Doğal Güneş Kremi

GÜR VE PARLAK SAÇLAR İÇİN

Saçların gür ve parlak olması, çabuk uzaması, dökülmemesi herkes için önemlidir. Cinsiyet fark etmeksizin hemen hemen her birey saç bakımına değer verir.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için düzenli bakım yapmak gerekir. Saç bakımında kullanılan şampuan, su, saç kremi vb. kozmetik ürünler ile saç yıkama sıklığı gibi etkenler önem taşır. Saç bakımı yapılırken kullanılan kozmetikler saç tipine göre seçilmelidir. Kuru, yağlı ya da normal saç tipleri çevre koşullarından, genetik faktörlerden ve kozmetik ürünlerden etkilenir. Fakat saç dökülmesi hangi saç tipinde olursa olsun aynı sıkıntıyı oluşturur.

Saç dökülmesi eskiden beri sorun olmakla birlikte son yıllarda artış göstermiştir. Sebep olan etkenler arasında çevre kirliliği, vitamin eksikliği, kansızlık, stres ve hormonel bozukluklar vardır. Saç dökülmesinden kurtulmak için ilk önce bu etkenlerden hangisinin sebep olduğunu bilmek gerekir. Neden olan etmen doktor tarafından teşhis edildikten sonra uygun ürün kullanmak gerekir. Sorun vitamin ya da mineral eksikliği ise (B12, biotin, çinko vb.) takviye edici gıdalar kullanılabilir. Yine etkenler arasında yer alan kansızlık, hormonel bozukluk, stres takviye edici gıdalar yardımı ile düzene sokulabilir. Bu adımlar izlenirken aynı zamanda doğru kozmetik ürünleri tercih edilmelidir.

Saç dökülmelerinde geleneksel bir yöntem olan sarımsak ve badem yağı kullanımı günümüzde de devam etmektedir. Özellikle sarımsak çok eskiden berberler tarafından saçkıran tedavisinde kullanılmıştır. Halk arasında da saç çıkmayan bölgeye sarımsak sürülmesi sıklıkla tavsiye edilir. Sarımsak içerisinde bulunan alicin ve alin maddelerinin saç köklerini beslediği, saç dökülmesini önlemede yardımcı olduğu bilinmektedir. Sarımsak bitkisi bu bileşimlerin dışında selenyum, E vitamini ve B vitamini de içermektedir. Saç köklerinin sağlığı için ise selenyum, E ve B vitamini çok önemlidir. Saç dökülmelerinin önüne geçebilmek için sarımsak özlü ürünler ile tatlı badem, hint, çörek otu, çam terebentin, susam gibi bitkilerin yağlarından yararlanabiliriz. Bu yağlar karışım olarak kullanılabileceği gibi ayrı ayrıda kullanılabilir.

Sağlık Bizimle Olsun

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzm.

Senem DİNÇ

Bu ürünü aşağıdaki linke tıklayarak temin edebilirsiniz.

http://www.cahidepazar.com/default.asp?git=10&urun=3938

Kredi kartı ile alışverişte şu an için sıkıntı var. Kapıda ödemeyi tercih etmeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Selam isvicreyede siparis verilebiliyormu

 2. Ben de saçlarından dolayı sıkıntı yaşayanlardanım.. İnce telli, çok az ve sık sık dökülen saçlara sahibim.. Denenmiş memnun kalınmış ürün yada tavsiyeleriniz benim için çok önemli..

  1. Arzu Hanım;

   Saçlarınızın ince telli ve seyrek olması ırsi midir? Yoksa zamanla mı o hale geldi? Eğer zamanla azaldı ya da inceldi ise buna sebep olan herhangi bir etmen (vitamin ya da mineral eksikliği, stres, kansızlık vb.) biliyor musunuz?

   1. Teşekkür ederim Senem hanım..yaptırdığım tahlillerde herhangi birşey çıkmadı.. Ailede hemen herkesin saçı böyle.. Irsi olunca bitkiseller çözüm olamaz mı acaba:(

    1. Arzu Hanım;

     Irsi ise çok fazla ilerleme olmayabilir. Ama ne kadar faydası olabileceğini kullanmadan, bakım yapmadan bilemezsiniz.

 3. fıyat bılgılerını paylassanız ve koku yapıyomu genelde sarımsakla ılgılı olan seyler yagı felan kokusu cıkmıyo bı 15 gun ınsanın uzerınde kalıyo kokusu

  1. Aksu Vital says:

   Merhaba;

   Sarımsak özlü şampuanımızın en önemli özelliklerinden biri saçta asla koku bırakmamasıdır. Ürün fiyat bilgilerine ise http://www.cahidepazar.com/default.asp?git=10&urun=3938 linkinden ulaşabilirsiniz.

 4. Bende sac madurlarindanim.sacima boya yaptim,sacim boyanin rengini farkli algiladi.saclarimin dipleri kizardi,hal boyle oluncada saclarimi siyaha boyamak zorunda kaldim.yikadikca biraz acildi ama,kendi sacim acik kumral oldugu icin uzayan saclarimla boyali saclar arasinda keskin bir fark gorunuyor.kuaforler sac uclarini acalim,komple kumral yapalim diyorlar istemiyorum.kendi sacimin rengini istiyorum.siyahlari evde dogal yollarla aca bilecegim bir yonteminiz varsa lutfen yardim edin.

  1. Maalesef öyle bir yöntem yok. Sadece Emu ve çörek otu yağlarını uzun süre kullandığınız zaman saç renginde koyulaşma olabilir. Ancak çok uzun soluklu kullanmak gerekir ve herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir.

 5. senem hanım bahsettiğiniz yağların hepsi aynı anda, kullandığımız bitkisel şampuanın içine karıştırılarak kullanılabilir mi? ( Isırgan otlu veya sarımsak özlü vs. şampuanlarla)

  1. Hicran Hanım Merhaba;
   Çam terebentin yağı şampuan ile karıştırılarak kullanılabilir. Ya da biberiye, lavanta, menekşe yağları şampuana eklenebilir. Ancak diğer yağlar masaj yöntemiyle direkt olarak saç diplerine uygulanmalıdır. Bu daha başarılı bir sonuç verecektir. Dilerseniz aynı anda (susam ya da tatlı badem gibi bir sabit yağ ile diğerlerinden belli oranlarda karıştırarak) kullanabilirsiniz. Dilerseniz de ayrı ayrı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 6. Güzel bilgiler biz kına bademyağı saf zeytimyağı sarımsak karışımını uyguluyoruz saçların diplerine kadar masajla saçın hem parlak hemde hızlı büyüyor. Yıllardır kızlarıma uygularım ve memnun kalıyoruz. Bu ürünün fiyatı ne kadar öğrenebilr miyim?

  1. Hasret Hanım;

   Teşekkürler. http://www.cahidepazar.com/default.asp?git=10&urun=3938 linkinden bakabilirsiniz.

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: