Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

İKİ ARTI İKİ KAÇ EDER?

Nitekim, birçok memleket vardı ki, o memleket (halkı) zulmetmekte iken, biz onları helâk ettik. Şimdi o ülkelerde duvarlar, (çökmüş) tavanların üzerine yıkılmıştır. Nice kullanılmaz hale gelmiş kuyular ve (ıssız kalmış) ulu saraylar vardır.

Yeryüzünde gezip dolaşmıyorlar mı, böylece onların kendisiyle akledebilecek kalpleri ve işitebilecek kulakları oluversin? Çünkü doğrusu, gözler kör olmaz, ancak sinelerdeki kalpler kör olur (Hac  suresi: 45-46)

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. onlar her şeyin farkındalar doğru olmadığını biliyorlar ama ideolojilerinden taviz vermiyorlar aynı perygamberlerin hak olduklarından tereddüt etmedikleri halde inanmak istemeyenler ve bu istememelerinden dolayı da kendilerine yandaşlar bulmak için yanlış olduklarıni bile bile yanlışlarını empoze edenler …güzeldi…Sağ olasın fiemanillah

 2. Sevdenur91 says:

  Bu kısa filmi geçen yıl izlediğim de; düz bir mantık, ben ne diyosam odur,ötesi mümkün değil, baskı,zulüm,dayatma gibi anlamış fark edememiş eksik kavramıştım.Şimdi yorumları okuyunca ise çok daha kapsamlı kavradım olayı.Rabbim doğru bildiğini her daim söyleyen, savunan dik duran nesiller yetiştirmemizi nasip etsin.ve senden ablam Allah’ımız kat be kat razı olsun…

 3. Ne kadar da beni anlatıyor :
  “Yüreğime hapsolmuş sözler var, gün be gün büyüyen
  Onları bir ben, bir de Rabbim biliyor…”
  Bazen 5 olduğuna inanmış gibi yapmak gerekiyor.Her ne kadar kaçış gibi,korkaklık gibi görünse de biyerlerde var olmayı sürdürmek için,çaktırmadan birşeyler yapabilmek için…Sonra şüphe ediyorsunuz “acaba kolay geldi diye mi tepki çekmemek için mi kabullenmiş gibi yaptım?”diye içinizi kemiriyor birşeyler.Ama birde dağın diğer yamacından bakmak lazım diye düşünüyorum:Bazen doğruyu kendine saklayıp onu açığa vuracak zamanı beklemek gerekiyor ya da ben kendi yaptığımı mantığa mı bürümüş oluyorum?Aklım çok karıştı…

 4. İşte Faşizmin gerçek tablosu:
  Daha bazıları gelsin gitsin de komünizmi, dev sol, işci partileri gibi sosyalist zihniyete hitap etmeye çalışsın veya sağcılık taslasın. Merkezi fikir içeren ve düşünce özgürlüğü kısıtlayan ideolojiye ve ayırımcılık ırkçılık milliyetçilik içeren siyasi gidişata faşizm denir.
  İslam dünyasında dahil bulunan bu siyasi ideolojiye, Allahın ( c.c.) ve Peygamberlerin vaadlarına, emir ve yasaklarına kısıt getiren hatta kendi fikirleri ile uydurup uydurup insanların zihniyetine zorlaki veya cahillere ” bu böyledir öbürleri yalan!” diye baskı veya mantıklara cazip gelen sözler ile süslenmiş ideolojiye ”Faşizm” doğru ismi ile ”Şırk” denilir.
  Şırk sadece Allaha karşı olan inkâr değil Peygamberlere karşı olan inkârda olabilir.
  Dinimizde şirk koşmak geniş çaptan verilen bir kelimedir. Tam anlamı ile bakılacak olursa ilk sırada Allah’ı ( c.c.) inkâr etmek veya eş getirmek ikinci sırada Melekleri, üçüncü sırada Kitapları ( Allah’ın Kelamlarını ) dördüncüde Peygamberleri inkar etmek veya değiştirmek hatta bazılarına inanıp bazılarını kendi keyfi gerekcesi ile yalanlamak veya yok öyle şey demek.
  Kur’An-ı Kerim’de bu tip insanların cehenemde büyük azab var demekte.
  Şu zamanımızda bakacak olursak, faşizmi kendimiz dahi nerelere gizlediğimizi görebiliriz.
  Misal Halifeleri, büyük İmamları, Evliyaları ve ermişleri, Kaderi, Hayır ve Şeri keyfimize göre değiştirip ertarafımıza yayıp ve gelecek nesli o yollarla eğitip ney ne olduğunu bilmeden asıl kaynaklardan incelemeden araştırmadan yaşamak ve yaşatmak ve karşı çıkanları aşağılamak hatta bazı ülkelerdeki gibi hapsetmek idam etmek.

  Filimi çevirenlerin ellerine sağlık ! Allah Razı olsun !

  Bu konuyla ilgili Ayetler dahi mevcuttur. Ben birini örnek olarak mealen veriyorumki diğerleri araştırmak sizin göreviniz olsun:
  “Hani o inkâr edenler, kendi kalplerinde, ‘öfkeli soy koruyuculuğu’nu, cahiliyenin ‘öfkeli soy koruyuculuğunu’ kılıp-kışkırttıkları zaman, hemen Allah; elçisinin ve müminlerin üzerine ‘güven ve yatışma duygusunu’ indirdi ve onları ‘takva sözü’ üzerinde ‘kararlılıkla ayakta tuttu.’ ‘ Zaten onlar da, buna layık ve ehil idiler. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.”
  ( Fetih Suresi 26 )

  s.a.

 5. Mehtapabla says:

  Yalan yalnis seyleri bizlere vede yeni nesillere zorla kabul ettirmeye calisan insan görünümlü yaratiklar her zaman vardi halada varlar Allahim onlara firsat meydan verme colugumuzu cocugumuzu koru darda olanlarada yardim eyle.Amin.

 6. öyle güzel anlatılmış ki içinde bulunduğumuz durum hazırlayanlardan Allah razı olsun.bugün hala geçmişte bize öğretildiği gibi çocuklarımıza da taş devri anlatılıyor hayat bilgisi derslerinde.mutaassıb bir ailede büyümüş olan ben dahi bu safsafatalardan sınav oluşumuzun saçmalığını çok geç farkettim.

 7. Yadigar says:

  Çok etkilendim.Yanlış dayatmalar karşısında sapasağlam durabilmenin Allah’ın kuluna büyük bir lutfu olduğunu düşünüyorum.çalışmalarınızı çok beğeniyorum.Sizinle tanışmayı çok istiyorum .

 8. Son zamanlarda yasadigim beynimden gecenleri cok güzel özetlemis bu kisa film ablam…Icim daraliyor bazen…Ben su an böyle iken yarin evlatlarim neler yasayacak neler görecek diye geciriyorum icimden….Ve daha neler geciyor,icinden cikmaya calistigim…Rabbim yar ve yardimcimiz olsun….

 9. ah…
  ağlamadan
  korkmadan
  ve aykırı yaşamanın bilincinde gözlerimi kırpmadan
  gülerek göğüsledim kurşunları
  ben ölerek yaşatmanın ne olduğunu
  yıllar önce önde gidenlerden öğrenmiştim
  ve içimi çoktan hazırlamıştım hırçın kavgalara
  kaldırımlarda büyümüş biri için
  kaldırımlara yığılmak zor değildi
  zor değildi cebinde kefen parası olmayan biri için
  herşeyi yüzüstü bırakmak
  şimdi sağ ve sol omuzumda yazılı olanlardan başka
  herşeyi size bırakıyorum
  size… ”

  Daha diyecek neyim olabilir ki Müslüman bir ülkede ahlaksızca yayınları yaynlamaktan çekinmeyen,sokaklarda çıplakları görüp zevk duyup başını açmak istemediği için üniverste kapılarından göz yaşlarıyla döndüren, her türlü fitne fesatın olduğu 13 yaşındaki kızın ‘Sen hala bakiremisin ‘ dedirten zihniyete yazıklar olsun.. bir gün öleceğiz hesap gününde hakkı olanın hakkını teslim edecek elbetteki mutlaka olacaktır.. Ve ben öğünde sizin cehenneme sürükleneceğinize sadece üzüleceğim…..

 10. hülyamız=) says:

  bugün, 2+2=? cevabını doğru veremeyip, dayatmacı zihniyete boyun eğmiş, göre göre bile bile hala 5 diyenlere yazıklar olsun. Allah onlara fırsat vermesin.
  korkmadan tüm zulme ve dışlanmışlığa rağmen 4 diye haykıranlara selam olsun. Rabbim güçlerine güç katsın.

 11. elif engin says:

  Her zaman doğru bilenlerle yoldaşlık eden, doğru bildiğini söylemekten zerre kadar korkmayan çocuklar nasip etsin Rabbim

 12. kayısı çiçeği says:

  selamün aleyküm aman yarabbi rabbim evlatlarımızın sonunu hayr etsin nasıl bir şeydir bu ya kim bilir saf masum çocuklarımıza daha neler öğretiliyor da çoğu insan farkında değil benim çocuklar daha küçük ama inanın geleceklerinden endişe duyuyorum kızım daha 3 yaşında ama ben şimdiden dualar öğretmeye çalışıyorum biliyorum ki tek kurtuluşumuz dua eğer ben onu aşılarsam daha ahlaklı bir insan olacağına inanıyorum rabbime hep dua ediyorum rabbim çocuklarıma islamı aşılayabilmem için onları ahlaklı birer insan olarak yetiştirebilmem için bana ömür ver çocuklar islamdan uzak büyüyorlar sonradan karşımıza birer despot olarak çıkyorlar devir kötüüüüüüüüüüü hem de çokkkkkkkkkk kötüüüüüüüüü ben çok korkuyorum evlatlarımız için rabbim çocuklarına islamı aşılayan insanların sayısını çoğaltsın inşallahhhhhhhhhhhh videoyu yanlış anlamadıysam eğer benim yorumum böyle

 13. elifzeynepabdullah says:

  Allah celle celaluhu razı olsun ablam senden, sesi bu kadar net değildi önceden izlediğimde, ne zalim diktatörler gördüm sinirimden dişlerimi sıkarak, özellikle sinsi olanları aklıma geldi, koyun gibi güdülenler, susanlar, birilerinin hesabına çalışanlar, kocaman bir dünya da geldi gözümün önüne, küçücük bir aile de.

  hamdolsun çok yiğitler, cesur yürekler, canı avucunda, ön safta ya da saflar arasında başı dik yürüyen, mücadele eden, korkmadan haykıran güzel insanlar da geldi aklıma, insanlığın başlangıcından günümüze liste çooook uzar da şimdi dinlediğimde yüzümde gülümseme, gözümde yaşla mücahidem, ablam müsadenle cahidem geldi aklıma. Rabbim yüreğini bilesin, umudunu büyütsün, hizmetini daim etsin, halka halka büyüyerek çoğaltsın, sağlık, huzur, afiyet, başarı, zafer versin.

  ölüm bize ne uzak, bize ne yakın ölüm
  ölümsüzlüğü tattık , bize ne yapsın ölüm.

  gel ey kırmızı gülüm
  derdime gel sen ağla
  bak ey göz yaşı gülüm
  yüreğim göz göz yara
  …………………………………….

  1. ”ah…
   ağlamadan
   korkmadan
   ve aykırı yaşamanın bilincinde gözlerimi kırpmadan
   gülerek göğüsledim kurşunları
   ben ölerek yaşatmanın ne olduğunu
   yıllar önce önde gidenlerden öğrenmiştim
   ve içimi çoktan hazırlamıştım hırçın kavgalara
   kaldırımlarda büyümüş biri için
   kaldırımlara yığılmak zor değildi
   zor değildi cebinde kefen parası olmayan biri için
   herşeyi yüzüstü bırakmak
   şimdi sağ ve sol omuzumda yazılı olanlardan başka
   herşeyi size bırakıyorum
   size… ”

   1. MaşaAllah Elif ve Cahide kardeşlerim, ne güzel şiirsi bir dille getirmişsiniz yüreğinizdekileri….

    1. elifzeynepabdullah says:

     katkılarından dolayı, erdem beyazıt, e ziya terzi, dilaver cebeci abilerimize teşekkür ederiz 🙂

     1. Biz seninle akşama kadar böyle şiirleşebiliriz Elifim. En iyisi biz susalım, yüreklerimiz atışsın..:)
      Bak birde aklıma Mona Roza geldi… Bugün tam leyla oldum iyi mi…

   2. elifzeynepabdullah says:

    ”beyaz gömleğimde al kan lekesi
    gittikçe büyüyordu sımsıcak,
    rüzgarlar ılıktı , mevsim bahardı
    ………………. ”

    son nefeste iman, ama bir de üstüne yüzümde gülümseme , gömleğimde kan , nasip olur mu acep,
    Rabbim!
    kalbim kaskatı, tevbelerim cılız, dualarım yavan, ellerim ürkek , gözlerim çekingen ama yüreğim aşkınla dopdolu, bunca günahı anca paklar ruhumdan ve tenimden,
    bir vakitler şehadet duası dilenirdim kardeşlerimden, dünya gelip çöktü tüm ağırlığıyla kalbim üzerine sanki, affet Rabbim, cihat ve şehadet aşkıyla bilenmiş yüreklerle , izninle, çoğalarak gelmeyi nasip et huzuruna.

 14. elifnur says:

  selamunaleyküm cahide kardeşim Allah razı olsun çok güzel bir video.dayatmak zorla karşıdaki insanın fikrine değer vermeden kendi fikrini ona kabullendirmeye çalışmak.bu hepimizin hayatında olan maruz kaldığımız bazende maruz bıraktığımız bir durum.belkide dünya var oldukça bu olaylar hep yaşanacak.insanlar ne zamanki birbirlerine saygıyı öğrenirlerse nasılki dünyamızda sadece siyah ve beyaz değilde farklı renkler varsa değişik fikirlerinde hayatımıza renk kattığını ve ufkumuzu genişlettiğini anlayabilirler.hakka islama gelince hak birdir herkes onu istediği gibi yorumlayamaz.küstahlık edip aksini söyleyene boyun eğilmez.daima izzetli ve şerefli olması gereken müslüman gerekirse canını bile vermeli.zalime karşı hakkı haykırmak en büyük cihadtır.islam hakkında dayatma yapanlara boyun eğmek zülme ortak olmak demektir.Allah bize hakkı hak batılı batıl olarak görmeyi nasip etsin.selam ve dua ile.

 15. ya soyleyecek sozum yok dilim varmiyor resmen kanim dondu boyle bir vahset olamaz olmamali …….

 16. bu video pek çok konu için hissiyatları ifade edici bir video insanlar zulmediyor ve kendilerini o kadar haklı bulup karşılarındaki insanları pek kendinden aşağı görüyor şu an ülkemiz çok sancılı bir dönemden geçiyor umarım zulme uğrayan insanlar da bu ülkede barış çığlıklarını atarlar

 17. Ay benim de yüreğim daraldı :(Gözyaşlarına boğuldum :(Bu bir film ama,böyle adamlar yok mu toplum içinde çoook,Rabbimin adaleti büyük.Bu dünyanın ahireti de var……

 18. Bu kısa film benim her defasında çok etkilendiğim bir filmdir. Dayatmacı zihniyetler tarihin bütün yapraklarında kara lekeler ve utanç vesikaları bırakmıştır. Kime hangi çağrışımları yapar, hissiyatında nasıl bir etki oluşturur bu film bilmem ama, benim her seferinde öfkem bileniyor, içim daralıyor…

  Yüreğime hapsolmuş sözler var, gün be gün büyüyen
  Onları bir ben, bir de Rabbim biliyor…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: