Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Ev Tipi Salça Makinası

Gıdalarımız üzerinde yapılan hileler bilinçli hanımları daha çok ev yapımı ürünlere sevk etti. Peynirden süte, ekmekten ete kadar hilesiz bir ürün bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Akıl almaz hilelerin yapıldığı ürünlerden biri de yemeklerin vazgeçilmezi salça. Çürük domateslerden yapılan, renk vermek için kumaş boyası kullanılan, bol katkılı salçalar kim bilir kaç kez fark etmeden mutfağımızda yer buldu?

Daha evvel sizlerle evde salça yapımını paylaşmıştım. Biraz meşakkatli olsa da evde yapılan salçanın lezzeti fabrikasyon ürünlerle boy ölçülemez niteliktedir. Fakat salça yapmanın da artık kolay bir yolu var. Her şeyin makinası olur da, salçanın olmaz mı? Olur tabi.

Ev tipi salça makinası ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Hele bir bahçeniz ve bol miktarda domatesiniz varsa, bu makina tam size göre.

Normal şartlarda domatesi doğradıktan sonra çürütme, posasını çıkarma, çekirdeklerini ayıklama işleri vardır ve çok zahmetlidir. Fakat salça makinasıyla bu işlemlerin hepsini makinamız yapıyor. Bize sadece salçamızı güneşle buluşturmak kalıyor. Salça makinasında, domates salçası yapmak için sadece domatesleri  irice doğrayıp makinaya atmak gerekiyor. Makina hem kabukları, hem çekirdekleri ayırıyor.

İlk çekimde domates kabuklarıyla beraber, çok az etli kısımda çıkıyor ama bu hiç sorun değil. Zira bu posayı yeniden alıp makinadan çektiğinizde geriye kalan sadece posa ve çekirdek oluyor.

Bu resimde gördüğünüz gibi, posa yeniden çekildiğinde çok az  ve kuru bir posa kalıyor.

Salça makinasında sadece domates çekilmiyor. Biber salçası yapmakta çok kolay. Yalnız bir püf noktası var. Biber salçası yapmak için, öncelikle biberlerin saplarını çıkarıp, hafif yumuşayana kadar haşlamanız gerekiyor. Bu şekilde çok daha kolay çekiliyor.

Gördüğünüz gibi, çekirdeğiyle kabuğuyla atılan biber, pürüzsüz halde çıkıyor.

Salça makinasından sadece domates ve biber değil, farklı meyveleri de çekmek mümkün. Örneğin üzüm ve erikte çekebilirsiniz. Ben kırmızı eriklerin çekirdeklerini çıkararak çektim. Çok başarılıydı. Bu püreyle muhallebi yapabilir, pastalara kullanabilir, nefis bir meyve pestili yapabilirsiniz. Büyük çekirdekli meyvelerin çekirdeğini mutlaka çıkarın!

Salça makinası İtalyan malı ve güçlü bir motora sahip. Piyasada bulunan çin malı ürünlerle kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve sağlam malzeme kullanılarak üretilmiş.  Benim makinam, saatte 50 kg. domates çekebilecek kapasitede.  Bir üst modeli olan makinayı alarak bu işin ticaretini bile yapmanız mümkün.

Sizde bir salça makinası temin etmek isterseniz e-makarna.com dan, değişik modellerde makinaları bulabilirsiniz.

İletişim adresleri:

Mail adresi: info@e-makarna.com

Telefon numaraları: 0850 420 10 10 (Ücretsiz)

Sinan Baydere

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: