Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

NE OLDU BİZE ABİCİĞİM?

Gayrısını bırakalım da, kendi içimizde bir olalım, birlik olalım diyorum. Her defasında hayallerimin kırıklarını toplamaktan yoruluyorum. Haramlara peşkeş çekilen helaller acıtıyor kalbimi…

Başkalarının gözüne gireceğim derken, İslam kardeşlerinin yüreğini, Tevhid’in ruhunu ezip geçenlere ne diyelim bilmem ki…
*********************
Şu günlerde, her ne kadar üzülsem de hiç konuşmak istemedim bu konuyu ama hizmet ehli bir abimizin mektubu oturdu içime. Hak Teala için paylaşmak istedim. Lütfen herkes vicdanını önüne koyup düşünsün…

NE OLDU BİZE ABİCİĞİM?

“Sevgili abilerim, Yıllardır hizmetin içinde yer aldım, lise çağından beri, hizmet için her türlü zorluk ve çileye rağmen yolumdan sapmadım, çalıştım çabaladım. İstedim ki Allah yolunda atılan bir adıma katkım olsun. Çok öğrenci yetiştirdik, sayesinizde teheccüt namazlarını bir gün olsun kaçırmayan bir insan oldum.

Abicim, gördüklerim beni kahrediyor. Çocuklarımı televizyondaki her türlü pislikten korumak için titizlikle üzerinde duruyorum, dikkat ediyorum. Bir tane bile müzik kanalımız yok evimizde. 

Sanat yapıyoruz adı altında çocuklarımızı ve gençlerimizi manevi tahribata vesile eden o şarkıcı bozuntularını ne zaman görsem hemen diğer kanala geçerim. Şarkıların sözlerindeki fuhşiyat, kliplerdeki akıl almaz edepsizlik o kadar çok ki, bir insan bunu izlerken utanır..

Ah abicim, bu konuda bu kadar titizken, geçen gün Türkçe Olimpiyatlarını izledim. Benim kendilerini gördüğümde şeytan görmüşçesine telaşla kanal değiştirmeme sebep olan Ajda Pekkan, Serdar Ortaçlar oradaydı..

Ne oldu bize abicim, biz çocuklarımıza rol model olarak bunları mı gösteriyoruz.. Bu kadın değilmi ki; 80 yaşına merdiven dayamışta yinede uslanmamış Mayoyla sahnelere çıkan, Serdar Ortaç değil mi ki, klipleriyle şarkılarıyla gençliğin maneviyatına darbe vuran..

Ah be abicim, yıllardır mücadele veriyoruz da sonu bu muydu.. Hocamız stadlara sığmayacağız deyince biz bunu mu anlıyorduk, ipsizi sapsızı getirerek mi stadları dolduracaktık. Şimdi ben bu kadının klibini görünce çocuğuma ne diyeceğim, bu kadını biz onur konuğu olarak programımıza getirmedik mi.

Ah be abim, eskiden müzikli ilahiler bile caiz değil diye dinlenmezdi, ne oldu abicim bize de şimdilerde gençliğimizin önüne bu insanları çıkarıyoruz.. Bu gençliğe önder olarak bunları mı layık görüyoruz, bizim sanat anlayışımız bu mu ?

Ah be abicim, bize ne olduysa yavaş yavaş oluyor.. Batı değerlerini ve sanatçı geçinen soytarıları meşrulaştırıyoruz. Kendi kendimize zehirleniyoruz.kafam karışık, şapkamı önüme alıp düşünmem gerekiyor…”

Comments are closed.

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Ümmühan says:

  Ben ilk eleştiri yazınızdan itibaren dikkatle okuyorum yazılanları.önce çok kızmıştım ama at gözlüklerimi çıkarıp olaylara bakınca gerçekleri görmeye başladım.zaman gazetesi aboneliğimden vazgeçtim.yakamıza yapışıp haraç keser gibi alınan paraların aslında hiçde iyi niyetli alınmadığını gördüm.sözylediğimiz sözlere yaptıklarımıza inandırabilmek için rüya uydurmanın günah olmadığını sanıyorduk.şimdi ne denli büyük bir günah işlediğimizi farkettim.inanıyorumki çok fazla insan var bu yazılanları okuyup tarafsız bir şekilde düşünmeye olayları irdelemeye başlıyor.türkçe omimpiyatları tam bir günah bataklığı.o çocuklara söyletilen şarkıların,o çocukları o hale sokup vitrin mankenine çevirmenin vebalini nasıl taşıyacaklar acaba?

 2. S-Aisha-O says:

  Ablam cok guzel bir yazi olmush ama anlayana.sizlerdeki ve sizden ozenilerek deyistirilen bizdeki sanatci anlayisi cok kotu.bizim hakiki sanatcilarimiz Reshid Behbudov,Shovket Elekberova,Uzeyir Hacibeyov,Niyazi,Mensum Ibrahimov kimilerinden sonra shimdiki sanatci diye gezenleri,kliplerine deyil eshinle kendinle bile bakmaya utandigin insanlara sanatci denmesine kiziyorum.hele sadece kirli soz yiginlarini sharki diye sunanlara tahammulum yok.boyle bir zamanda Allahim yavrularimizi ve bizleri duz yoldan shashdirmasin.

 3. S.a. tüm gönül dostlarına;
  Cahide hanım sizi o kadar tanımak isterdim ki.Rabbim sevdiği kulunu sevdirirmiş.Sizi de ondan seviyoruz galiba.İnşallah çocuklarınız da Allah yolunda ümmete faydalı evlatlar olurlar.Konuya gelince arkaşımı kıramadım ve olimpiyatlara katıldım.Ancak ortamı görünce ümmeti farketmeden light hale getirdiklerini görünce utandım.Şarkılar,türküler,bir yanda kendinden geçercesine oynayan kapalı kızlar bir yanda.Aklım almadı.Bakın ben 37 yaşındayım ve 10 yıl önce kapanmayı bana Rabbim nasip etti.Üstelik ailemde tek bir kişi bile böyle değilken.Ancak iyi ki de hizmetin içinde yer almadım.Zira bu yaşananları anlamak mümkün değil.Ben kimse kusura bakmasın bunun adının sadece bir iyilik hareketi olduğunu düşünüyorum.Bunun dışında İslama bir katkı bu olimpiyatlarda asla yok.

 4. S aleyküm arkadaşlar ben nurcularin okuyucular grubundanim, maalesef gülen cemaatinin yaptiklarindan cok rahatsızlık duyuyoruz lütfen onlara nurcu demeyin ,gerçek nurcularin takvasiyla hic alakalari yok zaten onlara gülen cemaati deniliyor artik, hizmet adina yaptıkları haramlara cok üzülüyoruz, Allah intibaha getirsin, içlerinde çok halis niyetli müslümanlar da var mektupda oldugu gibi…

 5. Aysemine says:

  Yapılan seyin fedakarlık olduğunu yakinen biliyorum. Hizmetlerine gayretlerine saygım çok büyük ama ben de esimle beraber bu organizasyonu seyredemiyorum ….saygılar

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: