve Mısır’daki binlerce insanın hayatına, on binden fazla insanın yaralanmasına sebeb olan kanlı saldırı lanetlendi..
Birçok camide “Tebbet yeda” suresi okundu.. 100’e yakın ilçede toplu cenaze namazları kılındı, 81 ilde de..

Fatih Saraçhane parkında gençlerin Adeviye nöbeti gece boyunca devam ediyor..
İslam ümmeti, liderler, krallar ve şeyhlerin suç ortağı olduğu bir komplo ile karşı karşıya.

İslam ümmetinin arınmaya ihtiyacı var.. Eğer liderleriniz, örgütleriniz, hocalarınız, şeyhleriniz size ümmetle kucaklaşmaktan alıkoyuyorsa, onlarla bağlarınızı kopartın.. Onlar sizin ilahınız ve Rabbiniz değildir.. Kafanızı kiraya vermeyin onlara; gözünüze at gözlükleri takmasınlar.. Özgür insanlar olarak sözü dinleyin, doğrusuna katılın, yanlışına karşı çıkın..

Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz.. Haksızlık kimden gelirse gelsin kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana zalimlere karşı duracağız. Zalim babamız ya da şeyhimiz de olsa, halife de olsa, mazlum düşmanımız da olsa. Çünki “bir kavme olan düşmanlığınız sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevk etmesin” ayetini hatırlayın! Aynı Allah’a Resule, Kitaba iman eden sizler tek bir ümmet, tek bir cemaatsınız. Asıl ihvan sizsiniz!

Sizi kendi tarikat ve meşreplerine, fırkalarına çağırıp diğer kardeşlerinizle aranıza mesafe koymaya çağırıyorlarsa oradan uzaklaşın.. Sizi Allah’a, Resulüne ve Kitaba çağıran, Ümmetin birliğine çağıranlarla yolunuza devam edin..
Önünüzde gidenler, bilgili, akıllı ve hikmet sahibi kimseler mi? Dürüstler mi, güçlüler mi? Yoksa sizin üzerinizde içeride ve dışarıda iktisadi ve siyasi rant pazarlıklarına mı girişiyorlar, ona bir bakın.. “Uysal koyun” olmayın!

Aynı Allah’a, Resülüne ve Kitaba iman edenler tek bir cemaattir. Kim 2. bir cemaatten söz ediyorsa, haşa kendine ya yeni bir ilah, ya yeni bir Resul, ya da yeni bir Kitap edinmiştir.. Biz tek bir cemaatiz! İşlerimiz istişare ve şûra iledir. İttifak ettiğimizde birlikte hareket eder, ihtilaf ettiğimizde birbirimizi mazur görürüz..

Bir konuda ille de anlaşmak zorunda isek, hakeme gideriz.. Hiç birimiz gaybın bilgisine sahip değiliz. Hepimiz için, bize hayır gibi gelen şeyler de şer, şer gibi gelen şeylerde hayır olabileceğinin farkında olmamız gerek. Kimsenin bilgisi mutlak değildir.. Din büyüklerimizi ilah ve Rab edinmeyeceğiz! 

Biz Müslümanlardanız diyenden daha güzel sözlü kim olabilir..
İnkar etmedikten sonra Allah’ın emrine iteat etmezseniz haram, Resulün sünnetine uymazsanız mekruh iken, “benim gibi düşünmezseniz kendinize din arayın” diyenlerin peşinden gitmeyin. Musalla taşında meyyid gibi olmayın, bilmediğiniz şeyin peşine düşmeyin! Yoksa Suriye’de, Mısır’da yaşanan acı tecrübeleri biz de yaşamak zorunda kalırız, Allah korusun.

Mısır, Filistin, Suriye bizim için bu anlamda bir mektebe dönüştü. Vehhabiliği, Sufiliği ve Şiiliği bu anlamda yeniden sorguluyoruz..
Allah’ın dinini, öz olarak değiştirmeseler de algı olarak ve sosyolojik anlamda bu kadar çok fırkalara ayıran şeytan, sizin hacı-hoca şeyhlerinizin anlattıklarını kim bilir kaç parçaya ayırmıştır..

Sakın kulakdan dolma bilgilerle hemen hükme varmayın.. Akaid bilgisine sahip olmadan kelamda yoğunlaşmayın, usulü bilmeden esasa geçmeyin, sonra zannınızı din edinir de, Kur’an ayetlerinin muhkemlerini bırakıp, müteşabihlerinin arkasına saklanarak, onları te’vil ettikten sonra size kardeş yapmak üzere gönderilen Allah’ın ayetlerini, dillerinizin ucuna ya da mızraklarınızın ucuna takarak birbirinizi tekfir eder, boyunlarınızı vurursunuz da, bir hidayet rehberini Kerbela senaryosuna malzeme yapabilirsiniz..

Sakın şeytan sizi liderleriniz, örgütleriniz, şeyhleriniz ve Kur’an’la aldatmasın! Modern Lavransların hilelerine karşı uyanık olun. Unutmayın ki ağuyu altın tas içre sunarlar ve bal da onun suç ortağıdır. 28 Şubat’ta yolları birbirine karışmış şeyh ve fahişeleri hatırlayın.. Unutmayın ki, niyetler amellere göre olsa da bazan cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşenir.. Ve Allah cahil ve zalim topluluğa hidayet nasib etmez biliyorsunuz!

Dini Allah’a (cc) has kılalım. Liderimizi, örgütümüzü, şeyhimizi dine eklemeyelim, ve dinden bir şey çıkarmayalım. Dinin önüne ve sonuna başka sıfatlar eklemeyelim. Kim ki dine bir şey ekler ya da çıkarırsa, kişi eklediği ve çıkardığı ile baş başa kalır ve din aradan çekilir..

Haşa Allah’ın yetmeyen gücüne güç, yetmeyen parasına para, yetmeyen aklına akıl yetirecek değilsiniz haşa! O, kadiri mutlaktır, görür, bilir, duyar ve hüküm sahibidir. O, Sübhandır.. Allah’ın bize ihtiyacı yok. Bizim O’na ihtiyacımız var. Dualarımıza, namazımıza da ihtiyacı yok. Kestiğimiz hayvanların eti, kanı, derisi de Allah’a ulaşacak değildir. Allah’a ulaşacak olan bizim takvamızdır.. Allah bize ikram etmek için vesile halketmektedir sadece. Ve bütün bu olanlar bizim için bir imtihandır. Allah’ı ne kıyamete zorlayabilir ne de O’nu iktidara zorlayabilirsiniz..

Birtakım canavarlar aç kurtlar gibi çevrenizde toplanıp dolanıyorlar..
Ergenekoncular nasıl da Sisi’ye destek veriyorlar.. Nobel barış ödülüne sahip bir bilim adamı nasıl maskesi düşünce darbecilerin adamı oluveriyor bir anda.. Gerçekleri nasıl çarpıtıyorlar..
Aslında Mısır, Filistin, Suriye, Türkiye aynı cephede. Topyekûn saldırıyorlar..

Dökülen Mısırlı Müslümanların kanı olunca cici demokrasileri nasıl da bir anda helvadan puta dönüşüverdi.. Nasıl maskeler iniverdi. Kafirleri kendine veli edinen işbirlikçiler, münafık, Ebu Cehil’in, Ebu Leheb’in zihniyet ikizleri, varisleri nasıl da deşifre oluverdiler..
Gezi parkı olaylarını hatırlayın. CNN, Reuters neredeler şimdi. Binlerce insan hayatını kaybediyor, on binden fazla insan yaralı. Gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, kalpleri var hissetmiyorlar.. Gezi’den 8-10 saat canlı yayın yapanlar bu gün Kahire’de yoklar.. Onlar için on ağacın reçinesi, 10.000 insanın kanından daha değerli.. Onlar darbeye “darbe” bile diyemediler.

Gezi için bir otelin garajına stoklanan 2.000 sedyenin sebebi hikmeti şimdi daha iyi anlaşılıyor. İlk günlerde Reuters’in geçtiği 500 ölüm haberinin sebebi de anlaşılıyor. Gezi bahanesi ile Taksim’i Adeviye’ye çevirmek istemişler meğer..

Ergenekoncular, Balyozcular, Mısır cuntasının zihniyet ikizleridir.
Mısır’ı unutmayın; ya aynı acıları paylaşacağız ya da birlikte kurtulacak ve yeni bir medeniyetin öncüleri olacağız.. Anca beraber, kanca beraber.. Yaşasın İslam ümmetinin birliği, yaşasın Türkiye, Suriye, Filistin, Mısır halklarının kutsal ittifakı. Selâm ve dua ile..

Abdurrahman Dilipak

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. yazandan ve yayinlayandan Allah razi olsun.gezi kafalilar demiyeceyim gezi kafasizlari okuyup ders alsalar keske.

  2. Allah razı olsun bu konuları ele almanız kimlerin piyonu bilip bu oyunlasra pirim vermemek herkez hak yolunu bilse hayatına geçirse ne güzel olur bize düşen veahirette sualimiz davamız müslüman kardeşime duamızdır ne olur din kardeşlerim fetih suresi salavatı şerif çekelim Allaha emanet olun

  3. elifzeynepabdullah says:

    Allah celle celaluhu senden razı olsun ablam, dün bahsettiğim video buydu, ben farklı başlıkla kanaltürkte tüylerim ürpererek izlemiştim, düşmanı daha iyi tanımak için herkes duysun istiyordum, sen zaten biliyor muşsun, yazı da çok manidar mış, ama oturup konuşuyoruz, üzülüyoruz, dua ediyoruz, ufacık yardımlarla avutuyoruz kendimizi, en çok da yakınlarımıza anlatamıyoruz davayı ve durumun vehametini, başka ne? ne yapabiliriz, ya da neyi nasıl yapmamız gerek de yapmıyoruz, yapamıyoruz,yemek yaparken, yerken utanıyorum, çocuklarımı severken, onlarla haber izlerken utanıyorum oğlum 6 yaşında soruyor bana, anne bunlar mı daha kötü yoksa bir sürü peygamberleri öldürenler mi, bunlar onların adamı mı yoksa, firavun, nemrutta böyle mi yapmış iyi insanlara, çocuklar ölünce cennete giderler biliyorum da kötülerle savaşıp onları yenemesen de onlar öldürünce büyük olsan da mı cennete gidersin,ya biz gidelim oraya ya da onlar gelsin buraya burdaki iyilerle toplanıp yeneriz onları, hem cennete gider hem kurtuluruz onlardan diyor, ne diyeceğimi bilemiyorum ben……………

  4. Kazanılacak bir zafer varsa, o bizimdir. Umutsuzluğa, onlara rağmen mahal yok. Onlar sadece yapacak işlerimizin ne kadar çok olduğunu, yorulmamamız gerektiğini anlatsın bizlere.

  5. Allah razı olsun. bu şekilde düşünen ve düşündükleryle mazlumun yanında olan herkesten…Zalime zulmü çok görmüyoruz. çünkü adı Zalim.ama adı Müslüman olupta zulmü görmezden gelen ve katılaşmiş kalplerine türlü türlü felsefeler ekleyip, suskunluklarını haklı çıkarmak isteyenler yüreklerimizi dağlıyor. Rabbim Hidayet versin….

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: