Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

………………..?!

539704_568523369880408_112205090_n

“Eğer Allah insanları zulümlerinden dolayı ele alsaydı (yer) üzerinde bir tek canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar ertelemektedir. Ecelleri geldiğinde artık ne bir saat geri bırakılırlar ne de öne alınırlar.” (Nahl, 16/61)

Ne kadar yürek burkan cümlelerim birikmişti içimde oysa… ama vazgeçtim yazmaktan. Bu çok gereksiz ve anlamsız geldi bana. Zaten herkes yazıyor, herkes TV lere çıkmış beyanatlarda bulunuyor. Mısır’da kaç kişi öldü, kaç kişi daha ölebilir?, Yine katliam olur mu? vesaire, vesaire…

Mısır’da katliamlar olurken, israil sessizce Gazze’ye saldırdı. Katil esed Suriye halkını yine bombaladı. Irak’ta zaten insan canı, tavuk canından daha kıymetsiz… Zaten en kolay akıtılan Müslüman kanı oluyor…

Bir yazım yok bugün paylaşmak için. Kelimelerin hiç bir ağırlığı kalmamışken, yazmanın bir anlamı da yok…

Pazartesiye kadar dünyanın her yerinde katledilen kardeşlerimiz için sayfamızda yas ilan ediyorum… Dualarımızı, yardımlarımızı kardeşlerimizden esirgemeyelim. Lütfen islam sadece kimliklerimizde kalmasın. Yaşantılarımızda hayat bulsun. Ancak bu şekilde güçlenebilir ve zalime karşı dik durabiliriz…

İlgimi çeken yazılar:

Mısır’daki şehidlerin katili sadece Sisi mi?

Tebbet yeda!

Gözlerinizi kapatmayın, siz de bunun şahidisiniz

Ve Suriye’de babasının başında dua eden şu küçük kızın videosu….

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. nagehan says:

  pazartesiye ya da herhangi bir güne kadar yas ilan etmek meseleyi çözmez,bir şeyler yapmalı
  dualar en buyuk gucumuz amenna ama yıne de bır şeyler yapmalı ama ne yapmalı,boyle el kol bağlı oturuyoruz
  allah sorar hesabını

 2. allah suriye ve mısır halkının yardımcısı olsun

 3. Bu kardeşlerim, İslam’ın meselesidir. Az yada çok demeyin, anlayabilecek herkese anlatın.

  Bugün Türkiye’deyiz, Mısır’daki kardeşlerimizin yanında bedenen olamıyoruz, ama oradayız kardeşlerim. Hz. Hüseyin’in şehit olduğunu bize Zeynep anlattı. Öğretti..

  Anlatın kardeşlerim. Bugün sonuç ne olursa olsun, anlatın, çocuklar yetiştirin, çevrenizi yetiştirin. Siz aydınlık olun ki herkes sizinle öğrensin.

  Senelerce yalanlarla, İslam’a ve gelmiş geçmiş tüm müslümanların onuruna yakışmayan sözlerle toplumu uyutanlara inat anlatın.

  Bir zamanlar “etkisiz hale getirmek” diye bir söz vardı bilirsiniz, çok duyardık. Etkisiz hale getirildi denirdi öldürülenler için.
  Müslümanları etkisiz hale getirenleri görün kardeşlerim, görün ve gösterin. Bugün size “evinizde oturun, duanızı edin, bizim gücümüz yetmez” diyen kim varsa, vallahi bu davaya, bu yola, bu inanca ve müslümanlara ihanet içindedir. Dinlemeyin onları ve dinletmeyin. Kardeşlerimiz canlarını feda ediyorlar. Onlar canlarını feda ederek diri kalıyorlar. Bize yeniden can vermek, müslüman şuurunu uyandırmak için.

  Sİz susacak mısınız? Nasıl susarsınız kardeşlerim, Allah ve Allah’ın o güzel kulları, bugün susanlasrı affeder mi? Bugün susan affı hakedebilir mi hiç?

  İnternette böyle ne görürseniz, karşısına da dikilin, mailler gönderin, twitter ı kullanın. Siz dimdik karşılarına dikilin ki meydan boş kalmasın.

  -Şehitlerinize “ölü sayısı” diyenlerle tartışın, asıl ölüler bugün susanlardır deyin.
  – Çocuklarınıza bugünün hikayesini siz anlatın ki yarın öbürgün başkaları olup bitenleri yalanlarla anlatıp, onlardan bugünün furkanını çalmasın.
  -Kardeşlerimiz de biz de bir ecel üzereyiz, ömürleri tükenmişse onlara ömür verecek değiliz, ömrümüz tükenmişse bizi de kimse sağ tutacak değildir. Öyleyse, bu ömrü İslam için feda etmek gerekir ki kanlarımız telef olmasın. Bugün kardeşlerimiz bunu yapıyorlar, bizim de ömrümüzü o kanı telef etmemeye vakfetmemiz üstümüze farzdır.

  Bu kavga sadece bugünün kavgası değil, dünün ve yarının da kavgası. İnsanın ilk gününden son günene kadar süregelen bir kavgadır, savaştır. İyiyle kötünün, hakikatle yalanın, namusla namussuzluğun, vicdanla vicdansızlığın, imanla küfrün davasıdır.

  Bizden imanımızı çalanları görmez misiniz bugün?
  Müslümanların vahdetini paramparça edenleri görmez misiniz?

  Görüyorsanız, gösterin kardeşlerim. Herkese, mahallelerinize, evlerine anlatın..
  “Elimizden bir şey gelmiyor” demek, müslümana yakışmaz.

  Elinizden gelsin kardeşlerim, kurtuluşumuz hepimizin ellerinden gelsin.

  1. Ayşeciğim sana mail atıyorum. Bakıver kardeşim

 4. yorgunluğun yılgınlığın sırası değil.. ne olur..

 5. cahide abla, sitenizde normalde yazmıyorum, tarifleriniz için geliyordum ama sizin üstteki yazınız, beni yazmaya memur etti. ne olur, sayfanızda bu yazı kalmasın. bugün herkes elinden gelen ne varsa yapmalı, yaptığını da göstermelidir. burayı bilen gelen sizi dinleyen inanın çok fazla insan var.

  ne olur anlatın…

  anlatın abla. yalvarırım anlatın.

  insanın duası emeğidir, niyetidir, nolur abla susmayın anlatın.

  bugün ihvan başarılıysa, böyle bir iman sergiliyorsa, onlar bunu hakettikleri için, onlarca yılı şehitlerle, her anının bedelini ödemiş bir davanın sahipleri oldukları için.

  kardeşlerim,
  yanınızda kardeşiniz öldürülürken, namazını bölmeden ağlayarak devam eden ve vurulmayı kıyamda, secdede bekleyen bir iman var gözümüzün önünde.

  bu iman anlatarak, eğiterek, göstererek, islam’ın ilk doğduğu güne hasretle kuruldu.

  mısır bugün bizim furkanımızdır, içimizdeki hainleri, münafıkları, kafirleri ve içimizdeki imanı keşfettiğimiz gündür.

  Allah bize kendi gördüklerini gösteriyor, kardeşlerim..

  şu an ülke tvde o caminin içinde mahsur kalan kardeşlerimizin canlı yayında..

  http://www.ulketv.com.tr/index.php?action=livestream

  bakın burası kerbela!

  bakın burada etrafı ordularla çevrili bir avuç insan..

  o insanların isimleri, ali muhammed rabia fatıma, hüseyin, cihad, mücahid…

  ne olur kardeşlerim…

  Allah’ım sen acziyetimizin bedelini, en samimi kullarını zulüm altında bırakarak ödetme..
  Allah’ım bu bir avuç müslüman da helak olursa, artık sana ibadet edecek kimse kalmayacak…

 6. #Fateh #R4BIA kardeşlerim, fetih camisinde 400 kadar müslüman içerde mahsur, etrafları askerlerle çevrili. içerde türk muhabir @MetinturanM de var, onun aracılığıyla durumu öğreniyoruz. ordu, camiyi boşalttık diyor ama az önce canlı yayındaydı insanlar..
  Artık kollarına isimlerini, adreslerini yazan gençlerimiz, çocuklarımız orda..

  nolur nolur, ne kavganız ne derdiniz varsa.. bir kenara bırakın.

 7. saraçhane parkındaydık bu gece çocuklarımla dualarımızla ve gözyaşlarımızla…koltuğunda oturup ahkam kesenlere göre ne yaptık?..hiç birşey…ama biliyorum ki zalimlerin safında değildik…dik durduk..dua ettik Gezi olaylarında dört duvar dar gelirken malezyada (dik dur eğilme ümmet seninle )pankartı taşıyarak yürüyen kardeşlerim benim yüreğime su serpmişti.Bizim toplanmalarımız şehit analarının yüreğine bir nebze su serpmezmi? Nedir bizi bu hale getiren ? YAHUDİ HRİSTİYAN BİR OLUP SUSARKEN…DÖKÜLEN KAN MÜSLÜMAN KANI CANLAR CENNETE UÇARKEN NASIL OLURDA HALA IRKÇILIK CEMAATÇİLİK HATTA TARİKATÇILIK YAPAR BENİM DİN KARDEŞİM yapmayın ALLAH AŞKINA yeter …

 8. Soylenecek sozler gucsuz,yapilacak sheyler yetersiz,olunan zulumleri oturup izlemek aci verici,elinden bir sheyler geldiyi halde sessiz kalanlari gormek sinir bozucu.
  Acini sinirini biraz hafifletmek icten bir dua ediyorsun.ama tv acip o kadar aci varken kic bir shey olmamish gibi eglenenleri,bosh sheyleri buyutenlerin bu denli onemli konu icin hic bir shey yapmamasi dahada sinir bozuyor.sadece yaziklar olsun dedirtiyor.

 9. mehlika says:

  ablacım sen okudunmu bilmiyorum,okumayan herkese tavsiye ediyorum bu kitabı,lütfen okuyun inşALLAH bir çok şey değişecek hayatımızda
  MUSTAFA İSLAMOĞLU(PASİF İYİDEN AKTİF İYİYE)

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: