Natural Snow White Serum 30 ml Rice, Capparis, Arbutin, Red Orange, Vitamin B5 içerir. Lightening, brightening, whitening.

Soyunmayın Artık Yeter!


Çağdaş! kadınlar 8 mart kadınlar gününü çeşitli etkinliklerle kutladılar…(Haberlerden)

Şehirler arası yolculuk yaparken yol kenarında durup otostop çeken kadınlara rastlamışsınızdır muhakkak. Vicdan sahibi bir insanın kadınların o hallerine içinin acımaması mümkün değil. Kıyafetleri bilindik türden, çorap gibi bir tayt veya mini etek, dekolteli üst, çoğu kez saçlar sarı boyalı, ayakkabı bir karış topuklu, abartılı bir makyaj…  İlk görüşte hangi niyetle otostop çektiklerini anlamak hiç zor değil…

Hangi sebepler, hangi boşluklar sebebiyle o yola düştüler bilinmez. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Rabbim o yola düşmüş bütün kadınları nasuh tevbelerle temizlesin, doğru yola sevketsin…

Bahsettiğimiz kadınların giyim kuşamları on yıllardır aşağı yukarı aynı şekildedir. Hatta önceleri halkın içine karıştıklarında tanınmamak için kıyafetleri daha edepli olurmuş…

Özellikle son bir kaç yıldır sokağa çıktığım zaman giydikleri birbirine benzeyen onlarca kadın görüyorum. Hızla basitleşen ve aynılaşan giysiler giyiyorlar. Çorap gibi bir tayt veya mini etek, dekolteli üst, çoğunun saçları sarı boyalı, ayakkabılar bir karış topuklu, genelde abartılı bir makyaj… Sokaklar, eskiden ancak şarkıcı kadınlarda görebileceğiniz iç giyim mesabesindeki el kadar giysiler giyen ve asla utanmayan kadınlarla dolu… KâsiyâtünÂriyâtün! Her taraf giyinmiş çıplaklarla dolu!

En başta bahsettiğim kadınların kıyafetlerine anlam veriyorum. Çünkü onlar vücutlarını pazarlayarak geçimlerini sağlıyorlar. Tek sermayeleri vücutları. Erkekleri müşteri gibi gördükleri için onların ilgisini çekmek zorundalar. Amaçlarını düşününce izledikleri yol şaşırtıcı gelmiyor.

Peki tertemiz olması kötü bakışlardan korunması gereken bir genç kız veya evli barklı, çocukları olan bir kadın neden vücudunu teşhir eden bir kıyafet giymek ister?

Böylesine komik ve basit bir giyim tarzını kadınlar kendilerine nasıl yakıştırırlar?

Son yıllarda, özellikle geçtiğimiz yıl artarak büyüyen bir tayt çılgınlığı var ki, ben insanların ciddi bir akıl tutulması yaşadıklarını düşünüyorum.

Her on kadından 6-7 si taytlı. Zayıfı şişmanı, genci yaşlısı hepsi fütursuzca tayt giyiyor. Sokaklarda rüküş, kalitesiz, basit bir görüntüdür almış başını gidiyor. Bu modanın adı ne? Giyinmeme modası mı? Daha fazla neresini açabilir, nereye kadar soyunabilir bu kadınlar?  Başörtülü veya başörtüsüz diye ayırmıyorum. Bakıldığında vücut ölçülerine kadar anlaşılıyorsa, en mahrem yerleri apaçık belli oluyorsa baştaki bez parçasının ne anlamı var?

Başörtülü annelerin yanında taytlı kızları, masum bebeklerin yanında taytlı anneleri, erkek(!)lerin yanında vücutlarının her hattı belli olan taytlı eşleri… Allah’ım kıyamet bu kadar mı yaklaştı!!

Her sokağa çıktığımda gördüğüm manzaralardan tiksiniyorum. “Soyunmayın artık yeter!” diyesim geliyor.

Etlerinizi daha nereye kadar sergileyeceksiniz? Tertemiz çocuklarımızı, eşlerimizi daha ne kadar taciz edeceksiniz? Hiç mi özeliniz yok sizin? Hiç mi gizlemek, kötü bakışlardan korumak istediğiniz bir yeriniz yok? Ağzı salyalı pek çok erkeğin üzerinize yapışan şehvetli bakışlarından, sizi cinsel bir obje gibi görmelerinden nasıl rahatsızlık duymazsınız?

“Kızların bacaklarına bakmaktan ders dinleyemiyorum” diyen, gizli gizli etek altı görüntüler çeken, en deli çağındaki erkeklerin içine, mini etekle, taytla  korunmasız bir halde nasıl gönderirsiniz kızınızı?

Dünya kadınlar gününü kutlayan, güya kadınları savunan çağdaş hanımlar neden kadınların bu denli basitleşmelerine, aşağılanmalarına ses çıkarmıyor? Çağdaş yaşamı savunurken, mezbahane ürünü gibi soyulup teşhir edilen, savunmasız hale getirilen kadınların itibarını neden desteklemiyor?

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.(Ahzap:59)

İşte bu yüzden vardır tesettür! Müslüman kadınların tanınması ve incitilmemesi için, yol kenarında otostop çeken bir kadından ayrılması için, onu görenler Müslüman olduğunu anlasın, hatta Allah’ı hatırlasın diye vardır tesettür. 

Modern hayat anlayışı en çok kadına ve kadın onuruna darbe vurmuştur. Belki de hiç bir devirde kadınlar bu denli aşağılanmamış, kadınlıkları ayaklar altına alınmamış, bu kadar sıradanlaşmamıştır.

Kadının soyunmasını direkt veya dolaylı yollardan destekleyen kim varsa bütün kalbimle ve dilimle buğz ediyorum! Çağdaş yaşamı destekleyenler, Din adamı hüviyetindeki dilleri lal olmuş TV yalakacıları, kartel medyası ve hâlâ pek çok kişi tarafından  Müslümanların kanalı diye bilinen; reklamlarıyla, programlarıyla en çok müslümanlara darbe vuran kartelleşen  TV kanalları, gazeteleri, dergileri, ipe sapa gelmez her konuda fikir beyan eden, gözyaşı döken, ama şu kokuşmuşluğa, ahlaksızlığa ses çıkarmayan sözüm ona Peygamber aşığı Hocaları, “Tesettür modası” adı altında müslüman kadınların kıyafetlerini maskara edenleri…Hepsini, kökünü kınıyorum, buğz ediyorum!

İşte özlenen çağdaş Türkiye manzarası!  89 yıllık emeğin sonucu bu işte. Herkes eşit şekilde soyunuyor, yol kenarında otostop çekeni de, dışarıda çalışanı da, ev hanımı da!!

****************************

Sizi bilmem ama ben bu görüntülerden rahatsızım. Eşimle çocuklarımla dışarı çıkmaya utanır oldum artık. Soyunmak için, vücudunu sergilemek için birbiriyle yarışan kadınlar, kızlar, hatta yaşlı teyzeler akıllarını kaybetmiş olmalı!

Her koyun kendi bacağından asılmıyor maalesef, pis kokuları midemizi bulandırıyor. Bu yüzden, sokaktaki bu dehşet verici görüntüleri normal karşılayanlara inat, normal karşılamayacak ve inşaAllah elimden geldiğince tepkimi göstereceğim!

Edep en çok kadına yakışırken, kadınların erkeklerden daha edepsiz giyindiğini ve davrandığını görmek beni de,  hassasiyet sahibi herkesi de üzüyor. Tesettür sadece baş örtmek değildir. Edepten arınmış bir tesettür eksiktir. Bazı başı açık kadınlar, sadece başını örten pek çok kadından daha edepli giyiniyor. Başını örtmese bile en azından vücudunu bu denli soyup soğana çevirmese, ortalık malı haline gelmese kadınlar…

Rabbim bütün Müslümanım diyen kadınlara, edebli halleriyle, baştan ayağa İslam’ın emrettiği şekilde tesettürü nasip eylesin.

Cahide Sultan

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

  1. Rabbim bana da nasip etti kapandım bir eksiğim daha tamamlandı sıra diğerlerinde…

  2. Ummu Hamza says:

    ”Ah baba ahh… Adımı Hamza koydun, kotlu-makyajlı modern Vahşi’ler deşiyor ciğerimi…”
    Ömer Faruk Dönmez- Hamza isimli kitaptan

    Rabbim Sen Hamza’mı ve bütün ana kuzularını,can parçalarını koru şerlilerin şerrinden… Eskiden sadece kendi adıma canım yanardı kendilerini sergileme yarışı içinde olanları görünce,evlendim eşim adına da canım yandı,bir oğlum oldu şimdiyse ağlayasım geliyor dışarı çıktığımızda o haldekileri görünce, Rabbim ne olur Sen bildir onlara,can yakmaktan zevk alanlaraysa hakkımı helal etmeyi düşünmüyorum hem kendi adıma hem de temiz kalma çabası içinde olan pırıl pırıl yavrular gençler adına…!!! Sen temiz kalma gayreti içinde olan tüm mümin ve müminelere güç ver Allah ım,bu çağdan bizi temiz çıkar Allah ım 🙁 🙁 🙁

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: