Doğal Güneş Kremi

TESETTÜR NEDEN GEREKLİ?


Yukarıdaki videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Videoda tesettürsüzlüğe karşı uydurulan bütün bahanelere cevap var…

Kadınları edebsizliğe iten en büyük şey, beğenilme arzusudur!

Oysa ki herkesin görüp beğendiği şeyin, hiçbir kıymeti yoktur!

Kendisini bakışlardan saklayan kadın kıymetlidir!

 “Açık giyinmek özgürlük değil, kendini haram gözlere mahkum etmektir!” 

(Dizelerin Ümmü seleme’ye ait olduğu söyleniyor. En doğruyu Allah bilir))

Giderek çıplaklaşan kadınlar üzüyor beni. Hep gündemde kalsın, unutulmasın istiyorum. Çıplaklığı benimsemeyelim, bu duruma alışmayalım istiyorum. “Din yalnız Allah’la kul arasında kalmalı”, “namus iki bacak arasında mı” diyenler, bu hal üzere ölüp gitmesinler,birşeyler anlatabilelim istiyorum. Hepimiz birbirimizden sorumluyuz. Toplumdaki kötü kokular evlerimizin de havasını bozuyor.

Modern tesettürlü kardeşlerime sesleniyorum. Yeniden tesettürün ruhunu anlamaya çalışalım. Tesettür belki de kadının dünyadaki en büyük imtihanıdır.Tesettür modası diye bir saçmalık olamaz. Bu sinsi sektöre yem olmayalım ne olur… Dikkat edelim kalpler kayar, akıl kayar, ayaklar kayar!
“Allahümme, ya mukallibel kulüb, sebbit kalbi, alâ dinik..! (Allah ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl!) amin

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. cahide abla Allah senden razi olsun gercekten. bu hakli davada karanliga isik tutabilme cesareti, gucu ve gayreti cekinmeksizin her daim gosterdigin icin… zaten sen en basite yani anlamasi ve algilanilmasi en kolaya indirgeyerek fikirlerini, bildiklerini yaziyorsun.. sukurler olsun Rabbime kapaliyim. yahu bi kere nicin durup dusunmuyoruz… iki kere iki dort.. bu Alahin emri kuranda apacik yaziyor yapmamak gibi bi luks soz konusu degil.. Allahin sozu uzerine tartismaya gerek var mi? hasa ne haddimize…. nicin sayili insanlar bunu hakkiyla yapmiyorlar diye Allahin emrini terkedeyim ! bu nasil vicdan rahatlatma cabasidir… “ben nice kapalidan daha imanliyim, kuranimi okurum ,namazimi kilarim, durustum vs…” ha yani iman olcusune gore mi kisiler ortunmeli… nolur o kadar acik ve net ki saptirmayalim… yahu bi kere o ki peygamer sallahu aleyhi ve sellem yaratilmislarin en temizi, en nuru.. o ki cennetle mujdelenmis.. -ki suphesiz Allah sozunden donmez- Ayaklarinin alti sisene kadar ibadet eden, namaz kilan , cenneti garanti oldugu halde ibadete devam eden.. hz hatice , hz fatima… bunlar peki… kalpleri temiz degil miydi? ya da bunun arkasina siginan kardeslerim daha mi temiz kalpliler sahebe hanimlarindan…. onun icin midir bu muhalefet ? tahminimce cevap hayirdir. peki o zaman geriye ne kaliyor? dedigim gibi ortunmeyi hakkiyla yapmayanlar, benim Allah’a kulluguma ve cennetime nicin mani olsun.. son olarak kalbim titreyek andigim sozlerden peygamberimizin sozuyle bir kez daha konunun ne kadar acik ve net oldugunu hatirlatmak istiyorum… “boyle (geregi gibi ortunmeyen) kadinlar cennetin kokusunu bile alamayacaklar… ”

  abla videonun mutlaka izmenmesini isterim… saniyorum aranan cevaplardan bir kismi daha mevcut burada… selamun aleyk..

  1. Hatırlattığın için Allah razı olsun gülüm. Daha evvel dinleyip paylaşmalıyım dediğim bir videoydu bu.

   1. cahide abla ben 19 yasındayım 12 yasında kapandım 7 yıl oldu cok içimde kaldı simdi ise acılmayı düsünüyorum zaten ben simdiki bazı kapalılara kapalı demiyorum gerektiği gibi kapanılmıyor ben üniversiteye gidecem allahın izniyle bu yıl üniverste bitince gerektiği gibi kapanmayı düşünüyorum bana bi yol göster

    1. ceyda bence içinde kaldıysa açıl bende sonradan açıldım aynı senin gibi ama 4 yıl kapalı kaldım sonra açıldım açıldıktan sonra içim atmadı 2 yıl açık kaldım sonra tekrar kapandım şimdi dediğin gibi o tip bi kapalılardan deilim gereğine uymaya çalışıyorum sana açıl dememin sebebi bende yaşadım eğer açılmasaydım bu kadar iyi bi kapalı olamazdım vede sen alıştığın için kapanmaya açılınca tekrar kendin kapanırsın eminim içine sinmez kısaca ben sana diyorumki biz ne dersek diyelim senin aklında kalır bari yaşayarak öğren yorumun dikkatimi çekti ondan yazdım yanlış anlama

  2. Allah razı olsun Sıla kardeşim videoya bayıldım,bu kadar mı güzel anlatılır tesettür konusu.Rabbim hepimizi bilinçli müslümanlardan eylesin amiin.

  3. Allah razı olsun,cok faydaı bır paylaşım

 2. Kadın nmusdur. Kapanması farzdır. Sadece kocasına hariç. Uymayanların hakkı ise mühürlenmektir. hoşlanırlarsa argo isim lakab taşımaya ozaman ” Allah Islah etsin ! ”

  Moderen zihniyetlere soru:
  1.bir yabancı erkek sizin fizikinize aşık olur ve hayallere girer ise sizin hoşunuza gidermi. yoksa fırsatmı kolluyorsunuz öyle olsun diye?
  2. giyiniş tarzınız sapıklara belirli olaylara sebep olursa aslında kadın hakkı diye kim sizi mühürlenmekten koruyacak. Ameliyatlamı çıkarılırmış öyle laflar?
  3. çağdaşlıkmış ( gavur zihniyeti ) adı altında mertebeniz hangi tarafa doğru yücelecek. kıvırta kıvırta caddelerden geçerken namusunuz hakkında çıkan laflara olsun mu dersiniz yoksa kızarmısınız?
  isterseniz akşamları ara caddeden geçin bakalım kaç defa geçebileceksiniz. ( Keyifdenmi kadınlara dinimiz haram etmiş tek başına akşam namazından sonra bilhassa sokaklarda gezmeye hatta evden çıkmaya?)
  Vatanımızı kurtaran Annelerimiz ve Ninelerimiz hep tesettürlü idi. nihayet cahiller kısmına atılıp dalga geçmeye sebep oldular. meğerse onlar idi kar kış demeden cepheye ekmek top mermi taşıyanlar. Onlardır bizden hak isteyenler. Onlardır bizden Fatiha bekleyenler. onlar olacak moderen (terbiyesizlik) olanlara lanetler yağdıran beddua eden.
  Size sıra gelince kışın kaç dakika çıplak dışarıda kalabilirsiniz ? Analarınıza Ninelerinize Atalarınıza hakaret eden sizler değilmisiniz? chp gibi sapık zihniyetli iki yüzlü partilerin kurbanları sınız açıkca belli.
  Fransaya dans yasağı getiren atalarınıza inat çıplanan sizsiniz.
  Merhamet sancağın altından kovulanlarda siz olacaksınız.
  şunu bilinki, birgün elbet sizde bu diyardan ayrılacaksınız. kefene sarılıp toprağa gireceksiniz. Hesaba tutulacaksınız.
  sonra diyeceksinizki ” keşke toprak olsaydım!”

  Yok kalbi temiz olmalıymış da falan filan laflara kapılanlara:
  iltihap kalbinizden de çıkabilir. Hatta kalbin içinden temiz kanın yanından kirli kan da pompalanıyor. Hiç kimse ” Ben temiz kalpliyim diyemez çünkü herkezin nefsi var ve herkez misal zengin olmak ister, faizlere karışır, canı birşeyler çeker. Kimin kalbi temiz olduğunu sahibi bilemez. Bilen olursa Evliya olmalı. Evliyayım diyen öyle ise ilmin bilmin en derinlerini tanır ve alnı secdeden kalkmaz!!!

 3. Allah razı olsun Cahidem tesettür konusuna ağırlık verdiğin için.Video da çok güzel.Hem kadında ben de makyaj göremedim.İsteyen istediğini desin örtünmek Rabbimizin emri.
  Nûr Sû­re­si’nin il­gi­li aye­ti mea­len şöy­le der: “Mü’min ka­dın­la­ra da söy­le, göz­le­ri­ni ha­ram­dan sa­kın­sın­lar, ırz­la­rı­nı ko­ru­sun­lar. (Yüz ve el gi­bi) gö­rü­nen kı­sım­lar müs­tes­na, zî­net (yer)le­ri­ni gös­ter­me­sin­ler. Ba­şör­tü­le­ri­ni ta ya­ka­la­rı­nın üze­ri­ne ka­dar sal­sın­lar. Zi­net­le­ri­ni, ko­ca­la­rın­dan, ya­hut ba­ba­la­rın­dan, ya­hut, ko­ca­la­rı­nın ba­ba­la­rın­dan ya­hut oğul­la­rın­dan, ya­hut üvey oğul­la­rın­dan, ya­hut er­kek kar­deş­le­rin­den, ya­hut er­kek kar­deş­le­ri­nin oğul­la­rın­dan, ya­hut kız kar­deş­le­ri­nin oğul­la­rın­dan, ya­hut Müs­lü­man ka­dın­lar­dan, ya­hut sa­hip ol­duk­la­rı kö­le­ler­den, ya­hut er­kek­li­ği kal­ma­mış hiz­met­çi­ler­den, ya­hut da he­nüz ka­dın­la­rın mah­rem yer­le­ri­ne va­kıf ol­ma­yan er­kek ço­cuk­lar­dan baş­ka­la­rı­na gös­ter­me­sin­ler. Giz­le­dik­le­ri ziy­net­ler bi­lin­sin di­ye ayak­la­rı­nı ye­re vur­ma­sın­lar. Ey mü’min­ler, hep bir­lik­te töv­be edi­niz ki kur­tu­lu­şa ere­si­niz!’’ [24:31]
  Prof. Dr. Hay­ret­tin Ka­ra­man, bu ayet­le­ri yo­rum­lar­ken şöy­le der: “Bu ayet­ler nâ­zil olun­ca Müs­lü­man ka­dın­lar, bu­lun­duk­la­rı yer­den ay­rıl­ma­dan, etek­lik­le­ri­nin uy­gun yer­le­ri­ni yır­ta­rak ba­şör­tü­le­ri­ni bu­nun­la bağ­la­mış­lar ve bun­dan son­ra hiç ak­sat­ma­dan bu em­ri ye­ri­ne ge­tir­miş­ler, Hz. Pey­gam­ber (s.a.) de bu âye­tin uy­gu­lan­ma­sı­nı ti­tiz­lik­le ta­kip et­miş­tir. Bü­tün bu ka­rî­ne, de­lil ve işa­ret­ler, ko­nu­muz olan ör­tün­me em­ri­nin bağ­la­yı­cı ol­du­ğu­nu ke­sin ola­rak or­ta­ya koy­mak­ta­dır. Bu emir âde­te de bağ­lı de­ğil­dir; çün­kü o za­man câ­rî olan âde­ti ol­du­ğu gi­bi bı­rak­mak için de­ğil, de­ğiş­tir­mek ve ıs­lâh et­mek için gel­miş­tir, ba­şör­tü­le­ri­ni omuz­la­rın­dan ar­ka­ya ata­rak bo­yun ve gö­ğüs­le­ri­ni açık­ta bı­ra­kan ca­hi­li­ye ka­dın­la­rı­na ye­ni bir ör­tün­me şek­li öğ­ret­miş, İs­lâ­mî ör­tü­yü ta­rif et­miş­tir.”
  Hz. Ai­şe va­li­de­miz, Nûr Sû­re­si’nin yu­ka­rı­da mea­li ve­ri­len aye­ti in­di­ğin­de, bu aye­te uya­rak, vah­yin emir­le­ri­ne bü­yük bir sa­da­kat­le bağ­la­nan Me­di­ne’li En­sar ha­nım­la­rı tak­dir­le öv­müş­tür. Ha­dis ki­tap­la­rı­nın Li­bas ve En­sar ka­dın­la­rın fa­zi­le­ti bö­lüm­le­rin­de Hz. Ai­şe va­li­de­mi­zin ağ­zın­dan bu aye­tin em­ri­ne uy­ma şöy­le an­la­tı­lır: “Val­la­hi ben Al­lah’ın ki­ta­bı­nı tas­dik, O’nun in­dir­di­ği­ne iman açı­sın­dan En­sar ka­dın­la­rın­dan da­ha fa­zi­let­li­si­ni gör­me­dim. Nûr Sû­re­si’nin ör­tün­me aye­ti ge­lin­ce, er­kek­le­ri ken­di­le­ri­ne va­rıp Al­lah’ın in­dir­di­ği ayet­le­ri oku­ma­ya baş­la­dı­lar. Ha­nım­la­rın hep­si Al­lah’ın em­ri­ne uya­rak, yün­den ve pa­muk­tan ya­pıl­mış ör­tü­le­ri­ne bü­rün­dü­ler, Ra­su­lul­lah’ın ar­ka­sın­da sa­bah na­ma­zı kıl­ma­ya gel­di­ler.”
  Kur’anı Ke­rim’in Ah­zâb Sû­re­si’nde Müs­lü­man ka­dın­la­rın te­set­tür­le­ri­ni em­re­den il­gi­li aye­tin ise yi­ne mea­len an­la­mı şöy­le­dir: “Ey Pey­gam­ber! Ha­nım­la­rı­na, kız­la­rı­na ve mü­min­le­rin ka­dın­la­rı­na söy­le, be­den­le­ri­ni ör­te­cek el­bi­se­le­ri­ni giy­sin­ler. Bu on­la­rın ta­nı­nıp in­ci­til­me­me­le­ri­ne de da­ha uy­gun­dur. Şüp­he­siz Al­lah çok ba­ğış­la­yı­cı­dır, çok mer­ha­met edi­ci­dir.” [33:59]
  Ün­lü Mu­had­dis­ler­den Ebu Dâ­vud Li­bas bah­sin­de, Hz. Ai­şe va­li­de­mi­zin kar­de­şi (ab­la­sı) olan Es­ma Bin­ti Ebu Be­kir ile il­gi­li ha­di­si şöy­le ri­va­yet eder: Hz. Ai­şe ra­dı­yal­la­hu an­hâ an­la­tı­yor: “Es­mâ Bin­tu Ebi Bekr ra­dı­yal­la­hu an­hü­mâ, üze­rin­de in­ce bir el­bi­se ol­du­ğu hal­de Re­sü­lul­lah aley­his­sa­lâ­tu ves­se­lâm’ın hu­zu­ru­na gir­miş­ti. Aley­his­sa­lâ­tu ves­se­lâm, on­dan yö­nü­nü ters is­ti­ka­me­te çe­vir­di ve: “Ey Es­mâ! Ka­dın ha­yız ya­şı­na gir­di mi on­dan sa­de­ce şu­nun ve şu­nun dı­şın­da hiç­bir ye­ri­nin gö­rün­me­si câ­iz de­ğil­dir!” de­di ve yü­zü ile el­le­ri­ne işa­ret et­ti.”
  Halada tesettürün farz olmadığını düşünerek islama uygun giyinmeyen kardeşlerimizi Allah’a havale ediyoruz……

 4. Zeymuran says:

  Selamun aleykum ♥♥♥ALLAHIM seninle revaç bulup yayıldım dirildim ve sana yöneldim sana bağlandım. Ümidim sensin dayanağım sensin ALLAHIM hem bütün gayretimle istediğim hedeflediğim şeylerde hem derdini çekemediğim konularda bana yeterli ol. Bende olan benden kaynaklananı en iyi bilen sensin ALLAHIM beni sana karşı saygılı olmakla takvayla azıklandır. Günahımı bağışla her ne yana dönüp yöneldiysem yönelişimin hayır iyilik için olmasını sağla aminnnnn ♥♥♥ H.z peygamberin duası ♥ örtünmeyi çok isteyipte örtünemeyenlerin Rabbim duasını kabul etsin benim de kızımla herzaman tartıştığımız konu küçükten beri hep anlatmaya gayret ediyorum … Dışarıdan geldiği zaman sıcaklığın kavurucu oldunuğundan yakınır ben de CEHENNEMİN dahada kavrucu olduğunu hatırlatırım İnsan ateşinide serinliğini de bu dünyadan götürecek ♥ ♥♥ YARABBİ senden düzgün bir yaşayış temiz bir ölüm ve mahçup olmayacağım bir geri dönüş huzura varış istiyorum aminnnnnnnn Ezanlar okunurken hepinize selam olsun

 5. evergreen says:

  Cahide abla sizden de çevirip altyazı hazırlayandan da Allah razı olsun….Başörtüsüyle ilgili olarak hep kafama takılan bir şey var:Başörtüyü yakanın üzerine kapatmanın örtüyü genişçe bağlamak değilde maksadın yakanın,boynun örtülmesi,görünmemesi şeklinde olduğu yorumlar doğru mudur?Konuyla ilgili farklı kişilere sorup farklı kaynaklardan baktım ama net bi sonuca varamadım.Bu video okadar da üzerine denk geldi ki bu merakımın…Son bikaç gündür daha fazla merakım arttı.Başörtümü büyütmek istiyorum ama okuldaki bakışlardan çekiniyorum.Biliyorum bu bahane olamaz ama zaten dar giyinmiyorum ve makyaj filanda yapmıyorum bir de şekil önemli değil önemli olan boyun,yaka kapalı olsun,ayette kastedilen odur diyen yorumlar olunca…

  1. Başörtünün göğsünün üzerine inmesi lazım. Bazı hanımlarımız o kadar dar giyiyorki af buyrun göğüs ölçülerine kadar belli oluyor neredeyse. Başörtümüz ne kadar büyükse o kadar iyidir zararı olmaz. Buna da şekilcilik denmez.
   Aylarca 1 metreden büyük eşarp aradım. İnternetten sipariş ettim. İstediğim gibi çıkmadı. Mendil kadar başörtüsü yapıyorlar. En son burada bir yerde buldum Elhamdulillah.

   1. evergreen says:

    Bana dua edin lütfen nefsime yenik düşmeyeyim Rabbim bana da nasip etsin.Çok doğru söylüyosunuz eşarplar mendil kadar,pardesüler daracık artık tesettürün bile “moda”sı var,tesettür moda dergileri,tesettürlü modeller var…

    1. Rabbim nefsinle mücadelede yardımcın olsun evergreen.Selametle…

     1. evergreen says:

      Amiiiin,Allah razı olsun…

  2. selamun aleykum kardesim. ablam yanitlamis ama paylastigim video da tum merkalarinin cevabi net olarak mevcut. izleyebilirsin insaAllah.. Allah’ a emanet olunuz…

   1. evergreen says:

    Aleykum selam,Allah razı olsun paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Hepimizin Rabbime layık kul olmamız duasıyla,selametle…

 6. gönüll says:

  Bende videoyu izledim siyah beyaz olduğu halde anlayamadım ben makyaj nasıl anlaşılıyor ki yok gibi görünüyor takıldığımız detay paylaşımdan özünden, vurgulanmak istenenden uzaklaştırmasın bizi, cahide ablacığım yukardaki yazında değindiğin gibi bende kendim için daha doğrusu eşimle kendimiz için büyük bir adım attık rabbim nasip ederse inşallah tüm resmi işlemlerimiz tamam temmuzun yani ramazan ayımızın ilk haftasında umre için Mekke ve Medine de olacağız Rabbimizin zni ile inşaallah .Bende her günümü tesettürsüz oluşumu düşünerek 🙁 ve de rabbim nasip etsin diye içimde umutlar büyüterek kendimi hazırlamaya gayret ediyor giyimime daha bir dikkat ediyorum 2 aydan fazla bir süredir namazlarımızı kılıyoruz eşimle sizlerden çok şey öğreniyorum Allah razı olsun hepinizden .

  1. İnşaAllah Gönül kardeşim Rabbim en kısa zamanda örtünmeni nasip etsin amiin.Selametle..

   1. gönüll says:

    Allah razı olsun belgin kardeşim amin inşallah sende selametle kal.

 7. Merhaabaa says:

  Ben başörtülü değilim, tesettür, tesettür başörtüsü de farzdır. Dilimle ikrar, kalbimle tasdik ettim.
  Lakin bu gün açık kadınlar üstünden, başörtüsüne indirgediği tesettürüyle, yarım yamalak örtüsüyle kendini bir şeyden gösterme durumu var, elbet farkedeceksiniz!
  Sorarım size şal hakkıyla başörtüsü müdür yoksa kullananların büyük çoğunluğunun şıklığını tamamlamak için kullandığı aksesuar mıdır?
  Sorarım size bir kadın 3 gün strech Jean ve bluz giyip, 2 gün uzun etek giyiyorsa sırf saçı kapalı diye bu kadına tesettürlü mü diyeceğiz?

  Benim, benden daha çok dikkat çeken arkadaşım “kapanmayı düşünmüyor musunuz” diye sorarken, aslında BİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNDEN DEĞİL, KENDİNİ SÖZDE MUHAFAZAKAR, TESETTÜRLÜ GÖSTERME İSTEĞİNDEN KAYNAKLANIYOR OLSA GEREK.
  Biraz kendisini izlese farkedecek de artık nasıl bir egosal tutum içerisindeyse göremiyor.

  Bakın yanlış anlaşılmasın hakkıyla kapananlara saygım ve sevgim var, Rabbim. hayırlısıyla beni de onların arasına katsın İnşaaallah.
  Amaa kalkıp ta AYAĞINDA BİR KARIŞ TOPUK, KAFASINDA BİR KARIŞ TOPUZ olan istikrarsız örtülüler kimseye fetva vermesin ya da kimseyi küçümsemeye çalışmasın.

  Son olarak; Ben şu an sırf başörtüsü takmıyorum diye kimseye ne niye böyle açık giyiniyorsun ne de niye böyle makyajlısın, şöylesin böylesin diyemem. Bunun tersi sırf saçını örttüğü için kendini tesettürlü gösterenler de kimseyi yargılar tarzda konuşmamalı fakat bu gün konuşması gerekenlerden ziyade konuşmaması gerekenler konuşuyor ve bu tesettür konusunda oyun içinde oyun var gibi… Allah sonumuzu hayretsin ne diyeyim.

  Hey gidi heyy nerede o erkek görünce ağzını burnunu bile örten annelerimiz, işin ehli olmayan -ben de dahil- kişilere kalınca konuşmak, neresinden tutarsan tut bozuluyor, genelde bu tür tartışmalarda da bir sonuç çıkmayıp maalesef kırgınlıkla tamamlanabiliyor.
  Hatam varsa lütfen affedin.

  1. Kardeşim ben bu videoyu tartışma çıksın diye yayınlamadım. Örtünemeyen çok kardeşimiz var. Onlar için teşvik olur düşüncesiyle yayınladım. Bahsettiğin gibi giyinenler, streç üzerine şal örtenleri açıkçası ben tesettürlü diye görmüyorum zaten. Onlara niye takılıyorsunuz anlamadım.

   Belliki kendilerini o şekilde daha şık görüyorlar. Boynu açıkta bırakan bir başörtüsü veya vücut hatlarını belli eden sıktıran bir kıyafette tesettür olamaz.
   Tüm bunlar tesettürsüzlük için bir kılıfta olamaz. Madem öyle giyinen arkadaşlarınız var, onları güzelce uyarabilirsiniz veya Allah için tesettüre girip onlara örnek olabilirsiniz.

 8. Selamün aleyküm canım kardeşim,
  Öncelikle bu güzel ve anlamlı video için teşekkür ederim. Benim başım açık ama tesettüre girmeyi çok istiyorum. Son zamanlarda bu isteğim iyice arttı. Çalıştığım yerde nasıl olur bilemiyorum. Devlet kurumunda çalışıyorum, işe gelince açıp çıkarken kapamak bana çok zor gelir. Öğlen ve ikindi namazlarımı kurumumdaki mescitte kılıyorum. Namaz bitimi o baş örtüsünü çıkarmak o kadar zor geliyor ki anlatamam. Ben lisedeyken kapanmayı yine çok istiyordum ve bir gün kafama koydum kapanacaktım. Bayram yaklaşıyordu ve ben bayram sabahı kahvaltıya başım kapalı olarak ailemin karşısına çıkacaktım. Kimseye söylemedim, süpriz yapacaktım, kendimce çok sevineceklerini düşünüyordum, çünkü ailem dinine bağlı insanlardır. Ancak annem o zamanlar kapalı değildi. Neyse ben harçlıklarımı biriktirdim, baş örtüsü ve içine bağlanan boneden satın aldım. Anneme uzun etek diktirdim. Bayram sabahı büyük bir heyecan ve mutlulukla başımı kapattım, ailemin karşısına çıktım. Ben sevineceklerini beklerken annemle babamın suratı asıldı. İstemediler, sen daha okuyorsun, ileride problem olur falan filan dediler. Açtırdılar başımı… baş örütümü dolaba kaldırdım. Sonra uzun bir süre baş örtüme bakamadım, çekmecede gördüğümde gözlerim doluyordu. Keşke ben de daha ısrarcı olabilseydim, amacım onları suçlamak değil asla. Aradan 15 yıl geçti, ben hala başım açık olarak geziyorum ne yazık ki… Allah’ım (cc) isteyen herkese bana da en kısa zamanda razı olacağı şekilde kapanmayı nasip etsin. Amin.

  1. Amin. Sende böyle samimi istek olduktan sonra olacaktir insaallah Pinar.

 9. tülay deniz says:

  ben de üzülüyorum canım,adam gibi giyinenler azalıyor. ağırbaşl olmak iyi değilmiş hafifmeşrep olmak iyiymiş gibime geliyor Allah korusun. Allah hepimize akıl fikir versin. yüce rabbimiz herkese hidayeti nasip eylesin. ves-selam

 10. offf ah bu çagdaşlık yalanları… benim kızım da sürekli sorguluyor neden kapanıcaz neden namaz da kapanıyoruz neden neden neden…?????
  -anne atatürk bize serbest giyinme hakkı vermedimi banane ben de açık gezicem…herkez açık
  -….. 🙁

  “Allahümme, ya mukallibel kulüb, sebbit kalbi, alâ dinik.

  1. Aysemine says:

   Bi de bunun yurt dışı versiyonunu düşünün lütfen 🙁

   1. aysemine hanım benim yaşadıgım yerin yurtdışından farkı yok ne yazıkki…daha da beter 🙁

 11. eylül79 says:

  güzel bir video. tam nefsimizi anlatan… benim tesettürümde dört dörtlük değil. ama olacak inşaallah.

 12. kayısı çiçeği says:

  evet doğru söylüyorsunuz ayşe hanım belki sadece tesettürle kurtulamayız ama tesettürsüz de cennete giremeyiz TESETTÜR ALLAH IN EMRİ ALLAH IN EMRİNİ YERİNE GETİRMEDEN CENNETİ KAZANIRIZ DİYORSANIZ ÇOOOOK BÜYÜK YANILGIDASINIZ

 13. Aysemine says:

  8 yaşındaki kızıma ağabeyinin kıyafetinde omur boyu bir degisiklik olmayacağı halde kendisinin annesi gibi giyinmek zorunda kalacağını nasıl anlatacağım?

  1. Ondan önce Allah’ı anlatalım evladımıza. Biz elimizden geldiğince itaatkâr bir kul olalım. Rabbimize ve Rasulüne olan bağlılığımızı gösterelim. Taviz vermeyelim. Bilgiden evvel bilinç verelim çocuklarımıza. İşte o zaman çok detaylı anlatımlara gerek kalmayacak inşaAllah…

 14. Videodaki kadın resmini görünce izlemek içimden gelmedi. boyalı dudaklar, albenili makyaj. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Gerçekten, içten, tüm kalbiyle, Allah için örtünenler böyle olamaz, olmamalı. Tesettür ok ama suratta bu tarz makyaj var ise ben kimin için kapandığı sorusuna kendim yanıt veriyorum ki bu da pek hoş olmuyor.
  Ben açık bir bayanım. Sokakta yağmur sonrası yerdeki salyongozlara sırf Allah yarattığı için ölmesin diye ,kimse basmasın diye toplar kenara alırım. Allah yarattı diye yaşayan her canlıyı sever, kimsenin arkasından konuşmam, gıybet etmem. Ben Allah yarattı diye kötüleri bile sever incitmem. Şimdi başım açık diye ben daha az mı iyiyim? Daha mı çok erkekler bakar bana. Allah aşkına erkekler kime bakacağına davranış, bakışlarına bakarak karar verir, giysisine değil. Sizleri tenha köşelere davet ediyorum. Moda sahiline bakın. İnsanları ayrıştırmam ama ayrıştırana da sessiz kalamam. Kaç tanesi dar kot kaç tanesi tesettürlü sayın elinizi vicdanınıza koyun ve yanıtlayın kendinize, bana değil. Şimdi nur yüzlü Allah için kapanan mislüman dostlarımı , tesettürlü makyajlı , tesettürün altında ne olduğunu gayet belli eden kıyafetli arkadaşlarla karşılaştıramam. Bunu niye yazdım onu söyleyeyim. Niyet herkesten saklayabileceğin ama yaradandan asla saklayamayacağın şey. Ve eğer tüm bu yaşam tiyatrosu onun sınamasıysa komedi olmasın oyunumuz. O her şeyi bilir, seni senden iyi bilir. Aklımızdan geçenden Tesettürle kurtulamayız. İçimizin temizliğinin , niyetimizin iyiliğinin, Allah aşkımızın hiç durmadan arttığı günler dilerim.

  1. Hep aynı yanılgıya düşüyoruz. Başım açık ama ben o bozuk örtünenlerden daha iyiyim. En azından onlar gibi giymiyorum. Kalbim temiz…
   Tesettürsüzlüğe uydurulan bahanelere, güzel cevaplar içerdiği için yayınladım bu videoyu. Hatta alt yazıyı okurken kızın yüzündeki makyajı bile farketmedim. Hatta yeniden baktım ben yine makyaj göremedim…

   Dikkat edersen senin beğenmediğin tesettürlülere seslendim en evvel. Neden doğrular söylendiğinde rahatsız oluyoruz ki? Bir Mümin olarak uyarmak hatırlatmak zorundayım. Başı açıklara hakaret mi ediliyor, yada hor mu görülüyor ki bu alınganlığı gösteriyorsun kardeşim?

   Hıristiyan veya başka inançlarda olup hayvanları koruyanlar, köpekler için ağlayanlar çevreye çok duyarlı olanlarda var. Ama onlar bir Müslümandan daha kıymetlidir diyemeyiz. Kim daha kıymetli veya kıymetsiz diye ölçümleme yapmak bize düşmez. Allah indindeki değerimizi de biz bilemeyiz. Ama bize düşen Allah’ın emirlerini sorgulamadan yerine getirmektir.
   İman etmek itaati gerektirir. Fakat “Biliyorum bu bir günah. Ancak nefsime yenik düşüyorum. İnşaAllah bende bir gün tesettürle şereflenebilirim” dersen seni o zaman anlayabilirim. Ama tesettürsüzlüğe kılıflar uydurmak, yanlış tesettürlüler üzerinden kendini temize çıkarmak doğru bir yaklaşım biçimi olmasa gerek…

   Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. (Ahzap:36)

   1. hiç farkedemedim makyajı,yazıları zor takıp ettım,oysa hızlı da okurum
    tam da böyle…evet,konuşmalar,şeytanın vesveselerı her yerde hemen hemen aynıymış demek
    Rabbım kendı rızasına uygun yaşayabılmeyı nasıp etsın hepimize

  2. O zaman gayet dekolteli giyinen bir kadınında duruşu ciddiyse erkekler bakmaz öylemi?!!!!
   diğer taraftan çarşaflılar o çarşafın altında ne yapıyor kimbilir!!!!
   kendinizi kandırıyorsunuz sadece! ALLAH yoldan toplanmayan salyangozların değil itaat edilmeyen emirlerinin hesabını soracak.
   Şeytan insana çeşitli yollardan yaklaşır.sizinkide farklı bir yol.ALLAH ayaklarımızı kaydırmasın.

  3. Ayşe hanım siz videoyu izlememişsiniz belliki. sizde aynı videodaki gibi bahaneler yazmışsınız.
   AYRICA VİDEODAKİ KADININ YÜZÜNDE MAKYAJ YOK!!

  4. Başı kapalı olup makyaj yapanı ayıplıyoruz bol pardesü büyük eşarp takanı adamdan saymıyoruz çarşaf giyene öcü diyoruz ne giymeli ne yapmalı.bende video siyah beyaz onun için makyajı göremedim:) çokmu abartılı sürmüş ?

  5. iyi o zaman… bizim kalbimiz kirli niyetimiz bozuk o yüzden örtünüyoruz..

 15. kayısı çiçeği says:

  bu arada ben de mükemmel değilim olamam da zaten benim de çooooooooooooooooooooook…. eksiğim var eksiklerimi tek tek tamamlayağım inşallahhhhhh.

 16. kayısı çiçeği says:

  HAYIRLI SABAHLAR ABLACIĞIM .ben toplumdaki açık insanların kapalılara karşı bir ön yargıyla yaklaştıklarını düşünüyorum onları adeta öcü gibi görüyorlar onlara göre çağdışılık bizler çağa ayak uydurmak için yaratılmadık bizler imtihan için yaratıldık hem rabbimin emrettği bir şeyi nasıl öcü gibi görüyorlar onu da anlamış değilim. bilselerdi ahiret diye bir kavramın olduğunu ve o günün ne kadar dehşet verici bir gün olduğunu ama nerde onlar ancak kapalı insanları aşağılayıp dursunlar. anlayamıyorum kendilerini yaratan allah a karşı nasıl böyle nankör olunur nasıl rabbimin emrettiği şey aşağılanır anlamıyorum ben de açıktım ama hiçbir zaman kapalıları aşağılamadım ve sonunda çok şükür kapandım rabbime şükürler olsun dünyanın bütün güzellikleri verseler bütün mallaı mülkleri önüme serseler yine de baş örtümden vazgeçmem hani makyaj yapanlar her türlü dış güzelliğe önem veren insanlar var ya ben kendimi böyel güzel hissediyorum kendimi güvenim geliyor diyorlar ya hepsinin şeytan işi olduğunu bilseler şeytan hoş gösteriyor bunları ama inanaın gerçek huzur gerçek güven başörtüsünde bir tatsanız ne kedar güzel bir şey olduğunu inanın boş yaşadığınız farkına varırsınız . haddimi aşmak da istemiyorum bir de ben açığım ama imanlıyım sözünü imanın ne demek olduğunu bilen başını kapatır. burda yazdıkları her başı açık insan söylemedim

 17. Mehtapabla says:

  Allahim tüm örtünmek isteyenlere icindede bana nasip et.Amin.

  1. Amiiin Mehtapcığım…

   1. Allah razi olsun Belginim.

 18. Hani yorum yazanlar tam da üstüne olmuş diyorlar ya benimkide işte aynen öyle oldu.Havalar ısınmaya başladığından beri bende işe yürüyerek gelmeyi tercih eder oldum yaklaşık 1.5 km lik bir yol yürüyoruz çocuklarda bisikletleriyle bana eşlik ediyorlar.Her ne ise sabah sabah önümde arkamda okula giden genç kızlar hepsi sivil, forma yok.Rengarenk kotlar oralarına buralarına yapışmış.Hey Allah’ım dedim Sen örtünün diyorsun bunlar soyun anlıyorlar herhalde.Evladımdan utandım.Göz zinasını anlatasım geldi sabah sabah yavruma.Sonra düşündüm genç kızken en çok duyduğumuz şeylerden biri ‘Ahir zamandayız yavrum İslamı elinde tutmak ateşi tutmak gibi zordur,atsan imanın gider tutsan elin yanar’ Şimdi diyorum ki o zaman mı zormuş şimdi mi daha zor ?

  Ey güzel Allah’ım beterlerinden sakla.Ben lisede örtündüm.Öncesinde pantolonda giyerdim ama üzerine uzun birşeylerle kamufla ederdim.Yok haya yok, ar perdesi çatır çatır yırtılmış.Güya okul kıyafeti ! daracık kot ,üzerinde yine daracık badimidir ne zıkkımdır ondan kısacık ceketler herşey meydanda et pazarı…Rabbim sen neslimizi Koru….Zira sen korumazsan bizim yapacak birşeyimiz yok.

 19. Evet cahidecigim çevreme baktıgımda kapalı göremiyorum ben gerçek manada kapanamıyoruz ayaklarımızda kayıyo kafamızda kendimide begenmiyorum aslında üzerimize giydigimiz şeyler vucut hatlarımı belli ediyor pardesü var üzerimizde ama heryerimiz belli oluyor başörtüler kısaldı pardesülerde aynen satılanlarda hep dar modeller beller kemerli sıkı eniyisi özel diktirmek ben bulamıyorum tesettüre uygun pardesü dedimya kendimide begenmiyorum biryerden başlamalıyız kendimizi düzeltmeye çok geç olmadan ALLAH hepimizi hakkıyla giyinen hakkıyla yaşayan hakkıyla ibdet eden kullarından eylesin

  1. Latife hanım en güzel çözüm ferace giyinmek bana göre..bol,vücut hatları belli olmuyor,hemde yaz ayları için harika serin serin..ben dar pardüse giyen tüm hanımlara şiddetle ferace öneriyorum..elbet en güzeli çarşaf Rabbim o günleride nasip eylesin inşaAllah..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: