kokoshabla deodorant

Avrupa’dan İthal Rezil Geceler!

Son sürat akıp giden zamanın çarkları arasında kalan ayrıntılar çoğu kez gözümüzden kaçıyor. Teknoloji ilerledi, hayatımız kolaylaştı. Tek tuşla neredeyse istediğimiz her şeye ulaşmamız mümkün hale geldi. Nimetler o kadar çoğaldı ki; Azaba uğramış kavimlere musallat olan hedonizm yani hazcılık hastalığı bizim toplumumuza da benzer şekillerde sirayet etti.

Kesinlikle mutlu olmayan, nefsini tatmin edebilmek adına her yolu meşru sayan, hiçbir ahlaki değeri olmayan, bedenini ilahlaştıran bir gençlik türedi.

Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan, bu toplumun özüne uymadığı halde gelenek haline dönüştürülen Avrupa’dan ithal uygulamalar, gençliğin zehirlenmesinde önemli etkenler haline geldi. Bu uygulamalardan biri bekarlığa veda partileri, diğeri de okullardaki mezuniyet geceleri veya baloları.

ilk olarak amerikan filmlerinden öğrendik bekarlığa veda partilerini. Adam evlenecek, bir nevi esaret(!) altına girecek diye, yapabileceği kadar pisliği bir gecede yapmaya çalışıyor ve bunun adına eğlence diyorlar. Bize çok yabancı iken zamanla içselleştirilen bu rezillik, ülkemizin hemen her yerinde de yapılmaya başlandı.

Hatta basından duyduğumuz son olay, toplumdaki kokuşmuşluğun boyutunu gözler önüne seriyordu. Bu kez bekarlığa veda partisi düzenleyen Türk bir gelin adayıydı. O gece sarhoş bir haldeyken zenci bir adamdan gebe kalıyor. Çocuk zenci doğunca rezalet açığa çıkıyor… Bu olay için fuhşiyatın son noktası demek doğru olur sanırım…

Bu olay bana cumhuriyetin ilk yıllarında yaşanan Kadeş rezaletini hatırlattı…

Önceki yıllarda sadece üniversitelerde yapılan mezuniyet geceleri, ilköğretimde hatta ana sınıflarında dahi yapılır oldu. Bu geceler veya balolara masumca demek, gayet tabi safdillilik olur. Çünkü lise ve üniversitelerin törenlerinde içki su gibi tüketilirken, ilköğretimdeki törenlerde gizli içki tüketimi oluyor ve o gece içen, sarhoş olan gençler akıl almaz rezilliklere imza atıyor. Çöp konteynırlarından ve tuvaletlerden çıkan bebek ceninlerinin bir sebebi de bu gecelerde yaşanılan edepsiz ilişkilerdir…

Her halimiz Avrupa’ya duyduğumuz özentinin bir tezahürü gibi. Medeniyet bilmeyen Avrupa nasıl olduysa 10 yıllardır gözümüzde bulunmaz hint kumaşı gibi görünür oldu. Saçımızdan tırnağımıza, çocuğumuzdan yaşlımıza  kadar avrupalılaşma hastalığına yakalandık.

Sokağa çıktığınızda hemen her kıyafet mağazasının vitrininde son derece avrupai abiye kıyafetler nam-ı diğer tuvaletler görürsünüz. Dekolteli, alabildiğine kısa etekleriyle kadını yabancı gözler için bir cazibe merkezi haline getiren  bu tuvaletler, özel! gecelerin olmazsa olmazı haline geldi. Yeni ayaklanmış kız çocuklarına dahi bu kıyafetlerden giydirilir oldu. Bu giyim tarzı öylesine özendiriliyor ki, 7-8 yaşlarındaki kız çocuklarını tam bir kadın gibi giydirilip süsleniyor ve şuh bir görüntü veriliyor.

Okulların kapanmasına yaklaştığımız şu günlerde, okul idarelerinin birbirine nispet edercesine düzenledikleri yıl sonu törenlerinde çocuklar dansa, şarkıcılığa, içkiye özendiriliyor. Cola bardaklarını şerefe kaldıran, edepsiz şarkılar eşliğinde kızlı erkekli dans ettirilen tertemiz çocuklar erken yaşlarda masumiyetliklerini kaybediyorlar…

 

Cahiliye dönemindeki  kızların diri diri gömülmesine mukabil, günümüz cahiliyesinde de çocuklarını kendi elleriyle ateşe hazırlayan ebeveynler var. Çocuğunu koruma içgüdüsünü tamamen kaybetmiş, bedenin çıplaklığını edepsizlik olarak görmeyen anne babalar, o zamanın cahiliyesindeki ebeveynlerden çok daha cahil ve idraksiz…

Genelde anneler kız çocuklarının bu giyimlere heveslenip, kendilerine de alınması için baskı yaptıklarından dert yanıyorlar. Aile istemiyor ama çocuğuna da söz geçiremiyor.

Ne yapmalıyız?

Çocuklarımıza bilgiden önce bilinç vermemiz gerekiyor. Çocuğa bilinç çok küçükken aşılanmaya başlanır. 10 yaşına kadar hiç bir şey vermediğiniz çocuğa o yaştan sonra hakikatlerin yüklenmesi biraz zor olacaktır.

Kararlı olalım. Cümlelerimiz net olsun. Bir konuda kararımız kesinse bunu kesin bir dille izah ederek anlatmaya çalışalım.

Çevremizde gördüğümüz yanlışları uygun bir dille çocuğa anlatalım. Çocukların okullarında yapılan kutlama, mezuniyet gecesi gibi törenlere çocuklarınızı asla göndermeyin ve okul idaresine, öğretmene mutlaka tepkinizi gösterin.

Çocukların televizyonda çıkan her çizgi filmi, her diziyi, reklamları izlemesine izin vermeyelim. Çocuklara çevremizde olup bitenleri, tv de gördüklerini sorgulamayı öğretelim.

Unutmayalım ki, özellikle kız çocuklarımız bize cennetin anahtarı olabileceği gibi, cehenneme sürüklenmemize vesile de olabilirler. Kız çocuklarını ihmal etmek, emaneti zayi etmektir. Allah subhanehu ve teala bizlere emanetlerimize sahip çıkmayı nasib eylesin. Zamanın fitnelerinden bizleri ve evlatlarımızı muhafaza etsin. Amin, Amin,Amin…

CAHİDE SULTAN

*********************

Nurettin Yıldız Hoca’dan “Kız çocuk rehberi” sohbeti tavsiyemdir:

http://www.youtube.com/watch?v=-NUDidiN_2c

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. Ablacim merhabalar
  Uzun zamandir takip ediyorum sizi ins. Bir gun tanisirizda .biz biliyoruz sizin gittiginiz yol Allah in yoludur ve bunu da herkese acikca dile getiriyorsunuz. Allah yar ve yardimciniz olsun.rabbim ummeti Muhammed i islah etsin.bende cok uzuluyorum bu duruma neden bizi dinden uzaklastirmaya avrupalalastirmaya calisiyorlar muslumanim demekle hersey bitmiyor acin okuyun kuran ne anlatiyor Allah ne diyor.
  Ablam kalplerimiz bir ins tanisiriz.
  Kisi sevdigiyle beraberdir.

 2. “Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evlâdım yanıyor, imanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, imanımı kurtarmağa koşuyorum.”

 3. Cok haklısınız .bu arada sitenize abone olmak istiyorum ama mail adresime gelen bildirimi yabancı dil olduğu icin onaylyamiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 4. Nuray aytekin says:

  Bende çok tutucu bir ailede buyudum televizyon bile yasaktı evde , okulda arkadaşlar tv programından bahsederken ben uzaylı gibi bakardım. Fotoğraf çekmenin insanı putlaştırdığını düşündükleri için küçükken nasıl bir çocuk olduğumu asla bilemiyeciğim. Daha bir çok örnek verebilirim ama sonuçu söylesem kafi sanırım inanmıyorum hiç bir dine inanmıyorum. Dinlerin toplumları hizaya sokmak için insanlar tarafından uyduruluduğunu düşünüyorum. Sizin siteniz için bu küfüre giriyor biliyorum o yüzden özür dilerim. ben sadece çok eski tarihlerden bu yana dünyanın çeşitli yerlerinde çıkan savaşların, cinayetlerin, katliamların sebebinin hoşgörüsüzlük olduğunu düşünüyorum. O yüzden kim neye inanmak istiyorsa o na inansın kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın. Farklı düşünmemiz birarada yaşamamızı engellememeli. yanılıyormuyum cahide ablacım.

  1. Gerçekten katı daha doğrusu takva bir ailede büyümüşsünüz sizi anlayabiliyorum bende öyle bir ailede büyüdüm fakat din dediğimiz şey gerçektir kuran-i kerim diğer kitaplardan her şeyden münezzehtir tahrif edilmemiştir hatta diğer arapça yazıları görüp okuduğunuzda onun kuran olmadığını anlarsınız çünkü kuran özeldir hitabı farklıdır rabbimizin tarafından geldiği belli şeytan bu vesveseleri herkese veriyor onu dinlemeyin İslam kurtuluştur islam’a teslim olun selamet bulursunuz.

 5. Allahım Allahım nereye gidiyoruz böyle yaaa Rabbim sonumuzu hayretsin. Cahide abla ben okul öncesi öğretmenliğini okuyorum 4.sınıftayım mezun olacam Allahın izniyle.Amaa gel gitler yaşıyorum çalışıp çalışmama konusunda.Acaba ben bu işi ne kadar Rıza-yı İlahi için yapacam,acaba benim çalışmam Allahın hoşuna gidecek mi diye düşünmekten karar veremiyorum bir türlü.Bazen yok çalışmayacam diyorum sonra da böyle rezillikleri görünce o çocukların inançlı öğretmenlere ihtiyaçları olduğunu düşünüyor vicdanen rahatsız oluyorum. Rabbim bizi kendisine layık bir kul,Habibine layık bir ümmet ve İslam alemine de hayırlı,faydalı insanlar olmamızı nasip buyursun.Allah sizden de razı olsun böyle önemli bir konuya değindiğiniz için.

 6. merhaba arkadaşlar;
  bu konuyla alakalı 2 meseleye dikkat çekmek istiyorum.
  1.si taciz
  2.si nazar

  yıllarca halkla içiçe yaşamış,dertleşmiş bir sağlık mensubuyum.ÇOCUKLUĞUNDA TACİZE UĞRAMIŞ ve halen daha bu çirkin hatıraları beyninden silememiş nice insanın şahitiyim.Yavrularımız sahip oldukları masumiyetle albenili kıyafetlere rağbet etmekte,karşılarındaki sinsi,hasta ruhlu erkeklere maalesef iştah açıcı bir görünüm sergilemektedirler.Yıllarca da zaten gazetelerden bu tür haberleri gördüğümüz aşikar.Hele hele hiç izlemediğim çocuk pornolarının da bu tür mevzularla alakalı olabileceğini düşünüyorum.Demem o ki;tesettür yetişkinlere farz kılınmış olmasına rağmen,o temiz yavrularımıza da tesettüre yakın,albeniden uzak(hiç olmazsa evin dışında) kıyafetler giydirmemiz gerekiyor.
  diğer hususa gelince; biliyorsunuz ki nazara en açık kimseler;çocuklardır.Hatta halk arasında bir çocuk sevilirken,-seni gidi çirkin şey-diye sevilir.Nazar değmesin diye.Efendimiz(sav),nazarın insanı kabre bile götürebileceğini bildirmiştir bizlere.Felak,nas,ayetel kürsi dualarını sık sık okumamızı istemiştir.
  Yavrularımız yine bu yüzden,koruyucu tedbir olarak daha dikkatli giyindirilmelidir.
  Zaten dinimizdeki tüm emirler insanın iyiliği,korunması,kemalat derecesinin yükselmesi için değil midir?
  selam ve sevgilerimle …..

 7. Yemekler,tarifler bahane!
  Ama ayetler,hadisler,konular şahane:)
  yürü Allah’ın güzel kulu sevgili cahide arkanda senin gibi düşünenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu unutma!

  1. Elhamdulillah…

 8. Cahide Hanım.anladığım kadarı ile bu sayfayı sadece yemek ve elişlerini paylaşmaktan öte artık siyasi ,ayrıştırıcı ve sadce kendi görüşlerinizinin propogandası için kullanıyorsunuz.Sizin dünya görüşünüz bu olabilir o size aittir ama bizimkileri sorgulamak ,aşağılamak ve küçümsemek anlamına gelmez.Herkesin çocuğu sizin çocuğunuz gibi olmak zorunda değil,sizin yerden yere vurduklarınızda sizin değerlerinizi yerden yere vuracaktır.Bumu sizin birleştiriciliğiniz,bumu sizin ablalığınız.neden insanların tümünü kucaklamıyorsunuz neden ötekileri kibir ve kinle eleştiriyorsunuz…tıpkı birileri gibi..mülümanlık bumudur…lütfen sizde bende tahammülü öğrenelim,kabul edelim.İstediğiniz kadar kendi öğretilerinizi çevrenize verin acaba yarın ne olacak onları hangi modelin içinde bulacaksınız,birde bakmışsınız evlatlarınız, kardeşleriniz sizin istemediğiniz güruhun içerisindeler….lütfen ama lütfen ayrıştırmayın gün gelir evlatlarınızı herşeye rağmen kol kanat germek zorunda kalırssınız.gelen nesil benden sizden çok farklı çok farklı boyutta,tabloyu iyi okuyun.

  1. Benim sayfamı yıllardır takip edip, sadece yemek sayfasıdır demek tuhaf bir durum. Hemen her tarifin üstünde bir konudan bahsettim. Güncel olayları, dinimizin bizden istediklerini anlatmaya, konuşmaya çalışıyoruz. Ben Müslümanım ve beni yaratan Rabbim, bana bu dini tebliğ etmemi emrediyor. Bu her müslüman kişinin vazifesidir. Bu yazıları insanlara bu dinin gerektirdiklerini anlatmak için, farkındalık oluşturmak için yazıyorum. Kimsenin kafasına silah dayayıp, ne yapması gerektiğini anlatmıyorum.

   Beni anlayabilmeniz için, önce İslam’ı anlamanız lazım. İslam’ı anlayamadıkça bu tartışmalar şüphesiz havada kalacaktır…

   1. Cahide hanım sanırım o küçük melekleri istemeden de olsa çıktıkları bu karanlık yolda kazanmamız için sanırım önce ailelerin [aman canım çocuk’ ileride kendi kararını kendi verir ‘düşüncesinin yanlışlığının farkında olmaları gerekiyor.Ne yazık ki her gün parklarda, okullarda,sokaklarda kısaca gözlerimizin önünde bir melekler ordusunun yıkılışını görüyorum .Bu beni kahrediyor. benimde ikiz kızlarım var.2,5 yaşındalar.Bu kadar yanlışın doğru bilndiği bir toplumda onları yetiştirmek,doğruyu benimsetmek kolay olmayacak.Eğer doğru olurlarsa ileride onları büyük savaşlar bekleyecek.yanlışın içinde doğru olmanın sıkıntısını yaşayacaklar.Olsun çekilen sıkıntı yeter ki ALLAH yolunda olsun.O sıkıntı bile ucunda kavuşmak varsa ne güzel ne tatlı.Keşke anlayabilseler KEŞKE ….

 9. Allah sizden razı olsun. Bu siteden ve burdaki dostlardan çok şey öğrendim. Bildiğim ama idrak edemediklerim bilmediklerim. Bunları çok önceden hayatıma katmak isterdim. Ama hiç bir şey için geç değil . Rabbim o akılsızca konuşan insanlara hidaydt versin. Bu yazılanlar sizi üzmesin sakın Cahıde hanım. Çünkü onlar hak karşısında kör sağır ve dilsizdirler. Hayırlı kandiller tüm dostlar selamve dua ile rahmanaemanet olun….

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: