Doğal Güneş Kremi

Edep Timsali Hz. Fatıma

Selamun aleykum kardeşlerim, dün Müberra “Kendini Mübarek annelerimizden hangisine yakın buluyorsun” diye sormuştu.  “Şuna yakın buluyorum” demek ne haddime?

Onları yüksek bir dağ gibi görüyorum ben. Tırmanmaya çalışsam da en tepeye çıkamam. Eteklerinde bile olsam kendimi bahtiyar sayarım…

Fakat özellikle Hz. Fatıma (r.a) annemizin utanması, hayası beni çok etkiler. Ona benzemeyi çok isterim.

En çok üzüldüğüm hususlardan birisi, anne adaylarının edepsiz giyinmesi oluyor. Dün eşimle yürüyüşe çıktığımızda, doğumuna yakın olduğu her halinden belli bir hanım karşıdan geliyordu. Eşim hemen başını öne eğdi. Nasıl eğmesin ki: Kadının bacağında sadece bir kilotlu çorap vardı. İnanın üzerindeki bluz karnını zor kapatıyordu. Belli olmayan tek bir yeri bile yoktu. Kadına uzunca baktım. “Bir şey söylemeliyim, yanlış yaptığını ona nasıl anlatsam” diye düşünürken kadın yanımızdan geçti gitti.

Her defasında “Sen nasıl Müslümansın?” diyorum kendi kendime. Gördüklerime karşı her zaman bir şey söyleyememek kahrediyor beni. Allah’ın affına o kadar muhtacım ki…

Fatıma (R.A) annemizin hayasını anlatan şu yazı beni çok etkiler. Sizlerle de paylaşmak istedim.

**********************************************

Sevgili Peygamberimizin (asm) vefatından sonra, Hz.Fâ­tıma, âhiret hazırlığını daha ciddi bir şekilde yapmaya başla­mıştı. O her haliyle ‘yolcu’ olduğunu belli ediyor ve hazırlığı­nı ebedî âleme göre yapıyordu. Artık vuslat gününü hasretle beklemeye başlamıştı. Peygamberimizin vefatının üzerinden altı ay geçmişti ki Hz. Fâtıma validemiz hastalandı. Halife Hz. Ebû Bekir’in (ra) hanımı, büyük sahabi Hz.Esmâ (ra) ziyare­tine gelmişti. Konuşurlarken Hz. Fâtıma, günlerdir kalbini huzursuz eden bir hususu açmak istedi. Hz.Esmâ;

“Ya Fâtıma, seni üzen şey nedir, söyle de Ebû Bekir’i haberdar edeyim, bir çare bulsun” dedi. O iffet ve fazilet timsali, o haya örneği, o nezahet menbâı Hz.Fatıma’nın son demlerinde kalbini dilhûn eden şey elbette mühimdi. Fakat ne olabilirdi?

Bakınız o peygamber neslinin muazzez menbâı ne istiyordu:

“Yâ Esma, beni günlerdir düşündüren şey, vefatımdan sonra üzerine konarak götürüleceğim tabutun şeklidir. Çünkü bu tabutlar dümdüz tahtadan ibarettir. Bu tabuta konan cesede, bir kilim örtülmekte ise de, cesede yapışan örtü mevtanın vücudunu belli ediyor. Bakanlar cesedin iriliğini, ufaklığını anlıyorlar. Benim cesedimin de nâmahreme böyle gö­rülmesini istemiyorum. Kalbimi huzursuz eden, şimdiden üzüntüsünü çektiğim şey budur.”

Hassasiyete bakınız. “Hicab” âyetinden sonra Peygamber Efendimizin (asm) mübarek hanımlarını -çarşaflı iken de-bir tek nâmahrem görmemiştir. Hz. Hafsa (ra) validemiz, babası Hz.Ömer (ra) vefat ettiğinde, sahabe hanımlar etrafını duvar gibi çevirmişler, o şekilde taziye evine gidip dönmüştür. Siz Hz.Fatıma validemizdeki hassasiyete bakınız ki, vefatından sonraki durumu düşünmektedir. Zaten kefenlenmesine, kefenin üzerine kilim örtülmesine rağmen, o vücudunun ana yapısının belli olmasından rahatsızlık duymaktadır.

Hz. Esma (ra), Hz. Fâtıma’nın bu problemine şu çözümü getirmişti:

“Yâ Fâtıma, biz Habeşistan’a hicret ettiğimizde, onların cenazelerini taşıdıkları tabutları gördüm. Dümdüz tahtaların üzerine çatı yapıp, bu çatının üzerine de hasır örtüyorlar ve böylece tabutun içinde bulunan cesedi başkaları görmüyor.”

Hz. Esma, böyle dedikten sonra, eline aldığı ince hurma dallarının iki ucunu yere saplayıp, ortasını yukarı doğru kamburlaştırarak, “İşte böyle yapıyorlar” diye tabutun şeklini de gösterdi.

Hz. Fâtıma sevinmişti. Şöyle dedi:

“Bunu çok beğendim, vasiyyet ediyorum, beni taşıyacağınız tabutu böyle yapın ve kefene sarılı cesedimi, bakanların nazarından gizli tutun” diye ricada bulundu.

Hz. Fâtıma bir müddet sonra vefat edince bu vasiyyeti yerine getirildi. Artık o günden sonra tabutların üzerine çatılar yapılıp, bu çatıların üzerine de hasır örtülerek, bilhassa kadınların cenazeleri gözlerden saklanmış oldu.

Hz. Fâtıma’nın vefatı duyulunca, Hz. Âişe validemiz pür telaş oraya koştu ki, onun cenazesi yıkanırken hazır bulunsun. Fakat Hz. Ebû Bekir’in hanımı Esma validemiz, onu içeri sokmadı. Çünkü o haya timsali Hz.Fatıma, cenazesinin yanına, Hz. Esmâ’dan başka kimsenin girmemesini de vasiyet etmişti.

Hz. Âişe validemiz bunu babası Hz. Ebû Bekir’e şikayet yollu anlatınca, Sıddîk-ı Ekber şöyle dedi:

“Kızım, onda o derece bir haya duygusu varmış ki, cesedinde bile, velev ki kadın olsun, fazla göz bakmasını istememiş ve cenazesini yıkaması için üvey annen Esmâ’dan başkasının içeri girmemesini de vasiyyet etmiştir.”

Burhan Bozgeyik’in yazısından alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

Bir Yorum Bırakın :)

 1. mehtapabla says:

  Allahim Fatma anamiz gibi olmayi nasip et.Ben kiyafetlerimi oldum olasi biraz büyük alirim,esimde niye üstüne göre almiyorsun der.Tesettürlü deyilim fakat hic üstüme oturan bir kiyafet giymedim.Ben yurt disinda yasadigim icin 3 hamileligimide annem babam görmedi yoksa cok utanirdim.Allahim imanimizi ve utanma duygumuzu elimizden alma.Amin.

  1. Allah sana asıl olması gereken tesettürü de nasip eylesin Mehtap ablam…

   1. mehtapabla says:

    InsaAllah Cahidem.Fakat esimin inadini yenemiyorum maalesef.

    1. Allah eşinin kalbine merhamet, Rabbine karşı ülfet nasip eylesin Mehtap ablam. İnşaAllah birgün sende istediğine kavuşursun…

     1. Amin canim kardesim

 2. Zeyneb Azeri says:

  Assalamu Aleykum.Heqiqeten de cox guzel bir mevzuya toxunmushsunuz Cahide xanim.Her bir musulman qadin Hz.Fatimeyi Zehranin (s.a.)heyatini oyrenib, onu oz davranishlari ile dogri shekilde teblig ederse,belke cemiyyeti isaha dogru aparar. Cunku musulman larin islahi qadinlarin uzerindedir.Menim fikrimce.Qadin oz iffetini, namusunu qoruyarsa,ona hech vaxt sheytan yaxin dura bilmez.Ele deyilmi?

  1. Öyle tabiki güzel kardeşim. Allah ilmini, ferasetini artırsın. Şimdi aklıma geldi, acaba Aylin’e yakın mısın? görüşseniz ne güzel olurdu…

 3. kurabiye@ says:

  bu ilahiyi çokseviyorum, eklemek istedim…(mehmet emin ay Allau Allah)


 4. ALLAH RAZI OLSUN SİZLERDEN….

 5. selam.hocaefendiyi coook seviyorum tüm kalbimle ona güveniyorum.ama cemaati anlamiyorum.onlar gazeteyi o kadar onemsemiski sanirsiniz kutsal.insanlarli ancak kurban bu tur konulardan dolayi arar sorarlar.elestiriyede kesinlikle gelmez cogu.ve miliyetcilik hat safada neden anlamadim.sükür cogunluk böyle degil.ben tesekur ediyorum bunlari konusdumuz icin

 6. kurabiye@ says:

  fatıma anamızın hassasiyetini öğrenince çok etkilendim kendimden utandım… çok günahkarız çook:(Allah’ım affeylesin.

 7. Bu siteye katılan kardeşlerim hepinizi ALLAH ın güzel selamıyla selamlıyorum Cahide hanım yazınızı severek okudum ALLAH sizden razı olsun Ama kime buğzettiysem başıma geliyor Oyüzden korkuyorum nedense erkekler kapalı bayanlar açılıverdi.ALLAH ıslah etsin.EDEBİYATÇI rumuzlu kardeşim ve bebek bekleyen anneler .Kuran dan FURKAN 74.deki duayı ezberleyiniz.MÜBERRACIĞIM SENİNLE TANIŞMAK İSTERDİM hangi bölüm de okuyorsun KONYA DAN HERKESE SELAM OLSUN.

 8. Ben rahatsiz ediyorum sizi biliyorum ama Saliha Yildiz hanima tesetturlu musunuz bide Hessen /Darmstad dami ikamet ediyorsunuz diye soracaktim .Bir mahsuru yoksa cevaplarsa sevinirim.

  1. Estağfirullah bacım. Sen bizi hiç rahatsız etmiyorsun. Fikir ayrılıklarımız olabilir. Bu kardeş olduğumuz gerçeğini değiştirmez.

  2. Saliha Yildiz says:

   Selamun aleykum Gulcan kardesim, Cahide kardesime mail adresini birakirsan ben sana ondan ulasabilirim insaAllah.

 9. Fatma Güler says:

  Aleykum selam ablacım… Kendıme bır nebze daha uzuldum. 🙁 ALLAH yardımcımız olsun. Paylasım ıcın cok sagol. sevgılerımle…

 10. .Selamun Aleykum Cahide Hanım. Yazınızda şöyle demişsiniz “Kadına uzunca baktım. “Bir şey söylemeliyim, yanlış yaptığını ona nasıl anlatsam” diye düşünürken kadın yanımızdan geçti gitti. Bu konuda size bizzat yaşadığım çok ilginc 2 ayrı ama birbirine baglantılı olayı aktarmak istiyorum ki dikkatinizi farklı bir noktaya daha çekeyim. Bundan bir kac zaman önce türkiyede tatildeydim hanım arkadaşlarımız ile camiye yakın bir yerde piknik yapıyorduk, cok güzel bir sohbet ortamı vardı, hemen yanı tarafımızda da yine bir bayan çocukları ile gelmiş oturuyor onun çocukları bizimkiler birbirleri ile oynuyor derken kadında bizim sohbete dahil oldu kendi böreklerinden vs bizede ikram etti. Başı açıktı gayet serbestde giyinmisti ama tabiki kalkıp herhangi bir yorum yapmadık. Kadın gayette tatlı dilli hossohbet bir insandı. Neyse, ezan okundu, tabiki biz bayanlar cami yakın oldugu icin namazlarımızı kılalım dedik toparlanmaya başladık. Baktım kadın oralı degıl, bizde güya örnek olacaz ya, dedimki “namaz vakti geldi camiye gidiyoruz sizde bize iştirak edin inşallah hep beraber namazlarımızı kılalım sonra sohbetimize devam edelim” kadın yüzüme baktı gülümsedi ve “Allah namazınızı kabul etsin ama ben müslüman degilim” demezmi, öyle kala kaldım meger Yehova şahitlerinden miş. Yine başka bir zamanda Almanyada bir bayan denk geldi, kapalıydı uzun etek giymiş bir şal ile tüm saçlarını güzelce kapatmış nurani bir hali vardı müslüman sandım selam verdim aman Allahım meger oda müslüman degilmiş, böyle giyinmek hoşuna gidiyormuş gizemli oldugunu düsünüyormuş felan filan. Şimdi “yok artık, uydurma” dediginizi duyar gibiyim ama inanın dogru. Hey Allahım tövbe estagrullah hep banamı denk gelecek bunlar diye düsündüm bende. Ama bunu neden anlattım Cahide hanim çünkü öyle bir zamanda yaşıyoruzki kim müslüman kim kafir kim münafık birbirine karışmış. Her Arapça konuşan arap müslüman olmadığı gibi her türkçe konuşan ve türkiyede yaşayanda müslüman degil. Müslüman olupta dini emirleri kale almayanlar ayrı konu fakat dışardan bakınca insan bazen yanılabiliyor. Bu yüzden “Bir şey söylemeliyim, yanlış yaptığını ona nasıl anlatsam” demeniz her ne kadar dogru bir düsünce olsada size yasadıgım olayları aktararak böyle durumlarada maruz kalabilme ihtimaliniz oldugunu göstermek istedim. Zira müslüman olmayanlara örtünmek farz degil o emir müslümanlara geçerli. Farz edin o coraplı hamile bayan müslüman degil, ne bileyim belki inancsız belk yehova belki yahudi nerden bileceksiniz ? onlarada kalkıp neden açık saçık geziyorsun diyecek hesab soracak halimiz yokya. neyse umarım ne anlatmak istedigimi anladınız bende bu durumlardan memnun degılım ama malesef gercek bu, saygılar

 11. Yazini okurken cok etkilendim,duygulandim.
  Acaba dedim hz fatima anamiz yasasaydi bizleri görseydi,bize ne derdi.
  Rabbim cümlemize hz fatima anamizi örnek almayi ve onun gibi olmayi nasip etsin.amin

 12. s.a. meğer biz nekadar serbest bırakmışız kendimizin kızlarımızın kıyafetlerini. inşAllah.Rabbim bize yardım etsin nefsimize uydurmasın. Allaha emanet olun….

 13. Cahidə bacı yazını oxudum..Nə yazmısansa hamısına qatiliram.Və səni qınıyanları Allaha həvalə edirəm…Elə açıq aydın yazmısanki mən Azəri olaraq səni tam anlaya bilirəm.
  YAzını oxuyunca belə bir şey ağlıma gəldi..Bİzin peyğəmbərlərimiz imanlarımız bizdən əvvəl dünyada yaşayıblar.O zamanlar qadınların hamısı baş örtülü olublar..Bəs niye sonralar qadınlar başlarını açıb??İStər xristian olsun istər islam.Onsuzda dönüş yerimiz Allahadır..Baş örtüsü tək islamda yox bütün dinlərdə olmalıdı..Bəs niye elə deyil??niye insanların hamısı bu hicabı qorumayıblar?Çox əvvəl yaşayan xanımların zamanında indiki kimi açıqlıq yox idi..İndi siz demiş hamilə qadınlar elə geyinirki utancımdan bilmirəm nə edib..Qoca var cavan var, hər kəsdə sağ olsun çönüb baxır..Bizdə çox azdı baş örtülü xanımlar..Həmdə bir qəribə baxırlar..Mən insanlara çox hirslənirəm.Niyə??ona görəki bir məclisdə olan zaman baş örtülü ilə başı açıq qoyanlara fərq qoyurlar..Düzünü desəm 16 yaşımda bildimki qadınların toylarda oynaması günahmış.qəbul edə bilmədim..bu sual beynimdə durdu..indi anladımki niyə olmazmış…Yaşadığım mühitdə dinlə bağlı bir şey danışsan sənə molla deyəcəklər…Necə nə cür hərəkət etmək lazım bilmirsən…CAnim bacım bəzən elə olurki beynimə çox qəribə fikirlər gəlir…çox istəyirəm o fikirlərdən yayınım olmur….çox pis oluram mən..

  1. Aylinim üzülme canım. Yıllarca Rus sömürgesi altında kalmış Azerbaycan’lı kardeşlerim benim için çok özeldir. Onlar yine yıllarca dinlerinden uzak tutulmuş çok çetin işkenceler görmüşler. Bu yüzdendir ki, kardeşlerimiz İslam’ı iyi bilmiyor ama karşı da çıkmıyorlar.

   Şu an için başka dinler olsa da, Hak din yani gerçek din sadece İslam’dır bacım. Diğer dinler bozulmuş, tahrif edilmiş. Allah’ın indirdiği kitaplar değiştirilmiş. Allah son ve hak din olarak İslam’ı bizim için seçmiş ve son kitap olarak da Kur’an’ı kerim’i indirmiştir.

   Buna göre bizim tabi olacağımız yani, emirlerine uyacağımız tek Kitap Kur’an’ı kerim’dir. Bu kitap Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem aracılığıyla bize ulaştırılmıştır.

   Bizim kitabımızda Rabbimiz kadınlara ve kızlara tesettürü, başını örtmesini emreder. Bu bir farzdır. Yani Allah’ın emridir.

   “Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünen kısmı müstesna, açmasınlar. Baş örtülerini yakalarının üzerine salsınlar. Süslerini kocaları veya babaları ve kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya müslüman kadınları veya cariyeleri veya erkekliği kalmamış hizmetçiler, ya da kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar! Saadete ermeniz için hepiniz tevbe ederek Allah’ın hükmüne dönün.”(Nur suresi:31)

   Peygamberimiz zamanında da başını örtmeyen ya da yarım yamalak örten kadınlar vardı. Fakat Müslüman olan kadınlar tesettür ayeti iner inmez, hemen bu emre itaat etmiş ve buldukları örtüleri, bezleri hemen başlarına örtmüşlerdir.

   Peygamberimiz’den sonra da Müslüman kadınlar başlarını örttüler. Bugün de örtmeye devam ediyorlar. Başını örtmeyen ama Müslüman olan kardeşlerimiz de var ama onlar başlarını açarak günaha giriyor, Allah’ın bir farzına karşı gelmiş oluyorlar.

   Düğünlerde bir kadının özellikle erkeklerin içinde oynaması, açık saçık giyinmesi doğru olmaz. Çünkü bir kadının her zaman kendisini erkeklerden sakınması gerekir. Aylinim sen elinden geldiğince İslam’ı yaşamaya çalış. Kur’an’ın mealini aç öğren. Bak bakalım Rabbimiz bizlerden neler istemiş. Sana garip bakanlara aldırma. Sen doğru olanı yaptıkça, sana uyan hanımlar olur. Allah yardımcın olsun canım. Zaman azlığından acele yazdım. Kusuruma bakma gülüm benim…

   1. bacım mənim…mən sənə bir şeyi etiraf etmək istəyirəm..amma sənin vaxtin olmur…içimdə qalir.oxuduqca ağlayiram..mənə bir yol göstərməni istəyirəm…çox çətin günlər yaşayiram….inşaallah mənə zaman ayırarsan..nə olur bir gün zaman ayirsan mənə de mən həmin vaxt facebook gəlim orda azda olsa benimlə konuş..buna ehtiyacim var…səni çox sevirəm….iyiki səni tanidim…kaşki sən benim ablam olsaydin…benim her isteyimde yanimda oslaydin…buna da min şükür..belədə yazanda hər zaman mənə dəstək olursan..Allah səndən razi olsun…..

    1. Sana mailden yazayım canım benim. Az bekle olur mu?

    2. Aylinciğim Rabbim bütün sıkıntılarını gidersin, ferahlık versin kardeşim.Allah’a emanet ol canım.

     1. Belgincim çox sag ol canim benim….

 14. İÇİM ÜRPERDİ ALLAH RAZI OLSUN

 15. Cok guzel biryaziydi hz Fatima ra bu tabut meselesini daha oncede Muhammed emin yildirim hocanin hz Esma ra anlatirken dinldmistim ve o zamanda burdaki kardeslerimin irkilmesi gibi subhanalllah demekten alamamistim hala etkisindeyim diyebilirim ve sizinde insanlarla paylasmaniz bu duygulari yasatmaniz nd guzel….bir hadis vardir(( (gemiyi delenler ))diye ve nurettin yildiz bey inde geminin neresindeyiz birde dinimize hizmetin ic sorunlari diye istd tamda yerind oturtuyor evet acaba bizkler gemininhangi bolumundeyiz ve dinimize hangi sorununu kaldirabiliyoruz uyaran oluyor hazmddemeyen giybetci uyarilan ver yansin ediyor xogrular her daim can acitiyoriste tv izlemiyoruz bazen sahit oldugumuzda gercdkten farki gorebiliyirsunuz kanal eski kanal degil reklamlari bile yuhh dedirttiyse tamam peki bizler gdminin neresindeyiz

  1. assalamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatu,Hacer kardes, bende hadisi yazmak istedim. ”Allahin emirlerine uyanlarla uymayanlarin durumu,bir gemi icin kura cekenlere benzer.bir bolumu geminin ust kismina dusmus, digerleri de alt kismina dusmustur.Alt kisimda kalanlar,su ihtiyaci oldugu zaman ust guverteye cikip su ihtiyacini gidermektedirler.Onlar soyle derler:’Bizim bolumden bir delik delelim de usttekiler eziyet etmeyelim.’ Eger usttekiler,onlara ilismezde serbest birakirsa hepsi helak olur.Ellerinden tutup engel olurlarsa onlar da kurtulur,kendileri de.” Buhari,Serike,6/2493;Tirmizi,Fiten,12/2173

   ben bu hadisi okudugumda anlamadim defalarca okudum kitabi okumaya baslayasiya kadar anlayamadim anlama kabiliyeti yok gibiydi hatta esime sordum bana anlat diye en sonunda anladim 🙁 🙂 kitap cok guzel Geminin neresindeyiz? ben dogru yerinde buradayim :)ALLAHa emanet olun insallah Londra ‘dan hatice

   1. selamunaleykum
    Hatice hanım bahsettiğiniz kitabın ismi nedir?bende okumak isterim.

    1. ASSALAMU ALEYKUM, KITABIN ADI Geminin neresindeyiz? yazar Nurettin yildiz hatta onun sosyal doku daki pazar dersleri cok ama cok guzel .Benim gibi uzakda yasayip Allah icin toplanma yapamayan yalnizlar icin bir numara ALLAha emanet olun insallah Londra’dan hatice

 16. Gülcihan says:

  Cahidecim gerçekten sana hayran olmamak elimde değil,Allah bizlerinde böyle hassas müslüman olabilmesini sağlasın inşaallah.Gerçekten biz de yapılan yanlışlara ses çıkarmıyor,hatta ortak olabiliyoruz.Rabbim cümlemizi affersin.Amin.

  1. Hayran olunacak bir halim yok Gülcihan. Ben de yapamadıklarımdan dolayı çok üzülüyorum ve kendimden hiç memnun değilim..:( Allah bizleri affeylesin

 17. soran bendim abla.elbete sorudaki kastım gurur kibir yada ben oyleyim demek asla degil.hic bir sahabeyi bir digerine tercih etmek zaten ahmaklık.benim kastım hani mizac yada fıtrten yakın hissetmrk meselesiydi.benim fıtraten anac bir yapımın olması ticarete merakımın olması onu hayatıma modellemek daha kolay geliyor beni hz haticeye yakın hissettiriyor.

 18. selamün aleyküm,
  Cahide Abla bu zamana kadar yazıların bana çok şey kattı.. Allah razı olsun.. işte o yazından bunlardan biri. ben hiç duymamıştım,okumamıştım böyle bir şeyi cahillik işte. artık her tabut gördüğümde aklıma gelecek bir şey var Hz. Fatıma annemizin hayası.. Allahım o ne ince bir düşüncedir,o nasıl bir hayadır.. ağlamak geldi içimden yazıyı okuyunca. hayasızlığıma,hayasızlığımıza ağlamak geldi.böyle yazılar yaz ablacım bizi kendimize getirecek yazılar.. sanane ne yazcağımı sana mı sorcam dersin belki ama.. her yazın elbette kendimi sorgulamama sebeb oluyor ama böyle yazıları daha çok sevdiğim için diyorum. kızma..
  mesela geçen yazdığın evlerimizde cemaat şeklinde namaz kılma ve yer konusu o kadar güzel ufkumu açtı ki.. Elhamdülillah.. Allah nasip ederse yazın bir yuvam olacak ben zaten bizim Peygamberimiz bir hasırın üzerinde uyurmuş o mübarek yüzüne hasırın izi çıkarmış deyip çok eşyadan sakınıyordum artık çok güzel bir sebebim daha var.
  Allaha emanet olun..

 19. Esselamu Aleykum ve Rahmetullah

  Cahideciğim ve tevhid savaşçısı olan diğer kardeşlerim umarım hepiniz iyisinizdir.Uzun zaman oldu yazmayalı..toparlandım çok şükür Rabbim kimsenin ağzının tadını bozmasın evlerimizden huzuru bereketi saygıyı sevgiyi eksik etmesin âmin..

  Ben yokken beni merak edip dualarından bana yer veren değerli kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum Allah hepinizden razı olsun Fatıma (ra) annemize sizi cennette komşu etsin âmin..

  Sevgili Belginim doğum yapmışsın tebrik ederim Rabbim bebişini İslam’a bağışlasın.Her zaman kalbimdesin canım benim.

  Canım Jale’m ilgi ve alakan için teşekkür ederim Cahideme söyledim sana mail adresimi verecek.

  Selmaam ve Büşrammm herkes gittiğinde gelen dostlarım dar gün yârenlerim..kelimeler ile şu an ifade edemiyorum size olan minnetimi..
  Gizli dualarımdasınız 🙂

  Ve Ayşegülüm..beni geçen günkü sıkıntıların ile can evimden vuran Ayşegülüm..Hep hissettim seni gözlerim doldu okurken..derman olmak isterdim sıkıntılarına..sarılmak isterdim sana..kardeşim..ne şeker insansın sen 🙂

  Sevgili zerdali ablam,ikiz kardeşim,elif zeynep abdullah,espiri makinesi Müberram,canım sevdenurum,yunusun annesi,ve beni merak eden sevgili Ummueymen ve sesaselvi kardeşlerim…özledim hepinizi..son konuda ki yorumları ile esbinal,su,Toprak ve Saliha Yıldız hanımefendilere de sevgilerimi iletmek istiyorum Rabbim duruşunuzu bozmasın ve ilminizi artırsın

  Sevgili Sıdıka Hanım’a da güzel tarifleri için teşekkür ediyorum maşallah marifetli kardeşimiz 🙂

  İsmini yazmayı unuttuklarım hakkınızı helal edin lütfen ben iyiyim Malik iyi (hemde turp gibi 🙂 ) ablası ve kardeşide iyi eşimde iyi
  Dualarınızda bizlere yer vermeyi unutmayın canlarım

  Hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum yorumlarda görüşmek üzere..

  1. ruyagibiii says:

   s.a zeynep iyi olmana sevindim hep dualarımdaydın merak ettim acaba ne yaptı diye RABBİM yüzünü her zaman güldürsün güzel kardeşim

  2. assalamu aleykum malikin ANA’si .kavusturana sukurler olsun.Londradan hatice

  3. Sevdenur91 says:

   Zeynep ablaaaaaaaa canımın içi nasıl rahatladım bir bilsen 🙂 çok meraktaydım.senide Malik’imide çok çok öpüyorum.dualarımdasın.rabbim yardımcın olsun.:))

  4. Aleykümselam ve Rahmetullah 🙂
   Aslında bişey yazmayacaktım keyfim yok sana da demiştim ama tutamıyorum kendimi 🙂 😛
   Abla öyle diyorsun da ben de senin desteğini unutamam canımsın sen. Bu sayfada gizli dualarımda olan çok kişi var kimin ne derdi varsa aklıma yazıyorum duaya başlayınca istekler bitmiyor ama mutluyum böyle :)) Neyse bu ruh haline göre bile çok yazabildim. Allah’a emanet olun güzel gözlü Malik’i çokça öp diğerlerini de 🙂

  5. Zeynep ablam,sağol dileklerin için, amin…
   Rabbim razı olsun senden. Küçük bey Malik’i de öperim annesi, Allah size iyi günler göstersin inşaAllah…

   1. yusufyunus says:

    zeynebım ıyı olmana cok sevındım rabbım gonlune gore versın.ALLAH hatrını yapsın .malıkı mı cok optum ozel annem benım….

    1. Cannııııım zeynep ablam iyi olman herkez gibi benide çok mutlu etti kıyamam sana bennn canım benim hep aklımda dualarımdasın maliki çok öp benim için allaha emanet ol canım benim

  6. Hoş geldin Zeynepcim …Elhamdülillah ,ailecek iyi olmanıza çok sevindim kardeşim …Allaha emanetsin canım …

  7. Aleykum selam Zeynebim,çooook sevindim döndüğüne;inan çok merak ediyordum.Dualarımda hep yer verdim sana da canım kardeşim.Allah razı olsun, amiiin canım duaların için.Bebiş 1 aylık oldu bile teyzesi.Gnler o kadar seri geçiyor ki.Malik i benim için de öpüver.İnşaAllah herşey yolundadır canım.Ben de senin mail adresini istiyordum kardeşim :)Allah’a emanet ol canım.

   1. Allah razı olsun hepinizden ne güzel bir karşılama oldu bu ziyadesi ile sevindim Allah sizleri de ahirette sevindirsin

    Çok şükür bizde herşey yolunda Rabbim şaşırtmasın..

    Mail adresimi Jale Belgin ve Ayşegül’e iletmesini Cahideciim den rica etmiştim yakında gönderir

    Allah’a emanetsiniz canlar..

 20. ahhh cahidem ahhhh….rabbim bizede boyle takva versin…

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: