Doğal Güneş Kremi

Bir Taziye Mesajı Daha Gerek!

taziye mesajıKendinizi evinizde temizlik yaparken düşünün. Siz temizlik yaparken bir gözetleme odasında 4 tane dedikoducu kadının sizi çekiştirdiğini hayal edin. Yaptığınız her temizlik için bir laf söyleniyor.

-Bak gördün mü, aynı bezle hem masayı hem sandalyeyi siliyor!

-Sildiği aynada kendimi bile göremem ben!

-Doğru düzgün su bile kullanmadı iğrenç!

-Ayyy pisliğe bak! Böyle mi temizlik yapıyormuş bu? Objelerin tozunu bile almadı!

-Bir de ben titizim diyordu sevsinler senin titizliğini!

Varsayın ki; sonra gelip temizlediğiniz yerleri geziyor ve eleştiriyorlar. Parmaklarıyla çerçevelerin tozunu kontrol ediyorlar. Bir de suratlarında şirret bir ifade! “Iyyy” deyip burun büküyorlar…

Olur mu böyle bir şey sizce? Hani yemekteyiz programında da böyleydi. Yemek yapan ev sahibinin arkasından acımasızca eleştiri yapıyorlardı. Ama o program kartel medyasının TV’lerinde çıkıyordu. Buna benzer pek çok program da hâlâ yayınlanmaya devam ediyor…

Bir de başka bir Tv var. Siz iyi bilirsiniz o kanalı. Sahipleri Müslüman hani! Kurulurken ne vaadlerle, ne hayallerle kurulmuştu. Tıpkı camiye para toplanır gibi toplandı halkın paraları. Kadınlar altınlarını, dişlerinden tırnaklarından artırıp biriktirdikleri paralarını verdiler. “Yeter ki bizim de bir kanalımız olsun, bizim değerlerimizi korusun” dediler.

Aradan yıllar geçti…Şimdilerde her kesime hitap eden kanalları ve programları var. Her nabza ayrı şerbet vermekte, her kesime mavi boncuk dağıtmakta  üstlerine yok! Herkese hoşgörülü, her halta tahammüllüler! Bir tek kral çıplak diyenlere tahammülleri yok.

Şimdi de konu komşu nasıl çekiştirilir, alemin yaptığı temizlik nasıl eleştirilir? Gıybet, suizan nasıl yapılır? Öğrenmek isteyenler için büyük bir özveriyle çalışıp acayip bir program hazırlamışlar. “Evim evim temiz evim” adlı programla, evleri temizliyor, kalpleri zift gibi karartıyorlar. Alâ! Aliyyül Âlâ!

Ama biz bu hizmet ehli kardeşlerimizi hep üstün hoşgörüleriyle tanıyorduk. Şimdi bu hoşgörüsüz, negatif enerji yüklü program da nereden çıktı?!  Varını yoğunu bu kanal için feda eden annemin hangi yarasına merhem olacak, hangi aç ruhları doyuracak bu program?

Yayıncılık etik ilkelerinin içinde:

 1. İnsan onuruna, temel hak ve özgürlüklere saygılı olmak,
 2. Özel hayata ve mahremiyete saygılı olmak,
 3. Kadınların sorunlarına duyarlı olmak ve kadınları nesneleştirmekten kaçınmak. Maddeleri olan güya (!)Müslümanların kanalında çıkan bu program, hangi insanın onurunu korumaya yöneliktir? Hangi özel hayata ve mahremiyete saygılıdır ve hangi kadının sorunlarına çözüm getirmektedir?

Bu hezeyan dolu programla nasıl olur da kadınları bu kadar seviyesiz bir duruma düşürür, kadınları akşama kadar sadece temizlikle uğraşan aptal bir kesim olarak göstermeye kalkarsınız?

Böyle rezil bir programı hazırlarken hangi Hoca!dan fetva aldınız? Yine hanginizin rüyasına Peygamber(s.a.v) girdi söyleyin?!

Bu program neye hizmet eder, kimi feyizlendirir? Siz insanlara ahlaksız, aşağılık, edepsiz bir işi öğütlediğinizin farkında mısınız? 

“Birbirinizin gizli hallerini araştırmayın. Kiminiz kiminizin gıybetini etmesin. Hiç sizden biriniz ölmüş kardeşinin cesedini dişlemekten hoşlanır mı? İşte bundan hemen tiksindiniz! Öyleyse Allah’ın azabından korkun da bu çirkin işten kendinizi koruyun. Allah tevvabdır, rahimdir” (Hucurat sûresi, 12)

Aşağıda birileri hizmet diye çırpınırken, eşi dostu, konu komşuyu gazeteye, dergiye abone edeceğim diye yırtınıp dururken ve çoğu gerçekten Allah rızasını gözetirken, yukarıda olan zat-ı muhteremler! ne ile meşguller farkında mısınız?

Gıybet’i “En münafıkça günah” diye nitelendiren Hoca Efendi’ye ve sevenlerine sesleniyorum. Bu ve buna benzer programların Allah rızasına hizmet için kurulan kanalınızda yayınlanması, sizin değer yargılarınızla örtüşüyor mu? Çalgı, çengi, sazlı, kızlı şarkılı olimpiyatlar, çocuklarım görecek diye korktuğum ahlaksız reklamlar ve gıybet şampiyonu yeni programınız yüreğinize dinginlik veriyor mu?

Ne zaman Hak için haykıran dillerinize tanık olacağız? Ne zaman hakikate açılacak sözleriniz? Ne zaman hatalarınızı fark ettirmek için sizlere uyarılarda bulunan kardeşlerinizin sesine kulak verecek, idrak etmeye çalışacaksınız? Ne zaman uyaranları mikserci, fitneci, hoşgörüsüz diye yaftalamaktan vazgeçeceksiniz? Ya da ne zaman gerçek tarafınızı belli edeceksiniz?

Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana;
Yükseldik sanıyorlar, alçaldıkça tabana.”

Kimlere ne mesajlar çekti pek muhterem hoca efendi! Şimdi Hocanın yeni bir taziye mesajı vermesi gerek. Hizmet diye yola çıkan Müslümanların, reyting uğruna can veren erdemleri, ahlaki değerleri,  hezimete uğramış hizmetleri için bir taziye mesajı daha vermeli!

Cahide Sultan

Comments are closed.

Bir Yorum Bırakın :)

 1. tuba çifci says:

  cahide abla biliyor musun o programı ilk defa bugün tv de zaplarken gördüm biraz izledim çözmeye çalıştım ve sonrada kanalı degiştirdim cidden böyle saçma bir yarışma olamaz 🙂 söylediklerine tamamen katılıyorum ayrıca siteni çok begendim bunu da söylemeden geçemem sürekli takip etmeye çelışıyorum ve sevdiklerimle de bu düşüncelerimi paylaşıyorum ellerine dillerine saglık ..

 2. Samanyolu televizyonu gereksiz bir kanal ama aynı zihniyete mensup insanlar Irmak tv yi de yayına aldılar ve gayet güzel şimdilik. Ama EN GÜZELİ TVYİ EVE SOKMAMAK TVDEN UZUK DURMAK. AYRICA STV DEN DAHA ŞİRRET VE AŞAĞILIK BİR KANAL VAR Kİ KANAL7 İSMİ, DENİZ FENERİYLE NE ADİ BİR DOLANDIRICILIK YAPTIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ. ŞİMDİLİK ONLARI HÜKÜMET KURTARDI. BAKALIM AHİRETTE HALLERİ NİCE OLACAK. TABİ İNANIYORLARSA AHİRETE. CAHİDE HANIM GÖNLÜNÜZE SAĞLIK. BEN CEMAAT MENSUBU OLSAM BU DOSTÇA ELEŞTİRİYE KULAK VERİRDİM. SELAMLAR.

 3. NUR&NUR says:

  hiç bir yorum yapmamamya karar vermiştim.ama yazan herkesin birbirinden helellik almaları gerekiyor galiba ..bir işi yapan ona sebep olan gibidir..herkes halisene bir yola çıkmışken varsa eğer eleştirilecek durum peygamberimizin(S:A:V) tebliğ düstırunu bir kez daha düşünsün ve insafsızca kardeşlik yolunda düşman sevindirmesin.. eleştirelim tabii ama müspet eleştiri ..yol gösterici..çözüme götüren ..hataları görmeyi ve düzeltmeyi düçündüren..ne oluyor bize ..ne oluyor hepimize ..uslup..uslup..uslup..uslup YA..HUU…….ÜMMETİMİN İTTİFAKINDA HAYIOR VARDIR DERKEN PEYGAMBERİM ..MÜSPET İTTİFAK..MÜSPET USLUP…HEPİNİZİ ALLAH İÇİN SEVENLERİ LÜTFEN ÜZMEYİN ..DÜŞMANA YOL VERMEYİN..VARSA Kİ OLACAKTIR HATALAR NEOLUR..USLUP İLE HAL DİLİYLE DİYELİM..ALLAHA EMANET OLUN ..TÜM ALLAH YOLUNUNN DOSTLARI…

 4. gülcan says:

  Selamün aleyküm Cahide abla ve dostlar. ben kısa bir süre de olsa o bahsedilen evlerde büyük mağduriyetler yaşadım. yuvasından yeni uçmuş bir kuşken perişan ettiler bizi. abla denen o şahsiyetler, ki görevini hakkıyla ifa edenlere sözüm yok, kendileri rahat rahat yaşarken biz hem mübarek ramazan günü aç kaldık hem hastalandık hem de aç kaldık. malum yurdu terkederken de hoca efendi çok üzülecek koca çınardan kaç yaprak düşecek siz de giderseniz dediler. hoca efendi üzülecek olsaydı biz mübarek günlerde açken sahurda bizden bir yudum suyu esirgediğinizde üzülürdü diyerek ayrıldık. dinsizlikle imansızlıkla suçlandık kendini islam askeri sananlar tarafından. elhamdulillah ne dinimizden olduk ne de imanımızdan.
  ablacım dualarım seninle. sen olaylara bambaşka gözlerle bakıp bizleri de aydınlatıyorsun.seni takip etmeye başladıktan sonra yaşantım çok değişti. Allah senden ve sana destek olan kardeşlerden razı olsun ve güç kuvvet versin sizlere.

 5. Yüksel says:

  Okuyan bayanlar olarak temizlik konusunda da yemek konusunda da tecrübeli değiliz. Her duyduğumuz ve gördüğümüz bilgiye ihtiyacımız var.Şimdi baktımda yarışma programında bir sıkıntı görmedim. Gayet normal görünümlü ve giyimli kadınlar olarak temizlik yapılıyor. Millet olarak tartışmayı, münakaşayı, dedikoduyu seviyoruz. Meraklıyız vesselam. Eee sinir olunmasa, merak uyandırılmazsa kim izler sürekli olarak bu tarz programları. Reyting olması için yapılması gerekli şeyler olarak görüyorum.
  İslam tek tip tarzda insanlardan olmamızı istemiyor. Aynı giyinen , aynı konuşan, aynı düşünen insanlar olmamız istenseydi Yaradan bu kadar ırktan, renkten, şekilden, şemalden yaratmazdı bizi. Ayrıca, sadece TÜRKÇE’yi dünyaya tanıttığı için bile adını sanını duymadığım ülkelerde hizmet adı altında Allah rızası için çalışanların hatırına saygı duymak gerekir.

 6. haticenur says:

  salamun aleykum buraya yazan sizi seven sevmiyen katılan katılmayan bütün arkadaşlara sesleniyorum bende hizmette birşeyler yapmaya çalışıyorum… hizmeti seviyorum fakat cahide ablanın dediklerine katılıyorum çünkü eğer bir kanal bir gazete bizi temsil ediyor vem biz buna müsade ediyorsak o zamn heppimiz mesuluz bu durumdan kimse ben haklıyım demesin doğru olan hak olan neyse o söylenmelidir…allah razı olsun abla inş gerekli mercilere durumu bildirecez Aeo bu arada eşsiz tariflerin içinde Allah ebeden razı olsun se.

 7. Ben üniversitede güzel dinimi öğrendim bu güzel insanların sayesinde. Dünyanın dört bir tarafında milyonlarca insanın alnı değiyor seccadeye, dönüyor aynı kıbleye,okuyor bizim Kuran’ımızı, inanıyor Peygamber Efendimiz(SAV)e ve yüce Rabbimize…….. bu güzel insanların sayesinde. Eğer bana yada diğerlerine uslubu bu kadar sert, katı, tahammülsüz…insanlar islamı anlatsaydı ben şuan sizi tıklıyor olmazdım inanın, kim bilir nerde ve hangi günahın içinde . Bu insanların hangi birinden bir kötülük gördünüz, size ne gibi bir zarar verdiler de her fırsatta insanları da bu olumsuz duygulara sevk ederek yazabiliyorsunuz bunları anlayamıyorum. Bizlerin tek bir isteği var( bana inanır mısınız bilmiyorum)oda bütün insanlığın kurtuluşudur ,tek bir insan dahi olsa bizim duyduğumuz öğrendiğimiz güzel dinimizi öğrenmesidir . Yapmayın yazık etmeyin amellerinizi ne olur, varsa altarnatif önerileriniz bildirin ama müslümanı müslümana düşman etmeyin, bunca insanın ve Hoca Efendinin vebalini nasıl ödersiniz.

  1. Size veya gurubunuza ait eleştirilere o kadar tepki veriyorsunuz ki, hangi konuda eleştirildiğinizin bile farkına varamıyorsunuz. Ben her zaman bir gurubu, bir cemaati toptan atamayacağımızı, kardeşlerimizi silip atma gibi bir lüksümüz olmadığını söylerim. Fakat sizin veya bir başka cemaatin, tarikatın her neyse hatalarını görürsem bunu yazmaktan geri durmam.

   Ben bugün bir gazetede veya dergide yazıyor olabilirdim ama bunu hiç kabul etmedim. Ben yazılarımı orda burda değil sayfamda yazmayı tercih ediyorum. Yazılarda biraz hiciv, biraz serzeniş hatta asabiyet gözlenebilir. Bu tamamen yazarın o anki ruh haliyle, yazdığı konudan ne ölçüde etkilendiğiyle alakalıdır.

   Bir önceki yazımda da kimseye hakaret etmedim. Ama siz öyle algıladınız. Ben bu tepkileri büyük bir paranoya olarak görüyorum. Yapılan güzel işler, gerçekten Allah için çalışan kardeşlerim gözümden kaçmıyor. Fakat bu insanların üstte olanlara, gazetede, TV de çıkan islama aykırı yayınlara, İslam’ı tahrif etmeye yardımcı olan dizilere neden ses çıkarmadıklarını sorguluyorum. Hocam dediğiniz insanın, Müslümanlar adına neden dişe dokunur açıklamalar yapamadığını, neden mazlumlara sözleriyle, mesajlarıyla destek olmadığını sorguluyorum.

   Ayrıca yapılan pek çok hata var. Örneğin, cemaate para toplama yöntemlerini şahsen çok çirkin buluyorum. Geçen yıl bir arkadaşım gittiği sohbet gurubuyla beraber İstanbul gezisine katılacağını, bunun için önce sadece uçak bileti istediklerini, uçak biletleri alındıktan sonra da 150 tl extradan para istendiğini ve çok zoruna gittiğini anlatmıştı. Önce sözü edilmeyen bu parayı, insanların vermek zorunda bırakılması sizce ne kadar İslam’a uyan bir tavır?

   Duyduğum ve şahit olduğum onlarca örnek var. Kendilerini savunma yöntemi hep aynı. Böyle yapmazsak kimse para vermez!
   Tamam her cemaatte iyiler, iyi işler vardır mutlaka. Ama yanlışlar dillendirildiği zamanda objektif bakabilmeyi, acaba söylenenlerde haklılık payı var mı diye düşünmeyi bilmek lazım. Allah bizleri Hak için konuşan, Hak için nefret eden, Hak için sevip, sevilen kullarından eylesin

 8. Velev ki yazılanların içeriği doğru (ki bir kısmına kendim de katılıyorum), bu üslubun bir mümine yakışmadığı kanaatindeyim. Üslup, edep ve adabıyla örnek olan bir peygamberin ümmetiyiz biz…ayrıca elhamdülillah müslümanım diyen bir kulun imanını sorgulamak da ancak haddi aşmaktır, yine bana göre…tepkimizi mutlaka gösterelim, dilsiz şeytan olmaktan sakınalım ama bunu yaparken de öfkemize yenilmeyelim derim naçizane….

  1. Size karşı olan ufacık bir eleştiri bile size göre edepsizlik ve kötü bir usluptur. Bu yüzden bize de fazla bir seçenek kalmıyor hoşgörülü kardeşim

 9. selamun aleykum cahide bacım yazınızı okudum değil fazla az bile yazdığınızı düşünüyorum Allah razı olsun,her kelimesine katılıyorum yorumlarıda okudum allah yardımcınız olsun “bu dağ ne rüzgarlar gördü ” diyerik kolaylık diliyorum. bende bu yeni başörtü bağlama tekniğiymiş şalla örtünme bu da o kanal ve öbür bi kanal daha var onun işi dizilerinde proğramlarında kadınlar hep böyle örtünüyorlar suratta bi evi badana yapacak kadar boya neoluyor ne vebalinden bahsediyor yukardakiler asıl bizim onları takip edip onlar gibi giyinen kızlarımızın vebali ne olacak kim verecek hesabını kim kime hakkını helal edecek bide müslüman olduğunu zanneden kardeşlerim başı açık bir sunucu oynayınca kapatıyorlarda tv yi ama ikbal hanım oynayınca oturup izliyorlar başörtüyle oynanınca başörtüyle şarkı söyleyince mübahmı oluyor yapmayın Allah aşkınıza

  1. Suzansultan says:

   evet hele kahkahası yokmu beni deli ediyor…

 10. hizmete laf edenlerin başına gelecek var benden söylemesi.başınıza göktaşı düşebilir söylediklerinize dikkat edin

  1. :)) soyleyenlerin basina goktasi duserimi allahu alem.. ama islami kendi emellerine alet edenlerin basina gelecekleri rabbim bu dunyada ertelese, muhlet versede, ahirette hesabini sorar muhakkak! onun icin ayan beyan yapilan yanlisliklara uc maymun oynamayi birakalimda toplum olarak, muslumanlar olarak, efendimiz s.a.v. in tavsiye ettigi gibi: elimizle yada dilimizle duzelteleim, bunada guc yetiremiyorsak kalbimizle bugzedelim.. hakikati gormeniz duasiyla.. ben gec farkettim umarim rabbim halis niyetle yaptigim hizmetleri tersine cevirir onlarin emellerine degilde gercekten rizasi icin yapilanlarin arasina katar..

  2. esbinal says:

   o göktaşı size çoktan düşmüş. beyniniz epey hasar görmüş. bize bişey olmaz merak etmeyin o kıt aklınızı bide bize yormayın.

 11. Yaşar karagöz says:

  Offf cahıde abla yorumların hepsını okudum beynım uğuldadı 🙁 Bu kadar mı tahammülsüz müslümanlarız biz ? Eleştirini gıybet olarak alıyolar ve birde haklarını helal etmiyolar vay bee ! Çokk sabırlısın ablam yolundan dönme! Samanyolu tv den ve hoca efendıden nefret edıyorum yoruma da açığım var mı ? Bişeyler yapılıyosa madem Allah rızası ıcın o zaman dıkkat edılecekk bu kadar basıt ! Hem o sozde hoca kım olmuşta Saıd Nursi hazretlerının devamıymış hıh güleyim bari :> Amerika da mı yapıyo bu sozde ıslam mucadelesını ? Uzaktan kumandalı hoca efendı bıde cahıl ve gozlerı kapalı yancıları var yazıkk bee 🙁 UNUTMAYIN HOCA EFENDININ MURIDLERI ALLAHIN KULUSUNUZ PEYGAMBER (sav) ÜMMETİSİNİZ SAHTEKAR HOCANIZIN DEĞİLL …

  1. esbinal says:

   hoca efendi bir şeyh değil, yandaşlarıda mürit değil kardeşim. sayılı şehy ve sayılı mürit kaldığı şu ahir zamanda o adama şeyh muamelesi yapmayalım lütfen…

 12. ah be ablam. su hocaefendi dusmanliginizi bi anlasam?ne yapmaya calistiginizi cok merak ediyorum. Tarifleriniz harika olmasa bi dakka durmam bu sitede keske sadece tarif yayinlasaniz…

 13. seninle farkli dusunuyor diyede yorumlari yayinlama sanada bu yakisir cigerim .Ne diyim Rabbim suurlandirsin

  1. Bugün ki diğer yorumlarına baktım da Gülcan, o kadar ucu sonu belli olmayan yorumlar olmuş ki, lütfen kusuruma bakma ama sapla samanı birbirine karıştırmışsın sanki. Ve dikkat ettim sadece itham ediyorsun. Bu tür yorumları yayınlamazsam senin için daha hayırlı olur düşüncesindeyim. Çünkü gelecek yorumlara cevap yetiştirmekte zorlanabilirsin. Yorulmanı istemem güzel kardeşim. Sevgilerimle

 14. Bunlar bu işi temizlik imandan gelire bağlarlarsa hiç şaşırmayın 🙂

  1. esbinal says:

   Ayet ve hadisten kaynak gelmese olurmu bacım 😀 mutlada kuranın hadisin arkasına saklanacak pasaklılar 😀

   1. leyla öztürk says:

    cahide ciğimde ayetle hadisle bağlıyor değilmi

    1. esbinal says:

     peki sen aralarında bi çelişki görebiliyormusun cahideciğinin ve sözlerinin ve yaptıklarının arasında ?

 15. Arzuhan says:

  Sizi sevmiyorum demek çirkin geliyor ama sizin dişinizdakileri başkalaştıran bu tavırlarınızı hiç sevmiyorum evet programı ben de beğenmedim ama çokta zatını tanımadığınız bir büyüğün gıybetini yapmanız ve gıybete açık hale getirip yaptırmanız ne kadar yanlış olabileceğini düşünüyor olmanız gerekir.başka bir maksadınız mı var diye sormadan edemiyorumevet sitenizden ben de faydalanıyorum hoca Efendi’nin bütün kitaplarını ve risaleleri defalarca okumuş biri olarak boş konuşanların ne kadar hezeyanda olduğunu düşünüyorum ve mü’mince duruş endişesi taşıyamayacağı üzüyor beni..hak yolunda koşan herkesi alkışlamayı öğrendik..başka türlüsü çok çirkin

 16. Ben de cemaat ehli biri olarak sitenizi uzun zamandır takip eden biriyim.stv kanalını hiç izlemem eşimede bu kanalı silmesini söylemiştim.programları,dizileri beni boğuyor.Bahsettiğiniz programın yazınız üzerine reklamını izledim.Hiç uygun bir program olmamış.Keşke siz de sadece programı eleştirseydiniz.Böyle kin dolu bir yazı yazmasaydınız.Sanki bir ganimet bulmuş gibi saldırmışsınız.

  1. esbinal says:

   BALIK BAŞTAN KOKAR KARDEŞİM. ADAMLARINA DOĞRUYU ÖĞRETEMEYEN BİR ŞAHIS ( MESELA ANNE , ÇOCUK HATA YAPSA ANNE BABA SORUMLU TUTULR ) BU ELEŞTİRİLERİ DUYMAK KENDİNİ DÜZELTMEK ZORUNDADIR. HER ADIMLARINDA HOCA HOCA DEMEK KOLAY. YA HCALARINI TEMSİL ETSİNLER YADA BİZ HCAYA BAĞLI DEĞİLİZ DESİNLER. HOCADA ONLARI REDDETSİN. ÇOLUK ÇOCUK BÜYÜTÜYORUZ , MÜSLÜMAN KANALIZ DİYORLARSA ÇOCUKLARIMIZIN İTİKATLARINI BOZMAYACAKLAR. BENİM DERDİM YAVRULARIM. SİZLERE DE ÇOCUKLARINIZI ATEŞTEN KORUR GİBİ STV VE CEMAATİNDEN VE FETHULLAH DAN KORUMANIZI TAVSİYE EDERİM. DAHA 12 YAŞINDAKİ OĞLUMDAN DERSHANEYE BAŞLAR BAŞLAMAZ AİLENİZDEN PARA GETİRİN KURBAN PARASI YOLLİCAZ DİYEN BİR ZİHNİYETİ KABUL ETMİYORUM BEN. YAVRUMSA SÖYLENEN PARAYI ALMIŞ ALMIŞ AMA TABİKİ ONLAR GİBİ GÖZLERİ DOYMAYANLARA VERMEMİŞ GİTMİŞ KURAN KURSUNA TESİM ETMİŞ. GÜCÜNÜZ YETİYORMU BÖYLE EVLAT YETİŞTİRMEYE YOKSA SİZİNDE EVLATLARINIZ EN AZ SİZİN KADAR PASİF Mİ ?????

 17. takipçinizim cahide hanım.tarifler 10 numara..
  ELEŞTİRİ:doğru
  ÜSLUP:yanlış
  BU YAZININ OKUYANDA BIRAKTIĞI YAZAR İMAJI:geçmişte yaşadığı siyasi-ideolojik bir kuyruk acısı sebebi ile içindeki nefretini sitesinde kusan,ve o kadar eleştirdiği kanalın en yeni programınıda ayrıtısına kadar ,bi çok insandan önce bilen hatun kişi..
  BU YAZININ OKUYUCUYA FAYDASI:bilmediği programı öğrenmiş olmak ve açıp hemen fragmanını izlemek
  (güzel reklam oldu)
  SON DERS:siyaset damarı meleği,şeytan gösterir,keskin sirke küpüne zarar.
  BAŞARILAR:)

  1. 🙂 Bu hatun kişi zannettiğiniz gibi bu kanalın programlarını araştırmıyor. Sağolsun izleyicilerim hemen herşeyden bahsederler bana. Ben de onların vesilesiyle öğrenirim çoğu şeyi. Hepsi bu kadar…

  2. esbinal says:

   ELEŞTİRİ HAKKI : doğru
   USLUP : SIFIR
   BU YAZIYI OKUYANDA BIRAKTIĞI İMAJ: CAHİDE ABLAYI KISKANMIŞ OLMANIN VERDİĞİ KUYRUK ACISI (ki haklısın) 😀
   BU ELEŞTİRİNİN OKUYUCUYA FAYDASI :tamamen gülmelik 😀 😀 😀
   SON DERS: sen asla ablam gibi olamazsın HATUUUUNNNNNN 😀

 18. Bu arada yazını gece okudum. Önce bi şaşırdım ne programı bu diye. Tv açıksa bile kapatıyorum evde. Neyse fragmanına baktım yok artık dedim. Yani bu kanal “İslami” evlilik programı da yaparsa artık hiç şaşırmam. Allah kalemine kuvvet versin abla yazan ellerin dert görmesin. Sana da sabır versin. Bana da sabır versin 🙁

 19. KATRE-İ MATEM’E

  Onlar ağzına bisküvi koymuyor şunu yapmıyor bunu yapmıyor vs vs..Bilinçli müslümanlar okuyup araştıranlar zaten bu dediklerinizi yapmıyor. Bi yapmayan siz değilsiniz merak etmeyin. Öyle bi yazmışsınız ki gören sizi cihadda zanneder!! Yaptığınız şey ne; Türkçe öğretmek (sanki çok gerekli), kız erkek karışık olimpiyatlar müzik son ses!!neresi islama uygun bu mu hoca efendinizin tebliğ anlayışı. Kimse kusura bakmasın da bu tip insanların peşinden gidenler onlardan izinsiz gıkını çıkarmazlar çıkaramazlar. Bir de diyorlar ki hoca efendi tv seyretmiyor hoca efendi şöyle böyle. İşine gelen şeyleri nasıl da biliyor acaba!! Deniz baykala mesaj göndermişti ya hani (işlediği günahtan dolayı) bak işine geleni ne de güzel biliyormuş. Ama kendi kanalından bi haber!!
  Hoca efendiniz bilmiyorsa kaale alınmıyor adam yerine konulmuyor! Ya da biliyor da göz mü yumuyor acaba? Yapılmak istenen bu programın islama ne gibi faydası var söyler misiniz? Kadınlar temizlik yaparken eğilip doğrulur haram olan bi erkeğin izlemesi uygun olmaz. Madem sesiniz bu kadar yüksek çıkıyor, islam için savaşıyorsunuz ya hani bunları da bilirsiniz öyle değil mi. Kocanıza, babanıza bi sorar mısınız ben bu programa katılmak istiyorum ne dersin diye. Tabii katıl erkekler de izleyebilir ne olacak sanki mi der yoksa sizi korumak mı ister? Muhterem hoca efendiniz! ne gibi bi fayda gördü bu programda anlamış değilim. Kadınlar temizlik yapmayı mı bilmiyordu yoksa. Yani her iş bitti tebliğinizi tamamladınız bir bu kalmıştı değil mi?
  Yiyecek ekmeği temiz suyu hocanız tedarik etseydi bi zahmet hizmetlerinize!!! karşılık. Biliyor musunuz çok değersizsiniz gözlerinde. Sizi sadece kullanıyorlar Allah bilir belki sizlere bakınca para görüyorlardır. Zaten duyuyorum bunların hizmetlerine ortak olan öğretmenlere az bi para veriyorlarmış. Kendileri sefahat içinde.Yurtlarında kalanlar parayı biraz geciktirsin sorun oluyor. İnançlı insanları bile ibadetten soğutur bunlar. Bunlar yüzünden namazdan soğudum diyen biri vardı.

  ” siz sadece evinizde oturup pasta börek yaparken internette (radikalci olduğunuz besbelli) nifak tohumları saçıyorken büyük düşünemeyip darlığınıza başka insanlarıda kurban veriyorken ayet ve hadislerle tatlını tuzlunu süslüyorken Ahiret var. Gıybet, Tenkit, ucb, haset hastalıktır. (bu hastalıkların hepsi sizde var) hastalıklı ruh halinin tezahürüdür. Dönüşü olmayan çetin bir yer orası. İşte orada seninle ben karşılaşacağız dilerim Allah tan birlikte görelim akıbetimizi.”
  İşte bu lafınızla bu kadın size hakkını helal eder mi bilemem. Siz nerden biliyorsunuz pasta börekten başka bişey yapmadığını? Ahireti gıybeti biz siz mi biliyorsunuz? Gıybet nedir onu da bildiğiniz yok ya neyse. Rabbim sizi karşılaştırırsa hem ettiğiniz bu laflardan ötürü hem de içinde bulunduğunuz hizmet!! anlayışınızdan ötürü nasıl hesap vereceksiniz Allah’a oturup düşünün. Zira onun yasak ettiği şeyleri meşruulaştırıyorsunuz. Yazık. Asıl bunca müslüman size hakkını helal eder mi onu düşünün.

  Ayrıca Resulullah’ın (s.a.v) torunu olmasıyla ayrıcalıklı olmuyor bunu da kafanıza yerleştirin. Ettiğiniz beddua size dönerse hiç şaşmam.

  Cahide abla uzun oldu ve biraz sert konuştum ama o kadar yorum içinden en çok buna sinirlendim. Ama onun anlayacağı dilden konuştum hala çok kızgınım.Yanlış bir kelime ettiysem lütfen kusuruma bakma olur mu :/ Zaten iyice doldum bu konulardan dolayı 🙁

 20. gülceylan says:

  sitenizle yeni tanıştım…birkaç tarifinizide denedim…Allah razı olsun…yazımıza katildigim yerler var hoşuma gitmeyen yerlerde…program çok kötü eleştirileriniz haklı.ama bunun ucunu biraz kacirmissiniz..eleştiri yaparken herkesi katip karistirmişsınız..

Like
Close
Tarif Üstü Muhabbet | Cahide Sultan
Close
%d blogcu bunu beğendi: